Tutvustamine

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Tutvustamine

PostitusPostitas Kerly91 (Teema autor) » 29. detsember 2004, 19:31

Tahtsin küsida, et kuidas ma uut liivahiirt vanadega tutvustan?
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Mõmm » 29. detsember 2004, 19:33

Üldiselt vanad olijad ei võta enam uusi vastu. Aga üritada tasub, minu omad hakkasid omavahel kohe hästi läbi saama :) . Oleneb ka sellest kui pikka aega on vanad puuri valitsenud :lol: . Kui on juba täitsa pikka aega siis pole erilist lootust sõprust leida nende vahel :) .Mina tõin enda omad kahe nädalase vahega.
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Kerly91 (Teema autor) » 30. detsember 2004, 01:26

Ma võtsin algul 2 pruuni, kah umbes 2 nädala pärast võtsin ühe veel, said läbi. Nüüd ema ostis isase, kuigi kodus on emased. Kas on vahet kah kas tutvustada neile emast või isast hiirt?
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Pinto » 17. märts 2005, 19:25

Surfasin netis ringi ja leidsin üsna asjaliku lehe, kus hästi palju liivakatest juttu. Seal oli päris põhjalikult räägitud ka nende tutvustamisest. Üritan selle siis siia nüüd ära tõlkida, üldse proovin terve selle lehe ära tõlkida, siis saavad kõik seda lugeda, kui huvilisi on.
Aga nüüd siis liivakate tutvustamine:
Liivahiirte tutvustamiseks tuleb ette valmistada puur/akvaarium, mille keskele tuleb panna võrgust eraldaja (nii suur, et nad ei pääseks teisele poole). Kontrolli, et see oleks täiesti kindel. Seejärel aseta esimene hiir ühele poolele, ja hoia teda seal umbes tund aega. Võta ta sealt välja ja pane teine hiir teisele poolele umbes tunniks ajaks. See on vajalik selleks, et nad puuriga tutvuksid ja harjuksid. Nüüd pane esimene hiir umbes pooleks tunniks teise hiire poole peale, et teda teise hiire lõhnaga harjutada. Eemalda esimene hiir ja pane teine hiir esimese poole peale pooleks tunniks. Nüüd pane mõlemad hiired oma poole peale ja lase neil üksteist nuusutada. Kui tegu on emase ja isase hiirega ja emane on agressiivne võib põhjuseks olla see, et emasel pole innaaeg. Sellisel juhul proovi tutvustamist mõne aja pärast uuesti. Kui agressioon jätkub, siis kahjuks neid kokku lasta üldjuhul ei saa.
Head hiirte tutvustamist :) !
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Gerbil » 18. märts 2005, 09:38

Üldjuhul lepivad vanemad hiired hästi noore liivahiirega. Vähemalt minu vanem isane liivahiir leppis nn. neutraalsel territooriumil noorema isasega otsekohe - juba 5 minuti pärast võis nad koos puuri panna ilma vähimagi kakluseta. Samas oli minu vanem isane (Poisu) üksik, ja võib-olla igavus siis sundiski sellisele teole :P :roll: .
Neutraalne territoorium ongi siis see ala, mida liivahiir enda omaks ei pea, ja mis võib talle isegi päris võõras olla. Parem oleks, kui see ala oleks suur - siis neil on teineteise eest ärajooksmisel ruumi :P :D .
Viimati muutis Gerbil 14. august 2005, 20:43, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 18. märts 2005, 23:30

Oi ei usu et lepivad ma siin üritanud oma emast 4-ja uue liivahiire titega tutvustada aga ei emane võta vedu,- isane sai nendega kohe sõbraks ja mürab-mängib nendega, aga emane näeb neis pisikestes vaenlasi kes tahavad ta härrakest ära võtta. Igapäev harjutan emast lastega sõbrustada, kui käes on ei tee ta midagi, aga kui lahti on, siis oleks ta nõus neile otsa peale tegema ja nii mu titekesed on päeval isasega kas puuris või diivanil ja mängivad ja täitsa hea on vaadata kuidas isane kõigi eest hoolitseb, mängib nendega ja peseb, magavad koos jne.
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Gerbil » 19. märts 2005, 12:33

To Piiksu..:Aga minulgi oli isastega tegemist. Emased võib-olla ei olegi nii vastuvõtlikud.
Mis soost su liivahiir on? Arvatavasti emane...
Viimati muutis Gerbil 14. august 2005, 20:45, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 19. märts 2005, 19:45

No isane saab hästi võõraste lastega läbi, aga jah emane keeldub nendega isegi tutvumast. Ei mingit huvi...kui vaid saaks, siis näitaks omavõimu. Ja 4-jast pojast on 3 emased, 1 isane.
Eks ma lasen poegadel suuremaks kasvada ja vaatab mis siis saab...
Viimati muutis Endised kasutajad 19. märts 2005, 19:47, kokku muudetud 1 kord.
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Britt » 19. märts 2005, 19:55

Ei usu, et siis midagi muutub, suuremast peast on neid tihtipeale veel raskem omavahel sobitada...ja kui emane isegi praegu ei võta nõuks väikeseid omaks võtta.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Liisa » 19. märts 2005, 20:04

Kui võrepuurides kõrvuti pidada, siis võib juhtuda, et harjutakse teise lõhnaga ära ja ei peeta enam võõraks. Aga selle peale võib minna üle kuu aja.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Laura188 » 01. juuni 2005, 11:15

Kui ma võtsin Miku (ta oli siis väga noor), siis harjusid kohe teised temaga ära...tutvumine kestis umbes ainult paar tundi. :) Mul sellised sõbralikud isased. :D
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. juuni 2005, 13:28

Mina panin oma aastasele isasele liivahiirele ühe väiksema juurde. Panin kohe puuri, midagi ei juhtunud. Suurem ajas lihtsalt natukene taga (noh, et saaks ikka uustulnukat nuuskida põhjalikult), aga põhimõtteliselt 5 minuti pärast (vähem veel), hakkas juba suurem isane väiksemat puhastama ja teostas väikse peal suurpuhastuse :P .
Üldiselt ei tohiks midagi juhtuda, sest minu isane oli selles (see on suht uus puur) puuris elanud juba mitu kuud ning nüüd saavad nad juba hästi läbi. Lihtsalt peaks mainima, et võim on siiski suurema käes, kuid paistab et väikest see ei sega :) .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tutvustamine

PostitusPostitas Gerbil » 01. juuni 2005, 13:45

Mausi, minul oli samamoodi :) .
Nii, et kõigile vihjeks: üksikud isased lepivad hästi noorte isastega (poegadega)!
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tutvustamine

PostitusPostitas Caty » 24. august 2005, 12:45

M2mmmmmi kirjutas:on olemas kaks liivakat, kumbki veel teist ei tea.. olen kuulnud te neid tuleb nii kokku panna, et väiksem puur uustulnukiga suuremasse puuri ja siis hiljem vanem olija pisikesse puuri, et teine lasta ta uut elukohta uurima.. aga kui kaua nad peavad nii olema? kaua ma neid eraldi hoian?
kaua te neid hoidsite nii? :eek:
kas saaks mingied pisikesi vihjeid veel juurde, igasugune abi oleks oodatud:) tahaks algusest saati kõike õigesti teha, et nad ikka teineteist omaks võtaksid.. vanaolija on emane, uustulnuk isane...
Ettetänades...


Seal ei pruugigi probleeme tulla. Samas mina tõin ühe liivaka (emase)hiljem juurde. Hoidsin eraldi puuriga teiste puuris mingi paar nädalat ja siis hakkasin neid erapooletul pinnal kokku laskma. Nagu kokku said nii kaklesid. Seda janti jätkasin mingi kuu aega ja siis olin sunnitud hiirest loobuma. Karja juhtemane ei võtnud teda omaks...
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakad kokku..

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2005, 23:16

arvasin et asi raske või kuidas...
panin pisikese puuriga uustulnukaga suurde puuri ja natukese aja pärast lasime maas nad kokku... ja siis sõbrad valmis kohe:P max 10 mintsa
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas muztikas » 28. august 2005, 18:12

ma tahaks ka panan oma isase liivahiirele uue kaaslase, sest tema endine sõber hüpleb nüüd paradiisis ringi..
aga..
vaatab.
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakad kokku..

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2005, 19:38

Meie pisikestel läks aega kõige rohkem 30 mintsa ja nad olid juba sõbrad :) :) Arvasin et sellega läheb rohkem aega ja vaeva.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist