noka ümbrus veriste sulgedega

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

noka ümbrus veriste sulgedega

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 02. märts 2005, 20:56

On probleem. Mul on kaks viirpapagoid, mõlemad on suht noored- nii 3-4 kuud kumbki.
Mõlematel on praegu vist sulgimisperiood, kõik kohad on sulgi täis. Ja see oleks täiesti normaalne, kuid emane on kuidagi kahtlane. Tal on noka ümber ainult nahk ning veidi sulgi ja need on verised. Muidu ta haige ega midagi sellist ei tundu. Ise ta neid noka ymbert ära ei saa kiskuda, ja isane teda ka ei ründa.
Täna hommikul oli ta veel normaalne, kuid kui koolist koju jõudsin, avastasin ta sellisena.
Ma olen küll igalt poolt uurinud, kuid ei ole vastust leidnud, aidake!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirude tervis

PostitusPostitas Annie » 02. märts 2005, 21:11

Kui hommikul veel kõik normaalne oli, siis on ainuke loogiline seletus, et ta on isasega kakelnud või muul moel end vigastanud. Vaata, kas puuris ei ole midagi sellist, mille vastu ta end nühkida võiks ja niimoodi vigastada. Kui tal sulgimisperiood on, siis ta võib ka olla end süganud millegi terava vastu.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: noka ümbrus veriste sulgedega

PostitusPostitas kertu0208 » 02. mai 2010, 09:15

Mul on sarnane probleem emasega. Noka alt on natuke verine ja tiiva ülemiselt siseküljelt samuti. Panin ta praegu teistest eraldi. Tiiva siseküljel, seal, kus on verine ei ole ka sulgi eriti. Samuti on seal mingi punn vms. Maša on 8 aastane.

Edit: Panin haava peale jahutatud kummeliteed ja jootsin natuke sisse ka. Kas peaks midagi veel tegema? Arsti juurde ma minna ei saa ja ega Pärnus selliseid loomaarste, kes lindudest midagi teaks, polegi.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: noka ümbrus veriste sulgedega

PostitusPostitas Annie » 02. mai 2010, 14:11

Kas see on juba tükk aega nii või alles tekkis? Kui alles, siis ta on end ilmselt vigastanud ja see peaks ise ära paranema. Minu omadel on ka olnud vahanaha ja tiibade pealt punakas (ilmselt siis marraskil), kui nad on näiteks kuhugi vastu lennanud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: noka ümbrus veriste sulgedega

PostitusPostitas kertu0208 » 02. mai 2010, 14:44

Täna hommikul märkasin seda. Tiiva sisekülg on väga verine ja ta ka puhastab seda. Ma ei usu, et ta selle koha sai ära lüüa, see on seal, kus tiib algab, keha juures. (ei oska hästi seletada). Tal on noka alt natuke verine, aga see koht on üleni, isegi tiiva ülemisest otsast natuke näha.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline