Mädakolle

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Mädakolle

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 18. august 2005, 10:55

Näitasin arstile ka...käskis lillavee lahuga puhastada. Ja mainis, et võibolla peab nõelaga jama vm välja tõmmata. Ma nüüd nõutu, mis teha? Palju selline asi maksta võib?
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 18. august 2005, 10:57

Seda oleksid pidanud sa arstilt küsima kui palju maksab, sest erinevates kliinikutes on ju erinevad hinnad.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 18. august 2005, 10:58

See oli selline kohalik arst, mitte Tallinnas...
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 18. august 2005, 11:04

Ons kellelgi loomal samasugust asja äkki olnud ja annaks nõu?
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. august 2005, 11:23

See on mädakolle. Lillavesi (kaaliumpermanganaadi lahus) on desinfitseeriva toimega. "Jama välja tõmbamise" all mõtles ta ilmselt süstlaga punni augu tegemist ja mäda välja tõmbamist. Põhimõtteliselt saad seda ka ise teha - apteegist vaja steriilne süstal osta, selle nõelaga teed augu ja pigistad kergelt mäda välja.
Võid ka punnile sooja kompressi panna. Kui see on haavast või vigastusest tekkinud, leotab soe kompress haava kooriku lahti, niiet kerge pigistamisega purskub mäda välja. Siis on vaja haava puhastada ja puhtana hoida, iga päev protseduuri korrata, sest haav peab seest välja paranema (muidu kasvab kinni, aga all jätkub mädakolle ja tekib uus punn).
Kas arst sulle antibiootikume ei kirjutanud/andnud? Pea ja kaela piirkonna mädakollete puhul on see tavaline. Lisaks aitab see paranemisele kaasa.
http://www.ratguide.com [aitäh parandajatele!] ja seal otsisõna abscess - annab sulle ühe vastusena põhjaliku ülevaate probleemist ja viited ka ravimitele ning ravimite kogustele. Selle info alusel võiks ka kogenematu arst suuta ravi määrata.
Viimati muutis Liisa 18. august 2005, 14:35, kokku muudetud 1 kord.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 18. august 2005, 16:42

Appi! See läheb suuremaks muudkui. Ja ma tööl, arstile enne laupäeva ei saa ja nõelu apteegis ei müüda. Kuidas saan looma aidata?
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. august 2005, 16:51

Kus linnas sa oled?
Selline suurenev põletik vajaks kindlasti antibiootiumiravi.
Võta kodune jäme nõel, steriliseeri keevas vees, tee sellega auk.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil mühk kaelal...või veekolle...?

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 18. august 2005, 17:02

Ma Keilas, aga elan kloogal.
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 19. august 2005, 09:27

Sai eile mäda välja lastud nii palju kui rott lasi ja mul jõudu jätkud. See paha hais tegi südame pahaks:( Ja rott ka oli rahutu. Homme siis arstile minek, kuna tänaseks tuli kühm tagasi. Kahjuks sellest inglise keelsest lehest abi polnud,kuna keel pole nii hea:(
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil mühk kaelal...või veekolle...?

PostitusPostitas m » 19. august 2005, 10:30

Kui koldel juba auk sees, siis peaks katsuma seda lahti hoida, et mäda saaks ise välja tulla. Nahk tuleks sealt pehme hoida - abiks on desinfitseerivad salvid (streptotsiid-, pantenool vmt, mis kodus olemas), hea on ka leotada lillateravee või kummelitee vmt. vedelikuga.
Lisaks peaks rott saama üldist põletikuvastast ravi (antibiootikumi, sulfoonamiide), neid määrab arst.
Mitmel rotil siin foorumis (s.h. minu omal) on antibiootikumisüstimiskohale lai haavand tekkinud, ehk oleks seda hea arstile öelda ja kaaluda mingit sissesöödavat rohtu.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 19. august 2005, 11:32

Suur tänu info eest:)
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil mühk kaelal...või veekolle...?

PostitusPostitas Kissu » 19. august 2005, 12:08

m kirjutas:Mitmel rotil siin foorumis (s.h. minu omal) on antibiootikumisüstimiskohale lai haavand tekkinud, ehk oleks seda hea arstile öelda ja kaaluda mingit sissesöödavat rohtu.

Minule arst ütles, et tema sissesöödavat ei taha anda, kuna see kahjustab seedimissüsteemi. Pärast haavandite tekkimist hülgasime üldse antibiootikud. :)
Azzaale aga soovitaks vet.apteegist või arstilt küsida sellist asja nagu - Fucidin comp. See on koerte ja kasside kõrvapõletikuvastane rohi. See esiteks desinfitseerib ja hoiab haava pehmena (ta pehmendab seda koorikut seal) ning teiseks vähendab põletikku. Meil kadusid need süstla haavad paari nädalaga tagumikult. Ning isegi põletikuliseks ei jõudnud minna. Ma arvan, et seda võiksid rotile sinna abstsessi peale panna.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas azzaa (Teema autor) » 19. august 2005, 12:18

Nu jah...aga kas loomaarst saab kogu kolde välja...ma kodus ei saanud. Ja enam ei tahaks torkida ka ise looma. Ja siiani ei saa ma aru, millest see asi tuli...katki kuskilt pole, putukaid toas pole...aknad on ka kinni olnud...
azzaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil mühk kaelal...või veekolle...?

PostitusPostitas helectra » 19. august 2005, 12:34

Fucidin on üldiselt retseptiravim, niiet igal juhul peab loomaarst selle välja kirjutama. Aga sellise suure abtsessi korral on antibiotsiravi igal juhul näidustatud. Konsulteeri mõne väikeloomaarstiga ja eks näis mis rohtu ta sulle annab (enrofloxacin on üldjuhul väga hea toimega, aga minu rotil tekitas süstekohale haavandeid, mis on pigem erand kui reegel). puhas puur ja haava puhastamine on ka tähtsad, niiet jõudu teile kahele ühise keele leidmisel :)
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist