Millesse rotid surevad

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Millesse rotid surevad

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 03. veebruar 2004, 12:32

nuu kirjutas:Aga et selline poolhalvatus väga sagedane oleks, seda ma ei oskagi öelda, enamus, kellega seni olen rottide vanadusest juhtunud rääkima, ütlevad, et tema rott (rotid) on kõik vähki surnud. Turnil ei ole ma seni veel ühtki kahtlast tükki kusagilt avastanud. (ptui-ptui-ptui ja loodan, et keegi mu vasaku õla taga ei seisnud.) Või siis surevad väga äkki nagu sinu omad...

Eestist mu paaril tuttaval, kellel on olnud rotid, on nad lihtsalt vanadusse surnud. Kasvajad ei näi meil siin nii levinud olevat.
Selline tagajalgade halvatus on tegelikult meestel palju rohkem levinud. Teiste käest tean, et selline asi hakkab kimbutama umbes kaheseks saavaid või vanemaid rotte. Varem esineb harva, mõnel ei esine üldse, mõnel kergel kujul. Aga selle kätte nad enamasti ei sure, st elavad sellega veel päris kaua ja liiguvad ringi ja naudivad elu.
Mulle näib, et enamik rotte sureb, kui mitte loomulikku vanadussurma (või üldiselt üleöö), siis hingamisteede vaevustesse. See sunnik vajab ikkagi pikaajalist ravi (kuni 6 nädalat) ja järjekindlust jne ja võib väga järsku tekkida ning ka järsult halvemaks minna.
Minu arvamus võib muidugi olla kallaklik - mul on endal praegu kaks, kes sellest päris paranenud pole ning minu käest uue kodu leidnud Flix suri hiljuti kopsukomplikatsioonide kätte.
Millised teiste kogemused on? Millesse teie tuttavad rotid surnud on?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millesse rotid surevad

PostitusPostitas SigneL » 06. veebruar 2004, 14:26

Liisa kirjutas: Kasvajad ei näi meil siin nii levinud olevat.

Minu 3 tuttava rotid on kõik surnud kasvaja tagajärjel :( Seega vist ikka väga vähe levinud pole... ?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siretike » 06. veebruar 2004, 15:20

Minu tuttava rott suri siiamaani teadmata põhjustel. Tal oli vist hingamisprobleem
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millesse rotid surevad

PostitusPostitas nuu » 29. veebruar 2004, 00:18

minu Roti surma põhjuseks olid kasvajad. Minu heal tuttaval on kõik kolm rotti surnud umbes 2,5 aastaselt kasvajate kätte. Lõputult neid opereerida ju ei anna...
legendaarse rotifanaatiku Merca (näitleja Merle Jääger) väitel said tema rottidest enamikule saatuslikuks mädapaised...
Paaril tuttaval on rotid surnud õnnetusjuhtumi tagajärjel.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 29. veebruar 2004, 00:46

Minu praegusele vanemale kambale saab ilmselt saatuslikuks kopsupõletik pluss selle komplikatsioonid - mädakolded kopsus. Kas selle tekkes olen süüdi mina puudujääkidega hoolitsuses või nende geneetika, ei oska mulle keegi öelda. :?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millesse rotid surevad

PostitusPostitas nuu » 29. veebruar 2004, 01:11

ja veel... mind pani imestama dr. S. M. Seliranna väide nõuandlas, et roti keskmine eluiga on 3 - 3,5 aastat. Uurisin millalgi dr K. Viitmaalt, mis tema oma kogemuse põhjal ütleb, kui suur on tõenäosus, et rott kolm aastat välja veab... Ta ütles, et üpris vähesed elavad nii vanaks. Tavaliselt hakkavad umbes kaheaastaselt igasugu hädad peale ja kahe- poole-aastane on ikka juba haigustest üsna räsitud. Kõige vanem rott aga, kellega tema oli kokku puutunud, olevat elanud paar kuud vähem kui nelja-aastaseks.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 29. veebruar 2004, 02:24

Jah, ka mina olen rohkem kohanud suhtumist, et kui rott kaheseks elab, on ta täielik tegija.
Saab kolm kuud vanaks - no nii noortel pole veel mingeid probleeme.
Saab kuus kuud vanaks - okoo, võivad esimesed hingamisteede haigused olla!
Kuus kuni kaheksa kuud - isastel hormoonid möllavad, kakleks ja hävitaks.
Saab aastaseks - nonii, nüüd hakkab kasvajate oht suurenema.
Saab poolteist - paljud kehvema tervisega surevad selles vanuses.
Saab kaheseks - seda peab lausa tähistama! Eakas rott! Suureneb tõenäosus vanadushaigusteks.
Rott on kolm aastat vana - juhtub harva, ja selline pole ilmselt kunagi haige olnud.
Geneetika, vastuvõtlikkus haigustele loeb siinjuures kõvasti. Ideaalne pesakonna isa oleks üle kahe aastane puruterve isane rott. Ja on selliseid ka olemas! Ühel mu Tallinna tuttaval oli kolmene isane, kes suri hoopis õnnetuse ja vigastuse tagajärjel. Täitsa kobe tükk oli seni.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 20. märts 2004, 17:07

Njah..minu kunagine rott elas ka ainult pisut üle kahe aasta ja suri samuti kasvaja tagajärjel :(
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. märts 2004, 13:48

Minu sininerott suri kuumarabandusse! vaesekene! eks oma lollus maksab kätte! :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millesse rotid surevad

PostitusPostitas avalanche » 22. märts 2004, 15:16

Minu viimased rotid elasid pisut üle 3a vanaks. Minu puhul on siiani nii olnud, et iga järgnev rott on elanud kauem kui eelmine. Viimased rotid surid vist vanadusse.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. mai 2004, 12:59

Minu sõbranna rott suri kopsupõletikku :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuli 2005, 14:33

minu sõbranna rott suri kasvajasse...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2005, 13:45

oh minu tipsununnu suri 1,5a ta näris enne surma saba, aga see hakas juba paranema hingeldas ei söönd ei joond ega jooksnud aktiivselt ringi nagu vanasti lösutas ainult puuris või puuri ligidal radikate peal,veel jooksissilmadest vett või mäda või ma ei teagi mis see oli ma ja ma ei teagi täpselt milese ta suri
minu õe rott suri veel nooremalt kuskil astaselt sai vist tõmbetuult või jäi kopsupõletiku
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millesse rotid surevad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. september 2005, 20:52

Minu armas musike oli umbes kolme aastane(natuke vanem) kui ma ta magama panin. Tal oli kasvaja. Nii kahju oli temast :cry: . Alles natuke aega tagasi tuli teha ju raske otsus. Mõtlen tema peale tihti.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 05. september 2005, 19:52

Minu 3 rotti surid hingamisteede hädasse, ning esimene rott suri õnnetusjuhtumi tagajärjel :cry: ..
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist