tsintsu ei jookse

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

tsintsu ei jookse

PostitusPostitas kaydy1 (Teema autor) » 08. veebruar 2005, 16:13

Mul on hästi suur mure oma tsintsu pärast!!! :?
nimelt tõin ta omale alles laupäeval ja oma vanas kodus oli ta küll hästi rõõmus ja energiline, aga nüüd minu juures on selline hästi vaikne ja ei tee midagi...
tal on veel suhteliselt väike puur ja ma arvasin, et ta on õnnelik, et saab puurist välja toa peale jooksma, aga ei ta lihtsalt jookseb voodi alla ja ainult kükitab seal liigutama hakkab ennast alles siis kui ma üritan teda puuri tagasi panna ja ka puuris istub pidevalt oma kivi peal...
lisaks sellele ta ei söö ka midagi eriti... siiani põhiliselt ainult graanuleid, aga heina, mis ma talle panin pole ta eriti puutunud...
kes keegi oskab mind oma kogemustest aidata???
äkki ma muretsen ilmaasjata ja tsintsu tahab lihtsalt oma uue koduga harjuda? :?
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsu ei jookse

PostitusPostitas morfiid » 08. veebruar 2005, 16:27

Ta ilmselt kardab sind veel. Sa poleks pidanud teda enne lahti laskma, kui ta sinuga harjunud on. Ilmselt tahtis ta voodi alt kohe ära joosta, kui sina teda sinna püüdma läksid. Nüüd kardab ta ju veel rohkem.
Mina ootasin umbes kaks nädalat, enne kui chinnu esimest korda lahti lasksin. Selleks ajaks oli ta juba mu süles olemisega harjunud ja ma ei pidanud mingit vaeva nägema, et teda kätte saada. Ära lase teda lahti sellises kohas, kuhu ta saab kuhugi alla pugeda. (nt voodi) Ära võtagi teda ennem puurist välja, kui ta on sinu kätega täiesti harjunud ja tahab ise sinu juurde tulla.
Heina ei söö ta võibolla just sellepärast, et kardab uut keskkonda ja ei julge heina juurde minna.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. veebruar 2005, 15:30

Minu omal võttis üsna kaua aega enne kui meid usaldama hakkas. Enne istus ka pidevalt puuris ühe koha peal ja ei söönd ei joond peaaegu midagi. Olin ka siis täitsa mures, aga nendel võtabki uue keskkonnaga harjumine kauem aega kui teistel puuriloomadel. Enne ma teda välja ei lasknud ka, kasvatusest kust ta ostsin öeldi kohe, et ära enne välja lase kui on harjunud, muidu ei pruugi teda enam kätte saada.
Sina aga tegele võimalikult palju oma uue lemikuga, paku talle rosinat ja räägi temaga puuri juures olles, nii ta harjub kiiremini.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu ei jookse

PostitusPostitas kaydy1 (Teema autor) » 24. veebruar 2005, 11:14

aitäh kõigile, kes andsid head nõu :)
asi vist oligi selles, et minu Krissu ei olnud veel oma uue koduga harjunud, aga paistab, et nüüd on, sest juba tuleb julgemalt voodi alt välja toa peale jooksma :wink:
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tsintsu ei jookse

PostitusPostitas morfiid » 24. veebruar 2005, 11:16

Soovin õnne! :D
Eks neil võtabki see harjumine veidike aega - mõnel rohkem, mõnel vähem. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu ei jookse

PostitusPostitas cinderella » 01. märts 2005, 16:33

Hei! Ma arvan, et tsintsu vajab sinuga harjumiseks rohkem aega. Ise sain samuti laupäeval omale tsintsu ja ostsin ka kohe kaasa ühe raamatu loomapoest, kust lugesin tema käitumise ja toitumise ja kõige muu kohta. Ta on arg loomake, kes vajab harjumiseks aega. Mina istusin tundide kaupa puuri ääres, omal käis puuris. Tsintsu tuli ja nuusutas, proovis hambaga ja peagi ronis ise käe peale istuma. Ära kiirusta teda tagant, las ta harjub su käega ja naha lõhnaga. Ja enne pole küll mõtet teda lahti lasta, kui olete teineteisega harjunud, muidu võib ta tõesti plehku panna ja peitu pugeda. Minu tsintsu jookseb puuris ringi pidevalt ja eile lasin ta esimest korda ka välja. Ta nii arglikult uuris ringi ja tuli kohe minu juurde ise tagasi. Siis läks uuele ringile juba veidi julgemalt ja tuli jälle minu juurde vaatama, kas ma ikka alles veel olen. Siis sai veelgi julgust juurde ja hakkas mööda tuba traavima. kui ta ära väsis, tuli ise minu juurde ja tõstsin ta puuri ning andsin väikse maiustuse :P Küll ta oli siis õnnelik
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cinderella » 15. märts 2005, 16:04

lasid ta liiga vara puurist välja. Mina esimesel nädalal teda üldse puurist väja ei lasnud. ainult hoidsin tundide viisi oma kätt puuris ja üritasin temaga vähehaaval mängida, kuni ta minu käe lõhaga harjus ja mind omaks võttis. Ja kui nädala pärast tal ringi jooksma lasin minna, siis traavis nagu segane. Peale paari tiiru tuli ikka minu juurde korra nuusutama, vaatas korra puuri üle ja läks uuele ringile. Mina sinu asemel hoiaks teda puuris niikaua, kuni puur talle turvaliseks koduks saab. Ja kui ta välja lased, siis läheb ta ise puuri tagasi, kui ära väsib, või kui midagi kardab.
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu ei jookse

PostitusPostitas Syrle » 15. märts 2005, 19:29

Meie lasime Charly puurist välja esimest korda järgneval päeval ja poiss tutvus ümbruskonnaga väga hoolikalt. Natuke pelgas küll, kuid sellest sai ta kiirelt üle.
Tupsu sai toa peale lippama nii kui koju jõudsime.. ka temaga ei olnud meil probleeme. Võimalik, et see tulenes ka heast kohanemisvõimest ja Morfiidi kasvatusest.. :)
Kuid jah...iga loom isemoodi. :P
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tsintsu ei jookse

PostitusPostitas Getter » 17. märts 2008, 11:33

Mina võtsin ome sintsu u. 2 kuud tagasi. Mulle öeldi küll, et algul on arglik, aga juba esimesel päeval jooksis rõõmsalt ringi.
When you can live forever, what do you live for?
Getter
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tamsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline