Loomad söögiks

Loomateemalised uudised Eestist ja mujalt.

Loomad söögiks

PostitusPostitas tolmunina (Teema autor) » 18. aprill 2004, 10:49

Kuulasin uudiseid ja räägiti, et kuskil maal (tõesti nime ei mäleta!)
Kasvatati merisigu söögiks.
Tegelikult ma teadsin seda enne ka aga tõesti nii kahju hakkas,
Lihtsalt läheks sinna kohale ja paneks tuimalt kontsaga p...sse!
Õuhh.. vihkan kui mingeid pisikesi, süütuid loomi tapetakse.
Saan aru et see on mingi ülim delikatess aga tapku sigu, sest
neist saab ju 20x rohkem liha või no mina ei tia..
Vastikud elajad! :cry:
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisead söögiks.

PostitusPostitas Liz13 » 18. aprill 2004, 12:29

See maa oli ilmselt Peruu, sealt kohast on merisead pärit ka enamvähem.
Aga algselt nad olidki ju kõik jahiloomad, lihtsalt toodi omale koju ja nii nad ära on kodustatudki.
Muidugi on kurb, et selliseid asju tehakse, aga tuleb ka neist inimestest aru saada- nad on vaesed ja kuskilt süüa osta nad ei saa, paratamatult tuleb abi otsida loodusest ja...süüa siis nõrgemaid loomi, näiteks merisigu.
Kui aga rikkad inimesed söövad neid delikatessina, siis nende peale olen ma küll väga vihane :evil:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. aprill 2004, 16:11

Hiinas süüakse rotte. Ja Kaug-Idas kasvas rotikaubandus kohe vingelt, siis kui neil seal linnugripi laine oli ja kanalina süüa ei saanud.
Ja eelmisel kevadel möllanud SARS saadi metsikutelt kassidelt, keda Hiinas süüakse.
Niiet jah, näljaga süüakse mitmel pool loomi, keda meie pigem ei sööks, ühel või teisel põhjusel.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. aprill 2004, 17:50

Äkki oli juttu sellest Delfi artiklist?
Suurim merisiga kroonitakse kuningaks
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. aprill 2004, 14:44

Peruu on ju väga mägine maa, niiet vaevalt seal lehmi näiteks on. Eks nad söövad seal lihtsalt teisi loomi kui meie, selliseid kohalikke, millest me kuulnud pole eriti.
Muide, minisiga pidi näitusel näha saama. Elab kellegi kodus. A see oli saladuskatte all öeldud, shh!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisead söögiks.

PostitusPostitas nuu » 19. aprill 2004, 15:13

mõnikord olen mõnele rotiküsimusele google abiga vastust otsides sattunud hoopis sellistele lehekülgedele, kus on retseptid stiilis: õuntega täidetud rott tšillikastmes. ÖÄK. No tundub ju ikka võigas küll... Huvitav millal meie lugematud hiinasöögi-restoranid midagi sellist menüüsse võtavad? Ja ei tea, kas leiduks kasvõi 1 eestlane, kes oleks nõus maitsma (khm, no ok, näljahädas asotsiaalid välja arvatud)?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. aprill 2004, 16:19

njoh see on kultuuriline erinevus jälle... indialased vaatavd meid ka nagu inimsööjad, kui lehmalihaga maiustame :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisead söögiks.

PostitusPostitas Syrle » 23. mai 2004, 09:50

Ausalt öeldes on see ikka päris jube, et inimesed söövad kõike! Kuskile võiks ju ikkagi piiri tõmmata.. :x
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisead söögiks.

PostitusPostitas Kissu » 23. mai 2004, 09:55

Samas võib ju öelda, et lehmad ja lambad on armsad ning linnud,sigadest kohe ei räägigi ja nii jääbki üle taimetoitlaseks hakata. Aga inimrass on aastasadu söönud liha ja seda välja ei juuri.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas Laura188 » 23. mai 2004, 10:39

Mina ei söö liha,ja ütlen ka et pole MITTEKUNAGI liha söönud,kui just vanaema juures väike kanatükk mille ma prügikasti sülitasin :wink: .
Aga olgu vahet pole et sigu,lehmi,ja muid metsloomi süüakse,lemmikloomad jäävad ikka lemmikloomadeks ja nende söömine on küll kole :x .
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas Kissu » 23. mai 2004, 13:15

Kust sa tead mismoodi jänes või siga maitseb kui sa kunagi liha pole söönud, pealegi viiner nüüd päris maitsetu kohe kindlasti pole.
Mina ka ei söö toorest liha aga küpsetatud jänesepraadi söön küll ja valetaksin kui ütleks et see maitsev pole. Loom lakkab olemast loom minujaoks siis kui ta on sellel eesmärgil ära tapetud. Sellest hetkest muutub ta minujaoks lihaks. Ja loomulikult ei hakka ma oma kodulooma praadima, kuid samas leian ka, et kui loom kasvatatakse vastaval eesmärgil on see täiesti loomulik. Olgu ta siis ilusat silmadega vasiks, armas pontsakas siga, laulva häälega määgiv lammas või minupoolest ka rott. (kuigi ise roti, koera, merisea ja muud sellist delikatess liha ei söö)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 23. mai 2004, 19:12

Kui siin keegi just puhta taimetoiduline ei ole, ei maksaks nii radikaalselt sõna võtta, et nii jube, nii jube. Looma elu on looma elu - siga või lehm või rott. Tapetakse neid ühtmoodi ja õigustada ei anna tegelikult midagi. Niimoodi loomadel vahet ei tohiks
teha. Söömiskombed on kujunenud ikka vastavalt sellele, mis parasjagu kättesaadav on. Kuigi tõesti, merisigade paksukssöötmispidustused on tõepoolest võikad - liha söön minagi, aga seatapu pidustusi just ei peaks...
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas inx012 » 24. mai 2004, 09:37

Ma tean, et jäneseid tapetakse. Mõne restorani menüüs on kah jänese praad või midagi sellist.
Kahju on neist küll aga samamoodi tapetakse ju lehmi ja lambaid. Neil on ju samavõrdne õigus elada kui jänestel, aga kahjuks on see nii.
Võibolla- mõnekümne aasta pärast süüakse merisealiha samamoodi nagu praegu lehmaliha.
inx012
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Veronika » 24. mai 2004, 12:06

Olen nõus Pusaga. Loomi tapetakse igal pool ja see on muidugi halb, kuid liha sööme me kõik ja leiame, et see on maitsev (muuseas parem on ikka süüa puhast liha, kui mingeid vorste ja viinereid, sest kunagi ei tea, mis seal sees võib leiduda).
Olen söönud ka küülikuliha, kuid see ei tähenda, et ka minu väike jänkupoiss läheb nt. šašlõkiks... Lihtsalt süües praadi ei seosta ma seda liha mingi loomaga. Antud loom oli selle nimel tapetud ning mina teda ei tundnud ega ole kunagi näinud. Teine probleem tekib siis, kui inimene isiklikult on viibinud tapamajas... vot siis läheks vist küll igasugune lihaisu ära...
Merisigade söömise puhul šokeeris mind viis, kuidas neid valmistatakse - nad visatakse elusalt keevasse õlisse... seda nimelt seetõttu, et karvad tuleksid paremini ära...
Veronika
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas Kart » 29. august 2004, 22:01

No kuulge, muidugi on kurb, et loomi tapetakse, kuid et elada peab sööma kah ja selleks tuleb tappa. Taimetoitlus pole just kõige tervislikum ja hakake virisema, et taimed on kah elusolendid ja me sööme kurki ja tomatit jne. Nii see elu lihtsalt on. Vaata ka karu, lõvi ja tavaline kodukass on kiskjad ja kah murravad loomi maha, et süüa. Loomilik asjade käik. Nüüd korea- sse koeri sööma :twisted: ...
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. september 2004, 14:12

Mina tean et kuskil riigis süüakse hobuseid umbes nii nagu meie riigis lehmasid ja sigu süüakse. Noh ma saan ju aru et seal riigis lehmasid ja teisi selliseid ei ole aga noh, kuna mina olen väga suur hobusearmastaja siis mul läheb süda pahaks kui ma selle peale mõtlen.
Ma ei suudaks eluilmaski hobuseliha süüa, vastik on ju mõelda et kunagi on see lihatükk mis sinu ees taldrikul lebab mööda karjamaad ringi kapanud. :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. september 2004, 11:05

tolmunina(külaline) kirjutas:Kuulasin uudiseid ja räägiti, et kuskil maal (tõesti nime ei mäleta!)
Kasvatati merisigu söögiks.
Tegelikult ma teadsin seda enne ka aga tõesti nii kahju hakkas,
Lihtsalt läheks sinna kohale ja paneks tuimalt kontsaga p...sse!
Õuhh.. vihkan kui mingeid pisikesi, süütuid loomi tapetakse.
Saan aru et see on mingi ülim delikatess aga tapku sigu, sest
neist saab ju 20x rohkem liha või no mina ei tea..
Vastikud elajad! :cry:

Selle koha pealt pead sa kahjuks ilmselt oma mõttemaailmale tiba suurema avaruse andma, kuna looduses on normaalne, et toiduahelas kuuluvad ühed teiste einelauale ja inimene on veel kõige suurem kiskja. Paljudes riikides süüakse ka madusid ja see jällegi minule ei meeldi, aga on asju millega tuleb leppida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas avalanche » 04. oktoober 2004, 11:53

Nagu üks bioloog kunagi ütles: ''põhimõtteliselt kõlbab igasuguse looma liha süüa.'' Ja nii lihtsalt ongi; kõik oleneb mingi konkreetse maa traditsioonidest (muhameedlased ei kujuta ette nt sea söömist). Näljaajal süüakse absoluutselt kõike; vahel ka inimesi.
Loomulikult ma oma rotte (ega üldse rotte) sööma ei hakkaks, kuid lõppeks ei ole ju ühe loomaliigi isendi või teise loomaliigi isendi elude väärtustel vahet.
Looduses käib nagunii olelusvõitlus ning elu areneb järjest täiuslikumaks just selle varal, kes teise eest kiiremini ära saab joosta ning kes kelle kõige osavamalt nahka pistab. Ainult inimeste pidev janu igasuguste delikatesside järele muutub kohati jaburaks (a la haiuimesupp vms).
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. oktoober 2004, 10:13

Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas muztikas » 29. oktoober 2004, 13:22

avalanche kirjutas:Nagu üks bioloog kunagi ütles: ''põhimõtteliselt kõlbab igasuguse looma liha süüa.'' Ja nii lihtsalt ongi; kõik oleneb mingi konkreetse maa traditsioonidest (muhameedlased ei kujuta ette nt sea söömist).

Nojah- ka eestis juba hakkab asi imelikumaks muutuma, sest sead on inimestele kehastruktuuris kõige sarnasemad (muidugi välja arvatud ahvide).
Loogiline, et muhameedlased ei söö.. Ka juudid ei söö sealiha.
Tolmunina kirjutas, et talle tuli üllatusena lehmaliha söömine- tegelikult on ju lehmaliha eestis epaaegu sama levinud nagu sea- ja kanaliha söömine, aga seda nimetatakse VEISELIHAKS.
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisead söögiks.

PostitusPostitas cougar » 13. jaanuar 2005, 13:53

syrle kirjutas:Ausalt öeldes on see ikka päris jube, et inimesed söövad kõike! Kuskile võiks ju ikkagi piiri tõmmata.. :x

Kallis syrle, vaata vahel telekast Aafrika või India nälgivaid lapsi - kas eelistad surnuks nälgida või oled nõus eluspüsimise nimel ka rotti sööma? Et sul sellisel juhul LEMMIKrotti pole, on kindel - kui ikka nälg juba pimedaks teeb ja sust ainult luu ja nahk järel on, siis vaevalt sa siin sihukest jura ajaksid! Inimesed nälgivad - siis loomulikult süüakse kõike, mis jookseb, lendab, roomab ja ujub. Parafraseerides Marie Antoinette´i - kui rahval pole leiba, söögu rotte. Must huumor, aga väga õpetlik!
Piir peaks minema mitte selle vahel, MIDA süüakse, vaid selle vahel kas see on hädavajadus, või lihtsalt teravate elamuste või "luksusliku" roa otsing!
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomad söögiks

PostitusPostitas cougar » 13. jaanuar 2005, 13:57

Looduses käib nagunii olelusvõitlus ning elu areneb järjest täiuslikumaks just selle varal, kes teise eest kiiremini ära saab joosta ning kes kelle kõige osavamalt nahka pistab. Ainult inimeste pidev janu igasuguste delikatesside järele muutub kohati jaburaks (a la haiuimesupp vms).[/quote]
haide puhul käib asi veel sedasi, et röövpüüdjad lõikavad hailt uimed ning visatakse elus, kuid liikumisvõimetu loom vette tagasi. Kuna hai peab hingamiseks pidevalt ujuma, siis võite ise arvata, et ta vaikselt lämbub. Kui just teised haid teda koheselt nahka ei pane - kumb siis jõhkram on?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 13. jaanuar 2005, 15:46

jah, teises kultuuris on see teistmoodi..samas - ega lemmiklooma ei söödagi, need on ikka niisama, sihuksed impersonaalsed, keda süüakse. Ja usun, et kui tuleb nälg ja pereisa juba vaikselt nuga ihub lapse lemmiklooma peale, siis laps ikka palub oma loomake alles jätta. Kui inimajalugu vaadata, siis alguses olid ka hundikutsikad ja hobusevarsad lihaloomadeks, kelle inimkari nahka pani, alles hiljem said neist lemmikloomad või muud tarbeloomad, keda ei söödud.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 13. veebruar 2005, 22:10

Kahju on kõikidest loomadest, keda süüakse. Aga inimene on loodud selliseks, ta peab liha sööma, et saada endale vajalikke vitamiine. Täpseltsamamoodi ei saa me tiigrit panna rohtu sööma. Kindlasti ei hakka mina taimetoitlaseks, sest minuarust ei aita see eriti. Kui ma söön midagi, ei mõtlema kunagi selle looma peale, vaid sellepeale, et liha on inimestel vaja süüa. Ainult kurb on see, et sigu või muid loomi tapetakse nii vastikul moel.. näiteks vaatasin ma kunagi ühte kodulehte, kus näitas, kuidas siga tõmmati jalgupidi lakke, lõigati kõrri auk ja panid peadpidi tünni, et ta verest tühjaks voolaks. Kui see siga või mõni muu loom enda elust loobub inimeste pärast, kindlasti mitte hea meelega, siis oleks palju toredam, kui neid sigu kasvatatakse ilusates, puhastes tallides ja neil oleks kõik vajalik olemas. Mitte ühes puntras koos, nagu nad on.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 14. veebruar 2005, 15:11

Hiinas söödakse koeri ja et nende liha oleks pehmem, pekstakse nad kaigastega surnuks. Või vahepeal puuakse üles. Oleneb kuidas neid pärast kasutatakse. Jube.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 07. märts 2005, 15:35

Mu sugulane rääkis, et tema hakkab sööma ainult "Rõõmsa sea" liha. Nood sead on ühes suures ruumis oma õdede vendadega (teine pesakond erladi toas jne) ja neil on seal toas mänguasjad ja ruumi joosta. Ja Kui on aeg, viiakse nad kõik koos ära ja tehakse lihaks, et nad ei peaks kurvastama, kui neid ükshaaval ära viima hakatakse. Sellistel sigadel on palju stressivabam elu ja nende liha pidavat olema palju parem, mitte sooniline nagu muidu.
Viimati muutis Endised kasutajad 13. märts 2005, 10:03, kokku muudetud 1 kord.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 13. märts 2005, 17:34

Tegelikult ei ole merisigade söömises ju midagi üllatuslikku. Alguses neid ainult toiduks kasvatatigi, alles hiljem tuli hakati lemmikutena pidama. Nad on ju suhteliselt hea saak kah vabas looduses, kuna on üpris rumalad ja aeglased.
Ise küll neid sööma ei hakkaks aga nälgivaid inimesi sellepärast peksma kah ei läheks
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 09. mai 2005, 21:58

Britttt92, ma ei tea kas sa mõtlesid selle "hiirepildi" all Bettys'e postitust, kuid too seal on merisiga (alla on kirjutatud guinea pig). Pilt pole pooltki nii jube, kui ma nägin (vist kanal 2'est) ühte saadet (mingi "idamaade" köögist), kus rott elavalt keevasse vette pisteti :'(
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas pizikenäriline » 12. mai 2005, 11:22

Nojah see on tõesti kole kui neid tapetakse. Austraalias tapetakse jäneseid lihtsalt sellepärast et nad on sinna toodud ja siis nad seal elavad.
Kasutaja avatar
pizikenäriline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 12. mai 2005, 12:32

Sama tehakse seal ka kassidega, kes on metsistunud. Point selles, et mõlemad on muutunud kahjuriteks kohalikule faunale. See on see, kui mõtlematult viiakse mingit liiki loomi kuhugi, kus neid või nende sarnaseid pole olnud, ning nad on siis kohalikud liigid nende niššidest välja tõrjunud. Muidugi, ega loomad ise pole ju süüdi ja suht kole on, kuidas neid siis hävitatakse, aga mina ei oska ka paremat alternatiivi välja mõtelda - neid on ju tuhandeid, mitte 10 ega 20. Mina ehk organiseeriks näiteks ulukirestorani - ikka parem, kui niisama maha tappa ja vedelema jätta. Võibolla mõni kohalik nii teeb ka, aga aussie'd, "nurjatud", armastavad veiseliha ja küülikutsest ei hooli!
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Loomad meedias

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline