Deegu kardab peremeest!

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 25. jaanuar 2005, 18:09

SkyBabe12 kirjutas:Mul on selline mure, et ma võtsin hiljuti (5-6päeva tagasi) endale deegud ja nad kardavad mind nii väga!
Kas teie deegud kardavad ka teid ja jooksevad maja kui lähete puuri lähetusse?
Mida teha? Ma ei taha, et mu enda loomakesed mind pelgaks!


Anna neile harjumiseks ikka pistu aega! Neil on ka uus koht, võeti ära õdede/vendade juurest ja nad ikka natukene kardavad. See on täiesti loomulik. Ära neid lihtsalt alguses ürita üldse kätte võtta. Las nad harjuvad ka uue keskkonnaga. Tasapisi aga hakka harjutama, anna käe pealt süüa jne. Küll nad õpivad kah sind armastama! :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas Mariliis » 26. jaanuar 2005, 09:11

Täpselt nii, toidan oma deegusid nii, et puuri panen ainult heinagraanulid, kõik ülejäänud st paremad asjad annan ise või annavad teised pereliikmed käest. Siis on deegud puuriukse juures valvel, kui keegi puuri ette seima jääb.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegu kardab puurist välja tulla

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. veebruar 2005, 18:05

Tere. tahaks teada kas deegud kätte ka tulevad. mul on deegu kolmandat päeva ja puurist ka ei tule eriti välja kui jätan puuri ukse lahti.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 17. veebruar 2005, 18:24

Minul on deegud olnud pool kuud ja nad ikka kardavad!
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 17. veebruar 2005, 18:47

Ma ise ei ehmata neid ja ei kiusa kah!Ma tahaks ka teada kui kaua teie deegud teiega harjusid ja kuidas?
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab puurist välja tulla

PostitusPostitas liisakiisu » 17. veebruar 2005, 20:06

minu deegu tuli esimesest päevast peale ilusti kätte ja ei kartnud midagi...puurist ta tahtis koguaeg välja saada aga nüüd enam ei taha...
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab puurist välja tulla

PostitusPostitas Mariliis » 17. veebruar 2005, 22:03

Andke deegudele aega, nad on üsna aeglased kohanejad. Pool kuud pole nende tüüpide jaoks mingi aeg. Tuleb lihtsalt kannatlik olla ja neid piisavalt hästi meelitada.
Meil on nüüd deegud olnud natuke üle aasta - nüüd nad ikka tulevad ise uurima, mis teoksil .. aga käe peale nad sellegipoolest väga meelsasti ei tule.
Meil käis maailma avastamine samm haaval. Kõigepealt tutvuti toas üsna pisikese territooriumiga, seejärel julges üks deegudest natuke kaugemale minna. Kui teine järgi tuli, siis sai veelgi kaugemale kuni lõpuks oli kogu tuba deegude käes;) Võibolla võtab üksikul deegul uue territooriumiga harjumine rohkem aega - aga eks see kõik sõltub konkreetse looma iseloomust.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab puurist välja tulla

PostitusPostitas paraboa » 17. veebruar 2005, 22:13

No minul on pintselsabad pool aastat ja ega nad käe peale eriti tulla küll ei taha.Teevad näo , et vot lihtsalt ei huvita :wink: .Puurist väljas armastavad küll käia , eriti siis ,kui ukse ise salaja lahti muugivad. Kui mina ukse lahti teen , siis kõigepealt tulevad ja istuvad natuke aega kavala näoga ukse peal ja piiluvad , mida mina nüüd teen ja kas ma märkan ,et nad välja tulevad.Kohe , kui kõrvale vaatan on hops puuri katusel :lol: .Sealt rännatakse rõõmsalt tervet tuba vallutama.Erilised kaisuloomad nad küll ei ole.Rohkem sellised iseseisvad ja isepäised.Aga uudishimulikud on küll -kui vaikselt millegiga tegelen ,siis varsti istub kõrval paar uudishimulikku pintselsaba .Vaatavad ja sädistavad omavahel tasakesi -ilmselt arutavad mis see küll olla võiks.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas tipsike » 29. jaanuar 2008, 10:36

Kuule...las nad ikki harjuvad
Kõik loomad vajavad armastust ja hoolt.
Eriti need kellel oma kodu pole-Varjupaiga loomad....
Käige neid ka külastamas.Neile loeb kõik,juba sinu kohalolek loeb,isegi kui neid vaadata hella pilguga:)
Kasutaja avatar
tipsike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 5
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas deeguleegu12 » 31. jaanuar 2008, 15:53

Tavaliselt nad harjuvad suht kaua ja oleneb ka sellest kui vanad nad olid kui sa nad võtsid. Kui ma endale deegud sain siis 3 kuune harjus paari kuuga ära aga teine kes oli võttes juba 2 aastane harjus ära alles aastaga. Nii et lase neil harjuda ja edu sulle! :-D
deeguleegu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas AmorLove » 08. veebruar 2008, 07:49

Meie deegu harjus ka päris kaua ja käe peal ei meeldi talle otseselt siiamaani tulla, ta võib küll ronida sus peal aga ega ta mingi kaisuloom ei ole jah, pigem selline kes tahab kõike näha ja uudistada aga mitte kogu aeg pai saada.
AmorLove
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas Smirsan » 16. veebruar 2008, 19:38

Mul kartsid ka mind, kui ma neid alguses sain.:wink: Aga siis kui hakkasin pintselsabadega rohkem tegelema, siis enam ei kartnud :-) !

Soovitus: tegele nendega nii palju, kui nad harjuvad ära ja pidavad sind isaks, emaks :razz:
Smirsan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas Harbiny » 18. märts 2008, 11:57

Mina arvan et nad pole veel uue koduga ja sinuga ära harjunud. Ole iga päev umbes 5-10min nende puuri juures ja räägi deegudega sosinal. Ajapikku harjuvad kindlasti ära.
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas deeguke » 18. aprill 2009, 09:50

Mul on selline mure et mul on 2 deegut üks on väga julge aga teine ei julge eriti välja tulla kuigi nüüd on juba julgem sest nüüd juba närib puuri ja natuke tuleb puurist välja kah aga ta on üle pooleaasta vana :S .
Deegud : Leenu, Nöps ja Tupsu
Kasutaja avatar
deeguke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas postituvi » 03. juuni 2009, 22:14

Kummaline, et nii mitmel deeguomanikul on arad( 6 kuud on harjumiseks ikka pikk aeg) loomad. Minu Tiigu oli ostes 2- kuune ja kohe esimesel päeval tuli käe peale. Nüüd on ta 8- kuune ja iga kell valmis mu(tegelikult kelle iganes) käele hüppama, kui puuriukse avan. Ja praeguseks on tema lemmik kohtadeks-peale põrandal kondamise- mu õla peal ja pusa kapuutsis( kuigi kui ma kuhugi paigale jään kauemaks, siis alustab rännakut põranda poole). Noorem deegu- Taagu, on hetkel 2,5- kuune ja minu juures elanud 1 kuu. Tema oli esimesel nädalal natuke arglikum,kuid praeguseks nii julge, et hüppab selle käele, kes käe annab. :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas kertu0208 » 06. juuni 2009, 20:00

Sinu deegu oli üksinda pikka aega ja siis harjuvad nad inimesega rutem (see on vist kõikide koduloomade ja -lindudega nii), teistel olid nad vb koos algusest peale.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas Degus » 30. juuni 2009, 17:22

Minu Devvu oli esimesel päeval nagu surnu nurgas, aga siis hommikul jooksis nii, nagu oleks seal aasta juba elanud. Aga käe peale harjutame sellega, et laseme lahti joosta ja näitame välja samuti seda, et meie neid ei karda, siis on deegu ka julgem!
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas maleva » 25. juuli 2009, 21:01

Minul on 3 deegut, kes on elanud kodus alles 2 päeva. Eile neid ei latsunud ja olid suhteliselt arad, tänu juba paar korda kätte nad saanud, on läinud julgemaks küll, aga käele ise ei tule, seisab kõrval ja laseb end katsuda.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas Liismari » 27. juuli 2009, 20:35

Meil deegud olnud 2 päeva ja kardavad kõike. Kui keegi teeb mu tuppa ukse lahti, kui keegi tuleb puuri ette jne. Arvan, et kui võtta üks deegu harjub ta kiiremini inimesega, kui võttes kaks. Sest kui on kaks, siis nad tegelevad üksteisega rohkem ja inimest ei panegi tähele. Selles suhtes on vb ühte parem võtta, kuigi ühel hakkab igav ja kurb.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas maleva » 02. august 2009, 21:08

Meie poisid on juba nii julged, et puuris ei püsi. Nii kui uks avaneb jooksevad kolmekesti tuppa vabadust nautima, kui tagasi panna siis vaatavad solvunult ja närivad puuri :).
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas MiMiMusi » 07. september 2010, 08:17

Minu deegu samuti kardab mind , kuid see on ilmselt loomulik , kuna Mimi saabus meie koju alles eile õhtul . Kõige rohkem hoiab ta siiski minu poole , kui ma lähen puuri juurde , jookseb rõõmsasti veidi lähemale ja nuusutab , kuid kohe kui ma silmi pilgutan läheb teise puuri nurka jooksurattale :razz: . Täna ma rääkisin Mimiga vaikselt , u kõik on korras , ma ei tee sulle viga jne . Tundub , et me saame parimateks sõpradeks :)
Mõmmi, Muumi ja MiMi - Ilma nendeta oleks mu elu mõtetu
Kasutaja avatar
MiMiMusi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas sigridsild » 03. oktoober 2010, 16:08

ma võtsin ka isase kes oli 3 kuune ja emase sain kes oli 2 aastane, emane siiani ei usalda ega midagi aga isane tuleb kohe ja uurib mis teen, siis emane vaatab et ei tehta talle midagi ja hakkab ka uudistama. liikvele lasen siis jooksevad ringi aga kätte võttes hakkavad ära proovima joosta käest, või siis on hirmunud ja olnud nad juba mingi pea kuu aega, eks hakkan ka käest maiustusi jagama :P
sigridsild
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu kardab peremeest!

PostitusPostitas girlforever » 13. oktoober 2010, 17:31

Ma sain deegu alles paar päeva tagasi. Kohe alguses hakkasin deeguga rääkima panin talle nime ning panin käe puuri ja siis ta tuli mind uudistama. Nii kui kätt liikutama hakkasin jooksis välk kiirelt pessa. Kui ma aga nüüd juba Deeguga olen koguaeg tegelenud laseb ta end silitada nind naudib seda. Kuid käepeale ta ei tule!!! Kui ma tuppa sisse tulen siis ta ehmub ning jookseb kiiresti pessa tagasi. Kas ma peaksin puuri ukse lahti tegema? Kas ta siis ära ei jookse??
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline