kuidas teha jänkule ise puuri?

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas lontumamma » 02. veebruar 2005, 00:29

Meil isetehtud puur ja põhjaks on tavaline plaat. Kuna jänes laseb puuris hädasid pissinurka siis probleeme pole. Muidu on tal pissinurgas saepuru ja mujal hein.
Pilt puurist http://public.fotki.com/Lontumamma/lontu/hpim0676.html
Kasutaja avatar
lontumamma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 02. veebruar 2005, 11:04

Meil isetehtud puur ja põhjaks on tavaline plaat

Lontumamma, ole hea, täpsusta, milline plaat?
Ma tean, et on müügil puitlaastplaate, kuid need ei kannata niiskumist ning hakkavad paisuma ja lokkima.
Lisaks olen poes näinud müügil erinevates suurustes nn. kuusekilpi (kuusepuidust ribad on kokku liimitud umbes 2cm paksusteks plaatideks). See on üsna kallis ja pealegi oli jänkudel minu mäletamist mööda allergia okaspuust saepuru vastu - <sügab kukalt> ma ei ole kindel kas sama tulemus oleks ka kuusekilbist põhja puhul... :?:
Kahtlen ka laminaatplaadi vastupidavuses, pealegi on see üsna kallis.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 06. veebruar 2005, 19:50

erinevaid soovitusi lugedes tekib täitsa segadus.
nüüd aga on võibolla üldse nii, et ikka ostame puuri lemmikloomapoest :o segane selle asjaga...kuna aga kolimine liikus edasi, siis on ka jänkuvõtt hilisem, nii et annab veel uurida seda puuri asja :)
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Caty » 08. veebruar 2005, 20:26

Lugesin siin, et laminaat on üsna kallis??????? Kui see on kallis siis tee papist :D Siis pole ju ei tegemise ega ostmise peale mõtet mõeldagi.... :roll:
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 10. veebruar 2005, 11:27

Kallidus on suhteline mõiste ning sõltub võimalustest.
Laminaati mina jänkupuurile ei kasutaks, sest ta on libe ning kaheldava vastupidavusega.
Kõige etem oleks vast hankida lehtpuust laudu, hööveldada või lihvida need ära ning valmistada sellest puuri põhi (või ka kogu puur).
Kõige kiiremini ja lihtsamini saab aga hakkama, kui osta puur poest.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 12. veebruar 2005, 14:41

poest on muidugi lihtsam osta, aga samas tuleb puur ka mitu korda kallim. ma vist lähen uurin loomapoest, kui palju need suured puurid täpselt maksavad. need pooleldi võrest puurid (s.t et plastmassist alus ja ära käiv võreosa) on vist odavamad?! :? Tahaks sellist, millel on külje peal uks, et jänks saaks ise puurist sisse-välja käia. Plastmassist ülaosadega puuridel sellist võimalust minu teada pole :P
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 13. veebruar 2005, 00:58

Neid puure, kus ka ülaosal on suurem osa plastmassist, ei soovitata põhjusel, et küülik ei näe korralikult välja ja saab vähe värsket õhku ning riskeerib halvimal juhul soojarabandust. Parim on puur plastmasspõhjaga ning metallvõrest ülaosaga! Soovitan soojalt!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas -Kristin- » 13. veebruar 2005, 15:15

Need puurid, mis on ülevalt võredega ja külgedelt plastikust on minu teada väiksemad ka kui tavalised. Vähemalt need, mis mina olen näinud. :roll:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Kerly91 » 13. veebruar 2005, 18:34

Mina olen neid näinud igas suuruses. Mõni on isegi üle meetri. Pärnus Lepas oli viimati päris suuri. Mul oli plaanis osta selline puur aga hea et Mio ütlesid!
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 14. veebruar 2005, 16:31

ma olen Lepas neid puure vaatamas käinud. üks oli tõesti suur. seal kaks väikest jänku poega ka praegu :)
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 14. veebruar 2005, 16:46

On küll neid suuri ülevalt võrega! Ostsin just eile ühe 120x60 meie nännudele. Peab ehk laskma personalil selliseid tellida, kui poes just ei ole. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 15. veebruar 2005, 12:59

Siin oli vahepeal juttu puuridest, millel on peal võre ja ülevalpool külgedel läbipaistev plastik.
Meil on mõlemad jänkud sellistes puurides ning seda peamiselt seetõttu, et Joosepi ostmisel meile seda soovitati. Nimelt hoiavad sellise puuri seinad toad puhtamana, kuna jänkud ei saa laamendades eriti palju saepuru välja kühveldada.
Nüüdseks on meil jänkud majas pea 5 aastat ja ma ei ütleks selle puuri kohta midagi paha peale selle, et ta on teisest variandist madalam.
Õhupuuduse probleeme meie jänkudel ma täheldanud pole, kuid see võib ka tingitud olla sellest, et meil on kogu aeg kodus ja õues jahedam kui mujal ning otsese päikese käes ma neid puuriga niikuinii ei hoia.
See on ka eksiarvamus, et jänku sellisest puurist ise välja ei saa. Saab küll ja kuidas veel. Kerge hops sissepoole ja teine välja ja siis jälle sisse, sekka veel mõni peesitamine puuri peal.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Mio » 15. veebruar 2005, 14:32

Ausalt öeldes, ega minagi usu, et jänkusid nendes plast-ülaosaga puurides just lämbumisoht valdaks. Samas ehk tõesti õhuvahetus pole sama ja hüppamisruumi kah vähem.
Minu meelest on metallvõrede suureks plussiks see, et kerge on igasugu küülikute jaoks toodetavat nänni üles riputada, alates soolakivist lõpetades kausside, porgandihoidjate ja salatipallidega. Seal on ka kergem midagi lihtsalt võrede vahelt sisse pista, näiteks kompu jänkule jne.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 15. veebruar 2005, 14:41

Soolakivi on meil heinasalve küljes ja joogipudeli jaoks on selles puuris olemas kindel reserveeritud koht.
Kommi annan ma võre vahelt ja jänkud oskavad seda väga vilunult ära näpata. :wink: Lisaks pläriseb võre vastu plastmassi jube hästi ning ta on nädalavahetustel väga efektiivne pererahva ärataja. :P
Aga mis elukad on porgandihoidjad ja salatipallid? Ma polegi selliseid koduloomi siinmail trehvanud... :o
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Mio » 15. veebruar 2005, 16:47

Mis puutub porgandihoidjatesse ja salatipallidesse, siis pilti nendest saab näha siin, http://www.zoosajten.se/ kui klikid "Smådjur" vasakul ja seejärel "övrigt". Porgandihoidja on "morotshållare" (29 kr) ja salatipall "salladsboll" (39 kr). Eks nad natuke tühised vidinad ole, aga kui mitu jänkut samas puuris oma asju õiendavad, võivad sellised asjad samuti praktilised olla ja kauem vastu pidada, ilma, et porgandid ja roheline kraam põhu alla maetaks või vetsupotti tiritaks. Peamine ülesanne salatipalli ja porgandihoidjaga on aga see, et küülik saaks nats oma pead ja käpa-hamba-osavust kasutada. :)
Unustasin enne lisada, et minu meelest see kõige parim eelis on see, et meil on võredest läbi pistetud puidust istumisriiul. Väga populaarne asi, sest meie küülikutele meeldivad nats kõrgemad vaatepunktid. Ka on selline riiul väga hea puuri optimaalseks kasutuseks, sest vajaduse korral (kui puuris elavad daamid ja härrad soovivad) saab sellest kergesti "narivoodi" :D
Nädalavahetuseselt näituselt Kristianstadis (loe lähemalt "Toimub!" alt) ostsin muuhulgas ka kausid, mis võre külge kinnitatakse, kuna meil armastatakse muidu kangesti öösiti kausse kolistada, ehkki praegused on savist ja rasked. Sealt ostetud puur on samuti kokku pandud. Ainuke asi, millest ma aru ei saa, on kuidas ja mis pidi puuri juurde kuuluv väga stiliseeritud heinasalv paika tuleb panna. :eek: Aga küll ma sellelegi pihta saan.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 15. veebruar 2005, 23:54

nüüd vist ikka on nii, et ostan puuri. ja kavas on riputada ka igasugust nänni :) kuna esialgu oli väga kindel, et mulle valmistatakse spetsiaalselt puur, sai juba ostetud ka joogipudel ning heinasõlm. kuna neid on võimalik ainult võre külge kinnitada, jääb plastmassist ülaosaga puur ära.
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 16. veebruar 2005, 11:27

Muuseas, enamus puuridel on nii heinasõim kui ka joogipudel kaasas.
Ja plastmassist ülaosaga puuri külge on võimalik mõlemaid kinnitada. Kui poleks võimalik, siis jänku sureks ju janusse...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 17. veebruar 2005, 19:25

Jah, ma tean, et paljudel puuridel on need asjad kaasas. Aga kuna oli juba plaanitud, et mulle tehakse ise puur, ostsin mõned vajalikud asjad, et kulutuste jm arvestada. Tegelikult on kogu see puuri asi veel lahtine ning kui peaksin ostma puuri loomapoest, millel on joogipudel ja heinasõlm kaasas, jäävad need lihtsalt tagavaraks. :)
ja kui teeme ise puuri, siis selle lasen teha hästi suure ja uhke. :P sellega seoses ka küsimus, et kas jänkudele meeldiks näiteks mitmekorruseline puur? mitte jänku jaoks lausa pilvelõhkuja, aga selline paarikorruseline..et kaldteega paneks... :oops:
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas nännukas » 17. veebruar 2005, 20:25

kusjuures välismaistel saitidel surfates ja sealsetes netipoodides käies olen imetlenud sealseid mitmekorruselisi (isegi kolmekorruselisi) puure jänkudele. eestis ei ole midagi sellist müügil näinud, aga seal tundub väga harilik olevat. puurid on samuti nagu osa mööblist ja sisekujundusest. küll hästi suured, kuid pealt on tegemist kapipinnaga. ühel pildil istus jänku puuris, mille peal oli telekas :eek: . see tundub küll veidi ebatervislik...
niiet mina teeks küll mitmekorruselise puuri kui oleks rohkem ruumi. kui võimalik on, siis teha ikka nii suur kui saab. vaatama peaks vast seda, et kaldtee ei ole libe ega liig suure nurga all. jänkusid on kindlasti erinevaid, kuid minu oma ei ole eriline turnija. talle meeldib küll väga kõrgel istuda, kuid siukseid järske kaldteid ta pelgab, pigem hüppab alla.
edu sulle puuri ehitamisel. kui valmis saad, näita meile kindlasti ka pilte!
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 17. veebruar 2005, 21:08

ikka näitan :) teen arvutis mõned joonised ja siis näitan papsile, loodetavasti ta teeb siis sellise nagu sooviksin, kui ilusti palun :P
kahtlen, kas ma ise nii suur meistrimees oleksin. :P
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 18. veebruar 2005, 09:34

Kaldtee võib teha puust ja sellised vahed (sooned) sisse saagida. Siis ei ole libe. Kõige tavalisem on, et jänku saab omale poolteist korrust. See on siis pesa pealne. Meie totu põhiliselt seal pesa peal sirakil oligi.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 19. veebruar 2005, 11:48

ma siin mõtlesin, et kaldteele võiks panna vaibatüki. meil peaks veel olema natuke üht tükikest punast vaipa alles. kinnitaks klambritega, et püsiks puu peale. vaip ei tohiks küll jänkule libe ju olla?! :)
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas -Kristin- » 19. veebruar 2005, 11:56

Vaipa ta võib ju süüa. :? Ma arvan, et see on kahjulik. Kuid ma täpselt ei tea... :!: :?:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas marxu » 19. veebruar 2005, 12:43

aa..seda võibolla tõesti :? hm...aga mis materjal oleks jänkule ohutu?
marxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 20. veebruar 2005, 17:15

Mina soovitaks puitu, mida saad õlitada tavalise toiduõliga. Puidule tee siis redel peale, kõrgendused naelaga, nii iga 5 cm tagant. Vaipa tõesti ei soovita, sest vaibad enamasti liimiga all ja seepärast mürgised. :(
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Omavalmistatud puur

PostitusPostitas -Kristin- » 20. veebruar 2005, 17:32

Ma mõtlesin midagi sellist, et on tavaline redel. Sinna peale on aga löödud sellised puutükid, piklikud ja nagu kandilised (ristkülik, pikk). Need oleksid nagu redeli eest ja küülikul poleks üldse libe kah. :roll: Oleneb, kuidas aru said, kui on liiga segane, seletan uuesti. :lol:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

akvaarium

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. mai 2005, 09:48

:oops: piinlik küll,aga selline küsimus.tahaks lapsele hirmsasti jänkukest.laps 1,9kuune.kodus seisab vanast ajast suur akvaarium-kas see sobiks jänkukesele elupaigaks või peab just puur olema.ja palju üks lontkõrvne miniküülik maksta võiks.vabandan kui vale teema alla sai.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: akvaarium

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. mai 2005, 10:15

Akvaariumisse ma küülikut ei paneks. Sellele on raske küülikule vajalikke "aksessuaare" külge pookida, nagu heinasalve ja joogipudelit. Hea tahtmise juures saab muidugi igasuguseid asju leiutada...
Lisaks on akvaariumi põhi libedavõitu - spetsiaalsete jänkupuuride põhjad on tehtud krobelisest plastmassist. ...aga puuri põhja saab muidugi saepuru või heina panna, nii et see pole suur probleem.
Kui ausalt öelda, siis jänku akvaariumisse mittepanemine on puhtalt minu isiklik maitse-eelistus ning minu põhilisteks vastuargumentideks on joogipudeli ning heinasalve paigaldamise raskused. Lisaks peaks see akvaarium ikka tõsiselt suur olema, et jänkul seal liikumisruumi oleks. Ka mitte-eriti-suurte jänkupuuride suurus on umbes 60 x 40 cm.
:!: :?: Võibolla keegi Lontust suudab veel leida põhjusi, miks jänkut ei tasu akvaariumis pidada?
Küüliku hind võib olla 300-1500 krooni. 300 krooniga võib juhtuda, et saad nn. satelliidi (lontkõrva ja kikk-kõrva ristandi, kel on lennukkõrvad) ja 1500 maksavad suured prantsuse lontkõrvad. Loomapoest ostes võid arvestada 700-800 krooniga (1-2-kuused jänkud), kasvatajalt ehk saad odavamalt.
Selline küsimus: kas Su laps on 1.9-kuune või 1 aasta 9 kuune? Nii või teisiti, kardan, et ta on veidi noorevõitu küülikuga tegelemiseks ning Sina pead hakkama jälgima, et kumbki teisele liiga ei teeks.
Näiteks meie plikajänku kartis hirmsasti aastast last ja kippus teda ründama - ikka rammides ja näksates.
Võrreldes lapsega on jänku ikkagi väga väike olevus ja ükskõik, milline tema kehaosa lapse kätte/alla ka ei saa/jää, haiget saab ta alati rohkem.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 17. mai 2005, 10:38

Karta on, et ühtegi looma ei tohiks võtta konkreetselt lapsele väntsutamiseks (isegi kui sa alguses nii ei mõtle siis nii see läheb). Kui looma vätsutatakse/tiritakse jne. siis loomulikult loomake üritab ennast kaitsta ja hammustab. Tulemuseks on see, et loomake on paha ja antakse uude koju (öeldakse veel lisaks, et kuri-kuri) ning nii see loomakene siis hakkabgi rändama mööda peresid.
Üldiselt ei tasu ka arvestada sellega, et loom on puuris ja laps ei ole, sest küülikud tahavad palju väljas ringi joosta. Muidu võivad nad tõesti kurjaks minna. Mul on siin just praegu üks küülik, kellel endine perenaine ei lasknud tal kuigi palju ringi joosta - küülik oli meile tulles äärmiselt arg, ründav jne., kuid nüüd kus tal vabadus pooled päevad puurist väljas veeta on ta tubli ning käib isegi vahest pai nurumas.
Nüüd jõuame selle lauseni, et küülik on puuris aga laps on väljas. See ei tähenda, et puuri ei annaks näppe toppida. Alles hiljuti mu sõbrannal hammustas rott lapsele sõrme augu. Kuigi lapsel ei ole luba rotte puutuda, tal ei ole võimalust rotte puutuda aga ta lihtsalt leidis selle hetke kui ema kõrvale vaatas ja see võttis paar sekundit.
Nüüd sellest akvaariumist. Esiteks on küülikud vägevad hüppajad ning ta võib sul sealt hopsti välja tulla. Kui pealt aga kinni katta on minul ka nende plastikpuuride puhul tunne, et loom lämbub seal sees lihtsalt ära, samuti hakkab loom tunduvalt rohkem haisema (võredega puuris käib õhk koguaeg läbi). Samuti peab väga ettevaatlik olema akvaariumi puhul, et see kuhugile päikese kätte ei jääks.
Joogi pudeli osas võin ära öelda, et kui oli plaan see lae külge riputada siis see ei tööta. Nimelt pudel kõigub ja jänku ei saa mittemidagi kätte. Samuti ei tasuks vett kausiga puuri panna, seda peab siis 5-6 korda päevas vahetama, sest see hüpatakse saepuru täis.
Heina võib küll nurka maha panna aga võin kihla vedada, et sinna tehakse pesa ning see pissitakse ja kakatakse täis. Kas sa laseksid oma loomakesel sellist heina veel pärast süüa?
Libe on kindlasti ja jänku ei tunne ennast seal mugavalt. Minu jänkud näiteks ei lahku vaibalt mitte kunagi, sest paljal põrandalgi on juba libe, mis siis veel klaasist rääkida?
Mina soovitaks, et oota selle jänku ostuga seni, kuni laps hakkab ise soovi avaldama mõnda lemmikut saada (see tuleb nii või naa varem või hiljem). Samuti võiks laps olla juba piisavalt vana, et jänkuga ise tegeleda (mängida, puhastada, sööta). Nii on nii jänkule kui lapsele kasulikum. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: akvaarium

PostitusPostitas Riin » 17. mai 2005, 14:18

Jah, ka minule tundub akvaarium jänku elupaigana ebasobivana. See, et ta sealt välja hakkab hüppama, on päris kindel, sest hüppajad on nad head :) ja muidugi ka suur uudishimu on see, mis paneb tegusid tegema :) . Akvaariumis on tõesti oht, et suvel palavaga võib tekkida ülekuumenemine. Arvestada tuleb kindlasti sellega, et jänku tahab vabalt joosta saada, sest muidu on loomake õnnetu, kuri ja stressis :( . Oma Nupsu kohta võin küll öelda, et ta on väga seltskonda ja mopsutamist- paiutamist vajav lontu. Tegelikult pole jänkuke kindlasti pisikesele lapsele sobiv loomake, see ei ole mitte minu isiklik arvamus, vaid raamatutest loetud. Jänkud on nimelt hästi õrnad ja kukkudes võivad kergesti viga saada ning oma peenikesi luid murda.
Peale selle on ta lapsele ka küllaltki ohtlik, kui ikka oma teravate küüntega ja tagumiste käppadega rapsima hakkab, siis on kehal päris valusad kraapsud ja ka veri aegajalt väljas.
Kissu tegi õige märkuse, et loom pole lapsele solgutamiseks, vaid elusolend, kes vajab ka armastust, hellust ja hoolt. Miks mitte aga osta akvaariumisse kalad :) ?
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist