Talvine agressiivsus

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Talvine agressiivsus

PostitusPostitas vöödikprintsess (Teema autor) » 01. märts 2010, 11:35

Palun, kas keegi oskab vastata, millal see talvine agressiivsus möödub. Tahaksin väga vöödiku mööda tuba jooksma lasta aga ta nii kuri, et hammustab. :sad:
Viimati muutis GunnyBunny 01. märts 2010, 15:14, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin teemast "Vöödik talveks jahedasse kohta?"
Kasutaja avatar
vöödikprintsess
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav talveks jahedasse kohta?

PostitusPostitas nuff » 01. märts 2010, 14:16

Mul on ka orav kohati tige, siis kui teda pihku võtta ja vahel naksab niisama ka. See tigedus ilmnes just nüüd, kus kevad hakkab saabuma. Alates novembri algusest kuni veebruari keskpaigani oli väga sõbralik. Nüüd on tal suured kotid taha tekkinud ja eriti isaseks ära läinud. :twisted: Kui toas ringi jookseb, siis ta ei ründa kedagi. Ka inimese peal joostes ei hammusta, aga just palja käe peal (pihus) võib sõrme naksata (mida ta ei tee ka alati, aga seda on viimasel ajal mitu korda juhtunud). Eks kui soojem kevad käes, saab näha, mis oravate käitumises muutuma hakkab.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas GunnyBunny » 01. märts 2010, 15:18

Eks see periood läheb kevade keskel või alguses vaikselt mööda, minu emane orav ka, just nüüd, on läinud tigedamaks ja viimasel ajal pole ma teda üldse välja lasknud.
Küllap juba varsti, siis kui ilm kah natuke soojem ja päike väljas, saad teda jooksma lasta. Praegu oleks aga ilmselt targem tal lihtsalt olla lasta, kui ta on kuri ja puurist välja saab, võib tema sinna tagasi toimetamisega omajagu probleeme tekkida. ;)
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas Annu62338 » 10. november 2013, 18:05

Kas keegi teab millal umbes vöödik talveunne jääb? :dunno: :dunno:
Annu62338
Smailimaniakk
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas v66dik » 10. november 2013, 19:15

Kindlat aega on raske öelda, sest see on igal vöödikul individuaalne. Ja mõni ei maga üldse. Aga mida jahedam ruum seda varem. Soovitaksin lugeda lisa alafoorumist Hooldus. Siin mitmed postitused vöödikute talveunest.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas nurrik » 07. detsember 2014, 12:20

mul ka vöötorav hakkand hammustama. just nüüd detsembris. lihtsalt annan käe pealt toitu ja tuleb hammustab. ennem võttis rahulikult käe pealt. kas on kellelgi samu juhtumeid olnud? kui on,siis kuidas see lõppes/jagu saadi?
nurrik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas v66dik » 07. detsember 2014, 15:12

Paraku muutuvad vöödikud talve saabudes tõesti kurjaks ja õelaks. On küll ka erandeid!
Meie kaks vöödikut meile endile hammastega külge ei ole tulnud, kuid omavahel kaklesid. Lõpuks panime nad talveune ajaks eraldi puuridesse. Selline seis oli eelmistel talvel. Kuid oh ime, see aasta pole veel kismaks läinud (ei tohi vist küll ära sõnada) ning magavad lausa ühes pesakastis talveund. Eelmistel aastatel olid nad selleks ajaks juba ammu eraldatud.
Meie lahutasime neid kakluse ajal veepritsiga! Lõpuks olid nad juba nii targad, et kui punast pritsipudelit nägid, jooksid eraldi nurkadesse!
Ega siin miski muu aitagi, kui tuleb talv lihtsalt üle elada ja siis on jälle kõik ok.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas nurrik » 08. detsember 2014, 16:29

aitäh! :D :D eks me proovime siis hakkama saada...
nurrik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Talvine agressiivsus

PostitusPostitas KLutsar » 02. märts 2017, 14:16

Tervist

Minu vöötorav oli Jaanuari keskpaigast kuni veebruari suht lõpuni tige kuni ühel päeval ma puhastasin ta puuri ära, kõik tema talvevarud jne sest see oli juba pikalt puhastamata ja haises, mul õnnestus ta ära eraldada et ta mind ei ründaks sellel ajal kui puhastan. Järgmisel päeval juba märkasin, et ta on rahulikum aga ei usaldanud veel puuri lahti teha, ootasin veel paar päeva ja siis võtsin julguse kokku. Ei rünnanud enam, oli sõbralik, sõi jälle käe pealt, isegi ronis õla peale jne... Aga siis nagu ikka hakkas hull söögi kogumine pihta, kuskil nädal aega käis väljas jooksmas ja siis otsis süüa minu käest, ma muidugi andsin ka ja nüüd täna hommikul kui puuri juurde läksin ja üritasin läbi puuri sihvkat anda siis ründas jälle. Siililegi selge et ma puuri ust lahti ei teinud ja nüüd on siis jälle tige. Kas see on normaalne? Kas tigedus läkski üle ainult korraks kuni talvevarud taastusid? Olen täitsa segaduses!
KLutsar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron