Hiir jääb aina kõhnemaks

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hiir jääb aina kõhnemaks

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 26. jaanuar 2012, 20:17

Ta on mul umbes 3 aastane. Elab üksinda kuna kaaslane on surnud, juba umbes 4 kuud. Nüüd on nii, et ta istub oma pesas (vatist ehitasime talle-pehme ja soe) ja magab.
Muidu oli selline armas pontsik, siis nüüd jääb aina kõhnemaks ja kõhnemaks. Soovin teada, kas asi võib olla vanusest, kas peaksin andma talle midagi muud süüa... Kas asi võib olla hammastest. Kui teda vaadanud olen siis visuaalselt näha, et viga oleks pole mitte midagi. Sööb natukene ja joob natukene. Kuid ta jääb ikka kõhnemaks ja kõhnemaks...

Targemad andke nõu... ma ei suuda uskuda, et ta lahkuma minu juurest hakkab-ta on nii suur sõber :sad:
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiir jääb aina kõhnemaks

PostitusPostitas Pinto » 26. jaanuar 2012, 21:07

Stress võib kindlasti oma töö teha, aga mina annaks talle ühe kuuri ussirohtu (eriti kui hammastega tundub kõik ok). Hiirele see midagi ei tee (kui anda õige kogus), aga ussidele küll. Ussid on tihtipeale põhjuseks, miks hiired kiirelt ja palju kaalust alla võtavad. Mina mõtleks talle ka paari pisikese poisi juurdetoomisest, et teda elavamaks muuta. Kõigepealt aga ussirohi ja elamu suurpuhastus.

OT: Vatt võib muutuda hiirele ohlikuks, kui talle kiud ümber jala soonivad või kui mõned kiud sisse sööb. Parem on rebida wc-paberist ribasid ja nendest pesa lasta tal teha.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiir jääb aina kõhnemaks

PostitusPostitas Lepacäps (Teema autor) » 26. jaanuar 2012, 21:16

Ussirohi küll jah... Aga kus ma seda saada võiksin... Selleks peab vist minema arstile näitama. Äkki on midagi ilma retseptita?
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiir jääb aina kõhnemaks

PostitusPostitas triini22 » 27. jaanuar 2012, 09:18

Ussirohtu saab arsti juurest ka ilma looma kaasa võtmata, kuid mina soovitaks ikkagi arstile looma näidata, kuna ilmselgelt on tal miskit viga. Arst saab vaadata ka tagumisi hambaid ,mida ise kodus vaadata ei saa.
Võid anda talle ka rohkem n.n paksuks tegevaid maiuseid mõni aeg, nt pähklid, päevalilleseemned, juust (väike tükike korraga), kohupiim jms rammusam toit. Otseselt rasvast ja magusat ära anna.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline