Kikk-kõrv + lontkõrv /miks?/tulemus

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. september 2005, 15:14

nujah - võis tõesti veidi vale mulje jääda mu kirjast. Ma ei taha neid paaritada ilmtingimata.
Lihtsalt kurtsin, et isane veidi õnnetu tundub ja mõte tuli sellest, et Lotta ka peigmehe soovist turtsakas. Et kas oleks mõtet neid omavahel kokku lasta - oleksid nad rõõmsamad ehk ja tulemuseks oleks armsad karvakerad. Ning kui nad omavahel tõesti ilusti klapivad, siis edasi vaadata, mis teha (et siis kas kastreerida või kui läbi ei saa, siis jätkata nii nagu praegu).
Miks kohe ei kastreeri....ei suuda. Vot selle koha pealt olen kiiksuga. Ma saan aru, et see looma tervisele ei hakka jne, aga raske otsus on see minu jaoks. Kui ma teaks, et nad saavad Lottaga hästi läbi ja saaksid siis koos elada ilusti ja rõõmsalt, oleks see ehk lihtsam. Aga et alustada kastreerimisest ja siis vaadata, kas nad ikka klapivad.....
Allergiaga võtsime lihstalt selised asjad ette, et otsustasime tuulutada veel rohkem, tõstsime puuri õhurikkamasse kohta, Joosu puuri puhastan mina ning kui Jospel lahti on, siis on lahti ka toa aken ja mees just ninapidi ligi ei lähe talle. Kuna me seda alles paar päeva katsetame, siis lõplikku järeldust teha ei saa veel. Kui aga need abinõud ka ei aita, ei jää lõpuks ikkagi midagi muud üle, kui loomake ära anda. See, mida me praegu teeme, on veel viimased jõupingutused selleks, et Joosu saaks meile jääda. See kokkulaskmine on hoopis teine asi ning ei ole seotud allergiaga, veel vähem lootusega sel viisil seda ravida.
Aina segasemaks lugu läheb, aga sain nüüd siis selle teada, et viljastamisvõimeliselt pole neid mõistlik ikkagi kokku lasta...aitäh :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hübriid (?) + lontu ja mis edasi?

PostitusPostitas Jänkumamma » 02. september 2005, 15:58

Ma mõistan Sinu hingepiinu Joosu kastreerimise suhtes. Mul olid samad piinad, kui tahtsin Pipi ja Joosepi kokku tuua. Kaalusin kummagi jänku iseloomu ning jõudsin järeldusele, et Pipi on julgem ja nahhaalsem, seega saab väiksema trauma. Ma eksisin. :( Pipi kaotas vähemalt pooleks aastaks minu vastu usalduse ning nuttis peale operatsiooni. :cry: :cry: :cry:
Hiljem, kui selgus, et kaks poissjänkut (st. Radar ja Joss) ikka omavahel läbi ei saa ning Joss tuli esimesena kastreerida, siis tundsin end jälle nagu viimane lihunik.
Nüüd on kord Radari käes ja ma ei suuda end sundida teda operatsioonile viima, sest ta on kergelt autistlik (ei näe korralikult, et tee kuulma ja elab üldse oma maailmas :wink: ) ega seltsi kergelt. Pigem koristan tema pissijugade tagajärgi :D.
Samas on Pipi ja Joss omavahel väga armsad ning nad suudavad suurepäraselt läbi saada. Kui enne operatsiooni Joss üritas Pipit iga nurga pealt võdistada ning sai selle himu eest aeg-ajalt kolki ka, siis nüüd on ka viimased kaklused kadunud. :wink:
Aga kuidas Joosu ja Lotta omavahel läbi saavad? Kas nuusutavad teineteist huviga või üritab Lotta teda näksata?
Nende omavaheline klappimine võib tekkida pikema ajavahemiku järel. Võib minna kuu, võibolla rohkem. Lugesin ühest raamatust ühe naise kogemustest, kel oli pidevalt kodus paarkümmend küülikut ning tema jutu järgi ei pruugi alati iga emane iga isasega sobida - suhted samasugused nagu inimestelgi.
Ma soovitaks enne uurida, kuidas tuulutamine ja muud abinõud Su mehe allergiale mõjuvad ja siis hakata plaane pidama tüdrukute-poiste kokkuviimise suhtes.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: segavereline (?) + lontu ja mis edasi?

PostitusPostitas Mio » 04. september 2005, 22:00

Minu kogemust mööda saavad kastreeritud isane ja lõikamata emane 99% läbi. Mõnel võtab sõpradeks saamine paar päeva, teistel paar nädalat või isegi kuu, aga sõpradeks nad saavad ja see sõprus on just see, mida nad tahavad!!!

Minu soe soovitus on ennast kokku võtta, isasel see väike op ära teha lasta ja siis näha, kuidas küülikud koos mõnulevad.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. oktoober 2005, 19:22

Aga kas on mõtet lasta kääbusküülikul ja kääbuslontkõrvküülikul paarituda? :( Ja kui võiks lasta, kas minu kääbusLONTkõrva kõrvad mõjutaksid väga järgmist põlvkonda? Tahaks endalegi veel ühte küülikut :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hübriid (?) + lontu ja mis edasi?

PostitusPostitas Mio » 28. oktoober 2005, 23:23

Lontis ja kikkis kõrvadega küülikut pole tõesti vaja paarituda lasta. Poegi mõjutab see väga tugevalt ja mitte positiivses suunas. Pealegi sünnib poegi palju rohkem, kui 1. Kui tahad endale väga uut küülikut, on küllalt neid, kes juba olemas on ja kellel väga uut kodu on vaja.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: hübriid (?) + lontu ja mis edasi?

PostitusPostitas Jänkumamma » 28. oktoober 2005, 23:26

Otsus jääb muidugi Sinu teha, aga mina ei paaritaks neid. Et miks? Sellepärast, et Sina soovid vaid üht poega omale saada, aga tõenäosus, et küülikul sünniks kõigest üks järglane, on üsna väike ning ei ole inimese soovide poolt reguleeritav. Mida Sa ülejäänud poegadega peale hakkad? Oled Sa kindel, et need pojad saavad omale sõbralikud ja hoolitsevad pered?
Tee parem üks heategu ning mine päästa poest mõni küülikupojuke ära. Usu mind, ka nemad on armsad ning elu poes pole ka just meelakkumine...
Lisaks on ka küülikufarmides ikka mõni kahejalgset sõpra ootav jänkupoju saadaval.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrv + lontkõrv /miks?/tulemus

PostitusPostitas Pätu » 10. mai 2009, 08:54

Mul on ka krants:)
angoora kikkõrv-lontu

Üks kõrv on tihti püsti ja teine longus.. vahel mõlemad kikkis ja ka longus:D vahva on vaadata :D
Kasutaja avatar
Pätu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 5
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Paaritamisest.

PostitusPostitas Moonligt » 02. september 2009, 20:27

Kui on olemas kikkõrv kääbusküülik,kas siis paaritamisel võiks kasutada ka kääbuspässi või peaks ikka olema kikkõrv?

Tänades ette soovituste,nõuannete eest.

Nännu omanik E.
Kasutaja avatar
Moonligt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paaritamisest.

PostitusPostitas alina467 » 03. september 2009, 13:02

Tulevikus võid aga teda paaritada ka lontkõrvaga, tulevad lihtsalt vahepealsed pojad. Et kõrvad pole ei lontis ega kikkis. Parem on muidugi hoida mingitki tõupuhtust. See tähendab et kikk-kõrvad ikka kikk-kõrvadega ja lontkõrvad vastavalt lontkõrvadega jne.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrv + lontkõrv /miks?/tulemus

PostitusPostitas anza87 » 11. jaanuar 2010, 15:51

Mina paaritasin hiljuti oma lõvilakkas jänku tüdrukud teadlikult lontkõrvaga. Minu meelest kui tulevad järglased , siis on nad väga armsad karvapallid. Minu tuttavatel oli selline segavereline jänku ja ta oli väga nunnu. Lemmik on ju ikkagi lemmik, mis sest et ta on nt lõvilakk-lontu segu.
anza87
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrv + lontkõrv /miks?/tulemus

PostitusPostitas Riin » 18. jaanuar 2010, 02:14

Ainult sel juhul tuleb ostjale kindlasti öelda, et tegu on nn krantsküülikuga, et kõrvad võivad jääda lonti- püsti- poollonti. Tihtilugu omanikud seda varjavad ja siis on uus omanik pettunud ja üllatunud, et miks küll sellised kõrvad.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrv + lontkõrv /miks?/tulemus

PostitusPostitas Kissu » 18. jaanuar 2010, 10:36

Krantside paaritajad ongi enamasti halva mainega eelkõige selle tõttu, et nad kipuvad ütlema, et tegu lontkõrva või kikkkõrvaga (selleks, et küülikupoegade eest rohkem raha nõuda). Nimelt ei taha inimesed "krantside" eest tihti nõnda palju maksta - kui sama raha eest saab ka näiteks lontu kätte. Seega peaks "krantside" paaritajad kas küülikupoegade hinna madalama panema või läheb neil tõenäoliselt kauem oma kutsikatele kodude leidmisega. Kujutan ette, et kõige suurem nõudlus on lontude järele, kuna nad on kõige neoteensema välimusega, mis tõmbab inimesi rohkem ligi. :-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrv + lontkõrv /miks?/tulemus

PostitusPostitas alina467 » 18. jaanuar 2010, 16:02

Minu meelest on sellised poollontis kõrvadega krantsid ikkagi kõige nunnumad. Alguses tahtsin ka lontut, sest ei teadnudki sellistest "krantsidest". Aga nüüd kui meil Motsu on, siis ei kujuta ettegi, et teistsugune küülik meil oleks. Motsu meeldib muide kõigile, kes teda näevad. Õues jalutada on võimatu, inimesed on temast nii sillas. Kõik tahaks pai teha. Nii et ei usu, et inimesi tõmbavad lontkõrvad rohkem ligi. Lihtsalt krants on kole sõna, tahetakse ikka tõupuhast, aga palju meil neid lontusidki päris tõupuhtana on. Nii et mina nimetaks sellist krantsi pigem hübriidiks või ristandiks, aga mitte krantsiks(eriti selles kontekstis, et kikk-kõrv ja lont-kõrv on "tõupuhtad")
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline