Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema

PostitusPostitas NotPerfect (Teema autor) » 10. juuni 2004, 20:35

Mul on merisiga. Ta on umbes 2kuud vana. Ta on mul olnud 2päeva. Sain ta 09.06.04.Mul ema ei luba õue minna,kuna ma lubasin,et ma hoolitsen oma ruigami eest .Seda ma teengi,aga kas ma tõesti pean TERVED päevad kodus passima ja vaatama,kuidas ta oma majja jookseb ja näksib oma võilillelehti ja muud toitu? See on ju ebanormaalne(minu arvates). Ma just sellepärast võtsingi omale ruigami,et temaga ei ole nii palju vaja tegeleda. See loom võib ju vabalt ise umbes kella 13:00-22:00 üksinda olla.Või ei? Õhtul ja hommikul nunnutaksin ja nännutaksin teda. :) Kuigi ta tahab koguaeg puuri tagasi oma majja minna. Tal on seal papist majake,kuhu ta ennast koguaeg peidab. Iga liigutus,mis ma teen hirmutab teda vist, kuna kohe jookseb ta oma pessa ja sellega ehmatab ka meid.
Ette tänades. :)
NotPerfect
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Kissu » 10. juuni 2004, 20:42

9 tundi päevas üksi veeta on siiski julm. Oleks tal siis kaaslanegi. Arvan, et selles poleks midagi halba kui sa paar kuni kolm tundi ära oleksid kuid terved päevad otsa on siiski nadi varjant.
Loomulikult mõni päev võib neid kauemaks üksi jätta ka, kuid mitte koguaeg.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas NotPerfect (Teema autor) » 10. juuni 2004, 20:59

Seda küll jah.Aga kooliajal?Siis ma olen ju peaaegu et terve päeva ära. Hommikul kooli,koolist koju,kodust trenni/keeltekooli.
Ühest asjast ma ka ei saa aru.Mida ma tegama tegelen,kui ta tahab koguaeg puuris kössitada? :( Või on olemas selliseid tevusi,mida saab ruigamiga teha ja millest ma pole kuulnudki? :)
NotPerfect
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Kissu » 10. juuni 2004, 21:15

Sul on vaja ruigamile teine ruigam kaaslaseks võtta. Siis julgevad nad mööda põrandat joosta. Saavad omavahel suhelda. Siis on neil sinust suhteliselt ükskõik. Kui sa neile ainult palju süüa heina ja värsket ette jätad. Ma arvan, et sinu probleemi lahenduseks oleks teine ruigam võtta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas NotPerfect (Teema autor) » 10. juuni 2004, 21:33

Hmm.No eks vaatab.Vb võtangi talle kaaslase,aga ma eriti ei usu,et ma saan. Aga ikkagi,mis siis juhtuks,kui:
*tal poleks kaaslast
*ma oleksin peaaegu terve päeva ära
Niisama uudihimust küsin. Rohkem teadmisi ei tule kunagi kahjuks.Eksole? :P
NotPerfect
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Liz13 » 10. juuni 2004, 21:36

Jah, ainus õige lahendus oleks teine merisiga su praegusele paariliseks võtta.
Mina lähen kooli kell 8.00 ja tagasi jõuan umbes 15.00-16.00, nii, et minul on nad ka 9-10 tundi ilma minu järelvalveta. Aga kuna hommikul annan päris palju toitu ette ning heina ka(mida nad saavad krõbistada, kui kõht tühjaks läheb) siis toidu pärast muret pole. Ja üksilduse pärast nad ei muretse, on üksteisele väga headeks vestluspartneriteks :P
Võibolla neile endile meeldiks isegi rohkem selline variant, kui mina oleksin lihtsalt söötja ja puuripuhastaja, see sülle võtmine ja muu selline värk võiks ära jääda, parem las olla kahekesi puuris :P
Sinu emast aga ei saa ma küll nagu aru, miks peaks üks laps terve päev loomaga tegelema? :o Lapsel endal vaba aega nagu polekski. Ja ega loomale endale ka ei meeldi, kui keegi koguaeg teda vahib ning käsi puuri pistab, merisiga tahab ju ka privaatsust :idea: Seda võiksid oma emale rääkida. Kuid muidugi ei tohi ka liiga vähe oma loomakesega tegeleda, paar tundi päevas on täitsa ok, kui rohkem, siis merisiga väsib lihtsalt liigsest ninnu-nännutamisest ära ja muutub pahuraks(hakkab näksama jms).
Egastahes, EDU sulle :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Kissu » 10. juuni 2004, 21:58

Merisiga hakkab ennast üksikuna tundma. Tal pole kellegagi suhelda. Ta muutub üha arglikumaks ning eraklikumaks. Soovitan leia meriseale kaaslane.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas NotPerfect (Teema autor) » 10. juuni 2004, 22:06

Sellisel juhul on vist jah parem leida meriseale kaaslane.
Aitähh teile. :)
NotPerfect
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Carol » 11. juuni 2004, 11:47

näiteks sellepeale tuleb ikka mõelda,kas saab 2 merisiga võtta.Mul on näiteks üks merisiga praegu,kaks merinotsut nõuavad ju suuremat puuri kah.
Carol
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Kissu » 11. juuni 2004, 11:49

Kaks merinotsut nõuavad küll tiba suuremat puuri, kuid kui oled võtnud juba looma, ning kui sul ei ole aega tegeleda loomaga niipalju, siis peab hoolitsema ka selleeest, et su loom õnnelik oleks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 11. juuni 2004, 11:57

ma ei tea nüüd jälle.... kui minul merisiga oli elas ta lahtiselt mul kodus (kuigi teatud toauksed hoidsime ikka pidevalt kinni - nagu praegu jänkuga) käis tegi oma loomaasju, tatsus mööda tuba ringi, nuusutas siit, nuusutas sealt... Ma olin ise kah siis koolilaps ja ma ei saa küll öelda, et ma iga päev kohe kaks tundi temaga tegelenud oleks. Natuke sai ninnu-nännutatud ja muidugi ka õues käidud, aga üldiselt otsis notsik mul märksa vähem inimeste seltsi kui jänku. Viimasel on ikka hea meel kui koju tuled või temaga mängid. Merisiga oli rohkem siuke omaette kõndija - olija. Ka mina lubasin loomulikult ISE ta eest hoolt kanda, aga minu vanematele tähendas see hoolitsemine pigem puuri korras hoidmist, toidu ja veega varustamist ja alles siis temaga mängimist jms. Tõesti ma ei mõista, mis sa terve päev selle notsuga siis teeks???
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Celion » 22. juuni 2004, 22:50

karru kirjutas:Aga mul on siis ka samasugune asi.Mul on 2 emast merisiga ja 1 isane.Emased on kahekesi yhes puuris.Aga isane peab üksinda elama,sest ega nees emased koguaeg sünnitada ka ei saa.See oleks juba looma piinamine ju.Kuidas ma võiksin oma notsu elu paremaks muuta? :?

Lihtne, kuigi kallivõitu lahendus - kastreeri isane ära :) See ei sega neid üldse hullamast, aga nii poisi kui tüdrukute elu palju lihtsam.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. juuni 2004, 13:40

Aga asi on s4elles,et see kastreerimine maksab umbes 800.- ning mulle räägiti,et pärast võib merisiga mitte enam ellu ärgata(narkoosist) :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas paraboa » 24. juuni 2004, 16:31

Tatari loomakliinikus jääb hind 300-400 vahele.Aga see ,et narkoos on riskantne on küll tõsi :( Isegi nii suure ja hästi uuritud elukaga nagu inimene juhtub aegajalt plaanilise opi käigus õnnetusi ,rääkimata võimalikest narkoosijärgsetest une -ja mäluhäiretest.Mina olin Ossu pärast üsna pabinas ,kui ta opile viisin.Aga näe,kõik läks õnnelikult ja sigadus põriseb jälle vallatult ja rõõmsalt teiste juures :lol: Aga oma 5-e aastast kulti küll kastreerima viia ei julgeks-vanus ka juba riskantne.
Aga mis puutub emasse ,kes kogu aeg seaga tegelemist nõuab ,siis jääb mulje ,et ta ise tegelikult looma majja ei tahtnud ja on nüüd enda peale järeleandmise pärast pahane-sellepärast tänitabki :evil:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2004, 19:47

Ääääm,mina arvan,et otseloomulikult ei pea sa kodus sea pärast istuma, emale selgita nii nagu on: merisiga on uruloom ja talle meeldib askeldada,temaga tuled kyll mängida,kuid mitte terve päev.Ja sa ytlesid weel,et merisiga on arg.. mul oli kaa, aga aitab see,kui ta välla puurist võtta.. tegeleda temaga puuri juures. ja siis võtta see papist majake umbes 5 minutiks välla ja panna ta tagasi sinna ilma,et see majake sial oleks, siis ole ise seal silita anna talle käest rohtu jne, siis ta harjub,iga päev nii teha,minu seale see mõjus:D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ema arvab, et ruigamiga peab koguaeg tegelema.

PostitusPostitas Fuji » 02. oktoober 2008, 14:25

jah, ma arvan ka et kodus ei pea passima. merisiga tahab suhelda lihtsalt sinuga normaalselt, aga mitte niimoodi nagu näiteks koeraga , et lähed kodus ära ja jätad koera koju üksi nuuksuma. see on kurb. mul on ka nii et kell kaheksa koolis ja siis kuskil kaks , mõnedel päevadel isegi kell seitse koju jõuan, aga selleks ajaks on isa juba nendega oma jutud ära ajanud ja süüa andnud, ja mina tulen koju ja võtan nad sülle ja lased jooksma tuppa. ma küll ei arva, et nad nüüd niimoodi valvamist tahavad, kuigi mu sigadele meeldib õudsalt kui ma neid vaatan, :D siis nad hakkavad esinema lausa, näitavad kuidas nad heina söövad, krõbinaid söövad, joovad, pesevad, hüplevad. siis nad on nii rõõmsad. :)
Kasutaja avatar
Fuji
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline