Merisiga närib oma maja.

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas põssa (Teema autor) » 19. aprill 2004, 16:08

minu merisiga närib oma puidust maja nii et tolmab. ma arva, et ega see talle halba ei tee, aga kui ta öösiti saagima kukub, siis ikka nii et magada ei saa! mida teha? see pole vast kõige viisakam, aga ma olen majakese aknaäärtele ja ukse äärele natuke lõhnaõli pannud, siis ta paar päeva ei näri neid nii meeletult. kas mingit sõbralikumat vahendit ei ole olemas?
põssa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. aprill 2004, 16:13

Tõsta ta ööseks vannituppa või kööki, kus ta nii ei sega. :)
Kas tal mineraalide kivi on puuris? Ehk on tal sellest puudu? Ja kas ta muidu ikka heina saab, mis tal hambaid kulutada laseb?
Täitsa võimalik, et tal on lihtsalt igav ja pole midagi teha, sellepärast närib.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: põrsas närib maja!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. aprill 2004, 16:18

on jah hein ja mineraalikivi, lisaks veel annan neid nö maiustusi, mis on ka head kõvad krõbistada, aga ikka tahab maja kallal hambaid teritada :)
ei hakka teda kuskile mujale ka panema, sest ma olen täheldanud et isegi väike keskkonnamuutus ajab ta hulluks- nt panen ta koridoris põrandale et ta joosta saaks, põss istub pool tundi hirmunult ühe koha peal, niikaua, kuni mul kannatus otsa saab ja ma ta oma majja panen...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrsas närib maja!

PostitusPostitas Liz13 » 19. aprill 2004, 17:26

Arvatavasti on see igavusest,kuna nots elab üksinda. Ja üksinduse vastu autab ainult....Teine merisiga... :wink:
Mul ka algul närisid, kuna kõik ümbrus oli neil peaagu papist ja pidi ju ometigi hambaid teritama ja maitsema, mis see küll on. Nüüd aga ei näri nad pappi enam kaua aega. Ostsin soolakivi, siis on neil veel üks porgandi moodi asi, mida saavad närida siis veel mitu seda Kräckeri pulka. Ja kui pritsisid lõhnaõli peale..siis see on ju tegelikult mürgine ja kui merisiga veel hambad ka uuesti sinna peale paneb...siis pole see kuigi hea mõte. Mina tean, et titadele pandi sinepit näpu peale, et nad seda enam ei imeks, mida aga meriseale panna...ei oska kahjuks soovitada, kuna endal pole sellist probleemi olnud :roll:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrsas närib maja!

PostitusPostitas Kissu » 19. aprill 2004, 19:39

meil näritakse ja maja/toru/papist kaldteid ja kõike muud mis kätte juhtub ... kui meil kunagi papist torud olid siis Proxy näris selle täiesti ära :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas klemm » 23. august 2005, 14:45

Merisiga on ilmselt näriline. :wink:
a. tal on igav.
b. maja on parim mida närida, ja veel milline järelmaitse, mmmm....
c. maja on ainus tõsiselt näritav objekt puuris.
Anna talle midagi muud... viljapuu oksi, kivi, veel midagi, hoolitse selle eest et tal oleks närida seda mis talle meeldib
Osta puumarketist mingist maitsvast puust palk pane talle puuri, las närib seda ka... Kui tal piisavalt närida on siis ehk kestab maja kauem aga kui juba maitse suhu on saanud no eks ta selle maja siis sõelapõhjaks teeb ka. :lol:
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas katrinkorvas » 22. detsember 2008, 09:24

Meie notsu närib oma plastmassist maja ukseauku ja väga aktiivselt,kuigi nii soolakivi,kui ka kaltsiumi tükk ripuvad puuris.Vahel tuleb hirm,et äkki teeb oma hammastele liiga.
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas Mercar » 22. detsember 2008, 09:43

Õunapuu oksi tasub pakkuda. Või kui neid pole kusagilt võtta siis tasun osta loomapoest puust närimisasju, puust maju. Neid on ohutum närida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas katrinkorvas » 22. detsember 2008, 13:54

Kas õunapuuoks peaks olema kooritud?
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas Mercar » 22. detsember 2008, 14:21

Ei, kindlasti mitte (sigadel ju just huvitav seda koorida). Küll aga võiks selle kuuma vee alt üle lasta.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas DeadDoll » 27. detsember 2008, 19:33

Jah sellega ongi nii mul oli kah selline puust maja, näris nii, et tolmas:) aga ma magan öösel nii sügavalt, et ei märka:)
Nüüd ostsime suurema puuri ja seal pole puust maja seal on plastmassist toda närivad vähe.
Minu musid söövad mineraal kivi nii ,et ennem teevad suu ja huuled märjaks, siis lakkuvad minekat:)
٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ Hell yeah im cute!Me ei lõpeta kunagi lauset sest me ei ütle kunagi punkt.« Proud to be a Freak »
Kasutaja avatar
DeadDoll
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tartu:)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas katrinkorvas » 05. jaanuar 2009, 15:21

Tõime oma seale õunapuu oksa,kuid ikkagi närib nii puuri võret ,kui ka plastikust maja.Kas kellelgi on sellist kogemust või peaks loomaarstiga nõu pidama?
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas Kissu » 05. jaanuar 2009, 17:24

Kahtlustan, et ega loomaarst ei saa teid ka aidata. Ainus mida loomaarst teha saab on vaadata hambad üle, et ega need liiga pikaks pole kasvanud. Samas osad merisead närivad isegi vaatamata sellele, et hambad on korras.

Minu põrssad närisid ka omal ajal seda puuriga kaasa tulnud plastikust maja. Mina tõstsin selle lihtsalt puurist välja ja sellega oligi asi korras. Kui põhiline mure on just tervise seisukohast, siis osta tervislikum maiustus - puidust maja. Kui aga see heli on häiriv, siis selle vastu aitab see, kui võtad maja ära selleks ajaks, kui vaikust soovid.

Puurivõrega on raskem lugu.. On küll olemas puure, millel on seinad plastikust aga minule isiklikult need eriti ei meeldi. :umm: Minule tundub, et seal sees on õhku vähe ja pissihais peaks seal samuti rohkem konsentreeritud olema kui puuris, kust õhk läbi käib kogu aeg.

Endal mul sellega viimasel ajal pole probleeme olnud, kuigi justkui mäletan, et varem väiksemas puuris vist mingil perioodil oli. Praegu närivad merisead puurivõret ainult siis kui juua tahavad - pudel on tühjaks saanud või ma pärast puhastamist kohe-kohe seda puuri külge ei riputa.

Tõenäoliselt peaksid proovima ka mõnevõrra vähem tervislike maiustustega seda puurivõre närimist küljest harjutada. Mina näiteks annan vahel sigutikele saiakuivikuid (just poest ostetuid, need on head ja kõvad). Samuti saavad nad WC paberi rulli papist sisusid. Ning harvemini annan neile ka maiustuse pulkasid..

Ma loen sinu tekstist välja, et sul on vist üksik siga? Võibolla peletaks ta üksindust ja igavust oma liigist sõber? :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas katrinkorvas » 05. jaanuar 2009, 20:01

Tänan vastuse eest,mul on jah üks ja olen alles algaja meil 4 kuud sigudik.
Mõtlesin ise ka et pean ehk puuri suurema vastu vahetama.Ostsime talle maiustuste pulga ja ka ühed kandilised kommid,kuid võre on ikka meelepärasem.
Vahetan puuri suurema vastu ja siis vaatan,mis edasi saab.
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas Kissu » 05. jaanuar 2009, 20:12

Võimalik, et ta närib puuri ka konkreetselt tähelepanu otsimiseks. Nimelt on merisead sellised suhteliselt karja loomad, kes tahavad suhelda ja neile meeldib olla koos oma liigikaaslastega. Eks sa pead talle hetkel liigikaaslast asendama.

Omal ajal oli mul näiteks notsu, kes oli hästi arakene ega julgenud puurist väljas olles sammugi astuda. Mul oli voodil konkreetselt must meriseakuju. Puuris olles oli aga rahutu ja ei leidnud endale justkui seda õiget kohta. Niipea kui ma talle aga kaaslase võtsin oli kohe hoopis teine loom. Julges ringi tatsata ja uudistada, ei kartnud enam inimesi nõnda palju ja muutus üldiselt palju rahulikumaks ja tasakaalukamaks. Enne puurile lähenedes peitus ta alati majja, siis pärast sai temaga pikki jutuajamisi läbi puurivõre maha peetud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas mammu17 » 11. veebruar 2009, 10:23

Kas kuidagi on võimalik õpetada, treenida siga nii et ta ei näriks puuri võret?

Mul poiss närib puuri, et välja saada. Ta jookseb muidu päevad läbi kui ma kodus olen aga nüüd on ta otsustanud, et ta peab ka kindlasti hommikuti välja saama ja siis ajab mind hommikul juba varem ülesse ja see ajab mind kohutavalt vihale. Ta jookseb õhtuti kui töölt tulen kuni magama minekuni toas ringi.

Ma olen kaalunud isegi võreta puuri ostmist, sest see on kohutav aga siis ta jälle ei saa nii lihtsalt puurist välja. Praegu tõstan puuri otsa lahti ja ta käib söömas ja pissil siis kui ise tahab.

Aidake mul mu hommikuid päästa!
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas triini22 » 11. veebruar 2009, 11:12

Kahjuks ei näe ma muud võimalust, kui seda närimist ignoreerida. Ehk on kõrvatropid abiks? Kui sa alla anad ja ta närimise peale välja lased, jääbki ta seda võret väljasaamise nimel närima.
Mul tüdrukud närivad ka hommikuti võret, aga selleks, et kurki saada. Ma üritan sellest mitte välja teha ja anda värsket siis, kui selleks aeg on. Veidi aitab kui ma panen puuri vastu ühe diivanipadja, nii et nad mind ei näeks, siis vahel lõpetavad närimise ära.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas Kity87 » 13. veebruar 2009, 12:31

Mul merisiga ka näris oma maja, mida paksemaks ta läks ,seda suuremaks oli vaja maja uks teha:):D
Loomade fänn"!
Kasutaja avatar
Kity87
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga närib oma maja.

PostitusPostitas hamster » 17. veebruar 2009, 19:29

Minu merisiga närib vahepeal maja ja siis jõllab oma tulemust.
Mulle meeldivad loomad!
Kasutaja avatar
hamster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron