Merisiga nõuab puurist välja saamist

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisiga nõuab puurist välja saamist

PostitusPostitas Ticky (Teema autor) » 01. aprill 2008, 21:53

Kuna olen alles uus selles notsuvärgensis, siis tekitas küsimuse ülesse..

Possu on kuskil 1 kuu vanune ja võtsime ta loomapoest eelmise nädala lõpus ja siis esimesel päeva sai ta natu mööda tuba kaperdada, seni kuni puuri valmis seadsin.. Ja siis täna kui hakkasin puuri puhastama tõstsin ta välja kakerdama ja ta nii rõõmsalt silkas mööda elamist ringi.. Aegajalt tuli enda juurde vaatama, et kas kõik on korras.. Siis ühel hetkel ta tõstis suurt kisa ja panin ta põranda peal tema pesakasti, kuid võret veel ümber ei pannud.. ja siis ta ukerdas ennast sealt välja, et ju oli ikka väljas huvitavam..
Ja kui ma ühel hetkel sain omadega valmis, siis võtsin ruigami kätte ja panin puuri.. Ja siis ta läks lolliks - jooksis nagu segane mööda kasti ja kraapis saepuru meeleheitlikult ja ronis nii pikalt kui ulatas mööda võret ülesse poole ja hakkas võret tigedalt närima ja tee mis tahad, järgi ei jäta..

Ja siis tõstsin ta välja tagasi.. Automaatselt oli kisa lõppend ja pani mõnusalt müdistades mööda tuba joosta.. Ühel hetkel oli endal juba vaja ära minna, siis tõstsin sisse ja hakkas jälle hullult kraapima ja närima - lasin toa kottpimedaks ning siis ta jäi vaikseks alles...

Nüüd mõtlen, et ei tea kas julgengi nii tihti teda välja jooksma panna, kui ta pärast hüsteeriasse satub....

Iseendast on ta väga väga tubli notsu - terve selle aja jooksul, mis ta väljas kakerdas, ei teinud ta ühtegi junni ega pissinud.. Nii kui puuri panin, siis lasi mõnuga just puhastatud puuri täis.. :razz:
Ticky
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigam sai närvivapustuse?!

PostitusPostitas Mercar » 01. aprill 2008, 22:09

Mitte mingi närvivapustusega ei ole tegu. Loom lihtsalt õpetab sind välja. Tema tahab puurist välja- teeb lärmi ja sina annad järgi. Igakord kui sa talle järele annad, see süveneb ja peagi on sul loom, kes pidevalt lärmab oma tahtmise saamiseks. Lihtsam on talle järele anda, mis ei ole aga loomale tegelikult hea. Ja siis selle välja õpetamine üliraske.
Pead endale kindlaks jääma ja teda välja laskma vaid siis kui ta on rahulik ja hästi käituv, muidu saad endale aastateks mure kaela... Kui loom puuris parasjagu halvasti käitub ei tohi talle tähelepanu pöörata- sa ei räägi temaga, ei paku tema vaigistamiseks talle süüa, ei võta teda jooksma ega muus seesugust. Kui ta on peale sellise kisa tegemist mõnda aega vait olnud alles siis tegeled temaga. Muidu juurdubki temas teadmine, et teen kisa- saan tähelepanu.

Kui suur tema puur on? Mida suurem puur seda enam leiab ta seal tegevust ja seda parem talle. Kindlasti tasuks võtta talle ka samasoolie sõber- siis ei ole tal nii igav. Ja on vähem põhjust mürglit teha.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigam sai närvivapustuse?!

PostitusPostitas Ticky (Teema autor) » 02. aprill 2008, 10:07

Mercar kirjutas:
Kui suur tema puur on? Mida suurem puur seda enam leiab ta seal tegevust ja seda parem talle. Kindlasti tasuks võtta talle ka samasoolie sõber- siis ei ole tal nii igav. Ja on vähem põhjust mürglit teha.


No puur on selline parajat mõõtu notsu puur... Vaatan, et ta on seda saepuru seal erilise meelerahuga keskele kokku kraapinud.. Ja seda uut seltsilist plaanime ka võtta talle lähima nädala jooksul :happy:
Ticky
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigam sai närvivapustuse?!

PostitusPostitas Kissu » 02. aprill 2008, 10:27

Sul on väga julge notsu, peaksid olema väga rõõmus selle üle. Enamus notsusid küll kohe nõnda ringi askeldama ei asu, reeglina otsivad omale kusagil voodi/diivani all turvalise koha ja siis istuvad seal ja jõllitavad sinu püüdlusi teda sealt välja ajada. :)

Natukene ülbik on ta ka ja üritab sulle pähe astuda. Nagu Mercar ütles on tõenäoliselt tegu sellega, et puurist väljas on tunduvalt huvitavam ning ta üritab sealt välja saada ning kuidas muidu oma soovidest märku anda, kui suure kisaga. See oli lihtsalt protest puuri panemise vastu ja ei midagi enamat. Selline käitumine tuleks võimalikult ruttu välja harjutada, reeglina aitab sellise asja vastu kindlad jalutuskäigu ajad. Siis notsu teab, kuna tal on õigus välja saada puurist ning harjub sellise elurütmiga ja ei nõua vahepeal välja saamist.

Teine võimalus on see, et kui sul on merisea kindel korter/maja/tuba (juhtmeid pole põrandal ning pole kartust, et ta midagi ära võiks närida või midagi ebatervislikku sisse süüa) siis võibgi temast vabapidamisel merisea teha, kes jalutab siis kui tahab. Sellisel juhul tuleks küll võtta aega ja harjutada talle pissikasti kasutamine hästi selgeks. Samas reeglina ei ole korterid/majad/toad merisea kindlad, seega päris algajal notsupidajal seda ei soovitaks väga teha. Tulevikus, kui sa juba tead kuidas blokeerida ohtlike kohti jne. siis võibolla.

Puuri osas, mõõda see puur ära ja ütle meile mõõtmed, kuna tihti soovitavad loomapoodide müüjad väga tillukesi puure, kuhu ei mahu isegi üks täiskasvanud merisiga. Ka mina läksin alguses alt sellega ning ostsin hiljem veel ühe tillukese puuri rumalusest, ise arvasin, et juba hiiglaslik paistis. Nüüd on mu notsud aga õnnelikult puuris, mis tegelikult vastab nende vajadustele ning nad on väga õnnelikud. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ruigam sai närvivapustuse?!

PostitusPostitas Ticky (Teema autor) » 02. aprill 2008, 20:09

Puur on 57cm*38cm..
Täna tõstsime ta jälle välja tuigerdama ja kui ta uuesti puuri panime, siis käitus ta väga väärika ruigamina - ei närinud puuri ega kisanud ja pugis lihtsalt paprikat :-D

Üldse on ta selle paari päevaga nii tubliks läinud - iga kord kui ma ta nime hõikan, siis kohe ronib kahe käpa peale püsti ja uudistab ringi, et kus ma nüüd parajasti olen.. Ja omaette dieetloom on ta ka - nii kui kööki (mul avatud köök) lähen ja seal millegagi krõbistan, siis ta kohe tõstab kisa, et MINA KAAA, MINA KAAAAA...Ja koju tulles hõikasin ukse pealt, et Possu, mis sa teed.. Ja siis ruigas kohe rõõmsalt vastu ja ronis puuri najale püsti, et minuga kudrutada :biglove:

Teema jätk asub siin. Gerbil.
Ticky
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline