Merisigadel nagu ka inimestel on erinev iseloom.

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisigadel nagu ka inimestel on erinev iseloom.

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 15. veebruar 2004, 14:10

See küsimus on rohkem sellistele, kellel on mitu siga. Et mina saan näiteks väga hästi aru, et mu merisigadel on erinev iseloom. Emane on selline arem, kuid kui kuuleb, et ma tulen, siis karjub vajel kõvasti rruii ruii(et äkki saab süüa). Isane on aga selline julgem ja kui kahekesi toidukausi juures ollakse, siis ajab emase tavaliselt ära(isane on ju suurem ja tugevam ka) ja kui panen nad põrandale jooksma, siis isane on koguaeg ees. Ma saaks aru, kumb on kumb ka siis, kui nende välimused ära vahetada, iseloom jääks aga samaks. Noh ega nad nyyd täiesti erinevad ka pole, merisead ju ikkagi mõlemad, aga vahet teen neil küll kergesti selles mõttes.
Kuidas teil on(kellel on mitu notsut), et kas nad on väga erinevad iseloomuga või samad?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 15. veebruar 2004, 16:38

Iseloom on kõikidel elukatel erinev, olgu siis tegemist sigade, jäneste, koerte, kasside või muude loomadega, selles suhtes on sul päris õigus. muide iseloom kirjutatakse kokku ikka;)
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 15. veebruar 2004, 19:05

rotipoeg kirjutas:muide iseloom kirjutatakse kokku ikka;)

Tean tean, niisama pulli pärast panin. Aga ma mõtlengi nagu et kellel on mitu merisiga, siis rääkige, kui palju nad üksteisest ja mille poolest täpsemalt nagu iseloomult erinevad?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise Loom

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. veebruar 2004, 11:21

Minul on kaks emast ja nad on enam vähem üheealised.
Aga võetud sai nad 2-nädalase vahega ja ei tea kas siis sellest , aga see esimesena võetud notsik domineerib algusest saadik nagu teise üle. See on nende omavahelistes suhetes siis.
Aga suhetes inimestega on nii, et see esimesena võetud nots oleks nagu uudishimulikum ja julgem puuris olles. Kui aga välja võtta on ta süles väga kange ja pingul ning kartlik.
Teine tundub arem ning umbusklikum, eriti kui puurist välja hakata võtma , siis punnib vastu ja võpatab aga kui süles juba on siis on rahulik ning isegi vestleb sinuga st ruigab vaikselt.
Vahest nad ajavad teine-teist puuris taga nagu oleksid riius ( loobivad taguotsi üles vastu teise nägu ja pobistavad kõvasti ). Aga samas kui üks puurist välja võtta, siis teine hakkab kohe teda taga otsima :) Hüüab niimoodi kutsuvalt.
Vot sedasorti notsikud on mul :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise Loom

PostitusPostitas SigneL » 16. veebruar 2004, 16:53

On on ruigamitel erinevad iseloomud. Iga põrsas on omaette isiksus ja igal notsul on erinev maitse. Meil on 4 täiskasvanud ruigamit ja 2 pisikest, 3-nädalast. Pisikeste loomust ei saa veel suurt sotti muud kui et üks on memmekam ja teine kangelaslikum, kui sülle võtta. Suured on aga täiesti erinevad.
Minni (valge, puhtatõuline notsik) on kõige julgem ja rahulikum - laseb ilusti end silitada ja ka sülle võtta; iga kord, kui puuri tagasi panema hakkan, aga näksab sõrmest, öeldes "Pane juba rutem". Iseloom rahulik, kuid kui ikka vahel keegi närvidele käima hakkab, paneb end maksma.
Tiki (must emane) on julguse poolest järgmine - silitada laseb end puuris ilusti ja enamasti laseb ka kenasti kätte võtta; iseloom siiski pirtsakam - oma puurikaaslase ja ka teiste põrsaste suhtes tihti pipar ega taha, et talle väga külje alla ujutakse.
Jupi - kärsitu, kannatamatu ja veidi närviline tüüp. Söögikausi juurde tormab alati esimesena ja ajab vajadusel teised kõik ära. Hirmus aktiivne ja ka agressiivne teiste isaste suhtes; hüppab ja turnib kõikjal (peaaegu nagu rott). Kuid süllevõtmist pelgab, hoolimata sellest, et pisikesest peale no teda kogu aeg kõtte võetud ja tegeldud temaga.
Aksi - rahulik, sõbralik ja heasüdamlik tegelane, kes ei tee kärbselegi liiga; pigem liiga pehmeke, kes ei oska enda eest seista ja laseb endale pähe astuda (Tiki on talle täielikult käpa peale pannud). Kuid toidukausi juures püüab oma õigused siiski maksma panna. Kuid kättevõtmist pelgab nagu tuld, hoolimata sellest, et on meie juures juba poolteist aastat olnud ning temaga tegeldakse iga päev.
Meil on miskipärast välja kujunenud nii, et emased on julgemad kui isased (isegi pojudest on emane julgem kui isane).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tykike » 20. märts 2004, 21:44

Minul on ka kaks notsi-mõlemad emased.Yks neist on eakam daam ja sellise rahuliku ja mõtliku loomuga.Kui põrandale ta laseb,siis käib oma käimisi sellisel kindlal sammul.Teine on aga noor preilinots ja puuris hirmus arglik.Kui ma aga ta sylle võtan,siis tahab kohe kärmelt minekut teha-selline kärsitu ja uudishimulik on ta.Kui suurema aga puurist ära võtan,siis väiksem mõne aja möödudes nagu "otsib" teda,hyydess kileda häälega ja suur nots muutubki nagu natuke rahutuks ja tahab kohe tagasi minna:)
tykike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigadel nagu ka inimestel on erinev iseloom.

PostitusPostitas Kissu » 11. september 2009, 15:12

Oi mulle on sattunud ka väga erinevate iseloomudega merisead aegade jooksul.

Proxy minu esimene notsu oli selline leebe daamilik merisiga. Ta ei kisanud kunagi matslikult söögi pärast. Ta võis tunde istuda puuri servas ja kuulata tähelepanelikult minu juttu. Ta oli selline rahulik ja mõnus notsutädi.

Tema tütreke Preili on aga täielik vastand oma emale. Sünnist peale oli näha, et temast saab väike ülbe blondiinihakatis. Temal on iseloomu kolme sea eest ja ta ei karda seda mitte välja näidata. Puuris on ta karmikäeliselt võimu enda kätte haaranud ega kannata vasturääkimist.

Ruuter on rohkem selline matsho kalduvustega, kes järgib kõiges Preili eeskuju. Kui Preili on selline rikutud printsess või kuninganna, siis Ruuter on talle ihukaitsjaks. Inimestega küll väga häbelik aga kõige kõvema hääle ja suurimate nõudmistega. :lol:

Pisipehme on aga selline väike aktivist. Kuna ta liitus meie notsuperega suhteliselt hiljuti ja teised olid temast kõvasti vanemad, siis ei tasunud tal võimupositsioonist unistadagi. Ta võiks olla meie kuningakojas narriks näiteks. Kekutades ja rumalusi tehes muudab ta alati kõigi tuju paremaks. :biglove:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline