Kuidas merisiga "kasvatada"?

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kuidas merisiga "kasvatada"?

PostitusPostitas vaigla (Teema autor) » 08. märts 2005, 16:55

Näiteks õpetada talle, mis on õige ja mis mitte?
Ilmselt on võimatu meriseale selgeks teha, et puurinaabrit ei tohi hammustada ja kiusata...
Aga kõige ettejuhtuva sh omaniku närimisest võõrutamine?
Ja pahandust teinud looma karistamine....
(ei, ma ei arva, et mu notsikud on koerad :D)
Jagage kogemusi, kuidas olete oma notsikutest kasvatanud viisakad ja viksid kodanikud :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla (Teema autor) » 11. märts 2005, 14:29

Ma väiksena andsin tegelastele hammustamise puhul õrna laksu.
Sest peale üks emane peale minu näpu hammustamist kohe piiksatas hirmunult, kui ma liigutasin, arvas, et saab jälle karistada. ei julgenud mu näppugi oma hammaste vahelt lahti lasta....samas mõjutas ta mind väga kavalalt - otse loomulikult ma ei raatsinud talle midagi teha, kuigi ta mind hammustas :D
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla (Teema autor) » 02. mai 2005, 08:35

No minul üks notsik on selline kiuslik ja tikub kaaslasi hammustama ja hambaid kiristama...kui seda nähes kurja häälega ta nime ütlen, siis ta ikka jääb kuulama, hüppab "ohvri" juurest eemale ja lõpetab lollused.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kuidas õpetada notsut?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuni 2005, 18:01

Tahaks õpetada Notsule 2 elementaarset asja:
Esiteks, et ta ei teeks oma häda sinn kus juhtub...kuidagi on ju võimalik panna neid käima ühte nurka vaid...
Teine asi on see, et notsut ostes ostsin kaasa ka joogivee pudeli. Probleem on aga selles et notsu mite ei puutu ka seda. Panin algul notsu ninaga vastu pudeli toru otsa aga ta üldse solvus mu peale pärast seda...:(
Oleksin väga tänulik igasuguse abi eest et mu notsust asja saaks:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigamite õpetamine

PostitusPostitas paraboa » 08. juuni 2005, 19:20

mis joomise puutub , siis sellepärast ära muretse - nad oskavad tegelikult kõik pudelist juua , kui ikka janu on .Lihtsalt suvel , kui värsket ja mahlakat toitu on palju , joovad vähem , mõni päev ei puutu kohe üldse ja siis polegi eriti märgata , et vesi väheneks. Kui kaua sul juba notsu olnud on ? Alguses on nad vahel väga arglikud ja ei lähe omaniku nähes sööma ega jooma , aga öösel siis toit ja vesi vähenevad.

Edu sulle seakasvatamisel ! :D
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Notsu!! » 09. juuni 2005, 10:22

minu nots teab ka et kui ma talle käe ette panen siis ta ei tohi sinna minna ja pöörab hüppates ümber ja jookseb teisele poole:)
Notsu!!
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigamite õpetamine

PostitusPostitas MargitM » 30. august 2005, 12:18

Mina olen enda meriseale õpetanud seda , et ta tuleks maas oles minujuurde.Nimelt ma koputan näpuga põrandapeale ja ta tuleb kohe minujuurde kuna arvab ,e t saab maiust ja siis ma saan ta puuri tõsta .(maiusest ta loomulikult ilma ei jää)
Veel saab ta aru kui ma talle süüa hakkan tooma , siis ta kohe ruigab ja vaatab ülesse minupoole.
MargitM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas merisiga "kasvatada"?

PostitusPostitas Robila » 17. oktoober 2009, 10:42

Minu põssa aga armastab närida karvast vaipa ta lihtsalt tõbab meid karvatutte mis on vaiba küljest ära ja kui ta seda teeb siis võttan ma ta kätte ja ütlen nii ei tehta ja teen talle väikse nipsu vastu nina ja ta enam ei närigi vaipa ! Proovige see aitab vähemalt minu põssale ! :P
Kasutaja avatar
Robila
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas merisiga "kasvatada"?

PostitusPostitas Sonnu » 17. mai 2010, 16:04

Tahaks ka õpetada talle, et ta ei teeks oma hädasi seal kus teha ei tohi. Loomulikult vahel juhtub nii, et ei suuda häda hoida kuid ikkagist .. ja tavaliselt teen nii, et kui ta kuhugi läheb kaugele kus ma teda kätte ei saa või ei näe siis kohe kutsun ta nimepidi ja ta rõõmsalt jookseb mu juurde:)
õpetasin talle seda nii, et koguaeg kui andsin talle maiustusi siis ütlesin ta nime ja nüüd harjus ära. Või kui lihtsalt teen talle pai siis kutsun ka teda nimepidi.
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas merisiga "kasvatada"?

PostitusPostitas merisigutik » 07. oktoober 2016, 21:39

Robila kirjutas:Minu põssa aga armastab närida karvast vaipa ta lihtsalt tõbab meid karvatutte mis on vaiba küljest ära ja kui ta seda teeb siis võttan ma ta kätte ja ütlen nii ei tehta ja teen talle väikse nipsu vastu nina ja ta enam ei närigi vaipa ! Proovige see aitab vähemalt minu põssale ! :P

HEI!Nipsu tegemine loomade puhul on isegi elu ohtlik!Kui sa liiga tugevalt teed nipsu vastu nina võib ta silmapilk surra nt kuskil lastakse rakulkadega pisikesi kive vastu rotti ninasi täpselt ja rott sureb ära silmapilk.Igastahes pigem anna pisike laks vastu peput või hakka notsuga õiendama nt
Ükskord ma sain vihaseks Feliksi peale (ei mäleta põhjust) siis ma ikka õiendasin temaga päris hoogsalt siis ta vaatas mulle otsa hakkas kiunuma ja hakkas puuris märatsema :rofl: Sõna otseses mõttes ta hakkas puuris laamendama :rofl: Nii et ei saa öelda et loomad on lollid ja et nad ei saa aru aga jah loom on ikkagi loom :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Kuidas merisiga "kasvatada"?

PostitusPostitas Hetidesiree » 24. juuli 2017, 10:56

Minu merisead on hästi arad ja ma tahaksin teada kuidas nad julgemaks kasvatada(olen laps)
Hetidesiree
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas merisiga "kasvatada"?

PostitusPostitas Lind1100 » 07. august 2017, 11:24

Julgemaks muutuvad loomad enamasti ajapikku. Alguses ollakse võõras kohas ja võõra isikuga ikka ettevaatlikud. Ole loomade juures ja lase neil endaga harjuda, ära tee midagi, mille kohta loom võib arvata, et sa teda taga ajad, paku neile midagi maitsvat nii et nad hakkavad sind heade asjadega seostama jne.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist