Farmaxi kliinikust

Kust leida oma väikelemmikule teadlikku arsti

Farmaxi kliinikust

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 29. oktoober 2007, 23:22

Täna on küll selline tunne, et kui keegi veel peaks soovitama mul rottidega mingil põhjusel arsti juurde minna, siis hakkan kõvasti urisema. Ja veel et hoolega arsti valida... pähh! Meil siin Ida-Virumaal igatahes pole ma suutnud leida (ehkki olen ikka hoolega otsinud ja katsetanud) ainsatki, kes rottidest midagigi teaks - või isegi teada tahaks. Pluss on see, et kui ma ise ikka täpselt tean, mida tahan - ja veel parem, kui oskan öelda ka, millistes annustes - , siis mõõdavad nad rohu väga abivalmilt kätte küll. Ja kasseerivad teenustasu - ei tea küll, mille eest. Just nii juhtus, kui ma mõni aeg tagasi Ronjale rohtu otsisin, olles enne doktor Joostiga telefonitsi nõu pidanud ja temalt väga täpsed juhtnöörid saanud.
Täna siis läksin Farmaxi kliinikusse (seal, muide, töötab siitkandi ainuke eestlasest väikeloomade veterinaar) koerale kirburohtu ostma. Arsti ennast polnud kohal, oli tema abiline - venelannast naisterahvas (khm-khm), kes mingil määral (just: mingil määral) eesti keelest kah aru saab (mitte et mul vene keeles suhtlemine probleemiks oleks, aga kui asi ikka spetsiifiliseks läheb...) Kirburohu ma muidugi sain, pärast seda otsustasin rumalast peast temalt nõu küsida (nagu mul temaga varasemaid kogemusi ei oleks :mad: ). Nimelt Marial juba nädalapäevad saba peal mingi kahtlane punn, mis kadumise asemel paisub. Kirjeldasin seda talle (alguses eesti, seejärel vene keeles) ja küsisin, kas on mõtet rotikesega kliinikusse tulla. Olin pakkunud, et tegemist võib olla mingi põletikuga, aga ei saa välistada, et äkki on hoopis kasvaja. Tema küsis seepeale, mida ma ise arvan - no tere hommikust. Ütlesin, et olen valmis rotiga sinna minema, aga ootaks nagu pigem tema arvamust. Mispeale tema küsis, kui vana rott on ja kuuldes, et kahe aasta ringi (Maria kui leidlapse vanust ma ju täpsemalt ei tea), hakkas rääkima roti magamapanemisest!!!!! Üritasin selgitada, et mingit nähtavat häda see saba talle ei tee, sööb kenasti ja on oma vanuse kohta üliväga reibas ja uudishimulik, mispeale leidis ta, et ma pean ikkagi magamapanemisega arvestama - sest kui ikkagi on kasvaja, siis hakkab see ükskord nagunii häda tegema ja bla-bla-bla.
Lähen Mariaga arsti juurde küll, aga muidugi lepin enne õige arstiga kokku, et ta ise kohal oleks. Valikut mul ju pole (arstide vahel). Vene rahvusest arstidega on pealegi see häda, et nendest rohtudest, mida targemad (loe: Tartu ja Tallinna) arstid soovitavad, pole nad kuulnudki, pakuvad mingeid Venemaalt tooduid, mis võivad ju iseenesest sama mõjuvad olla, aga nende doseerimisest (rottidele) pole neil halli aimugi. Ja kusagilt pole küsida ka, sest teiste linnade arstid neid ravimeid ju ei kasuta. Farmaxis vähemalt on ravimitega asi selgem (loe: tänapäevasem), ehkki teadmisi ja tahtmist võiks pehmelt öeldes rohkem olla. Nii et: URRRRRRRRRRRRRR!
Viimati muutis Gerbil 30. oktoober 2007, 22:21, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin teemast "Samtoni nelik"
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Samtoni nelik

PostitusPostitas Lind1100 » 30. oktoober 2007, 13:49

Tallinnasse pole sul ilmselt võimalik õige pea tulla?
Väga "tark" inimene kes roti mingi punni pärast kohe magama panna soovitab.
Mulle millegi pärast tundub et tegemist on hoopis abstsessiga. Pole nagu kuulnud et saba peal kasvaja oleks. :huh:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Samtoni nelik

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 30. oktoober 2007, 20:39

Mulle tundub natuke kohatu ka see. et sellessamas Farmaxi kliiniku apteegis müüakse näiteks rotimürki.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Samtoni nelik

PostitusPostitas Lind1100 » 30. oktoober 2007, 22:12

Järjest hullemaks läheb või mis?
Väga loomavaenulik keskkond. :umm:
Ma arvan et oled minuga nõus et vahel kuluks ära veidikenegi mõistvat suhtumist teistesse inimestesse ja nende lemmikutesse.
Mina ei saa, igasugune rotimürgi mainiminegi ajab mind turri nagu eht vihase roti. Kui inimene ei salli rotte oma majas siis okei, aga rotimürk läheb liiale. On ju ka muid võimalusi kui lasta loomadel 6 tundi piinelda. :evil: (Mis on, kui veidi rotimürgi pakendeid uurida, täiesti tavaline.)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomakliinikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist