Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

Lemmikloomapidamisest üldiselt

Äravisatud loomad ja nn. teise ringi loomad

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 22:23

See teema sai algatatud ühe siinse loomaarmastaja soovil. Tema rääkis sellise loo:
Seda teemat ajendas mind üles võtma juhtum, mis leidis aset paar päeva tagasi Pärnu peatänaval. Nimelt rääkisin ma parajasti oma kontoris akna juures telefoniga ja näen äkki, kuidas üks kummalise väljanägemisega naisterahvas viskab midagi maha ja kiirustab minema, vaatan - must hamster, tegin siis akna lahti (asun 2 korrusel) ja hõikasin lähenevale noormehele, et võtke hamster kinni ja tooge üles. Panin hamstrikese pappkarpi ja helistasin ühte lähedalasuvasse normaalsesse loomapoodi, kus oldi nõus loomake vastu võtma ja vajadusel ka loomaarstile viima. Nüüd elab ta normaalses puuris poe tagaruumis, et toibuda.
Poest väljudes nägin ma sama tädi, kes hamstri maha viskas, astusin juurde ja küsisin miks ta nii tegi (tädi oli ikka kohe tugeva vaimse puudega), millepeale sain vastuse, et ta lihtsalt ei tahtnud enam seda kurja hamstrit, et kõik ta käed on juba katki. Ma siis küsisin, et kas sul on neid siis veel, millepeale ta tegi oma kilekoti lahti ja näitas liitrises klaaspurgis olevat väikest hamstripoega. Pakkusin talle, et viime selle ka ära poodi,aga ta polnud nõus. Lugesin siis talle sõnad peale, et ta nii enam kunagi oma loomaga ei teeks jne.
Teise loo kuulsin ühe tuttava käest, kelle tuttav oli Pärnust suure elamurajooni prügikastist leidnud haige käpaga kääbusjänksi. Võtsid looma endale, viisid loomaarstile ja nüüd elab see jänkuke rõõmsalt neil.
Ma arvan, et sellistest asjadest tuleks ka siin kirjutada, kole on küll ja ausalt öeldes on juba selle kahe loo peale hing nii haige, aga äkki paneb see mõningaid inimesi mõtlema. Siin foorumites on ka lugeda, kuidas loomi võetakse ja ära antakse ja jälle võetakse.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 22:31

Kes minu kodulehte on vaadanud, siis päris paljud mu rottidest on tee minu juurde leidnud "kasutatuna". Nende eelmine omanik on mingil hetkel ja mingil põhjusel leidnud, et ta ei saa enam temaga tegeleda.
Rüblik, kelle pilte galeriis imetleda saab, on praegu oma neljanda omaniku käes. Ja ometi on ta nii elav ja armas! Tal polnud isegi mitte halba harjumust naksata või sülle pissida. Tema esimene omanik lihtsalt väsis temast. Siis võttis ta enda juurde üks lahke neiu, kes talle lausa uue puuri ostis. (Ma parem ei mõtle, kui väike see eelmine oli!) Aga tema isale ei meeldi rotid. Ähvardas lausa lihtsalt välja visata. Ja nii sattus ta minu kätte. Ja edasi Pirueti kätte. :)
Meie pere kahest kassist üks on ka täiskasvanuna meie juurde tulnud. Ja väga hästi kohanenud. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 08. jaanuar 2004, 23:00

kole on jah mida lomadega tehaxe.. minu ema on ka võtnud kunagi ammu omale kassi kes tuli nende uxetah süüa nrima ja kuna ta oli nii armas ja ilus ( ilus oranz triibuline) võtis mu ema ta endale.. kiisu oli sõbralik ja armas.. mu ema jutustas mulle ka seda et kiisu nimi oli Siimu ja selle järgi panin ka mina oma kassile nimex Siimu (kuigi ta on emane .. tegelikult oin ta täisnimi Simona ga aikkegi kutsutaxe teda s Siimux) kiisul olevat olnud halb harjumus mängida nõudepesu lapiga.. alati oli ta selle viinud ää ja närinud seda kui võimalus avanes.. ja üxpäev ta sõ terve lapi ära ja sai sellest ussid ja nii leidisgi lõpu kiisuke.. emal on ka mõned pildid temast.. ta on piltidel väga armas ja mai sa aikkegi aru kuidas on inimesed nimodi visanud välja sellise loomakese? ja kes on tähele pannud on ka Pirita Selveri juures 2 paxu kassi .. neil on sial hia.. magavad nad seal ees ruumis ja inimesed söödavad neid.. aga ikkegi ka nemad tahavad paitamist ja nunnutamis.. selle pärast mul lähebki alalti tuju kurvax kui ma näen kusagil hulkuvat kiisu poega või muud loomakest! mul tekib tahtmine nad kõik koju tuua.. aga ega meil nii palju ruumi ka ei ole.. et siin kassi karjale varju pakkuda..
meie naabruses elab üx naine kellel on vict juba 10 kassi .. ja tihti visataxe talle neidd kiisupoegi lihtsalt üleaia et küll tema hoolitseb.. aga tädikesel pole südant ka neid kasse ära "visata" ja ta jätab nad kõik endale.. teeb nad puhtax ja annab süüa!
nii masendav on tõesti näha kuidas loomakesi lihtsalt ää visataxe..
Mu sõbranna leidis ka oma hamstri bussi peatusest pingi peal väikses purgist.. ta võttis viis hamsu koju ja ostis talle puuri ja nyyd elab hamsuke ilusasti tema juures..
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 08. jaanuar 2004, 23:09

Meil oli ka nii .
Ühel päeval läksin õue ja tulevad vastu paar vene tüdrukut .
Küsivad '' Kas sa omale hamstrit tahad ? Mul on temavastu allergia . Ja muidu me viskame ta maha . Ja siis ta jookseb ära '' . Mina sellepeale helistasin emale ja küsisin , et kas võib hamstri tuua . Ema loomulikult lubas . Viisime ta siis tuppa . Panime puuri . Meie hamsad vaatasid teda väga vihase näoga ja siis hakkasid imelikult piuksuma . Mul sõbranna tahtis aga endale hiljuti vene kääbus hamstrit ja me helistasimegi talle .
Nii kaua elas hamster seal . Aga hiljuti [ sel suvel ] loomake suri :( . Ei tea isegi miks ?! :?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 10. jaanuar 2004, 23:08

ma kirjutasin siia algul vihaga ühe koleda loo, sellest kuidas ühed inimesed uhkeldasid minu ees, kuidas nende sugulaste kilpkonn sai rottide käest tõsiselt pureda ja seejärel teda omalagatuslikult hukata üritati. ma ei jutustanud seda lugu pooltki nii värvikalt ja sellise huumoriga nagu nemad seda tegid (hoolimata mu käsust lõpetada), aga isegi üldsõnaliselt oli see vist liiga kole lugu... nii et ma kustutasin selle ära ühe lugeja tungival palvel.
aga ma tahtsin küsida, mida selliste inimestega tegema peaks? ma ei saa ju midagi tõestada, et loomakaitsesse minna, ma isegi ei tea selle sugulase nime ega aadressi, ainult loo jutustajaid tunnen (kuigi ka nende suhtumine oleks karistamistväärt!). niisama sellist loomapiinamist jätta on väga kurb. seda enam, et nagu ma aru sain, oli neil peale selle õnnetu kilpkonna ka teisi koduloomi.
Viimati muutis Endised kasutajad 11. jaanuar 2004, 01:40, kokku muudetud 4 korda.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. jaanuar 2004, 23:15

mõni inimene on tõesti rõve.. piinavad loomi jm.. näitex mu vanatädi naabritel juhtus nii.. sial elab mees ja naine kes on juab väga vanmad.. mees eriti.. ette ei vaata kuhu astub ja siis nii ta astus peale väikesele kassipoajle kes juhuslikult kardinate taga mängis.. mees läx aknast välja vaatama.. nii jube oli kuulata! ja olen ka kuulnud et kusagil on liivahiir lastud puuri peale ja siis sellel kukkus jalge läbi võre ja siis teised sõid tal jala ää.. fuhh neid on siin mega rõve rääkida.. ja siis olen ma veel kokkupuutun inimestega kes on lasnud oma kalad wc-potsit elusalt alla.. põhjendusex : me ei viicind neid enam pidada.. ja tead eriti äge oli see et põhjakas ujus veel tagasi.. ja siis ta üütles et kle lase enda kalad ka alla.. oi on idi!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas signe » 15. jaanuar 2004, 12:24

Helen kirjutas:mida selliste inimestega tegema peaks? ma ei saa ju midagi tõestada, et loomakaitsesse minna,

Tegelikult võiksid siiski loomakaitsesse teatada. Proovi selle koleda loo jutustanu käest nonde sugulaste mingid andmed teada saada ning kas või meilida Loomakaitse koduleheküljel. Parem ikka kui tegevusetult käed rüpes istuda. :|
signe
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit » 16. jaanuar 2004, 16:22

kahjux, nagu näha on, ei saa/suuda loomakaitse ka midagi ära teha. uudistes just näitas kolme hodust, kelle nancy lõpux ära päästis. see võttis ka mingi pool aastat aega, loomakaitse teadis, kuid ega midagi nad teha ei saa. seadusi pole. max on vist trahv 12 000kr. eestil on veel palju areneda selles osas.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Katarina » 23. veebruar 2004, 13:23

mu kasuõde (5-ne) käis vaatamas "kalapoeg Nemo" filmi ja sealt siis vaatas, kuidas mingi filmi-plika topib kala kilekotti ja raputab. noh, läks siis oma koju ja.. (tal on hamster) toppis oma hamstri kilekotti, hamstril polnud õhku ja... suri ära.
P.S. hamstrist polnud kellelgi kahju.
Viimati muutis Endised kasutajad 01. juuni 2004, 13:15, kokku muudetud 2 korda.
Katarina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Siretike » 23. veebruar 2004, 13:29

Nii noortele lastele ei tohi loomi võttagi :!: Nad ju ei tea, mida loomaga teha võib ja mida mitte.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Siretike » 23. veebruar 2004, 13:51

Tolmunina, mind ajas ka see lugu õudsalt vihaseks. Aga samas mõtle: 5.aastane laps...Täiesti tavaline, et ta ei tea, et nii teha ei tohi. Ju polnud keegi talle rääkinud varem, et kilekotti õhku ei tule. Aga ühest ei saa ma aru, kuidas nii noorele loom antakse???
Ma arvan, et KNP polnud siis kohal. Või õigemini arvan, et tüdruku juures polnud kedagi. Sest iga normaalne inimene oleks teda takistanud.
Pealegi olin ise kunagi sama rumal. Olin veel väike ja ema sai toast mingi uimase hiire kätte. Käskis toast välja visata, aga mina ei raatsinud. Panin ta mingi läbipaistva karbi alla, juustu ka. Ma ei teadnud, et ta seal õhku ei saa ja ei taibanud, miks ta juustu ei söö. Muidugi oli loom nii ehmunud, et ega ta poleks sel hetkel ka sinki söönud. Õnneks siiski ta ära ei lämbunud, lasin ta lahti :)
Ära visatud loomi on VÄGA palju. Kuigi elan väikses alevikus, on siin ikka päris palju kodutuid, hulkuvaid koeri. Lihtsalt korraga ilmuvad välja, ei tea kust. Raske aimata- visatakse autost välja. Nii mõnedki on kodu leidnud. Kuid kahjuks praegu kolab siin kevadest saadik ringi üks kaukaaslase moodi(segu) oranz isane, arg koer. Õnneks ananavad talle inimesed süüa. Ega temast enam vist kodukoera saa, ta on nii palju ringi hulkunud, et kodus ei püsiks :(
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 23. veebruar 2004, 14:18

tolmunina rahune. Tõesti Siertikesel on selles suhtes õigus et egas 5 aastane laps ei tea ju niipalju veel. ka minu sõbranna väiksena uputas kassipoja ära , tema tahtis teda vaid ujuma panna ja siis hoidis vee all. ise ma ka sain vihaseks kui ta seda rääkis aga mis teha. mis tehtud see tehtud. ja sõõbranna oli siis vaid 3-4 aastane. ise ei oel am ühelegi loomale elus ees mitte kunagi liiga teinud aj ei kavatse seda teha ka. tahaksin kõik hulkuvad kassipojukesed koju tuua, aga neid on nii palju et siis tuleks osta äst-ästi suur maja. ag ajah.. see ei ole eriti võimalik.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. märts 2004, 13:39

tõesti ei ole veel näinud hamstreid õues lippamas aga koertega on asi ikka tõesti hull.kes teab mis haigusi endaga kaasas kannavad.ok jutt kisub mujale.Ma tahtsin öelda et kuidas saab hamsti või mõne muu närilise või teise elusolendi lihtsal ´´ära visata´´.Südametud inimesed...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas signe » 08. märts 2004, 16:21

Äravisatud ja hüljatud loomadest veel: tasub lugeda viimases Ekspressis ilmunud artiklit loomade varjupaika sattunud loomadest ja sellest, mis neist seal saab... hoiatan, lugu on masendav:
http://www.ekspress.ee/viewdoc/0AEDFD7D ... 4C0002389F
signe
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Nellu » 08. märts 2004, 17:22

Ma lugesin seda artiklit ajalehest...Jube mis tehakse loomadega. Loomad ise ei saa midagi teha, kui nad tänavale visatakse... :( Nii kahju oli seda lugeda.. :cry: Vaesed loomakesed küll... :cry:
Nellu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. märts 2004, 17:37

aga see o n ka siiski jube et kasse hoitakse varjupaigas kõigest 14 päeva ja siis tehakse neile mürgisyst :cry: :( :( :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas kristiinat » 08. märts 2004, 17:44

Kas turvakodus tõesti niimoodi tehakse? Miks kassid ainult kaks nädalat seal elada saavad?Koertel on minu teadmiste järgi ikka pikem eluiga.
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 08. märts 2004, 17:45

No jah aga see on parem sest egas neil ei ole hea elu ka tänaval, kus võivad teha viga neile igasugused poiste kambad. aga ma tean et see on jube aga süst on parem ikkagist kui ma ükskord raadiost kuulsin et loomake pannakse raudplaadile ja kallatakse külmaveega üle ja siis pannakse elektri lõõkiandev asi nina vastu ja loom saab elektrilöögi.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. märts 2004, 18:40

kalakene kirjutas: aga ma tean et see on jube aga süst on parem ikkagist kui ma ükskord raadiost kuulsin et loomake pannakse raudplaadile ja kallatakse külmaveega üle ja siis pannakse elektri lõõkiandev asi nina vastu ja loom saab elektrilöögi.

:shock: Ma loodan kogu südamest,et see oli lihtsalt väljamõeldis.Jube ju. :cry:
nellu kirjutas: Loomad ise ei saa midagi teha, kui nad tänavale visatakse...

Jah.See on ju kõik nende jubedate inimeste süü ,kes ei suuda enam nende eest hoolitseda. :evil: Aga ega varjupaik ei saa kah igavesti neid kasse hoida. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. märts 2004, 20:30

Varjupaigas peaks kõigil loomadel ühekaua eaga olema. Seepärast ka loomaomanikele öeldakse - kui loom kadunud, hakka otsima kohe, mitte kahe nädala pärast.
Delfi naisteka loomafoorumis oli ka sellest artiklist juttu, ja seal nende arvamus, kes varjupaigas abis käivad, oli see, et ajakirjanik on suure mulli teinud, asjast midagi teadmata ja tegelikku huvi tundmata.
Tallinlased, tes võik mõnel laupäeval ka sinna appi minna, vaadata kuidas asi tegelikult on.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 08. märts 2004, 21:16

Porgand, see ei olnud välajmõeldis. Kuulsin seda raadiost. Jube oli kuulata seda. Ja see tuli veel hommikul vara, kui sõitsin kooli ja siis see painas terve päev mind. Jube oli. Ausalt...
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas avalanche » 08. märts 2004, 21:45

Ka mulle tuli üks kole lugu meelde, mille pinginaaaber mulle kunagi jutustas. Tema ema töötas trammipargis ja nägi kuidas mingi poistekamp pani kassipoegi rööbastele, et tramm need pooleks sõidaks. Sõbranna ema siis muidugi päästis ja võttis endale selle kassi, kellega ta nägi nii tehtavat, aga me ju ei tea kui palju oli neid kasse, kellele ta peale ei sattunud...
Ma ei saa aru, kuidas võib nii julmalt käituda ja seda veel nautida! Kõik loomad on ju armsad ja liiatigi siis veel väikesed kassipojad.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2004, 15:42

ma ka kohe mitte ei saa sellistest inimestest aru...mis tunne neil ise oleks kui nende enditega nii tehtaks!!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Kerly91 » 26. märts 2004, 15:57

võiks vähemalt kuskil väikeloomade varjupaik kus antakse need loomad ära mitte ei visata tänavale...mina ja mu sõber leitsime pärnus ülejõe kaldalt kartulikotti ja seal sees oli mingi uppunud loom,,,,see oli rõve
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Kissu » 26. märts 2004, 17:07

tjaah need loomade võtmise ära andmise ja uuesti võtmise lood on nii loomale kui inimesele endale jube traumeerivad ... tean seda omastkäest sest mul oli valge hundikoer ... keda mu kasuisa ei sallinud ... ja nii siis saigi koera veetud edasi tagasi ... yks neli viis korda kyll loomadevarjupaika ja sai sõpradele antud ... ma pole siiani seda oma kasuisale andestanud ... ja kuigi ta väidab enda suure loomasõbra olema siis leian ma et yks tervemõistusega loomasõber nii ei tee ... sest kuts oli igati tore sõnakuulelik vahest harva tegi koeustykke aga seda teevad ka inimlapsed ... igastahes minumelest jube käitumine yhe loomakesega ... sellest ajast peale ma vandusin et ei võta enam yhtegi looma ... aaa nyyd kui vanematest eraldi kolinud ja omaelu alustanud kasvab loomaaed ikka :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Äravisatud loomad

PostitusPostitas Kerly91 » 26. märts 2004, 17:13

kus sa siis präegu elad(kuigi pole minu asi..niii sama küsin)kus se koer siis präegu on???
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

julmad inimesed

PostitusPostitas Alar » 01. juuni 2004, 09:16

reede sõitsin mööda sõle tänavat ning minu ees sõitis mersu, mis jäi mingil hetkel tee äärde seisma ning kõrvalistuja viskas teele kassi, sellise musta ja täitsa armsa. kassike püüdis veel masinasse tagasi lipsata kuid ta peletati käeliigutusega eemale ja siis sõitis mersu ära. vaene kiisu ei osanud midagi muud teha kui vaatas ringi ning hakkas kuskile poole lonkima. mersust tegin ka pildi mis ei tulnud küll eriti kvaliteetne, kuid selle võin ju ka siin avaldada, kahju, et kassi fotoka ette ei püüdnud.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 01. juuni 2004, 10:58

oi :(
kole kahju armsast kiisust...inimesed on ikka nii julmad...armas kassipojuke kasvab suureks ja siis visatakse tänavale, sest pole enam nii nunnu :evil:
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 01. juuni 2004, 12:00

Vaene kiisu :( Küll on ikka mõned inimesed nii vastikud, et suudavad oma-enda kassi minema visata.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 01. juuni 2004, 12:12

Meie asulasse on kasse toodud ridamisi.Minu ema püüab neid toita ja neile kodu hankida.Inimesed on ikka nii hirmus julmad ja südametud.Milleks loomakest võtta,kui ei suudeta ta eest hoolitseda!Olen ise näinud kuidas autost visati välja terve kotitäis väikese koera kutsikaid.Ma korjasin nad ülesse,turgutasin suuremaks ja leidsin neile kodud.Neid oli neli loomakest.Neist kasvasid tohutu ilusad ja truud loomad.Inimeste julmusele tuleks piirid panna,aga KUIDAS?Päikest loomaarmastajate südamesse! :x :x :x
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist