Kas närilised levitavad haiguseid?

Lemmikloomapidamisest üldiselt

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 03. detsember 2004, 15:54

Mkm. Teoreetiliselt mingid on, aga noh.. Ei ole küll kuulnud ja ei usu, et neid meil siin on. Eriti, kui võtta tubane loom, mitte metsikult väljas uitav. Nt metsikutel rottidel on kindlasti mitmeid parasiite ja asju, mida kodustel pole. Kuigi need ei pruugi inimesele üldse nakata.
Väikse lapsega on iga loomaga nii, et ei tohi lihtsalt kokku lasta, kui järelvalvet pole, siis võib üks teisele liiga teha. Ja kui miski nakata võib, siis eelkõige midagi völjaheidetes leiduvat, niiet laps pabulatest eemal hoida (mida vist ka nagunii teeks).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas levitavad haigusi...

PostitusPostitas m » 03. detsember 2004, 16:30

puurides kasvavatel laboriloomade järglastel nüüd küll mingeid inimestele nakkavaid haigusi pole. Väikesele lapsele (ja eriti lapseootajale) on näit. õues käiv kass palju ohtlikum (toksoplasmoos ja igatsugu seenhaigused)
See oli keskajal, kui rotid katku levitasid...
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Uudis Lemmik.ee-s

PostitusPostitas NärilineL » 10. mai 2005, 20:05

Kodunärilised levitavad ohtlikku haigust
Lemmikloomadena kasvatatavad hamstrid, hiired ja rotid on USA kümnes osariigis nakatanud vähemalt 30 inimest paljudele ravimitele tundetu bakteriga, kirjutab ajaleht Postimees. Tegemist on teadaolevalt esimese kodunärilistega seostatud salmonelloosi haigestumise puhanguga ning spetsialistide kinnitusel tuleb seda pidada uueks ja ohtlikuks terviseriskiks.
Seni arvati, et salmonelloosi levitavad väiksematest koduloomadest vaid kilpkonnad, sisalikud ja maod.
Salmonelloos on teatud liiki bakterite põhjustatud soolenakkus, millesse nakatutakse suukaudselt.
Paljud Ameerika Ühendriikides pisiloomade tõttu haigestunud on lapsed. Kuus neist tuli tugevate oksendushoogude, kõrge palaviku ning raske kõhulahtisuse tõttu haiglasse toimetada. Paljud andsid haiguse oma pereliikmetele või sõpradele edasi.
Uurijaid muudab eriti murelikuks see, et haigestumist põhjustav bakter on suurele hulgale antibiootikumidele tundetu.
USA haiguskontrolli- ja ennetuskeskuse (CDC) epidemioloogi Chris Bradeni sõnul võib tegelik haiguslevik olla palju laiem, sest paljud nakkuse saanud ei pöördunud arsti poole ning mitte kõigis laborites ei saa seda haigustekitajat kindlaks teha.
CDC teatel võivad salmonelloosi levitada ka kõrbehiired, merisead, jänesed ja tuhkrud.
«Haiguspuhang näitab, et täiesti ohutut kodulooma ei ole olemas. Vanemad ja lapsed peaksid pärast koduse lemmikuga kokkupuutumist alati käsi pesema ja see kehtib isegi koerte puhul,» toonitas CDC spetsialist Stephen J. Swanson.
Uurijate arvates võis kodunäriliste levitatav haigustekitaja muutuda ravimitele tundetuks, kuna neil esineb sageli kõhulahtisust ja loomakaupmehed kasutavad selle raviks laialdaselt antibiootikume.
Swanson toonitas, et paljudel haigust levitanud loomadel enestel tõbe ei tekkinud, mistõttu peavad omanikud arvestama võimalusega, et ohtlik võib olla ka täiesti tervene näiv näriline.
Selline uudis siis.Loodame ,et see Eestisse ei jõua. :(
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uudis Lemmik.ee-s

PostitusPostitas paraboa » 10. mai 2005, 21:43

Siit järeldub sama asi mis inimeste puhul - antibiootikumide kergekäeline kasutamine iga väikese terviserikke juures toob lõpuks kaasa suure jama ja niiviisi tekitatud ravimresistentsete mikroobide hävitamiseks tuleb leiutada üha uusi ja kangemaid antibiootikume.
Pole kuulnud , et keegi Ameerikast Eestisse närilisi tooks , nii et siia ei tohiks see levida .Selleks , et midagi sarnast kohapeal kokku aretada ravitakse meil väikeloomi vist liiga väikesel arvul - esiteks peetakse vähem ja teiseks on rohkem neid inimesi , kes närilisega arsti juurde minema ei vaevu ( :cry: )
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 12. mai 2005, 10:53

Te ikka teate, kuidas see suukaudselt levib? Looma kaka sees bakterid, lapse käsi, lapse suu. Niiet kõige lihtsam ennetusvahend on iga kord peale loomaga tegelemist ja enne söömist käsi pesta. Elementaarne. :)
Kusjuures mina just pean pikemaajalist plaani, et Ameerikast mõne hea aretaja käest paari lähema aasta jooksul aretusisane osta. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas närilised levitavad haiguseid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. september 2005, 22:29

ei tahaks hirmutada aga närilised levitavad ka sellist ohtlikku nakkushaigust nagu leptospiroos. Haigustekitaja on looduskoldeline aga närilised levitavad selle baktereid uriiniga.Olen ise haiglas näinud sellesse tõppe haigestunud noort meest,kelle elu eest tuli tükk aega võidelda.
Seenhaigused on ka üks oht.Peale loomaga kontaktis olles peseme ikka käed ära ja hoiame oma toidunõudest neid ka eemale.
Juhul,kui majas ikka väike laps on olemas, siis mina küll ei riskiks võtta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 04. september 2005, 23:16

Kusjuures sain targemaks, et ka vastupidine reaktsioon toimib, st. gripis inimene ei tohiks oma loomaga tegeleda. Kuna gripi viiruse tüvi muutub, on avastatud, et osa neist nakkab inimeselt ka lemmikule.
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 05. september 2005, 08:25

Täpne vastus - imepisike võimalus jah on.
Praktiline vastus - tubaselt näriliselt VÕI küülikult on palju väiksem võimalus mõni haigus külge korjata kui aeg-ajalt õues käivalt koeralt või kassilt.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist