Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

Lemmikloomapidamisest üldiselt

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 24. november 2004, 20:19

Piiakrt kirjutas:Kas keegi tahaks teha tallinnas mingit pisiloomade varjupaika nii,et kui inimene ära läheb siis ta annab looma hoiule muidugi raha eest mingi 20-60 krooni päev oleneb loomast.


...sellest võibki jääda kirjutama :eek: ... eks kõik tahavad, aga kuidas ja mis, see on juba pikem teema... midagi sarnast on olnud pisilemmikute varjupaigaga seoses.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 25. november 2004, 17:01

Enamik otsib mõne tuttava, kes saab looma hoida. Ilmselt saab ka foorumi kaudu otsida. Aga kas selline eraldi hotell ära tasuks, ei tea. Nädalavahetuse jagu saavad loomad ju hakkama.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 11. jaanuar 2005, 20:55

Minul on selleks otstarbeks sõbranna. Kelle jätan loomadega koju kui plaanin kaugemale sõita.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 04. november 2005, 18:51

pinky93 kirjutas:ükskord kui ma läksin nädala ajasele reisile perega pidin ma hamstri koju jätma ja ma jätsin talle hästi palju süüa ja juua ja ta elas selle aja ilusti üle

Sellest, et palju juua panna tegelikult ei piisa. U. 4 päevaga on vesi enamasti joogikõlbmatu, ja enamasti oleks ikka hea kui keegi seda Sinu eest sel juhul vahetaks.
Muidu ma tavaliselt nii pikaks ajaks ära ja kui, siis jätan vanema(te) hoolitseda. Kui kedagi pole kodus, siis kas võtan kaasa (mida pole veel siiani ette tulnud!) või jään üldse koju :P .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas Babu » 10. jaanuar 2008, 14:13

Mul ei olegi teda tegelikult mitte kellegile hoiule anda, ma ei tea mis ma teen, kui ma pean pikemaks ajaks kusagile minema. :sad:
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas nuuu » 10. jaanuar 2008, 14:30

Babu kas sul näiteks pole naabreid kes vahest võik käia siis loomi toitmas ja vaatamas, kui sa ära oled, või sõbrannasid? On olemas ka ju loomahotellid, kui sa kuhugi minema peaks, siis saab looma sinna jätta. Üldiselt, kui mina olen kuskile kauemaks jäänud, siis jätan loomad isa juurde. Muidugi ta toidab nad kohe paksuks :sing:

Ja muidugi ma võtan oma loomi, kaasa ka reisidele. Isegi kui lähen vanaema juurde (elab linnas) , siis võtan rotid kaasa.
Tegelikult mina eriti ei usalda oma loomi kellegile peale isa.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas kaisake131 » 10. jaanuar 2008, 17:40

Perega me eriti reisidel ei käigi. Kui ma kuskil ära olen, on kodus ikka keegi, kes nende eest hoolitseb. Kui me perega reisile lähme (üks kord aastas), hoolitseb loomade eest vanaema.
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas Babu » 11. jaanuar 2008, 10:12

nuuu kirjutas:Babu kas sul näiteks pole naabreid kes vahest võik käia siis loomi toitmas ja vaatamas, kui sa ära oled, või sõbrannasid? On olemas ka ju loomahotellid, kui sa kuhugi minema peaks, siis saab looma sinna jätta. Üldiselt, kui mina olen kuskile kauemaks jäänud, siis jätan loomad isa juurde. Muidugi ta toidab nad kohe paksuks :sing:

Ja muidugi ma võtan oma loomi, kaasa ka reisidele. Isegi kui lähen vanaema juurde (elab linnas) , siis võtan rotid kaasa.
Tegelikult mina eriti ei usalda oma loomi kellegile peale isa.


Mu isa võib küll teda toita kui ta isa juurde viin, aga ta on ka koguaeg kodust ära(samapalju, kui mina reisil). Ma ei tunne oma naabreid. Mul ei ole selliseid sõbrannasid kelle kätte ma usaldada võiksin. Mul ei ole loomahotellide jaoks raha. Kokkuvõte: :sad: :nono: :sad:
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas nuuu » 11. jaanuar 2008, 16:34

Tegelikult loomahotellid on minu arust ka kallid ja mina ka ei taha kellegile oma loomi usaldada. Alati, kui kellegile sõbrannadest jätan oma loomad neile hoida, siis unustatakse vett vahetada ja maiust anda või liiva juurde panna. Ja kui isale jätan loomad, siis lasen ainult sööta tal neid.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas margitikas » 19. jaanuar 2008, 19:45

Tallinnas saab väikeloomi ja linde ning ka koeri anda hoiule eramusse , kus tegeleb nendega kogemustega kasvataja- ja täpsem info lemmikloomapoest Semu. Sõpruse pst. ja Linnu tee ristil olevas Rimis.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas Diana » 27. jaanuar 2008, 17:49

Venemaa lemmikute foorumites on olemas nimekirjad, kes kasutajatest on nõus endale mõneks ajaks loomi hoiule võtma. Kui loom jäetakse kellegi võõra kätte (olgugi see foorumi tuttav ja usaldusväärne kasutaja), sõlmitakse kirjalik leping, kus on märgitud, kellele loom kuulub, mis ajaks antakse hoiule, et ajutises kodus vastutatakse looma eest ja koheldakse nõnda, nagu omanik soovib. Lepingud on eriti levinud tuhkruomanike seas. Rottide puhul võtavad paljud inimesed võõra looma hoiule võttes ka mõni tuhat rubla juhuks, kui loomal läheb hädasti vaja vetarsti abi (kui mitte, siis tagastatakse raha omanikule). Mõni võtab ka väike taskuraha oma teenuste eest. Toitu antakse tavaliselt loomaga kaasa.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste loomade hoidmine, kui omanik ära

PostitusPostitas Carmen » 08. mai 2008, 11:22

Hakkan juba varakult oma reisi planeerima. Nimelt mul on minek augusti kuus nädalaks-kaheks Soome. Merisiga ja ka tuvi ei tahaks sinna kaasa võtta. Siit siis küsimus, kas oleks pisis mõni kasutaja, kes oleks nõus võtma mu merisiga hoiule paariks nädalaks? Tuviga saan ma hakkama, talle jätan ette lihtsalthunniku toitu ja vett, kui keegi ei saa tuvi hoiule võtta.
Oleks tore, kui see inimene asuks Keilas, aga ka Tallinnaga saab hakkama kuidagi.

Üldiselt olekski mul ettepanek, pisis võiksid anda endast märku kõik need inimesed, kes saaksid võtta pisilooma enda juurde hoiule, kuni omanik on reisil. Võiksite juurde ju kirjutada ka tingimused, a la kui kauaks, kas soov ka väike taskuraha saada vms.. Toit tuleb kindlalt omaniku poolt kaasa..

Ise pakuksin hoidmise eest ka väikese hoiutasu.

Ja samas paneksin end kohe kirja ka inimeste hulka, kes saaksid võtta mõnd looma hoiule. Alaealistel oleks vaja ka vanematega läbirääkimine sel juhul!!!
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Lemmiklooma pidamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist