Ristikhein

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Ristikhein

PostitusPostitas Ettel (Teema autor) » 20. veebruar 2004, 08:55

2.´küülik ei tohi süüa värsket rohtu. To rotipoeg: Nüüd ma ei saa enam üldse aru :? Kui ma küülikule suvel oma aeda muru peale jooksmisaia teen, mis siis saab :shock: Siis ta ju sööb seda rohtu :?: :?: :?:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Haigus küll minul,aga ma kardan,,et se võib ka minu jänx

PostitusPostitas Kessukene » 20. veebruar 2004, 09:50

Minu meelest ütles Rotipoeg ei "tohi rohtu süüa" kohta super lollus
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Haigus küll minul,aga ma kardan,,et se võib ka minu jänx

PostitusPostitas Ettel (Teema autor) » 20. veebruar 2004, 10:26

Vabandust,lugesin nüüd uuesti ja sain aru :lol: Ilmselt olin hommikul veel liiga unine :oops:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 20. veebruar 2004, 19:36

rohult heinale üleminek ja vastupidi, peab olema sujuv, mitte järsk, et täna heina ja homme ainult rohtu......harjutama natuke enne. märga rohtu võib anda vabalt suvel kui küülik on harjunud juba värskega aga jälgida tuleks, et sinna ei satuks ristikut ja üldse lõputu ristiku mugimine lõpeb halvasti....küülikutele aga hirmsasti maitseb see...
kõige valusamad surmad ongi sügisel kui küülikud harjunud rohuga ja siis äkki ainult heina.....tuleks hakata natuke enne heina panema kui näha, et rohtu kauaks enam pole ja kevadel vastupidi...kevadel aga see veidi kergem...
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 20. veebruar 2004, 21:08

njja, jälle sain nac targemax!
:)) - tore, et siin ikka asjatundjad ka sõna võtavad
muidu ainult mingid ´´suvalised´´: ´´ja minu omale maiceb ka rohi´´ või ´´söötsin ka enda omale eelmise suel rohtu´´
nu sorry vaan aga ega ma sellest targemax kyll ei saaa!!!!
võtke arvesse!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 17:01

rotipoeg kirjutas:jälgida tuleks, et sinna ei satuks ristikut ja üldse lõputu ristiku mugimine lõpeb halvasti.....

Vat sellesse ristiku kahjulikkuse juttu suhtun tõsise kahtlusega. Ei ole ma veel mitte kuskilt juhtunud lugema ega kuulma, et ristik kahjulik on! Vastupidi - väikelooma portaalid soovitavad ühena värskest rohust just ristikut... :? Lisaks - minu loomad söövad sedasama ristikut suved läbi ja ei ole mingeid tervisehäireid siiani näha!
Et võib-olla sa, rotipoeg, täpsustad, kust sa said sellist infot ristiku kahjulikkusest?? :o
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Haigus küll minul,aga ma kardan,,et se võib ka minu jänx

PostitusPostitas Kessukene » 02. märts 2004, 20:34

http://www.hot.ee/enature/Artikle1.htm
siin on öeldud, et punast ristikut ei tohi anda.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Haigus küll minul,aga ma kardan,,et se võib ka minu jänx

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 11:47

Aitäh kessu, lingi eest :)
Helistasin sinna E-Nature poodi. Sealt onu hakkas natuke kogelema minu punase ristiku küsimuse peale ja ütles, et ta ei mäleta, miks nad tolle punase ristiku keelava jutu sinna panid. Kuid ütles, et arvab, et punane ristik võib tekitada kõhulahtisust... Kui küsisin, et miks siis valge ristik ei või, siis ei osanud ta öelda muud kui et "vat täpselt ei tea, aga ma arvan, et kuna punane ristik on suurem ja vohavam, siis võib ta kergemini tekitada kõhulahtisust"...
Lisas kohe kiiresti juurde ka, et kuivatatud punast ristikut võib vabalt anda. ja ütles ka, et mõõdukas koguses antuna ei tee punane ristik midagi... ja lõpetuseks vabandas, et kuna ta nüüd juba mitu aastat peamiselt akvaristikaga tegeleb, siis ei ole ta tolle näriliste köögipoolega enam väga hästi kursis...
Igatahes suhtun umbusuga sellistesse "mina arvan, et...", "täpselt ei tea, aga usun, et"... jne õpetustesse.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas hopsik » 24. mai 2011, 20:40

Ma nüüd ka ei tea, mis teha, olen andnud küülikule kogu aeg ristikut(mitte õisi). Kas nüüd siis ei anna nii palju? :/
Loomad on võrratud ♥
Kasutaja avatar
hopsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 6
Asukoht: võru
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas Riin » 25. mai 2011, 00:19

Palju ei ole soovitata ühtegi värsket anda, kuid seda, et valge ristik on jänkudele vaid lubatud, on räägitud palju. Põhjus vist on ka ära toodud siin kusagil pisis olnud, mina muidugi enam ei mäleta.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas hopsik » 28. mai 2011, 19:34

Aga kui palju värsket ei tohi anda kas siis ma ei või teda päeval õue panna, noh selle võrepuuriga, et põhja ei ole?
Loomad on võrratud ♥
Kasutaja avatar
hopsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 6
Asukoht: võru
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas riverdarkness » 29. mai 2011, 11:49

Tavaline ristik ei tohiks midagi teha.. Meie poiss seda küll ei söö, aga kõik eelmised õueküülikud sõid heameelega. Värske hein on üks põhilisi sööke ja jänes peaks seda saama, sest seda roheliseaega pole üldse kaua.
Ma arvan, et ei tasu küüliku hoidmisega ülepingutada, et midagi peale graanuli ei anna. Alguses võib natuke kõhu lahti lüüa, aga see läheb üle.
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas Loomahull » 29. mai 2011, 16:03

Minul on mõlemad jänkud terve see aeg rohelist söönud, kui teda vähegi saada on, alati on kõik täiesti korras olnud. :-) Aga eks kõik ikka segamini ja ristikuga ei liialda.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas darkhelen » 30. mai 2011, 07:46

Küülik peab nagunii iga päev värsket saama, kui tavaline porgand asendada peotäie värske heinaga on küülik väga õnnelik. Roosat ristikut ei soovita jah anda, aga valge maitseb vähemalt minu omadele hästi.

PS: kui anda värsket mõistlikes kogustes ei ole probleemi ka kõhulahtisusega!
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ristikhein

PostitusPostitas Pootsman » 30. mai 2011, 10:12

hopsik kirjutas:Ma nüüd ka ei tea, mis teha, olen andnud küülikule kogu aeg ristikut(mitte õisi). Kas nüüd siis ei anna nii palju? :/


Nimelt just kõik rohelised taimeosad on mürgised. Õisi kasutatakse meditsiinis, oletatav vähivastane toime. Seetõttu ei tohi liialdada, terve looma võib haigeks teha. Ohtlik on anda tiinele loomale ning loomale, kel on eemaldatud emakas.
Aasristik ehk punane ristik (Trifolium pratense) eriti kõrge tasemega kõiki nelja peamist tüüpi fütoöstrogeeni: lignans, coumestans, isoflavones ja Resortsüülhappe laktoonid. Teistes ristikutes on vähem. Ohutu tarbimine tähendab, et samal ajal ei tohi teisi taimi süüa, mis sisaldavad samu elemente või anda ristikut vähem ja mitte pikka perioodi.
Vaadake Silmaringi teatmik "Taimsed ravimid" või http://www.fwhc.org/health/phytoestrogens.htm
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline