Küülikutoit Riga

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülikutoit Riga

PostitusPostitas bräd (Teema autor) » 25. august 2008, 16:36

Nägin Laagri Maksimarketis müügil küülikutoitu Riga Mix. Varem pole ma seda kuskil müügil näinud.
Kas siiski keegi on seda ostnud, kas tasub osta?

Sellise paki sees:
http://lh6.ggpht.com/_rH4Pzq50KMk/RSFJhWnLABI/AAAAAAAAAV0/e1FGeva6sFI/DSC00433.JPG
bräd
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Annna » 08. märts 2009, 19:33

Minu jänks sööb küll ühte Riga näriliste toitu ja talle maitseb, aga ainult need pruunid pulgad jätab alles
Annna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas jussu13 » 12. märts 2009, 18:09

minu jänes armastab neid jäneste krõbinaid ja aluspanu mis nad teevad on ka suht normaalne ( ei sisalda mingeid kahtlaseid tükke jne )Muid asju me sealt ei ole ostnud.Soovitan
jussu13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 4
Asukoht: Tabivere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Patu » 29. oktoober 2009, 10:48

Minu jänes sööb ka seda väga hea meelega. Tean et mõni jänku ei söö seda, aga eks see ikka ole kinni loomas, kui ei meeldi siis ei meeldi.
Kasutaja avatar
Patu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas kadre » 21. november 2009, 19:13

Minul isa kunagi ostis seda ja lugu oli suhteliselt imelik. Muidu jänes ei söö absoluudselt graanuleid (Ei tea miks) aga neid sõi ta ülihea meelga. Mina suhteliselt soovitan seda toitu.
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Liisi » 21. november 2009, 22:16

Selle toidu juures on kahtlane, et koostist ei ole kirjas.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas liisukene99 » 25. märts 2010, 22:32

Ma olen seda oma küülikule ostnud ja talle maitseb see.
liisukene99
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Riin » 25. märts 2010, 23:45

Kuidas te julgete anda loomale süüa toitu, millel pole koostist kirjas????????
Kuidas tänapäeval on üldse müügil kaup, millel pole koostist, ise ei julgeks anda sellist toitu ealeski loomale, see, et jänku seda sööb, ei tähenda veel, et see ka hea talle on.
Parem ärge andke üldse talle kuivtoitu, see on sadu kordi kasulikum, kui anda toitu, millest midagi ei tea.
Ise annan Nupsule haruharva kuivtoitu, muidu ikka värsket erinevates variantides.
Avastasin mõned ajad tagasi nn puhta toidu, vist "Bunny", seda ostsin kolme erinevat sorti, vahel harva nosib siis seda. Seal on kirjas, et kõik on tehtud puhtast toorainest, kõrgmäestkult korjatud jne, jne. Lisaks on ju nüüd saada ka kristallsool, see näeb niiiiii ilus roosa välja. Hiljuti avastasin, et ka inimestele müüakse sellist soola peenestatult, ostsin siis endale ka.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Kallikera » 16. mai 2010, 16:10

Ma ei tea, olen enda omadele ikka Riga toitu vahepeal ostnud ja siiamaani näed on kõik korras. Muidugi ei ole minu omadest ka ükski neid heinagraanuleid söönud, muu aga kaob hetkega.

Riin, üks asi on see mis on paki peal kirjas aga see ei tähenda et see 100% nii on ka. Küülik ei saa ainult heinast söönuks, on juurde vaja ka muud. Ja inimene sööb ju koguaeg räpstoitu, ometigi ei ole see tervisele hea. Maha sa ju hetkega ei sure sellest eks? Riga toidus ei ole ma leidnud midagi sellist, mis ei kõlbaks neile süüa.

Mina soovitan küll Riga toitu isiklikult.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas samton » 16. mai 2010, 16:18

Kui inimene sööb rämpstoitu, on see tema enda valik. Või, lapse puhul, vanemate valik.
Sellest, kuidas rämpstoit inimestele mõjub - pean silmas ennekõike kaugele ulatuvat mõju - on piisavalt palju kirjutatud.
Loom ei saa valida, tema eest teeb valiku inimene. Arvestades seda, kui hirmus lühike on lemmiklooma elu inimese elueaga võrreldes, ei võtaks mina küll endale vastutust seda oma valikutega lühendada. Jah, ma ei saa tõenäoliselt kunagi teada, miks mu loomake keskmisest vähem või viletsama kvaliteediga (haigused) elas - aga vähemalt on endal teadmine, et omalt poolt olen andnud tema jaoks parima (toit, elamistingimused, arstiabi jne).
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas darkhelen » 16. mai 2010, 16:48

Kusjuures loomaarstid, kellega olen suhelnud, on küll öelnud, et küülikule piisab elamiseks täiesti kuivast heinast, veest ja värskest (porgand, võilillelehed jms). Mina enda omadele söödan ainult dr. Sterni graanuleid, eks olen proovinud igasugu söötasid, kuid Stern on ses mõttes hea, et ta ei sisalda mingeid värvaineid. Aga annan neid nii kuidas juhtub, päris iga päev ei saa, oleneb sellest, mis tüdrukud teinud on- kui õues on rohkem oldud, siis nad kuivtoitu ei tahagi. Aga korraga annan kuskil ühe spl täie.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Liisi » 19. mai 2010, 20:36

Loomulikult piisab küülikule looduslikust toidust. Kuidas jänesed metsas graanuleid küll kätte saaks?
Pealegi on graanulid ju pressitud hein...
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Riin » 19. mai 2010, 23:02

Kallikera! Kuidas Sa saad öelda, kui pakil pole koostist kirjas, et toit pole loomale kahjulik, lihtsalt peale vaadates ei ole nüüd küll võimalik teha kindlaks toidu koostist- väärtust???
Kusjuures mina püüan küll päev päevalt süüa vähem rämpstoitu, sest selle kahjulikkusest räägitakse ju pidevalt.
Mina küll ei arva, et, kui ikka peale on kirjutatud 100 % puhas, siis on võimalik, et tegelikult on sees värvained jm. Muidugi võib olla erandeid, kuid kuna ma sedagi annan nii korra kuus väga vähe, siis pole vast kõige hullem asi.
Jänku aga sööb meil kodus lisaks heinale kõrvale iga päev porgandit, peterselli, sellerit, vahel värsket kurki, tilli, nüüd võililli, naati, õunapuuoksi, nii, et pole vaja anda tegelikult üldse kuivtoitu.
Kui inimene või loom sureks koheselt rämpstoidu peale, siis oleks ikka toit juba mürgitatud, aga pika aja peale mõjub selline toit küll juba organismile hävitavalt.
Soovitan Sul hoolega järele mõelda, mida ikka on hea tegelikult jänkule söögiks anda.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas Monz » 11. juuni 2010, 12:46

Sisaldab erinevas koguses hoolikalt selekteeritud ja puhastatud seemneid, viljateri, kuivatatud aedvilju, vitamiine ja mineraale.
Koostis: pressitud teraviljagraanulid, mais, jaanileib, herned, päevalilleseemned, kaerajahu, pähklid.

Toodetud Prantsusmaal.
"Igal loomal peab olema kodu, ent igal kodul ei pea olema looma..."
Kasutaja avatar
Monz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas AlisaIsabella » 03. september 2010, 21:06

Annna kirjutas:Minu jänks sööb küll ühte Riga näriliste toitu ja talle maitseb, aga ainult need pruunid pulgad jätab alles


Meie jännule just meeldivad pulgad :) Keila Rõõmukaubamajast ostsime veel ka sellise suure ämbriga ühte toitu mille nimi mul ei meenu, see sisaldab erinevaid viljateri ja siis mingisuguseid värvilisi pallikesi ja pulki ja veelmidagi aga nüüd tahab vist ainult Riga pruune pulkasid. Aga selleks et tal isu suurem oleks annan väikses koguses, siis sööb kõik ära ja ei jäta midagi alles :) (vabandan , kui postitus oli natuke teemast kõrvale )

Liisi kirjutas:Selle toidu juures on kahtlane, et koostist ei ole kirjas.


hmmm. see toit mida meie anname, seal on küll koostis. see on Riga täissööt (vist) ja sisaldab ainult pruuni pulgakesi, koostis on ilusasti kirjas :)
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas naima » 04. jaanuar 2011, 11:41

Minu Jussile ei maitsenud need üldse. Saatis mind kohe kuu peale. Olen ta vist kliiniku toiduga ära harjutanud . Sööb ainult Selectivet. Kidu paned ei söö kohe mitu päeva. Siis läheb süda haledaks ja paned ikka selle kliiniku toidu ette. Kusjuures selle toiduga hakkas ta meeletult kosuma. Liigne kaal pole ju hea. Tekkis meil vist sellest kaalutõusust kõhukinnisus.
naima
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas AlisaIsabella » 08. jaanuar 2011, 16:58

Alguses kui jänku tõime oli ta vist väga näljane. Eelmises kodus sai vist ainult heina ja natuke porgandit ja kuivtoitu ei saanud. Kui meile elama tuli siis kui koti krõbinat kuulis läks täitsa segaseks. Praegu enam nii hull ei ole. Ta tüdineb toidust päris kiiresti ära. Nädala või paar päeva sööb, siis ei taha enam. Aga meil kehtib ütlus : "kui ei söö, pole järelikult kõht tühi." Mõnikord mõtlen küll et issand, vaene loom peab siukest kuiva sodi sööma :S
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas darkhelen » 08. jaanuar 2011, 18:05

Kuivtoit ei ole jänkside põhitoit, oluline, et heina ja vett ning ka värsket iga päev saaks. Kui ta seda mõni päev isegi üldse ei saa, ei ole sellest tema jaoks probleemi.
Ära unusta, et see, mis meie jaoks võib tunduda sodi, võib neile olla väga maitsev :)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikutoit Riga

PostitusPostitas jänku123 » 12. märts 2011, 10:55

Mu jänku sööb ka ühte Riga toitu ja talle täitsa meeldib. :)
Tupsu!Rocco!Nöpsik!:)
Kasutaja avatar
jänku123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline