Küülik ja inimeste maiustused (šokolaad, karamell jne)

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik ja inimeste maiustused (šokolaad, karamell jne)

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 09. jaanuar 2004, 04:46

Jane kirjutas:kas lontule võib anda šokolaadi,kuna talle väga maitseb???....


Tavalist ðokolaadi ei tohi anda mitte mingil juhul! Väga kahjulik ka paljude teiste loomade tervisele!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 16. jaanuar 2004, 13:14

Vältida tuleks ka kõiki teisi inimestele mõeldud maiustusi (need sisaldavad jänku tervisele ebatervislikke komponente) ning piirduda ainult näriliste jaoks müüdavatega.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Murka » 28. veebruar 2004, 19:20

minufluffi kirjutas:Kas tohib anda jänksile küpsist,täitsa tavalist "Tsitruse" küpsist,seal on veidi sidruni maitset?


Ära anna jänkule küpsist. Ta võib seda küll väga armastada ja igasuguseid trikke teha kuid sellegipoolest ära küpsist anna. Jänkudele on oma maiused - dropsid. Meie jänksidele maitseb näiteks eriti jogusridrops. Matu sai isegi karbi riiulilt kätte ja kappas sellega peitu, kuid päästsime karbi :) Tartus maksab karp dropse 20 krooni. Tallinnas on võibolla kallim...
Õuna ja porgandit anna samuti. Need maitsevad ka väga hästi.
Nii et, ära alusta kohe küpsisega
Murka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. veebruar 2004, 19:58

Üks selline küssa: kes viitsib üles loetleda kõik asjad mida jänks ei tohi süüa, ja asjad mida võib süüa.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. veebruar 2004, 20:12

kõrvik kirjutas:Üks selline küssa: kes viitsib üles loetleda kõik asjad mida jänks ei tohi süüa, ja asjad mida võib süüa.

:roll: Ma ei saa aru mida sa sellega mõtled ? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. veebruar 2004, 20:42

Ma mõtlen seda, et kas keegi võiks mulle öelda, mida jänes ei tohi kindlasti süüa, aga samas mida ta täiesti ohutult võib süüa. ( no näiteks banaan, võib või ei?)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. veebruar 2004, 21:21

Nad võivad ikka banaani süüa...Aga mitte väga palju :? :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 28. veebruar 2004, 21:35

vahel harva andes banaani ja mandariini on ok.
inimeste maiuseid ei tohi anda ja mitte ainult küülikule vaid ka muudele loomadele.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. veebruar 2004, 07:31

Mis on ikka inimestele mõeldud maiustused ja toiduained,need jäägu ikka inimeste tarbeks.Ja mis on ikka loomadele,see jäägu siiski loomadele.Mina arvan.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 14:14

kristiina tiik räägib õigust - inimestele mõeldud toiduained ei oole loomadele head! Välja arvatud muidugi köögiviljad, kuid maiustused, mis on mõeldud inimestele, ei sobi loomadele! Kui tahad loomale anda maiust, siis osta spetsiaalselt loomadele mõeldud maiused.
Mida võid anda ja mida mitte, vaata lehelt http://www.matmice.com/home/toitmine . Seal on kirjas küll merisea kohta, kuid kuna merisea ja küüliku seedeelundkonnad on väga sarnased, siis kõik, mis merisea kohta öeldud, kehtib ka küüliku kohta!
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 02. märts 2004, 21:55

Signe! Olen just korduvalt lugenud,et merisigade ja jänkude söök erinevad teineteisest päris palju. Sellest on ka mitmel korral rääkinud siin lehel Tom. Mulle on igatahes jäänud mulje,et notsud söövad ka juustu ja piimasaadusi,kuid jänestele pole see üldse lubatud. Mõned muidugi katsetavad lontudega, aga see on tegelikult nende tervisele halb.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 08:55

Riin kirjutas:Olen just korduvalt lugenud,et merisigade ja jänkude söök erinevad teineteisest päris palju. .

Erinevus ei ole väga suur - olulisim vahe on selles, et küüliku organism sünteesib ise C-vitamiini ning ei vaja seda seetõttu täiendavalt toiduga (Küülikut kipub pigem kimbutama D-vitamiini puudus); merisea organism aga seda ise ei tooda (nagu ka inimestel ja primaatidel) ning ta vajab kindlasti C-vitamiini ka toiduga.
Riin kirjutas:Mulle on igatahes jäänud mulje,et notsud söövad ka juustu ja piimasaadusi,.

Absoluutselt vale väide! Merisiga ja küülik on mõlemad puhtalt taimtoidulised tegelased!
Riin kirjutas:kuid jänestele pole see üldse lubatud. .

Ka merisigadele mitte! Nende organism (nagu ka küülikute oma) ei suuda sünteesida piimatoodetes leiduvat laktoosi ega piimavalku, nii nagu ka loomset valku mitte.
Seega - kui mitte arvestada erinevaid vitamiinide vajadusi, on küüliku ja merisea toitmine üsna sarnased - nii nagu on ühesugune ka nende seedesüsteem ning selle iseärasused (koprofaagia, bakteriaalne kooslus ja sellest tulenev antibiootikumitalumatus jne).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. märts 2004, 21:34

Mina annan oma ruigamile päevas kuivtoitu,kurki,heina,õuna ja porgandit ja vett!
Sest seda pidid nad minu arust kõige meelsamini sööma,aga jänesele annan heina,kuivtoitu ja porgandit :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas SigneL » 04. märts 2004, 13:32

minufluffi kirjutas:Mina annan oma ruigamile päevas kuivtoitu,kurki,heina,õuna ja porgandit ja vett!
Sest seda pidid nad minu arust kõige meelsamini sööma,aga jänesele annan heina,kuivtoitu ja porgandit :D




heina peavad kogu aeg saama kindlasti mõlemad - küülik ja merisiga! Tegelikult peaks hein olema nende mõlema loomakese puhul põhitoit!
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 04. märts 2004, 14:06

jänkuplix kirjutas:Mina annan oma jänkule küll vahel banaani.
Aga ainult harva!;) Umbes korra kuus.:P Aga ega see halb ei ole? :

Ei, kord või ka kaks-kolm korda kuus banaani anda ei tee midagi kurja. Lihtsalt väga tihti seda anda ei maksa.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 04. märts 2004, 18:00

Signe! Vabandan, ajasin merisea ja hamstri toiduvajadused segamini!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. märts 2004, 20:53

Mina olen enda jänksile küll vahel küpsist andnud! :shock: ega see pahea ei tee loodame aga seda teen ma vaid üks kord kuus! :!: :!: :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. märts 2004, 21:56

Mingi hästi väike kogus(harva) premeerimiseks või milleksi sarnaseks ei peaks suurt kahju küll tekitama, aga parem siiski anda närilistele mõeldud maiustusi. Näiteks on olemas jogurtidopsid, igasugustest jahvatatud teraviljadest/seemetest koosnevad padjakesed, ja isegi umbes 5x5 cm suurused vahvlid, kus vahel on kah mingi kahtlase rohelise värviga see maiuse kõige parem osa...... võimalusi on tegelikult ju hästi palju. Ja nad ei ole ju tegelikult üldse kallid.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. juuni 2004, 10:07

Kas keegi ütleks, kust neid jogurtidropse osta saab!!!??? :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 05. juuni 2004, 13:22

-Kristin- kirjutas:Kas keegi ütleks, kust neid jogurtidropse osta saab!!!??? :cry:


Tallinnas on müügil Prismades loomatoitude osakonnas ja loomapoodides, tõenäoliselt ka Tartus.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. juuni 2004, 16:10

Jah, Tartus on ka Lõunakeskuse loomapoes vähemalt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küpsis?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. juuni 2004, 16:44

Ohh, võiks kah oma jänkule prooviks neid jogurtidropse osta :) Aga kahjuks ma polekuskil poodides neid näinud :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. oktoober 2004, 08:26

Minu Bennyle meeldivad Nesquik šokolaadi pallikesi süüa.Aga kas seda võib talle anda?Ta ise palju ei taha.Ma annan viis-seitse pallikest nädalas.Olen ainult kaks nädalat andnud.Jänesel pole midagi viga olnud aga tahaks kindel olla kas neid ikka võib anda!?Sõbrannad kellel on jänesed annavad ka.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2004, 14:48

ma arvan et ikka võib,aga natukene,sest nad ei ole ikka harjunud võõra toiduga.Öeldakse et mis teeb kahju,seda nad ei söö...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Kessukene » 10. oktoober 2004, 18:58

Kui öeldakse, et küülikule ei tohi palju banaani anda, kuna see on liiga magus ja pole hammastele hea, siis arvan, et Nesquiki padjakesed on veelgi magusamad ja hammastele nad head ei tee :roll:
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2004, 19:02

Minul üks jänku armastab väga magusat ja teist ei huvita maiustused üldse. Minu loomaarst ütles, et küülikutle EI TOHI inimeste maiustusi anda, samuti ei ole neile tegelikult loomamaiustused eluliselt vajalikud. Suhkur rikub väga kiiresti looma hambad ära ja ka seedimisele ei tule maiustused kasuks. :P Aga noh, tegelikult ma ikka salaja natuke annan Joosepile magusat. Ta ju nii ilusasti nurub neid.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. oktoober 2004, 10:21

Inimeste maiustused on ikka inimeste omad. Shokolaad pidavat ju ka koerad pimedaks tegema...
Jänkudele on müügil spetsmaiustused, olen näinud ka shokolaadimaitselisi, salati- ja porgandimaitselistest rääkimata. Kuigi nende pakike võib tunduda kallis, jagub neid kauaks, kuna jänkule ei soovitata neid päevas üle 4-5 tüki anda (kaalujälgimise huvides :wink: ).
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. oktoober 2004, 12:47

Ma palju ei annagi ja ta ka palju ei taha.Ta ainult nädalas kolm -neli pallikest võtab.Kui üle kuue pakun siis enam ei taha.Mu jänku on toidu suhtes ülimalt valiv.Teraviljad sööb ära ja sellised graanuli laadsed jätab alles.Ema ütleb et söögu ennem kõik ära siis saab juurde aga kuna ta ei söö ja kui ma juurde ka ei pane siis võtab kausi äärest kinni ja viskab üle pea ning hakkab protestima.Siis tuleb talle naguinii uus panna.Pool sellest pakist läheb raisku, sest paljud jäneste kuivtoidud enamasti sellest graanuli laadsetest koosnevadki.
Kuidas teistel on kas teil ka nii teeb või teie jänkud söövad ilusti kõik ära?
Banaani ma ei anna.Ja öeldakse et viinamarjad pidid päris mürk olema aga ma ise ei teagi täpselt.Korra sai Benny viinamarja kätte,jõudis veel tükikese haugata enne kui ma talt selle kätte sain.Midagi ei juhtunud.Aint kõta läks lahti
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. oktoober 2004, 16:31

blubony999 kirjutas:Mu jänku on toidu suhtes ülimalt valiv.Teraviljad sööb ära ja sellised graanuli laadsed jätab alles.

Nii teevad vist enamus jänkusid. :) Just eriti Zippy kuivtoidu puhul vist. Aga graanulid, mida saab eraldi osta, on vist päris head, sest minu jänks sööb need alati viimse kui ühe ära.
blubony999 kirjutas:Ja öeldakse et viinamarjad pidid päris mürk olema aga ma ise ei teagi täpselt.Korra sai Benny viinamarja kätte,jõudis veel tükikese haugata enne kui ma talt selle kätte sain.Midagi ei juhtunud.Aint kõta läks lahti

Ma küll ei ütleks, et viinamari on täitsa mürk, ise olen viinamarju enda jänkule andnud (kivid ja naha olen ennem ära võtnud), tema sööb neid küll hea meelega ja kõht ka lahti ei ole läinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänku võib magusat süüa?

PostitusPostitas Riin (Teema autor) » 06. november 2004, 16:47

Meil sööb ka vahel harva viinamarju, kuid Nupsu sööb marja nii ära, et seemned jätab kaussi alles. Ma ei saa küll aru, mismoodi ta oskab need seemned puutumata jätta ja kukutab suust välja nii, et seemned täitsa puhtaks tehtud. Suvel sõi ta mureleid ka nii, mina muretsesin, et kivi jääb kurku kinni ja hakkasin suust kivi välja kiskuma, mille peale nännu kurjaks sai ja äkki märkasin, et kivi ammu põrandal maas :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist