Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Mitu koda paevas tuleb janesele suua anda?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 03. august 2004, 09:44

Endised kasutajad kirjutas:Mitu korda siis tuleb anda lontule paevas normaalselt suua,seda ma tean,et hein peab koguaeg olema ees,aga mitu korda pean ma andma talle kuivtoitu voi siis varsket?Ning kas kuulikud soovad varsket rohtu? :eek:

Meie anname kuivtoitu ülepäeva, kuid olen kuulnud, et ka kord nädalas pidada täiesti piisav olema. :)
Värsket peab aga igapäev andma.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu korda paevas tuleb janesele suua anda?

PostitusPostitas KiisuMiisu » 03. august 2004, 11:10

Mina panen oma Pupile iga päev söögi nõu kuivtoitu täis, ja siis see jääb talle niikauaks kuni uus hommik tuleb.
Värsket toitu alati ei ole aga pidevalt on ja kui on siis anname Talle.
Hein on tal alati ees
KiisuMiisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 03. august 2004, 12:36

Minu tuttavatel on alati jänksil kuivtoit ees. Siis kui otsa hakkab saama pannakse juurde. Kas see on siis vale? :roll: Kas peab havemini andma nagu Kissu rääkis, et ülepäeva?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Carol » 03. august 2004, 13:38

jah,mind kah huvitab see...mul kah meriseal alati kuivtoit ees,kui otsas siis panen juurde...
Carol
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu korda paevas tuleb janesele suua anda?

PostitusPostitas Kessukene » 03. august 2004, 13:55

Mina annan ka oma küülikule kuivtoitu vaid korra päevas peotäie. Kuivtoit kipub küülikud paksuks tegema, kui sellega liialdada. Kessul on igatahes üsna korralik rasvavolt kurgu all, nii, et üle peotäie päevas ma talle anda ei saa.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda paevas tuleb janesele suua anda?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 03. august 2004, 14:32

Merisigadel peaks koguaeg toit ees olema!
Kusagilt lugesin, et nii kui märkad, et merisiga ei söö enam tuleb kohe arstijuurde minna, sest ta võib päeva jooksul surra. Jänkudega aga teine lugu. Jänesele kuivtoitu niipalju vaja pole, sest ta võib paksuks minna. Meie jänku näiteks oli oma eelmise omaniku juures paksuks söödatud. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu korda päevas tuleb jänesele suua anda?

PostitusPostitas evelinas » 03. august 2004, 21:06

Mina arvan, et niipalju kui on küülikupidajaid, niipalju on ka eriarvamusi kuivtoidu andmise osas. Mina ka algul kohkusin ära, kui kirjutasin siin, et annan Notsule 1-2spl kuivtoitu päevas, sest keegi ütles, et ma olen puhta hulluke. Tema andvat paar korda nädalas kuiva toitu. Siis loomapoes räägitakse täpselt seda, mis sülg suhu toob. Üks ütleb, et kauss peab koguaeg täis olema, teine, et aitab paarist peotäiest päevas. No mine võta kinni, mis see õige on. Tegelikult nii, et iga loomaomanik vaatab ise, kui palju ta oma nunnukesele süüa annab ja nunnuke ju ise annab märku mida, kui palju ja kui tihti ta süüa tahab. Nüüd on nii, et Notsu on mul olnud üks aasta ja ma tean täpselt palju ma talle kuiva toitu annan ja ta on sellega harjunud (2spl päevas). Tean ka täpselt mis talle maitseb ja mis mitte.
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 15. august 2004, 11:37

tegelikult tohib anda jänesele kuivtoitu ainult 2 supilusikatäit päevas. Minu ühtedel tuttavatel tekkis jänkukesele põiekivi, kuna tal oli koguaeg kuivtoitu liiga palju ees. Jänku ei pissinud enam üldse ja pererahval tekkis mure, läksid siis arsti juurde, aga pisikest ei saanud enam päästa. :( Kurb! Arst ütles, et liiga palju kaltsiumit ei ole hea, ja see tekitaski põiekivi. Kaltsiumit sööb jänkuke, aga kuivtoidust.
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 15. august 2004, 12:32

mina annan oma Nänule iga õhtu peotäie, sest ta on meil natu liiga kõhna. tavaliselt hakkab ta ise kausiga kolistama, kui tal kõht tühi on.Hein on koguaeg ees ja värsket olen ka püüdnud igal hommikul natu anda.
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 15. august 2004, 15:08

Kuivtoitu iga hommik veidi. Heina ja rohtu pidevalt. Ja kõikvõimalikku toorest oma söögilaualt vastavalt tootlikusele. Ja kuivikuid ka kui meelde tuleb.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu korda päevas tuleb jänesele suua anda?

PostitusPostitas nännukas » 16. august 2004, 13:57

eks see kuivtoidu asi ole jah individuaalne erinevate loomade ja nende omanike puhul. palju oleneb ka looma vanusest. kui on ikka kasvueas jänku, siis vaevalt ta end paksuks sööb väga kergelt. kui aga kasv täis kasvatud, siis on muidugi iseasi. meie jänku on täiesti hull kuivtoidu järgi ja kuna ta on alles 4 kuune, ei ole ma talle seda ka eriti keelanud. saab nii hommikul kui õhtul peotäie ja siiamaani on meile selline süsteem küll hästi sobinud. iseasi kui vanemaks saab... siis võibolla tuleb tõesti teda piirama hakata.
värsket heina saab ikka iga päev päris korralikult kuivale lisaks. ja siis veel igasugu porgandit-pealseid, õuna-pirni, peterselli,salatit,kapsast jne. ka ikka iga päev.
nad tegelikult minu arvates näitavad ikka päris korralikult välja, mida neil parasjagu vaja on. porgand on mõni päev täiesti puutumata, samas kui petersell läheb sekunditega ja siis mõnikord jälle vastupidi.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu korda päevas tuleb jänesele suua anda?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. august 2004, 09:48

värsket rohtu söövad nad hästi,vähemalt minu oma küll.Ma siiski arvan et jänku tahab ikka ka värsket,ega ise ka ei näriks päev otsa kuivtoitu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2004, 15:20

küülikul peab vesi,kuivtoit ja kindlasti ka midagi värsket kogu aeg ees olema.selles on sul õigus et kuiv hein peab ka olema.värsket rohtu küülikud lausa armastavad aga sa pead ette vaatama millist rohtu sa talle annad sest mõni taim võib jänesele väga mürgine olla.nagu näiteks naat.aga ristikut ja võilille lehti võid sa talle rahuliku südamega anda.kusjuures ka ristiku ja võilille õisi. edu sulle su lontuga :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu korda päevas tuleb jänesele suua anda?

PostitusPostitas Triin » 28. august 2004, 16:25

sigridavon:
sest mõni taim võib jänesele väga mürgine olla.nagu näiteks naat

Naat ei ole mürgine vaid on väga hea ja maitsev taim küülikule. Toidab ka peale kõike muud :)
link mürgistest taimedest (inglise keeles):
http://www.riverrose72.com/rabbits-398.html
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. veebruar 2005, 13:56

minu jänku saab iga hommik peotäie mille ta ka tavaliselt kohe ära sööb:D. vahest panen õhtul ka peotäie sest siis on ta öösel rahulikum ja muidugi on tal kõht tühi kui ta terve päev otsa toiduta on sest taa sööb ju selle kohe ära
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 18. veebruar 2005, 15:32

Meie omad saavad igal õhtul kumbki peotäie kuivtoidugraanuleid ja midagi värsket. Igal hommikul igaühele keskmine porgand ja näkileiba või kuivatatud leiba näksimiseks.
Kuivtoit tekitab kehas palju rasva, mis jänkudel kergesti südame ja teiste organite ümber koguneb ja niiviisi eluiga lühendab. Pealegi söövad küülikud palju kuivtoitu saades liiga vähe heina ja kõhud lähevad korrast ära.
Värske rohi on küüliku unistus, kui rohi on puhas mürkidest ja koerapissist.Võilillelehed on väga maitsvad aga teevad kõhu lahti. Võililleõied on samuti ülimaitsvad, eriti Mio meelest. Ristikuga peab kokku hoidma, sest mõnes ristikusordis on samuti mürkaineid, mis suuremates kogustes halba teevad. :(
Kena nädalavahetust!
2005-06-22: Oleme nüüd hakanud kuivtoitu hoopis ülepäeviti andma, aga ikka õhtuti. Muidu kippus heinasöömist väheks jääma ja nunnukad paksuks minema.
Viimati muutis Endised kasutajad 22. juuni 2005, 21:57, kokku muudetud 1 kord.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuni 2005, 21:29

Mul on hein koguaeg jänesel puuris, kuid kuivtoidu panen hommikul ja kui ta selle ära sööb, panen õhtul uuesti. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2005, 18:23

meie anname kord päevas
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 18. august 2005, 12:17

Annan oma küülikule süüa selle järgi, kuidas ta ära jõuab süüa. Algul, kui Iiris noorem oli, siis ta sõi rohkem, kauss oli pidevalt tühi. Kui vaatasin, et kuivtoitu hakkab järgi jääma ja küülik kausi ümber lükkab, siis hakkasin ka kuivtoitu vähem andma. Noh, värske toit on nii või naa kogu aeg ees.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Olari » 20. august 2005, 17:40

Seda 2 spl juttu räägiti meile ka Tatari loomakliinikus ja nüüd olemegi nii harjutanud talle, et hommikul natuke ja õhtul ka natuke , sest kes ikka tahab tühja kõhuga magada :)
Hein ka koguaeg ees.
Tegelikult jah , eks see toitmine on ikka erinev ja eks jänese isu on ka erinev ju. Loogiliselt võttes kui ta saab rohkem joosta siis seda rohkem kulub energiat ja seda rohkem tahab ta süüa.
Meil hakkab vahest sööginõud puuris loopima kui kõht on tühjaks läinud, ega siis ei saa ju öelda talle, et kuule jänks kell on alles pool kaks , kannata õhtuni :)
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu korda päevas tuleb jänesele suua anda?

PostitusPostitas morfiid » 20. august 2005, 18:11

Kui mul jänesed (lihajänesed, maal, mitte lihaks vaid lemmikuks) olid siis oli neil hein koguaeg ees ja teri said ka igapäev. Siis zookaupluseid vist veel ei olnudki. Igatahes mina ei olnud mingitest toidusegudest absoluutselt mittemidagi kuulnud :P . Ja jänkudel polnud häda midagi. :) (See pole siin mittemingi üleskutse, et ka teie peaksite oma jäneseid nõnda toitma). :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui tihti annate kuivtoitu?

PostitusPostitas karru » 08. november 2005, 14:09

Mul on kudus natuke üle kuu vanune jänku tüdruk. Puuris on tal hein, vesi, päevast anname ka midagi värsket natuke(kurk, porgand, kapsas jms...) ning kuivtoit( Zippy)...
Aga kui tihti tee ja kui palju korraga annate teie oma jänkule kuivtoitu?
Ma olen talle andnud iga õhtu ühe peotäie...
Järgmiseks õhtuks on tal kauss tühi ja kui uue toidu panen istub terve õhtu peapidi kausis ja nosib...
Aga ega ma talle seda liiga palju ei anna???
Otsisin paljudest kohtadest ja ka foorumist aga vastust ei leidnud nii, et küsin siis...
Ja veel...
Praegu ostsime linnast seda Zippyt jänestele aga meie poes müüakse Zippyt närilitele...Kas ka seda võib anda või on seal mõned vajalikud vitamiinid puudu???Nimelt me ei satu just eriti tihti linna...
karru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti annate kuivtoitu?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. november 2005, 15:40

minu jänes sööks ka kõike kui vaid saaks..eriline tormijooks on saiakuivikule. Piiranud ma küll midagi ei ole. Niiet sa suht ponts jänkuke. Ja kui muud ei ole käepärast närida siis kõlbab ka krohv seinanurgast ja esikus saapasääred :evil:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti annate kuivtoitu?

PostitusPostitas Jänkumamma » 08. november 2005, 15:47

Mina annan kuivtoitu pool peotäit õhtul ja pool hommikul ja lohutan end sellega, et nad on mul parajalt pirtsakad ning keeravad niikuinii pooltäis toidunõu suurima rõõmuga kummuli. Seetõttu pole nad vast ka just kõige paksemad jänesed - sellised pisut trullakad kõigest. :wink:
Kui nüüd aga konkreetseks minna, siis siit teemast võib leida sellise lõigu:
KÜÜLIKUTE/NÄRILISTE SEGUD
Neid segusid müüakse rikkalikult loomapoodides, aga pole paraku üldse hea söök Sinu küülikule. Paljud arvavad, et need segud ongi graanulid, aga nii see ei ole. Segud sisaldavad enamasti vaid natuke graanuleid ja ülejäänud koosneb päevalilleseemnetest, pähklitest, corn flakes'itest ja kaerast. See toit on süsivesikurikas ja sisaldab küüliku jaoks väga vähe kiudaineid. Ära lase ennast segadusse ajada faktist, et küülikule maitsevad need segud paremini - need on nagu kommid tema jaoks ja muidugi tahab ta rohkem! Neid segusid soovitatakse, kui üldse, anda väga väikestes kogustes, harva ja maiusena.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

PostitusPostitas viksu » 19. märts 2008, 21:53

Kui anda üks kord päevas, siis kas on parem hommikul või õhtul see ette panna?
Kaks hobust, kaks küülikut, kaks koera.
Make it better.
Kasutaja avatar
viksu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 200
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

PostitusPostitas Loomahull » 24. märts 2008, 18:31

Minu arvates ükskõik. Vähemalt minu jänkson küll päev otsa aktiivne ja valmis mugima. :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

PostitusPostitas saara11 » 19. aprill 2008, 20:22

Mina panen iga laupäev kausi täis ja hoian järgmise laupäevani. Mul sööb ta rohkem heina ja rohtu. :-)
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

PostitusPostitas EvelinjaBora » 10. juuli 2008, 14:42

minu jänku tahab ainult värsket ja seda ka valikuliselt + kuivikuid. Jäneste kuivtoitu ta üldse ei puutugi, esimene kord kui talle andsin siis nuusutas korraks ja jooksis kiiresti eemale nagu tondist
EvelinjaBora
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 11. juuli 2008, 09:31

Kas sa graanultoite oled proovinud, enamusele küülikutest maitsevad need paremini, kui värviliste jubinatega ja teradega toidud. Lisaks peaks need omajagu kasulikumad olema. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuivtoit - kui tihti/mõne muu looma oma võib?/millist toitu?

PostitusPostitas Riin » 13. juuli 2008, 20:20

Kui jänku kuivtoitu ei söö, siis pole sellest ka midagi halba. Mina ei anna oma Nupsule ühtegi kuivtoitu ega ka graanuleid, sööb heina ja värsket, sellest piisab talle täiesti. Vahel harva saab mõne jänkumaiuse, sihvkasid ja pähkleid.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline