Küülik uriseb ja hammustab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas __Helen__ » 22. november 2004, 13:20

Minu jänes küll ei hammusta, vahel siis kui ise tüli norin.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Enku » 23. november 2004, 16:25

Jänesed võivad ka hirmu pärast natuke näksata. Aga mingit hammustamist küll ette pole tulnud. Korra ta näkasas (1sekundi) aga isegi käele ei jäänd mingit märki sellest. Eks ma ise natuke süüdi kah, vaeseke oli hirmul.
Enku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 24. november 2004, 13:37

Väga vähesed hammustavad lausa tigedusest ja meelega. Minu nännu on ühekorra ema sõrme naksanud ja seda ka sellepärast, et tal oli porgand käes ja ampsas kogemata veidi mööda :P ... Nad hammustavad siis, kui on põhjust...kas viha, hirm või midagi muud. Tuleb jänkut lihtsalt õigesti kohelda, siis on tema sinu vastu ka hea :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 24. november 2004, 22:16

Jänesed kipuvad näksama ka siis kui neil on "jooksu aeg", pärast paluvad aga lakkumisega andestust.... :)
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 24. november 2004, 22:51

Mina sain kunagi naksata.
Proovisin täiskasvanud jänksile suvel jalutamiseks trakse peale panna,et lapsel ta-ga aias tore jalutada oleks.Eks ta siis vingerdas ja andis igatpidi kehakeelega mõista,et ta neid trakse ei taha.Ma muidugi ütlesin,et mina otsustan ja pole vaielda midagi.Esimene päev sain traksid kenasti peale.Jänku kannatas ära.
Järgmine päev hakkasin jälle neid jalutamise trakse panema.Siis puikles veel rohkem vastu.Kui ma ikka veel ei lõpetanud,siis naksaski.Aga see ei olnud mingi kallaletung ega puremini.See oli hoiatus.Selline ehmatamine,mille peale looma solgutamise ära lõpetasin.
Pikk jutt selleks,et öelda-ilma põhjuseta ikka kallale ei tule.Kui aga millegi tõttu paanikasse läheb võib muidugi naksata.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku on kurjaks läinud:(

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. detsember 2004, 22:19

mida teha et mu Joosu jälle sõbralik oleks....onu lausa kardab teda...kohe kui kööki minna siis hammustab... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 28. detsember 2004, 22:30

vana Joosu on? äkki on pubekavaevused?
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku on kurjaks läinud:(

PostitusPostitas -Kristin- » 29. detsember 2004, 10:14

Sinu küülik võib olla puberteedieas, siis ta ongi selline pahur ja hamustab. Kuid see peaks tal ka varsti üle minema. Üks põhjus võib ka see olla, et sa nt. varem lasid teda igale poole jooksma, aga nüüd pole nii palju aega, siis ta muutub samuti kurjaks. Kui vana su küülik on?Siis saaks teada, kas ta on pubekaeas või mitte.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. jaanuar 2005, 18:31

küülik on juba aasta ja kolm kuud vana, nii et pubekaiga on juba ammu möödas...võimalik et mul ei olnud temaga vahepeal aega tegelda.. :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. jaanuar 2005, 12:38

kahju..ta nii armas...aga isegi täiskasvanud mees kardab teda...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 08. jaanuar 2005, 14:20

hellita teda maiustega ära. Iga kord, kui käe välja sirutad, sisse tuled, alusta ja lõpeta sellega, et saab näiteks peterselli või tüki muud paremat. Siis ta ehk õpib jälle ära, et inimesed on head. Mõtle ka sellele, miks ta võib hammustada - kas on teda kiusatud või peab piirkonda lihtsalt oma reviiriks. Sellisel juhul tuleb ta ehk lihtsalt mõneks ajaks teise ruumi elama panna, kus ta nii enesekindel ei ole. Raske probleem, loodan, et laheneb aja ja tubli tööga.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. jaanuar 2005, 09:34

kiusatud teda kohe kindlasti ei ole...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas garfield » 27. jaanuar 2005, 18:27

mu tädi jänks ainult siis hammustab kui sul mingi hea toidu lõhn käel on aga ka siis mite valusalt
Tuhkrukasvatus Quicksilver
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 27. jaanuar 2005, 20:06

Meil on Mio ka hammustanud, kui ta ennast miskitmoodi "nurkasurutuna" on tundnud. (See olukord ei pruugi meie mõistusele sellisena arusaadav olema). Ei oskagi öelda, mida teha. Peab proovima järgmine kord parem olla ja korralikult jänkudega ühel lainel olla :) Üks jänkude mõjutamisviis on pritsipudelist veega pritsimine, aga kes siis kogu aeg pritsikas tagataskus ringi käib! Arvan, et asja konks on eeskätt see, et jänn peab ära õppima, et käes ja käsi on alati hea ja ei ohusta kunagi. Mõned aga jäävad elulõpuni selle käeasjanduse suhtes skeptiliseks.
Edu igatahes.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PisikeMandel » 01. veebruar 2005, 20:20

ka ml on kodus jänku sain ta siis kui ta oli 3.aastane.....algul oli asi ok sest ka nima ju nati kardsin teda :P .....:( ta un mind paar korda ka hullult hammustana yhekorra :wink: nöole kuhu jääb ml elux ajax arm...:(:(
aga neid pisi hammustusi on ikke kaa ette tuld:p
PisikeMandel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas jaapes » 06. veebruar 2005, 18:32

Meil ka suur probleem. Hoolitsen jänku eest kõige rohkem, kuid hammustab ta ainult mind. Vahel harva näksab ka teisi pereliikmeid. Olen tähele pannud, et Nöbi naksab mind kogu aeg siis, kui tahab midagi head süüa või silitamist. Ja siis me istume kahekesi diivanil ja mina paitan teda :D
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas -Kristin- » 06. veebruar 2005, 18:36

Jaapes! Kas sinu küülik näksab sind õrnalt, või kohe nii, et tuleb veri välja? Kui õrnalt, siis ei tohiks vast hullu olla, siis ta peaks näitama, et tal on hea olla vms. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas jaapes » 06. veebruar 2005, 18:47

Üldiselt näksab õrnalt, kuid on ette tulnud ka selliseid kordi, kus veri väljas. Ükskord jäi ta mulle käe külge lausa rippuma :( , kuid sel päeval olid meil külas palju lapsi, kes kõik tahtsid Nöbit paitada ja katsuda ja õhtuks oligi Nöbi kuri ja väga närviline. Võttis paar päeva aega, ennem kui jälle maha rahunes.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

tuli täna kallale

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. märts 2005, 23:37

minu imearmsast, toredast, musikesest jänkuplikast on saanud kuri, küünistav, hammustav, urisev, trotslik jänes. vot ei saa aru millest...
Happy on 6 kuune, seega puberteet??? kas läheb üle? mis ma tegema peaks? nii kui tahan pai teha, hüppab kätte kinni.
veel, tahaks võtta 1 jänksi juurde ka (emase, nagu Happygi). mul väga hea ja suur puur ostetud, vabalt mahuks nad sinna ja jääks veel ruumi ülegi. aga kui Happy nii kuri on, kas ta väiksemale liiga ei teeks?
aitäh vastajatele
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas Kissu » 13. märts 2005, 01:33

Arvatavasti selles vanuses on selline käitumine normaalne ning tõesti puberteet.
Teise küüliku juurde võtmisega peaksid kindlasti puberteeti lõpuni ootama, samuti peab sul kindlasti olema valmis teine puur, juhul kui sinu küülik ei võta uustulnukat omaks. Siis on neid aega tutvustada.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas jaapes » 13. märts 2005, 11:32

Ka mul Nöbi viimasel ajal on hakanud meeletult hammustama :( Ei julge enam õieti paigi teha. Ei tea, kas see võib olla seotud teise jänku juurde toomisest, kuigi omavahel saavad nad ideaalselt läbi: magavad, söövad ja jooksevad koos.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 13. märts 2005, 17:26

Kaht emast ei saa üldjuhul (haruldaste eranditega) koos pidada. Kui muretsed uue küüliku, peab Sul alati olema kaks puuri olemas, sest kohe kojutulnuna neid küll ühte puuri kokku lasta ei tohi. Loomadel tuleb lasta omavahel tükk aega harjuda. Teen sellest harjutamisest omaette teema (Ma tean, et lubasin teemat juba tükk aega tagasi, häbi-häbi).
Ole rahulik ja proovi jänkule aega anda. Arvata on, et tegemist on puberteedieaga. Ehk läheb üle. Anna küülikule ohtralt muud tegemist ja ära oma paisid peale sunni. Mõtle ka sellele, et küülikud muutuvad tigedaks, kui neid alatasa üllatada ülevalt sülle võtmisega, kui on pealtavatav puur. Või kui neid enne ehmatada. Meelita pigem heade asjadega ja proovi vähendada selliseid olukordi, kus küülik võiks urisema ja näksama hakata. Ära pista kätt puuri sisse vaid silita teda, kui ta on ise välja tulnud ja on sinu läheduses. (Näiteks, kui sa istud põrandal). Ära jäta küülikut silitamata, siis ta muutub ajapikku päris metsikuks: näita, kes on boss (sina), aga ole leebe ja vali olukordi.
Soovin edu!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas jaapes » 13. märts 2005, 19:50

Meil probleem vist natuke hullem. Siin ma olen algaja loomapidaja :oops: Kui Nöbi võtsime, siis teadsin, et ta on emane. 7 kuud kasvas ta meil preilina, kuni hakkas tegema mehelikke tegusid?! Küll võdistas harja peal ja märgistas meil kõik kohad täis. Käisid tuttavad, kes vaatasid ja ütlesid, et see loom on kindlasti isane ja nii elasime kuu aega kutiga koos. Võtsime vahepeal endale veel teisegi jänkupoisi, kellega nad ei kakle, kuid vaadates nende käitumist ja Nöbi leplikust, siis tekkis jälle kahtlus. Keerasin ühe jänese selili ja vaatasin, mis seal all on ja siis kerasin teise jänese selili, et vaadata mis seal all on ja leidsin erinevused. Selleks et saada täit kindlust käisin Nöpsuga arsti juures ja selgus et preili, mis preili. Nüüd ongi selline teadmatus, et äkki on Nöps tiine ja sellepärast ka kuri
Puurid on mul olemas mõlema jänese jaoks, kuid seal käivad nad lihtsalt uudistama, kas on midagi sinna head pandud. Ja tutvustatud sai neid ka mingi aeg, kuid nad kohanesid teineteisega kiiresti.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas Jänkumamma » 14. märts 2005, 12:11

:P
Oioioi... Kas Nöbi ja Nöps teineteise suhtes võdistamishuvi ka on üles näidanud? Kui suur võiks olla tõenäosus, et nad kusagil nurga taga on täiskasvanud jäneste asju ajanud?
Tiinuse suhtes ma ei oska öelda, kas ta on tiine või mitte, kuid üsna äkiline iseloomumuutus tundub kahtlane... Kord kuus pidi muidugi enamus jänkutüdrukuid tujukaks (laamendavad ja hammustavad) minema - kas selline võimalus ei saa kõne alla tulla? Kui aga tujukus on juba pikemaajaline, siis vist võib varsti (kunas iganes need lähenevad tibude ja jänkudepühad ongi? :wink: ) pisiperet oodata...?
Muuseas, nii palju kui ma olen kuulnud, ka tiinuse ajal võib jänkude käitumine väga erinev olla. Mõni on vagur ja sõbralik, teine hakkab ennast ja tulevasi poegi kaitsma, võideldes inimestest sissetungijatega...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas jaapes » 14. märts 2005, 12:54

Ma vist väljendasin ennast vähe segaselt. Nöbil on palju nimesid: Nöpsu, memme mammu, Nösu :) jne. Teise jänksi nimi on meil Vunts. Võdistamissoov on neil mõlemal olnud. Nöpsu leidis toa nurgast tolmuharja, mida ta väga andunult võdistas(meie preili!) ja aktiivselt on üleval ennast pidanud ka Vunts. Ja kuna nad meil mõlemad kogu aeg lahti on, siis on kõik võimalik...
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 14. märts 2005, 14:00

Hmmm. Väga võimalik. Aga Su kõrvikud tunduvad vähemalt üht tüüpi olevat. Proovi palju lugeda poegadest ja nende hooldusest, kui peaks pisiperet oodata olema. (Mis on vägagi tõenäoline).
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas jaapes » 14. märts 2005, 14:30

kahjuks on ikka üks lontkõrv ja teine kikk-kõrv. Mõlemad omaette väga armsad
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuli täna kallale

PostitusPostitas Jänkumamma » 14. märts 2005, 15:08

Nuh, ka kikk-kõrva ja lontkõrva krantskõrvadest jõmpsikad on ägedad! :wink:
Jäneste nimedega läks mul natuke metsa neh; ma ise kahtlustasin ka, et kuidagi sarnased tulid need nimed.
Võiks ju loota ka võltstiinust, kuigi jäneste sigimisvõimet arvestades vist sellele eriti loota ei tasu...
Oled Sa mõelnud poisi kastreerimisele? Tundub küll jube sõna, aga sellest ei tasu end hirmutada lasta. Lontu seltskonnast on nii mõnigi oma jänkupoisse kastreerida lasknud ja kui on mingeid muudatusi olnud, siis vaid positiivseid... :roll:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jaapes » 14. märts 2005, 15:18

Olen mõelnud, kuid siin hetkel on nii mõnedki agad. Poiss on muidu väga rahulik ja tore, välja arvatud muidugi see sirtsutamine...
Rõõmustav uudis on ka see, et kui peakski nüüd pojad tulema, siis on kahele pojale juba head kodud olemas. Lausa tellimus on sisse antud:)
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 14:21

Mina lugesin sellest ühest raamatust.
Mind hammustab ka pidevalt.
Aga sa hoia teda umbes 1-2 päeva puuris, nii et sa tast eriti välja ei tee ja siis ta saab aru et ta tegi valesti :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist