Kuidas õpetada jänku potil käima?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas gretu » 18. veebruar 2010, 21:42

Minu ninnu on 2 kuune ja meil juba nädal aega olnud ja ikka veel ei saa aru, et voodisse ei tohi pissida:D mul alati terve voodi käterätte täis, et tekkidesse läbi ei imbuks.. Panin talle kasti voodi peale (koos pissise saepuruga) ja igakord kui voodisse pissib siis tõstan kasti ja panen pissise koha ninaette ja siis ta natuke saab pahaseks ja hüppab kastist välja ja järgmine kord laseb ikka voodisse :D Mida ma tegema peaks, jube on lihtsalt neid käterätte koguaeg pesta..
gretu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas alina467 » 18. veebruar 2010, 23:48

Lihtsalt ei lase teda voodisse.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas gretu » 19. veebruar 2010, 06:22

No mul on parkettpõrand ning ta ei saa seal joosta ega kõndida sest käpakesed akkavad libisema.. panin talle kaltsuvaiba (pikk siuke) voodi ette, et tal rohkem ruumi oleks jooksmiseks.. et jookseb vaiba peal ning siis hüppab voodisse.. muidu oleks ta samahästi nagu puuris, et üldse liikumisruumi pole.
gretu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas alina467 » 19. veebruar 2010, 09:52

Ma usun, et ta harjub põrandal jooksmisega ära. Siis kui ta ennast kodus turmaliselt tunneb, siis ei hoia sa teda enam mingi väega põrandast eemale. Ainult üksikud küülikud on sellised, kes jäävadki vaibale.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Keilyke » 19. veebruar 2010, 12:44

Minu arust nädal aega on nii väike aeg , et loota, et ta juba õpib ära, et voodise ei tohi pissida. Meie Bosse pissis ka aegajalt voodisse, kui lasime tal alguses voodi peal joosta. Nüüd ta on ära õppinud, et puuris tuleb käia ja ega me teda voodisse väga ei lase ka enam. Jookseb maas ja saab põranda peal küll hakkama. Naljakas on ainult, ei kui seisma jääb siis vahest jalad vajuvad laiali. :lol:
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas gretu » 19. veebruar 2010, 16:52

eespool oli kirjutatud et nende küülikud õppisid 1-2 päevaga ära potil käimise..
gretu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Riin » 20. veebruar 2010, 00:41

No need on siis küll imeküülikud, meie Nupsul läks ikka mitu- mitu nädalat ja siis ka vahel tegi mujale.
Kuid põrandal jooksmise õpivad nad kiirelt ära, sellepärast ära muretse, kuid esialgu las vaip olla ikka.
Meil ka Nupsul vahel käpad vajuvad seistes laiali, sest põrandad liialt libedad.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Gerlikadakas » 28. veebruar 2010, 19:47

Tere:)! Minu jänes lasi esimesed kaks päeva pabulaid ja pissis korra vaibale aga nüüd on möödas nädal kui ma ta endale võtsin ja teeb hädad ainult puuri, pole veel potil õpetanud käima, ta on kahe kuune alles....aga pabulaid teeb vahest olen kaks junni leidnud :D
Gerlikadakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 9
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Gerlikadakas » 28. veebruar 2010, 19:52

(Naljakas on ainult, ei kui seisma jääb siis vahest jalad vajuvad laiali. )


Minu jänesel vajuvad ka jalad nii naljakalt laiali :D, ja jookseb nagu turbojänes ringi....teeb saltosid ja kui pidurdab järsult siis vajuvad jalad laiali kuna mul üks karvane vaip maas aint :D
Gerlikadakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 9
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas gretu » 28. märts 2010, 17:49

mul selline mure, et alguses oli siuke puur, et jänes ei saand ise sisse ega välja ning siis ma ostsingi wc-poti talle, et kui ringi jookseb siis kuhugi ei pissiks ning siis ta hakkas ilusti sinna potti tegema. nüüd ostsin aga uue puuri kust jänes saab ise sisse-välja käia ning pole vajadust enam wc potti väljaspool puuri hoida ning tõstsin ta siis puuri (sest jänku tegi nii, et kraapis kõik heina maha ja pissis sinna peale ja pissis oma toidukaussi ja üldse igalepoole puuri laiali). Nüüd ta ei saa enam aru et see ta pissipott ja käib seal magamas ja lösutamas, isegi kui ma sinna pissist saepuru ja junne tõstan:D ikka tal on seal mõnus ja käib ikka toidukaussi ja söögi juurde pissima. Mis ma tegema peaks?
gretu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Liisi » 01. aprill 2010, 19:29

Peaks puuris tõstma poti sinna, kus ta ise tahab pissil käia.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas AlisaIsabella » 19. mai 2010, 21:01

Allu armastab junne väljaspoole nii väga teha, kui teda korra hoidsime(küülik on meie oma aga meil veel ei ela) siiis veel nädal pärast küülikut avastasime igalt poolt junne:D Aga need pabulad on nunnud - täpselt nagu sokolaadikröpsud:)
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Juhe » 14. juuni 2010, 15:18

Aga minu Tipsi otsustas nüüd, et pesa on vets ja vets on pesa .. :/
Panin pissised salvrätid pissinurka, tirib välja ja magab edasi seal..
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas BanditQueen » 14. juuni 2010, 16:08

Tervist, kõigile. Endalgi plaanis jänku võtta. Plaan siis pidada teda lahtiselt(ööseks muidugi puuri). Selline küsimus siis et kas kassi liivakast sobib vetsuks, kui ma need kõrgemad ääred ära võtan sealt? See peaks piisavalt suur ka olema talle.
Ja seda ka veel, et kas see pissinurk peaks olema puuris? Minuarust on jänkut ju suht tüütu koguaeg edasi-tagasi puuri sisse-välja väntsutada!?
Mida rohkem ma mehi tundma õpin, seda enam ma oma koera armastan.
BanditQueen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Juhe » 14. juuni 2010, 23:08

Ikka puuris. Sa ei pea väntsutama. Õpib ise ära. Pead vaid pissised salvrätid sinna nurka panema ja küll lõpuks aru saab.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas alina467 » 14. juuni 2010, 23:12

BanditQueen kirjutas:Ja seda ka veel, et kas see pissinurk peaks olema puuris? Minuarust on jänkut ju suht tüütu koguaeg edasi-tagasi puuri sisse-välja väntsutada!?


Oleneb ikka puurist. Kui jänkul on võimalik iseseisvalt puuri ja välja hüpata, siis võib puuris olla. Kui aga puur on selline plastikust seintega, mis ainult pealtpoolt avaneb, siis peab ikka väljas lisapott olema, kus jänku käia saaks.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas BanditQueen » 25. juuni 2010, 14:08

Puur jah on pealtpoolt lahtikäiv, et iseseisvalt ta sinna sisse ei saaks arvatavasti. Siis võibolla saaks kui ma selle võrekoha pealt ära tõstaks, aga sinna külge jääks ju kõik heinasõim ja siis joogipudel.
Mida rohkem ma mehi tundma õpin, seda enam ma oma koera armastan.
BanditQueen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 27. juuni 2010, 21:09

Panin poti nurka, kuhu ta tahtis häda teha ja korjasin kakat sinna, kohe hakkas potil käima. :wink:
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas riverdarkness » 19. juuli 2010, 14:10

meil on küll kassi liivapott koos kassiliivaga.Õppis ka paari päevaga ära, et sinna tuleb minna.Alguses pidime tõstma, aga nüüd küsib pissile (kui vannitoa uks kinni on).Ostsime puuri selle 3-nurkse poti, aga seda ta vaid lõhkus ja loopis mööda puuri ringi.
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas kertu0208 » 19. juuli 2010, 15:11

Meil ka alguses (ja mõnikord veel praegugi) loobivad seda kolmnurkset vetsunurka, aga käivad ikka seal. Kassiliiva võivad nad sisse süüa (Pipi käis vahest ka kassiliivakastis, kuid tõstsin teda sealt kogu aeg välja ja nüüd on see üldse vannitoas).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Jänku pissib valesse kohta

PostitusPostitas Kerla » 18. september 2010, 21:03

Nonii. Võtsime endale kuskil juuni keskpaigas jänese, vanust on tal praeguseks kuskil 2,5a (emane). Jänkuga kaasa saime ka puuri,pissikasti ja kõik muu vajaliku. Alguses käis jänes mitu kuud ilusti kastis pissil/kakal ja piisas täiesti sellest,et puuri puhastasime kaks korda nädalas (esmaspäev ja neljapäev), pissikastis kasutasime kassiliiva (silikaat?graanuleid) ja veel pulbrit ka,mis pidi lõhnu likvideerima. Kõik oli tore. Aga nüüd paar nädalat jänes lihtsalt täiesti lambist kakab ja pissib keset puuri heina sisse, pabulad vist väga ei haisegi,aga see pissilõhn on lihtsalt kohutav. Kui varem puhastasime kogu puuri kaks korda nädalas,siis hetkel pean puhastama korra päevas kogu puuri ulatuses, lihtsalt selleks et toas ära ei lämbuks, vahel tundub et isegi sellest jääb väheks.
Olen mitmeid kordi peale sattunud, kuidas jänks lihtsalt istub keset puuri, ajab pepu urvi ja piss jookseb. Pissikastis on heal juhul kaks pabulat,aga terve puuri põrand samas on pabulaid ja pissi täis. Nii tigedaks teeb. Ma kohe ei oska midagi teha,et ta uuesti kastis käima hakkaks, ma isegi ei tea mis tal selle "tujumuutuse" järsku põhjustas.
Kas võib asi olla selles,et vahel sattusin jänksile peale,et tal parasjagu pissimise ajal olid neli käppa ilusti kastis,aga pepu ulatus üle ääre ja siis lasi ta ikka kasti kõrvale. Et kui peale sattusin, üritasin teda kuidagi "suunata" et ta ikka korralikult kasti laseks, mitte ainult ei oleks kastis.
Veel hakkasime kasutama puuri põhjas teistsugust heina (väheke kollakama värvusega ja suuremad kõrred,kuid ka kvaliteetne), aga ei usu et sellest siis selline muutus?
Tõesti ma ei tea, mida hetkel teha. Puhastasin ta puuri just täna hommikul, päeval olin kodust ära ja kuue ajal koju jõudes tegin toaukse lahti ja no ausalt, pidin ära minestama. Eile öösel kui väljas oli mingi 10kraadi sooja, oli ka aken pärani,et õhk ringi käiks ja oleks võimalik ikka läbi nina hingata magades... Ja siis terve öö pidin kuulama kuidas jänks oma käpakesi raputab,sest puuri põhi on nii must. Vahel saan nii vihaseks,et mõtlen puuri aknast välja tõsta akna alla ööseks,aga pole südant nii teha.

MIDA TEHA?
2,5a jänkutüdruk Lota
Kasutaja avatar
Kerla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas alina467 » 18. september 2010, 22:59

Äkki talle ei meeldi poti sisu? Proovi kasutada saepuru graanuleid. Või uuri, mida eelmine omanik kasutas.
Igasugu pulbrid ja muu selline ei pruugi loomale head olla, vb ei meeldi see.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas nommi » 19. september 2010, 08:12

Kerla, küülik laseb enamasti ikka sinna, kus vastav lõhn on. Seega ei ole eriti tark tegu pissikastis mingeid lõnu neutraliseerivaid vahendeid kasutada. Eriti, kui jänks mujale oma hädasid tegema on hakanud. Ega sul nüüd muud midagi üle ei jää, kui puur korralikult puhtaks pesta, eritit see koht, kuhu ta oma hädasid tegema kipub ja pissinurgas aluspanu vahetada vähe küülikusõbralikuma vastu (sapurugraanulid, pressitud heinagraanulid - kui piisvalt tihti vahetada ei haise need ka). Unustada ära kõik lõhnu neutraliseerivad pulbrid ja hakata oma looma uuesti õpetama.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Kissu » 19. september 2010, 10:23

Abi võiks olla ka sellest, kui pärast puhastamist tõstad tibakene pissist saepuru sinna pissinurka, sest nagu nommi ütles, küülikud kipuvad oma hädasid tegema sinna, kus vastav lõhn on. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Kerla » 19. september 2010, 10:37

Jätkuks: kui jänku võtsime juunis,siis terve juuni, juuli,augusti käis ta ilusti liivakastis (sama liiv, ja üldiselt pulbrit kasutasime harva,ainult esimesed paar nädalat), mitte ühtegi junni ei lasknud keset põrandat... Eelmine omanik kasutas samuti seda kassiliiva, kuna saepuru pidavat karvadesse kinni jääma ja kuna tegu on angoora jänese ja pealegi veel üleni valgega,siis karv võib mõne aja pärast jube välja näha. Liiv, mida kasutan, on samuti graanulid,ainult et sellised valged/läbipaistvad. Niigi täna jälle puuri puhastastades vaatasin,et jänkul on pepu ümbruses karvad kõik kollased. Äkki ei haisegi puur, haiseb hoopis jänku ise ja peaks teda pesema? Sest mingis teemas kirjutati,et jänks saab enda puhastamisega ise hakkama,aga vabandust, ma küll ei näe et saaks. Käppasid oleme varem ka puhastanud, veega.
2,5a jänkutüdruk Lota
Kasutaja avatar
Kerla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pabulad igal pool

PostitusPostitas Liskah » 02. jaanuar 2011, 22:30

kristiinat kirjutas:Minu jänks ka pabuldab aga meil on koer tal kogu aeg seal tagumiku juures ja nii kui midagi kuskilt tuleb,siis koer paneb selle kohe nahka.Ja kui ei tule midagi,siis koer lükkab ninaga jänkut tagumikust-noh kas tuleb ka midagi või?



Minu koer armastab ka neid pabulaid. Üks õhtul mul jänes jooksis ja pabuldas siin uhkel . Mõtlesin, et hommikul koristan ära aga kui ärkasin vaatasin, et põrand puhtab ja koera suu matsub ;) Sõi õnnelikult pabulaid :D
Kasutaja avatar
Liskah
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Kissu » 08. jaanuar 2011, 16:33

Üldiselt nad koertele halba ei tohiks teha aga minu koer kippus tihti pärast nende söömist oksendama, seega mina keelasin enda pontul nende söömise ära. :-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas mimm » 23. veebruar 2011, 19:41

Nii, meil on kuskils 8 kuune lõvilakk kodus. Puuri hoiab väga ilusti puhtana ja teeb oma hädad ilusti WC-kasti, aga nii kui puurist välja saab laseb tohutu loigu kuhugi vaibale või ronib voodisse ja laseb tekile, muidugi pabuldab ka, aga see pole nii suur porbleem. Kuidas sellisest käitumisest lahti saada?
Kasutaja avatar
mimm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas nommi » 23. veebruar 2011, 20:24

Meil aitas sellise käitumise puhul, kui peale pabuldamist looma kohe puuri potile tõstin ja kui loigu lasi, siis läks puuri ja puur kinni mõneks ajaks. Muul ajal kui ise kodus olime, siis jooksis vabalt ringi.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänku potil käima?

PostitusPostitas Riin » 24. veebruar 2011, 01:45

Kindlasti peab ka kurjemat häält tegema, et ta ikka taipaks, et on tõeliselt paha asjaga hakkama saanud ja muidugi siis puuri kinni panna mõneks ajaks. Mina tegin vanasti ka natuke tuka- tuka (tal on pikemad juuksed peas), kui kõvemast häälest väheks kippus jääma. On öeldud, et ka ajalehega pepu peale võib lüüa, muidugi ikka tuleb kõike kergelt teha, mitte, et tal valus peaks olema, vaid taipaks asja mõtet paremini. Mõned ka plaksutavad kõvasti.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron