Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas väike kuradike » 09. märts 2009, 13:55

Meil on kodus ka kass, kes on juba suht vana, ja harjunud peres ainuke lemmikloom olema.
Kui tuhkrud väljas oma õuepuuris olid, siis käis neid küll uudistamas, aga kui lõpuks julgesin toas proovida kokku lasta, siis lõppes see sellega, et kass jalutas rahulolevalt toast välja ja vaene Arnold istus pool tundu diivani kõige tagumises nurgas ja isegi lihaga ei saanud teda kätte. Ja kassi me ei olegi suutnud panna leppima tuhkrutega siiamaani.
Selgituseks niipalju, et kass elab vanemate juures, ja ei puutu tuhkrutega väga palju kokku, ilmselt ka selles on asi. Kui kass paariks nädalaks meie juurde tuli, siis näitas ta mingeid harjumise märke, oli lõpuks nõus ka üles korrusele tulema kus tuhkrud elutsevad. Aga kokku neid ikkagi lasta ei saanud.

Seega, mina soovitaks väga ettevaatlik olla, sest kass võib tuhkrule päris kõvasti haiget teha. Ja kui kass on harjunud üksi olema, siis ilmselt see ümberharjumine ei tule väga ruttu.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas hamsu » 25. märts 2009, 00:40

tahaks ka omale tuhkrut, aga mul on 2 looma veel kodus, kes üldse ei salli üksteist. Mul on noor (1 aastane) Saksa Lambakoer, kes on väga energiline ja pirtsutab tihti (näksib tavaliselt siis) ja mul on vana Siiami kass, kes on vääääga argpüks (isegi hiirele ei julgenud kallale minna) ja laisk. Kassil on oma maja suhteliselt kõrgel ning seal ta tuleb paar korda päevas ainult välja, aga tuhkur saaks lõdvalt sinna. Koer on tavaliselt kõikjal :lol: . Nüüd ma ei tea, kas üks nunnu tuhkur selisesse loomade perre sobiks?
hamsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 25. märts 2009, 07:20

Kui juba koera ja kassi ei saa lepitatud, kuidas siis tuhkrut osatakse lepitada teistega?
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas maris2 » 25. märts 2009, 14:02

Üldiselt saavad ju tuhkrud teiste loomadega läbi kuid ,kui praegused loomad ei suuda omavahel leppida ,siis olen Heleniga nõus. Kassiga nii ,et kui sa ei suuda kassi ja tuhkurt omavahel sõbrustada ,siis hakkabgi tuhkur su kassi kiusama ,sest ta tahab ju mängida, ja kass istub ilmselt kuskil kappi otsas, et tuhkur teda kätte ei saaks. Aga mis elu see siis ühele vanale kassile on??
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas väike kuradike » 25. märts 2009, 21:33

meie peres hakkas kass tuhkrut ahistama - ilmselt kartis tuhkrut nii palju, et pani käpaga tou kohe kui tuhkur liiga lähedale tuli. Ja 3 nädalaga vähemalt nad koos olles küll ära ei leppinud. Võibolla pikema ajaga oleks, aga seda me ei saagi teada.

Aga üldiselt on reegel see, et mida vanem loom, seda raskem teda uute tulijatega lepitada, eriti kui loom on enne ainuke loom peres olnud.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 25. märts 2009, 22:46

Pigem koer teeb amps ja ongi väike tuhkur läinud. Aga see ei ole looma süü, kasvatuses on asi kinni.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas jam » 14. mai 2009, 15:45

Mind huvitaks tuhkru läbisaamine chihuahuadega. Kas on võimalus, et nad võiks üksteisele liiga teha?
jam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas maris2 » 14. mai 2009, 16:05

Ma arvan et need pisikesed koerad küll kardavad. Haiget, ma ei usu et tuhkur talle teeks ,sest nad tahavad vaid mängida.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 14. mai 2009, 17:06

jam kirjutas:Mind huvitaks tuhkru läbisaamine chihuahuadega. Kas on võimalus, et nad võiks üksteisele liiga teha?



Täiesti võimalik sest need väiksed koerad on jube vaprad hammustama. Aga harjutamise asi, tasa ja targu siis saab asja.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas totuliia » 14. mai 2009, 17:18

Kui ma Tinkerbelil ja Vernalil järgi käisin Tartus Krisse pool, siis seal oli see pisike kuts. Tuhkrud nagu koerast ei teinudki välja, koer oli rohkem selline kes tahtis mängida ja hammustas turjast, et tuhkrult tähelepanu saada.
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 14. mai 2009, 17:20

See kõik on nii looma iseloomus kinni. Võib olla, et chihuahua kardab tuhkrut (minu tõhku kardavad nt suured koerad), aga võib olla ka, et tuhkur kardab chihuahuat (milles ma väga kahtlen, sest tavaliselt enamus tuhkruid hakkavad koertega ise ülbitsema ja näitavad neile koha kätte. Aga noh, see minu arvamus ja mul on olnud just selliste tuhkrutega kogemust)
Aga jah nagu Helen ütles, et tuleb tasa ja targu hakata loomi harjutama.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas kunnnnnn » 20. märts 2011, 16:01

No tekkis ka küsimus,et kas tuhkrud võivad ka pisikese kassipoja maha murda? :/
tuhkur Mango ja hamster O'Neill
Kasutaja avatar
kunnnnnn
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 20. märts 2011, 16:12

Eks oleneb tuhkrust. Kui tuhkur hoiab väga oma kodu ja territooriumit, siis võib ta esialgu küll väga vaenulik olla uue tulija suhtes. Kindlasti ei tohiks võõraid loomi kohe esimesel päeval kokku panna ja vaadata mis saab, vaid see tutvustamine peaks olema pikem protsess. Seda enam et väike kassipoeg võib ikka väga väike ja abitu olla ja ei pruugi enda eest seista osata. Kindlasti on kassipojal ka raske uue koduga harjuda, kui esimesel päeval peab kohe katsumustega silmitsi seisma.
Ma ei usu et tuhkur kassipoja maha murrab, aga kõvasti haiget võib küll teha.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas kunnnnnn » 20. märts 2011, 16:14

Tänan vastamast :)
tuhkur Mango ja hamster O'Neill
Kasutaja avatar
kunnnnnn
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas kirone » 08. aprill 2011, 06:36

tere minul mure, nimelt on mul kodus kastreeritud emane, üleeile võtsin ka poisi kelle sai eile kastreeritud, aga ta ründab mu pisikest, võtab kaelast kinni ja veab lausa minema, teeks nagu haiget, kas ta tahab teda maha murda? mis ma tegema peaks, ma heast südamest tahtsin oma preilile mängukaaslast aga kukkus välja hoops nii :( ja meie kass, kes preiliga muidu suur sõber, ei lase poissi ligiga, poiss aga käib ringi ja häälitseb, kas tal pole siis see jooksuaeg möödas, kas teda huvitab endiselt selga ronimine?
kirone
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas maris2 » 08. aprill 2011, 08:03

Üldiselt nad veavadgi üksteis kaelast. Sedasi pannakse paika kes tugevam ja kellest saab peremees. Kassi kohta ei oska midagi öelda. Eks peavad harjuma. Kugisedes nad suhtlevad omavahel.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas kirone » 08. aprill 2011, 08:23

niiet maha murdmise ohtu pole jah :D poisu on nii meeletult suur ja preili on nii nii nii pisi pisikene, et lausa hirm :S
kirone
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas karvasuslik » 08. aprill 2011, 12:46

Võin kommenteerida teemadel tuhkur + slk + väiksem koer
minu tuhkrupreili võttis 5a sakslase kiiresti omaks, samuti koer (siinkohal peab mainima, et sakslasel on pidevalt olnud erinevad pisiloomad kõrval: rott, jänes, nüüd tuhkur) ning tuhkur on siiani ainus sõber, kellega sõna otsese mõttes saab mürada! ja loomad mängivad hammastega - kord naksab Debbs Retsi kõhu alt (kui koer tähele ei pane), või kiirelt varbast, kargab selga, kui koer lamab, üritab kõrvu naksata, koer omakorda kohati suisa veeretab end Debbsile peale (kaela osa enamasti). Põhiasi on koerale selgeks teha, et haiget teha ei tohi. hammustamist keelata ei saa - muidu keeruline ju mängida (kuigi selle probleemi on ka Rets lahendanud - üritab Debbsile peale astuda). Kuna sakslane on loomult karjaloom, siis võtab ta kiiresti kõik perelemmikud omaks, kui õues oleme koos käinud, siis ikka jälgib, kus Debbs toimetab, enamasti lausa nõuab tuhkru puurist välja laskmist. Esimene vabal pinnal kohtumine algas sellest, et Debbs lõi piisavalt tugevasti hambad Retsi esikäppa kinni, kuts üritas käppa tõstes tuhkrust lahti saada aga too rippus nii tugevasti käpa küljes et pidin ise susisedes vahele segama, sest Rets vaatas pikemat aega segaduses olevalt kord mulle ja siis Debbsile otsa :) nüüdseks on loomad koos mürgeldanud juba peaaegu aasta, kumbki loom pole mängu käigus hädakisa tõstnud (nähtavasti seetõttu, et sakslasel on piisavalt suur valulävi :D) ja Debbs pole enda kaitseks-põgenemiseks ka kordagi pussu lasknud või haisunäärmeid kasutanud :)
tuhkur+väike koer
mida väiksem koer, seda valutundlikum! Tuhkur, nagu kõik teised loomad (ka inimloomad) katsetavad asju esmajärjekorras hammastega. Mis sai saatuslikuks mu väikesekasvulisele vanamutile (11a). Tuhkur oli tore ja huvitav tema jaoks niikaua, kuni Debbs kordas naksamise katset esikäpast. Rocky tõi kuuldavale jubeda kiunatuse ja põgenes toast (ka temal on erinevad väikeloomad alati kõrval olnud ja teab, et pere teisi loomi ei tohi hammustada). Läbisaamine on siiamaani selline: Debbs lahtiselt ja Rocky samas ruumis = Rocky põgeneb saba jalgevahel ja Debbs kudisedes kannul :)

Ehk siis: koera õpetada on lihtsam, mida väiksem koer, seda tundlikum tuhkru suhtes ning tuleks olla ettevaatlik. taksid, terjerid on koeratõud, kellele kindlasti ei soovita väiksemat looma kõrvale võtta - neil on väga suur jahi (ja murdmise) instinkt. Üldiselt olen täheldanud - mida suurem koer, seda sallivam ja ükskõiksem teiste loomade suhtes.
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas postituvi » 08. aprill 2011, 13:11

Kirone- Kui su isane sai alles eile kastreeritud, siis on loomulik, et jooksuajaga segi paisatud hormoonid pole veel päris "paika loksunud".
Ja kui nad on sul koos elanud ainult 2 päeva siis ei olegi nad veel õppinud üksteisega suhtlema ja nagu Mariski ütles- pole võimusuhted paika pandud.
Meil oli nt. vastupidi- mul emane 800g tõhk, ja külla hoiule toodi 2kg isane. Ja minu muidu väga õrgahingeline tuhkrupreili, kes paljusid teisi tõhke kardab- kargas esimesed 3 päeva isasele niimoodi kõrva kinni, et too kiunus ja põgenes ning peitis end emase tuhkru augustamise eest...
Kuid peale 4 päeva oma suhteid paika pannes said sõpradeks. Ja ülejäänud 6 päeva mängiti juba koos :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 08. aprill 2011, 13:28

Siia teema alla sobib hästi see video: http://marilinkaru.multiply.com/video/item/1 Minu isa koer, kes ise küllaltki suur ja jõuline, aga saavad päris vahvasti mängitud. :-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas karvasuslik » 08. aprill 2011, 13:58

viimased 30 sek on nagu koopia sellest, kudas Rets ja Debbs enamasti mängivad :D sakslane on ikka sakslane ja tuhkur jääb tuhkruks :D
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Ailen » 10. aprill 2011, 08:04

karvasuslik kirjutas:Ehk siis: koera õpetada on lihtsam, mida väiksem koer, seda tundlikum tuhkru suhtes ning tuleks olla ettevaatlik. taksid, terjerid on koeratõud, kellele kindlasti ei soovita väiksemat looma kõrvale võtta - neil on väga suur jahi (ja murdmise) instinkt. Üldiselt olen täheldanud - mida suurem koer, seda sallivam ja ükskõiksem teiste loomade suhtes.


Solvasid praegu mind, mina, kui "jahikoera" omanik, võin öelda, et kõik koerad on väga erineva iseloomuga ning suhtumisega pisiloomadesse. Kui sul on jahikoer, ei tähenda, et ta tahab kõik pisiloomad oma teepeal maha murda. Viimasel ajal, on sinu välja toodud tõud, olnud kasutusel pereloomadena ning neil ei ole võimalust üldjoontes oma jahiinstinkti "suurendada". Minu hagijas elas koos "ninapidi" küülikuga(mitte sünnist saati), kellega nad olid parimad sõbrad. Mitte ükski kord ei näidatud peni välja oma instinkti ega mitte ükski kord polnud tal isu teda nahka pista. <- Toetudes tõustandardile ajavad hagijad metsas jäneseid. Lähtudes tollele eelnevale kogemusele, olen ma 99,9% kindel, et maikuus meie perega liituva tuhkrukutsikaga saab ta samuti väga hästi läbi ning mingit "ma söön su kohe ära" tunnet tal ei tule. Koer pole kordagi käinud päris jahil ning ta ei tea, kui kaif see võib olla. Sellele näitele toon juurde selle, et mu isa emane sakslane tahtis ta esimesel võimalusel nahka pista, ning kui aias sai lahti lastud küülik oli ilge tagaajamine sakslase ja küüliku vahel, küüliku kaitseks astus välja minu hagijas.
Seega, palun, ära üldista siin!
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 10. aprill 2011, 11:44

Suured koerad võivad olla väga sallivad, aga õnnetused on väga kerged tulema, sest lõuad on tugevamad ja tahtmatult võib väga pisike liigutus saada väga saatuslikuks. Ma ei mäleta, kas olen sellest kuskil kirjutanud või mitte, kuid mainin siia juurde siis äkki uuesti, et minu vanem dalmaatslane Tessa ja Tikker olid pikka aega suured sõbrad ja mängisid väga vahvasti. Koer ei teinud kunagi tuhkrule haiget. Mingil hetkel aga mängu hoos arvatavasti koer kuidagi tegi tuhkrule viga (mitte tahtlikult, kuid isegi mänguhoos imeõrn hambapuudutus võib minna valesse kohta). Tuhkrul mingeid väliseid märke vigastusest ei olnud, kuid arvatavasti jäi mänguhoos Tikril mingi närv kuskile pahasti vahele ja tuhkur käitus nagu halvatud vist umbes 1-2 päeva. Arstid ei leidnud midagi ja kuidagi aidata ei osanud, tuhkur lohistas oma jalgu ja nägi välja nagu hakkaks kohe surema. See kõik juhtus täiesti tavalise koera-tuhkru mängu hoos. Õnneks kõik läks iseenesest korda. Pärast seda me tuhkrul ja koeral omavahel mängida ei lubanud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas karvasuslik » 10. aprill 2011, 22:33

AILEN:
Esiteks võrdlesin ma suurt ja väikest koera ning tõin ENDA isiklikel kogemustel ja tähelepanekutel põhinevaid näiteid.
Teiseks võrdlesin ma lambakoerte ja jahikoerte ISELOOMUOMADUSI, mis on jäänud samaks olenevalt ajastust, ehk siis lambakoertel on karjainstinkt, hoida karja koos, jahikoertel on (saagi) jälitusinstinkt.
Kolmandaks ei ole ma öelnud, et mitte ükski jahikoer ei saa pisilemmikutega läbi, lihtsalt ma ei soovita neid kergekäeliselt kokku lasta.
Neljandaks ei ole ma kuskil maininud hagijaid (kes pole aretatud saaki jälitama ja murdma/urust välja ajama, nagu paljud terierid ja taksid) vaid tunduvalt pisemaid jahikoeri kui hagijad (ok, beagle on ka hagijas ja jääb foxterieri kõrgusele).
Viiendaks ütlesin, et mida suurem koer, seda leebema ja sallivama loomuga, k.a. teiste loomade suhtes.
Kuuendaks ütlesin, et koeri on lihtsam õpetada kui teisi pisilemmikuid, mis antud kontekstis tähendaski seda, et koeri, olenemata tõust ja suurusest, on võimalik õpetada-harjutada teiste perelemmikutega läbi saama (nii nagu kass võib vabalt olla sõber rotiga ja mängib ning magab temaga ühes pesas, samas aga käib põllul hiiri-rotte murdmas ja toob laibad koju näha).
Seitsmendaks ei ole mõistlik võtta isiklikult võõra (no ma ei tunne ei sind ega su koera) inimese isiklikel kogemustel ja tähelepanekutel põhinevat arvamust.
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas väike kuradike » 11. aprill 2011, 15:05

Mina võin rääkida oma pättide kogemusest venna emase sakslasega. Sakslane on ülisõbralik, ja tore kuts, kes tuhkrutes nägi muidugi potentsiaalseid mängukaaslasi ning käis neil saba liputades maal muudkui õues järgi. Aga minu pätid on riiakad kõigi elusolevuste vastu, ja nii sai vaene Kerri nii mitu korda tuhkrutelt hammustada - ja konkreetselt veriseks hammustatud, et edaspidi ei julenud nende poole isegi vaadata. Muidugi ta peale esimesi hammustusi veel üritas ikka sõber olla, aga peale seda kui nii Arnold kui ka Sylvester tal kordamööda moka küljes rippusid, jäi asi soiku. Ja mind panigi imestama, et nii suur koer isegi ei üritanud tuhkrute terrori peale uriseda või hambaid näidata. Lihtsalt liputas kurvalt saba.

Ja nii on nad mul käitunud kõigi loomadega kellega kokku juhtuvad. Välja arvatud vanemate kassiga, kes on riiakam kui nemad. See lõppes Arnoldiga diivani all umbes tunniks ajaks, ja mitte ei saanud teda sealt vabatahtlikult kätte.

Muidugi minu omad ei ole mõne loomaga päevast-päeva koos, ilmselt sellise variandiga lepitaks peale esialgset koha kätte näitamist millalgi ka ära.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Ailen » 11. aprill 2011, 15:43

Karvasuslik:
Minul jäi küll arusaam Sinu jutust, et ei tohi võtta pisilemmikut, kui sul on jahikoer. Ja eriti pole vahet, mis liiki jahikoer on, kui koeral on tugev saagi instinkt või mis iganes instinkt mis paneb ta tegutsema, siis murrab ta looma nii või naa maha vast ju, sõltumata mida ta metsas peab ideaalis tegema.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas karvasuslik » 11. aprill 2011, 21:37

väike kuradike: slk on jah enamasti sellise mõnusa pehme ja salliva loomuga, mis puudutab karja liikmeid :) nii olen ma täheldanud. samas tean siiamit nt kes on suutnud rotveileriga kokkulepped saavutada ja kõuts käis õues jalutamas vaid siis, kui rotikas teda turvas, st kõrval käis - muidu sai ümberkaudetelt kassidelt peksa. rotikas oma kodukõutsi kaitses, võõrastele andis peksa :D
sakslased aga seevastu moodustavad vist karja kõigiga, mis liigub omal jalal - nii imelikke kooslusi näinud ja kuulnud :)

Aileen:
Sel juhul pean paluma, et Sa minu postitusi enne vastamist vähemalt kaks korda rohkem läbi loed, kui siiani seda teinud oled :) ilmselgelt saad sa neist teisiti aru, kui algselt minu poolt mõelduna kirja pandud. Teiseks on minuga lugu nii, et ma ütlen otse välja, seda mida mõtlen, ümber nurga räägin üliharva ja vaid nendega, kelle suhtes tean, et suudavad koheselt minu mõttekäike jälgida ja saavad mu naljadest aru (olen alati olnud pehmelt öeldes "kummalise" naljasoonega, mistõttu olen õppinud ütlema nii, et muid tagamõtteid ei ole - kui neid teine ise juurde ei tekita). Lihtsamalt öeldes: kui ütlen EI siis ongi ei, kui JAh, siis ongi jah ja kui olen vait siis ongi lihtsalt vaikus, mitte mingi kahemõtteline asi, et vo on jah aga vo ei, sõltuvalt sellele kuidas keegi tahab :)
I'm not young enough to know everything...
Slk Rety päris oma lemmik - tuhkruplika Debby
http://wretchferret.weebly.com/
Kasutaja avatar
karvasuslik
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 7
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Loomahull » 12. aprill 2011, 14:46

:ot: Kes või mis on slk? :ups:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Kuldhai » 12. aprill 2011, 14:48

Saksa lambakoer.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Kellykaazz » 12. aprill 2011, 14:49

slk= saksa lambakoer
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist