puuri materjal

Mida vaja, et tuhkrul hea, turvaline ning huvitav elada oleks.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

puuri materjal

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 07. juuli 2011, 16:20

Nii, on plaan meisterdada oma tulevasele ise puur. Olen siin ka neid puuri-teemasid uurinud, aga siiski oleks veel paar täpsustavat küsimust materjali kohta. Tuleks kahe korruseline. Kaks külgseina ja esimese korruse põrand tuleks puidust või vineerist vms materjalist aga ülejäänud osa siis mingisest traatvõrest. Traatvõre kohta ongi küsimused, et kui suurte ''aukudega'' see võre peaks olema( max. ca 2cm?) ja kui paks see traat peaks olema? Et kõik eelkõige tema hammastele ohutu oleks, olen lugenud et nad kipuvad seda võret närima?

Üldse kes on ise puuri teinud äkki jagate mingeid nippe vms.

Suured tänud juba ette ära kõigile abistajatele:D

Kas see plastik-kattega võre on parem, või ei ole oluline?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas meari » 08. juuli 2011, 09:42

Nii , mina ehitasin oma rotule puuri vanade puuride seintest ja muudest asjadest tegin talle isegi papist toru kust ta käib söömiskohta ja joomis kohta . Päris tore . Puidust ei ole hea teha kuna see läheb ruttu haisema . Mis loomakesele te puuri teha tahate ja kui suur ta umbes on võibolla oskan aidata . Kuna ise olen teinud oma rotule puuri siis võin teid aidata kui ütlete kui suur umbes se väikseke on kellele te puuri tahate teha . Aga see on ka et see võtab võibolla mingi nädala aega kui sul see valmis saab . Võibolla leiad mingite vanade looma puuride juppe ja siis neid lahti lammutada ja midagi nendest ka meisterdada liffida siledaks ja ära värvida kah idee . :D
meari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 1
Asukoht: Raplamaa-Juuru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 08. juuli 2011, 11:31

Tuhkrule siis:D
Aga ma arvan et seinad ei lähe haisema, ta ju ei lase seina peale ega midagi:D Ja alumine põhi peab ka mingi..natuke pidavam olema kui traatvõre:D Seega mõtlesingi et puust.
On ka päris piisavalt kogemusi merisigadele ning rottidele puuri ehitamisega. Isal päris head tislerioskused ka:D
Meil on kodus olemas 1x1cm aukudega võret, mõtlesin et kui värviks selle spreivärviga ära?(Siis on ilusam) Aga just küsimus ongi selles, et ma olen kuulnud et tuhkrud võivad seda võret närida ja hambaid kahjustada. Et milline võre oleks ta hammaste seisukohast kõige otstarvekam?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Gunnar » 08. juuli 2011, 11:44

Tõhk laseb minu lühikese kogemuse põhjal suht suure kaarega mõnikord, st mul puuris olevast 10cm sügavusest pissipotist on ta küll üle lasknud paar korda, lisaks puhtalt peal lamamisega tõmbab värvimata/lakkimata puit lõhna külge, seega kui sa põhja puidust teed, siis kata see ilusti linoleumi laadse asjaga ja ka nurgad keevita kinni, st tekita linoleumvann, mitte väga sügav.
Veel lihtsam võimalus, olenevalt asukohast, on puuri põhi üldse ära jätta, laotad linoleumi põrandale ja tõstad puuri nagu katuse sinna peale (seda ideed hakkan ma homme realiseerima).

Kui sa mõtled teise korruse põranda võrest teha, siis pead võre katma kas paksu riide või mingi plaadiga, tuhkrule ei sobi võrepõrand.

Kui sul on valida võresid traadi paksuse järgi (ma pole ehituspoodides väiksesilmalisi jämedast traadist võrke näinud), siis mida jämmem, seda "tervislikum", ma teen esimese variandi tavalisest "hamstrivõrgust" ja jälgin, kas hakkab närima või mitte,kui hakkab, otsin alternatiive.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 08. juuli 2011, 11:49

Oh, suured tänud.
Mul endal on puuri tegema hakkamiseni veel veidikene aega. Gunnar, kui oled lõpuks selle linaleumi lihtsalt põrandale laotamise ära proovinud, võiksid kirjutada kuidas on:D
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas kuku22 » 08. juuli 2011, 12:35

Kui põhja ei ole ja puur on lihtsalt põranda peal, siis on oht, et tuhkur selle alt välja pääseb.

Kindlasti ei tasuks lootma jääda, et tuhkur alati korralikult potti laseb: noorest peast nad seda ei oska ja vanalt võivad neil "tujud" peale tulla (ehkki puuris enamasti mööda ei lasta kui liivakast puhas)

Soovitan vaadata ERINEVAID TUHKRUTE PUURE ideede saamiseks!
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Mercar » 08. juuli 2011, 13:38

Üks varjant on osta poest suurema (nt merisea) puuri aluskast. Neid aluskaste saab enamuses poodides kataloogi alusel tellida (võid ju vajadusel nägu teha et loomad sõid ennast sealt läbi ja uut vaja.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Heleri » 08. juuli 2011, 13:52

Siit foorumist on ka päris mitmed puuri isetegemise teemad läbi käinud. Puidust põhjaga kindlasti ei soovita teha, traadist põhjaga ei tohi teha!!!!!! Tuhkur oma elutegevusega tekitab siiski päris palju sodi ja puit imab kõik asjad sisse ja pärast see haiseb sul seal nurgas nagu peletis :)
Mina soovitaks pigem ise meisterdamise asemel poest puur osta. On loomasõbralik ja kindlasti kerge hooldada ja puhastada. Kui rahaprobleem, siis leidu aeg ajalt väga normaalseid puure ka kasutatuna ja päris mõistliku hinnaga.

Puuri ehitamisest on minu arust päris asjalik teema meil foorumis juba olnud, nii et uuri ja otsi ja sirvi. Tuhkruvõõras inimene võib väga ebasõbraliku puuri valmis teha ja sellest tuleb loomale rohkem kahju kui kasu.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 09. juuli 2011, 09:14

Nii, kui ma teeksin esimese korruse põranda puust ja teisel võrest AGA katteks paneksin mõlemale linaleumi. Nii nagu gunnar soovitas, et tekib selline nagu kauss vms, siis on okei ju?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Gunnar » 11. juuli 2011, 07:49

ma sain puuri nädalavahetusel valmis, aga katsetada ei jõudnud :) lihtsalt ilus. A, sissepääsuluuk ka veel puudub :D
selgituseks, et see sai tehtud mu vanematekoju, omal mul Furet puur millele ei oska miskit pahaks panna.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Gunnar » 07. august 2011, 09:13

Nüüd on katsetatud ka, väliselt probleeme pole, närima pole ka hakanud, aga tõhk on head kombed unustanud. Nimelt selles puuris ta enam potti tunnistada ei taha, vahel teeb potti, vahel magab potis ja teeb puuri põrandale. Mis hämmastas ja nõutuks tegi, oli see, et isegi ta magamistekk ei aidanud, ühe öö oli korralik, aga teisel ööl tegi kõik hädad magamisteile, mis puuri põhja oli laotatud :( Eks see maal külas käimise üldine viga, maja suur, jooksmist palju, potile ei jõua... pärast linna tagasi minnes võtab ka päeva, enne kui head kombed tagasi tulevad.

Tundub, et pean ikka maale ka poepuuri ostma, vähemalt koristamine lihtsam sealt plastvannist kui papp-põrandalt.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 07. august 2011, 19:38

Kui meie vahepeal teises kodus käime, unustatakse tagasitules ka pott täiesti ära-.-

Praeguses puuris, mille ehitasime tunni ajaga valmis(isa ei võtnud enamasti minu soovitusi kuulda, tegi ikka oma äranägemise järgi:D) ja mis meie kahele kiiresti kasvavale tõhule väikseks kipub jääma, on hetkel enda mugavuse mõttes alumisel korrusel ajalehed all.(ega tuhkrud ei hooli kas nad teevad häda linoleumile või ajalehele, või kui meeles püsib pottixD) Kord-paar ööpäeva jooksul siis vahetame/puhastame neid(lihtsam, kui linoleumi puhastada koguaeg).

Täna õhtul loodetavasti valmib uus, läbimõeldum(nägime, mis vana puuriga ju halvasti oli) ja suurem puur. Plaanis on teha kolm korrust ja terve esimene korrus wc. Hiljem hakkab wc sahtliga välja käima(oleme välismaa foorumitest pilte vaadanud)

Kui valmis lisan oma teemasse ja vb siia ka pildid.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Misty1 » 08. august 2011, 00:02

Tublid. Vaata, et kahe korruse vahelised riiulid v põrandad v kuidas neid nimetada korralikult kinnitatud oleks, muidu tuhkrud kipuvad ninadega nühima ja kui üles tõuseb, võivad vahele pugeda, siis suur õnnetus juhtuda...
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas krokudill (Teema autor) » 08. august 2011, 17:08

noh, sinna vahele ei õnnestu neil kohe kuidagi minna:D

panen lingi oma teemasse kus kõik pildid olemas: viewtopic.php?f=74&t=15231&p=273566#p273566
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Gunnar » 09. august 2011, 11:47

Pilt

Tegemist lahtimonteeritava variandiga, st koosneb viiest paneelist, võrk on kinnitatud klambripüssi kaasabil, puitosad (2x3cm kallis männiliist) omavahel puuliimiga. Suurus ~50x55x75. Halb see, et kuna tõhule seostub see konkreetne pissikast (kitten) rohkem magamisega, siis laseb puuri põrandale junne ja otsapidi ka loomulikult puuraamile, mis läheb koledaks. Laud, mis on näha tugitooli peal, käib puurile raskuseks, muidu snifferdab alt välja.

Hetkel on peas plaan, et viin linnast puuri (Furat) ära, kuna see ainult söömiskoht, siis jääb maal koristamist vähemaks ja linnas ruumi rohkem :), maal on ta puuris öösel ja võimalusel viime ta ka magavana sinna, siis on junnid-pissid vähemalt suletud territooriumil.
Viimati muutis Gunnar 09. august 2011, 11:59, kokku muudetud 2 korda.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Marilin » 09. august 2011, 11:49

mmm, aga tõsta mõned ta junnid enne liivakasti? Siis ei lähe ta oma kaki sisse vast magama.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puuri materjal

PostitusPostitas Gunnar » 09. august 2011, 11:55

Seal puuris ta magab kiigel, aga häda teeb ikka põrandale, ka magamistekk sinna põranda peale ei heidutanud teda.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist