Külas viibimine - transpordipuurid

Mida vaja, et tuhkrul hea, turvaline ning huvitav elada oleks.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 03. mai 2011, 14:38

Tere,

Kui nädalavahetusel näiteks (vana)vanematel külas käite reedest pühapäevani, siis kas selleks kasutate mingeid kokkupandavaid normaalmõõdus puure või elab selle paar päeva kassi reisipuuris ära? Mitte et 24h seal kinni aga oma magamise ajal kindlasti.

Koju ju teda üksipäini nädalavahetuseks puuri ei jäta? Või võib mõnikord siiski kaaluda, et reisistress on vähemalt samasuur kui nädalavahetuse üksiolemisel tekkiv stress?

Kas võib loota, et külas käies ja toas ringi askeldades suundub tuhkur oma transpordipuuri pissile?
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Marilin » 03. mai 2011, 14:53

Hmm, minu omad on küll üleelanud. Olen pannud liivakasti, kiige, toidunõu ja joogipudeli. Said väga ilusti hakkama. Ja kui neid välja lasta jooksma ja nendega tegeleda, siis ma ei näe selles probleemi. Ja su viimane küsimus, see oleneb täiesti tuhkrust ja vb ka kohast. Mu omad on päris ilusti läinud enda transpordipuuri pissile, aga eks on ka toanurka neid junne tulnud. Pead lihtsalt näiteks peale tuhkru ärkamist ta kohe liivakastile panema, et enne välja jooksma ei lase, kui häda ära teeb.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Heleri » 03. mai 2011, 14:57

Esiteks võib tuhkur ka 2 päeva kodus puuris elada. Kui söök ja jook on olemas, siis pole probleemi. Tuhkur saab aru et kedagi pole kodus ja on rahulikult.
Teiseks elab tuhkur nädalavahetuse mõningase ringi jooksmisega transpordipuuris ka üle. Transpordipuur võiks olla nii suur et sinna mahub ka väike kolmnurk liivakast lisaks magamispesale ja söögi-joogi nõule.

Mina arvan et tuhkrul on teatud olukordades kodus üksinda palju mugavam ja turvalisem olla kui viibida võõras kohas, seda enam kui see võõras koht ei ole tuhkrukindel ja nädalavahetus seisneb selles, et tuhkrut pidevalt pahandustest eemale juhtida.

Ei tasu 100% loota et tuhkur transpordipuuri pissile läheb.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas 3rika » 15. mai 2011, 17:02

Kas tuhkrud reisistressi all ei kannata, kui neid kaasas tassida?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas triinabelle » 15. mai 2011, 20:14

Tuhkur on nii uudishimulik loom, et reisimine, kui see on tema jaoks mugavaks tehtud, põhjustab vast rohkem positiivset stressi. Pean siin silmas elementaarset - et loom saaks piisavalt puhata, süüa-juua ja et tal oleks koht, kuhu soovi korral varjuda. Ka Eestisiseselt resisides peaks loom olema kiibistatud ja registreeritud - väljaspool kodu võib tekkida ettearvamatuid olukordi. Meil on loomad paariks päevaks kodust lahkudes ikka kaasas olnud. Välismaale minnes oleme hoidjatädi kasutanud, kes siis meil kodus käib või elab ja Kutsi jalutab ning tõhkudele söömise-joomise kindlustab.
Viimastel aastatel oleme käinud Meresuu SpaHotellis, kus tuhkrud hõivavad vannitoa. Kuna nad saavad siis ka rohkem jalutada ja õues liikuda, pole probleemi, et nad midagi lõhuksid vms - kui saadakse oma residentsi, süüakse kõht täis ja poetakse pikkadeks tundideks oma pesadesse - nii saame meie rahulikult mullivannidesse suunduda. Kaasas on neile siis alati transpordipuur, mida ma pean nende hoidmiseks ja transpordiks kõige kindlamaks kohaks. Siis on veel transpordikott, millega läheme jalutama ja kuna oleme metsas/rannas tavaliselt 3-4-5 tundi, siis on hea vahepeal kõhupeale sätitud seljakotti käppasid puhkama pugeda. Sinna saab toppida ka joogipudeli. Mugavamaks äraolemiseks on reisil kaasas ka kodused magamiskotid - ühesõnaga - kui meil on mõnus, püüame ka nende olemise võimalikult mugavaks teha.
Koju jõudes magatakse tavaliselt järgmine päev maha. Aga ka me ise magame esimesel ööl jälle kodus olles paremini :happy:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas postituvi » 16. mai 2011, 15:17

Minagi käisin just oma tuhkruplika Deeliga nii öelda reisil. Ema ja sõbrantsi juures olime terve nädalavahetuse. Kaasas siis transportpuur koos toidu ja joogipudeliga+ mõned lemmik mänguasjad. Deelil oli küll nii huvitav elu, et isegi pussu polnud meeles lasta- kodus küll lastakse :P Käisime õues üle 2h jalutamas ja ülejäänud päev magati maha transportpuuris. Ja mina sain oma asjad/käigud tehtud :D Nii, et mõlemil oli tore. Ja samuti jäid ellu sõbranna lilled ja muud tarbeesemed kodus ;) (ainult 1 loik maandus põrandale... :ups: )
Nii et, kui tahta on kõik võimalik- et loomal hea olla, endal hea ja kostitajal hea meel vastu võtta külalisi.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Liisukas » 17. mai 2011, 13:16

Ferrily veetis see nädalavahetus aega minu ämma ja äia juures. Kuna läksime ise Pärnusse. Viisime ta sinna koos transpordi puuriga, seal magas ta maha terve tee (65 km autoga sõitmist). Seal ootas teda ees juba eelnevalt tuttav jänese puur, kuhu ma panin talle ka kiige, joogipudeli, wc nurga, mänguasjad ja kodusest puurist kaasa võetud teki.

Minule küll ei tunudnud, et ta oleks stressis olnud kui ma talle järgmi läksin. Jooksis mulle rõõmsalt vastu, mänguasi hammaste vahel ja oli sama elav tegelane kui kodus. Samuti oli ta koju jõudes täitsa tavaline. Mängis, jooksis ringi ja öösel magas rahulikult oma puuris. Mina küll ei märganud, et tal oleks stress olnud. :)
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 01. juuni 2011, 10:49

Kui valida Ferplast Atlas puuride vahel, siis kas piisab ka kõige väiksemast, või tuleks võtta siiski keskmine?
Ja kas Atlas Openi võrkkatus annab piisava lisaväärtuse, et juurde maksta?
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas triinabelle » 01. juuni 2011, 11:04

Minu arust piisab täiesti kõige väiksemast - ka sinna mahub nurgasaepurukast vajadusel ära. Lühema aja veetsid seal kolm härrat ja virisemist polnud kuulda. Kui plaan rohkem liikuda, tasuks ehk suurem hankida - siis saab väiksemate südametunnistusepiinadega looma seal ka kauem hoida ja ööbitada - uudissõna? :umm: - kui lahtilaskmise v'imalus näiteks külas olles piiratud on. Katuseluugist pole ma küll kunagi puudust tundnud, pigem arvan, et see oleks lisakoht, kus hambaid lõhkuda. Ja kuna tegemist avatud kohti pelgavate loomadega, siis arvan, et see ka neile pigem ei meeldi.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Liisukas » 01. juuni 2011, 12:33

Mina arvan ka, et võredega katus on pigem miinus, sest neile meeldib ju peitu ja ''urgu'' pugeda. Selle katusega aga on tal palju vähem privaatsust, inimesed ju ikka kiikavad transpordi puuri poole pideval.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 14. juuni 2011, 10:09

millist jooginõud transapuuris kasutada. Ostsin hurraaga "lutipudeli", aga see ju tilgub raputades, seega tuleb vist panna tagasipöörduva äärega kausike? Selline oli Atlasega kaasas ka, aga arvasin, et ehk söögi jaoks, sest mõlemat ju vaja.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas triinabelle » 14. juuni 2011, 13:25

Meie oleme reisidel pudeli puuri küljest ära võtnud ja lihtsalt aeg-ajalt poistele juua pakkunud - sellestsamast pudelist. Kui kuskile kohale jõuame ja puur paigale jääb, saab selle jälle puuri külge kinnitada - autosõidu ja käeotsas tassimise ajal, jah, tilgub kogu aeg.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Heleri » 20. juuni 2011, 21:25

Kauss küll ei sobi transportpuuri külge vee hoidmiseks. Sealt loksub vesi pidevalt maha. Meie oleme kasutanud seda varianti, et joogipudelile paneme pisikese kausi alla, mis tilkasid püüab.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 09. august 2011, 11:53

Mu Atlas 10 sisse mahub täpselt Kitten pissikast äärest ääreni, aga mulle tegelt see variant ei meeldi, sest tõhk magab seal saepuru peal siis, Ferplasti kiik on ka, aga enamasti eelistab graanulitel lesida. Nüüd vaatangi, et ei taha enam seda Kitten kasti pissikastina aktsepteerida. Transat kasutan ainult reisimise ajal, aga kuna autosõit tavaliselt ~2h, siis üldjuhul teeb sõidu lõpufaasis sinna hädad ära, seega pissinurgata ei saa. Esimene kord oli ilma, siis oli häda puuri põrandal. Millist pissinura/kasti te transas kasutate ja kuidas kinnitate?
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas Marilin » 09. august 2011, 12:09

Mul kolmnurk ning traadiga panen kinni.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Külas viibimine - transpordipuurid

PostitusPostitas postituvi » 09. august 2011, 13:46

Meil ka Atlas10 ja sees on Bossest pärit Ferplasti punane kolmnurk. Deeli käib edukalt seal, Alli aga hoiab võimalikult kaua häda kinni ja kui enam ei suuda siis alles käib ära(suvekatel tegi vististi aint 1-2 korda oma häda sinna). Millegi pärast talle ei meeldi seal käia kui Deeli üleval kiigul lesib... kuigi ta mahuks ka...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline