Kuumarabandus

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kuumarabandus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. juuli 2005, 23:17

Seoses selle ilusa ja kuuma suvega oleks paslik meelde tuletada, et tuhkruid valitseb ka kuumarabanduse oht.
Minu loom otsib ise korteris kõige jahedama koha ja selleks on dushiruum.Panin talle suurema kausi vett ette,kuna ise olen terve päeva tööl ja muidugi aken on ka lahti.
Õhtul hiljem saab ta ka välja viia.
Kuumarabanduse tunnused on: loidus, vaaruv kõnnak, krambid ja kopsuturse(rahvakeeli hakkab suust vahtu tulema).Mitte mingil juhul ei oleks hea neid praeguse ilmaga autosse kaasa võtta.Ülekuumenemise korral kasta loom jahedasse vette,või panna märjaks tehtud rätik ümber.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 13. juuli 2005, 23:37

olen ka ise koguaeg jälginud, et mu pisike kuumarabandust ei saaks ... vesi suure kausiga on koguaeg toas ning palava ilmaga kauaks välja ei võta (kui siis aind väike kiire jalutuskäik metsa alla vms) emale tuletan ka koguaeg meelde, et ta Tinkerbeli päikse kätte ei viiks sellise ilmaga (eriti veel albiinot).
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuumarabandus

PostitusPostitas Heleri » 14. juuli 2005, 12:20

Mina olen selle vastu oma pättidele ujumiseks ühe kausi vett täis pannud. Nad käivad seal suure mõnuga solberdamas ja sukeldumas. Päast on muidugi pool elamist vett täis, kuid vähemalt on neil hea olla. Tumedat värvi tuhkruga ei saagi päikese kätte minna, sest piisab paarist minutist, et ta karvkate täiesti kuumaks läheks. Vees sulistamist soovitan kõigile.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline