Olen väga mures. Palun aidake!

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 04. märts 2016, 11:52

Nimelt eile avastasin, et mu tuhkrupoiss Tõru (varsti 5 aastane) ei ole enam nii aktiivne, kui peaks. Liigub vaevaliselt ja magab palju, süüa ei taha ja üldse loid näeb välja. Nina on kuiv ja hingamine kiirenenud.
Olen teda ise toitnud peopesast ja jootnud. Andnud olen talle kanasüdameid ja nutri-plusi, natuke krõbistas ka beaphar maiustega.
Mu tibu kaalus varem keskmiselt 1,6 kg, nüüd 1,4 kg.
Pean puhtsüdamlikult üles tunnistama, et olen ise ka süüdi selles kõiges, kuna peale tema põhitoitude, milleks on kanasüda 3tk päevas, vutimuna 1tk hommikuti, värsket kurki 3-4 viilu, tuhkrutele mõeldud krõbinad ja natuke taluvõid ja nutri-plus, olen ka pisikese tüki sokolaadi sefiiri andnud, seda küll mitte iga päev, kuid siiski.
Ja mulle meenuski, et üleeile ta saigi paar ampsu sellest sefiirist. Olgu öeldud, et seda ta on saanud juba alates 3kuuselt, kuid imepisikese tükina, mis siiani pole mingit kahju teinud(ei õigusta enda teguviisi). Loomulikult tegime valesti, kuid jah... :sad:
Täna ilmselt omad vitsad nüüd peksvad ja Tõru kannatab. Magusaga on nüüd lõplikult kõik, kui veel hilja pole.
Täna käisin Tõruga hommikul arsti juures, kus kraaditi, kaaluti, ja võeti veresuhkru näit tagumise käpa padjast. Kraadid normis, kuid kaal 1,4 kg ja veresuhkur normist KÕRGE. Tehti siis 2 süsti. Üks oli väikse süstlaga ja väike kogus ja teine suure süstlaga ja suurem kogus. Pidavat veresuhkrut allapoole viima need süstid. Kahjuks ei mäleta täpset süstide nimetust, kuna olen sokis ja kurb ja meelde ei jäänud.
Öeldi, et tuleksin ja tooksin veel uriini ka neile, et saada proovi pealt täpsemalt öelda, et kas seal ka veresuhkur kõrge.
Kui nii siis arst ütles, et mu tibu on ilmselt suhkruhaige ja tuleb teda süstima hakata iga päev. Anti kaasa ka pakk diabeetikutele mõeldud krõbinaid, kassidele mõeldud. Praegu kindlalt diagnoosi arst ei pannud, kuna uriiniproov veel andmata, kuid teen seda võimalikult kiiresti ära..
Mida edasi? On sellega varem teised tuhkrupidajad kokku puutunud? Tean, et tõenäosus on suur, et diabeedik, kuna magusat aeg-ajalt saanud, kuid kas seda on võimalik veel muud moodi ravida, kontrolliall hoida, et haigus ei süveneks, ja üldse, et mu kallis sellest välja tuleks. Olen ülimalt kurb. Lugenud siin paljude teiste tuhkrute haigestumiste ja surmade kohta. Ei taha oma pereliiget kaotada. Teeksin mida iganes, et ta jälle rõõmus poiss oleks. Tean, et olin rumal, väga rumal ja kahetsen et sellele nunnunäole järgi andsin, talle keelatud maiust andes, kuid aidake mul palun mis ma saaksin tema heaks veel ära teha. Praegu ta tudib pesas ja ma ootan, mil tal pissi äda tuleb, et süstlasse tõmmata ja proov arstile viia. Tänud aitamast ja minu muret mõistmast. :sad:
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas mesimummu » 06. märts 2016, 16:08

Oeh, mul on väga väga kahju seda lugeda. :sad:
Ma tean, et see su enesetunnet paremaks ei tee, aga...
Minuarvates on olnud Su tuhkru põhimenüü täiesti paigast ära. Tuhkur on siiski 100% lihatoiduline.
Kui sa ise tead, et oma loomakest valesti oled toitnud, miks siis toitmist ei ole muutnud?
Vähemalt sa saad sellest ise aru, aga väga kahju, et alles nüüd, kui loom on vanake ja tervisehädad käes.
Tuhkru organism on väga tundlik suhkrute osas ja liigne suhkrute või süsivesikute tarbimine soodustab insulinoomi ehk kõhunäärmekasvaja teket.
Kahju küll öelda, aga minuarust on juba veidike hilja.

Ma pole ise sellises situatsioonis olnud, aga soovitan sul hakata toitma teda ainult kvaliteetse kuivtoiduga.
Ma usun, et sa saad tema jaoks heastada selle natukenegi, kui sa teed südame kõvaks ja ei anna talle kõike mida ta hing ihkab.
Premeerimiseks on ka teisi võimalusi, näiteks minu tuhkrutele meeldib hullupööra kuivatatud pardi/kanafilee.
Jäta ta menüüst välja kõik see jama mis sa praegu oled talle andnud. Ka nutri geeli ja vutimuna pole vaja anda rohkem kui 1x nädalas.
(Nutriga tuleb olla samuti ettevaatlik, kuna see on tuhkrute suur lemmik ja nad sööks kogu tuubi ka tühjaks kui saaks.
Anna talle vaid paar limpsatust, ja siis kork peale. Kui raske on nö. karm olla siis parem on kui sa ei anna seda üldse :-) )

Vaheta välja kuivtoit, uuri seda lehte mis ma allapoole panen ja katseta mida ta sul sööb. Minu loomad söövad Applawsi.
Poodides müüdavatest spetsiaalsetest tuhkrutoitudest ei ole ükski hea (ka kliinikutes müüdavatest mitte).
Täpsemalt saad toitmise kohta info siit: http://www.ferret.ee/?page_id=348
Ma südamest loodan, et Tõru saab terveks, ja et Sa õpid oma vigadest.
Pikad paid Tõrule ja ole tubli!
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 06. märts 2016, 22:29

Ma olen alati oma Tõrule öelnud, et sa veel noor kuts ja vähemalt 10-ni elad kindlasti, kuna käppades palju rammu ja vägagi energiline.
Aga nüüd Tõrust uudiseid. Uriiniproovi viisin reedel ära, kuid vastust ei saanud, kuna arstil olid käed jalad tööd täis, see selleks. 2 päeva juba möödas ja Tõru teeb edusamme. Ta liigub kergelt joostes ringi kõikjal, sööb liha, joob vett, ja närib krõbinaid, kuid neid eriti ei taha(varem sõi isuga) Olen lasknud tal ärkvel olles ringi joosta, teda ise mängule meelitades. Kõik justkui endistviisi, kui väljaarvata fakt, et kuidagi ei taha temast tulla see armas "mök-mök", nii kutsun ta kluksumist, ehk tahab veel kosumist. Magab taas rahulikult ja hingamine on normis. Täna tegin talle pesupäeva ja veel õhtul pimedas tegime väljas ühe kerge jalutuskäigu. Vähemalt ei ole ta enam nõrk ja loid, kes vaevu jalgu alla võttis. Magusaga on finito, seda ütlesin ka Tõrule, ta tundub solvunud olevat, aga leplik ja saab aru, et see tema tervise huvides. Aitäh aitamast ja kindlasti vaatan, mida söögi koha pealt saab veel ära teha, et organismi tugevdada. Suured tänud veelkord ja paid on ka edasi antud. Eks ma hoian kursis siin tema tervisest.
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas 3rika » 07. märts 2016, 13:20

Ega tegelikult selle diagnoosiga palju häid uudiseid pole, sest enamus tuhkruid siiski lõpetavad kõrge veresuhkru tõttu kiiresti ja piinarikkalt oma elu.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Geneli » 07. märts 2016, 13:49

Palun tee loomale korralik menüü. Mitte mingil juhul ära anna krõbinaid ja toortoitu samal päeval. Ainult südamete andmine ei ole toortoitmine. Tuhkur peab saama ka konti jms. Turgudel valikut palju ja tuhkruliidu kodulehel näidismenüüd olemas. Samuti on infot Facebookis Eesti tuhkruinimesed leheküljel. Mida kiiremini menüü korda teed seda parem su loomale. Jäta välja igapäevane muna, kurk ja kohe kindlasti ei ole loomal vaja ka võid ja magusat. Loodan et saad looma tervise stabiilseks.
Kasutaja avatar
Geneli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 17. märts 2016, 12:05

2 nädalat möödas juba. Käisin täna jälle veresuhkrut mõõtmas, kuna eelmisel korral soovitati tagasi tulla, et uuesti mõõta.
Ja südamerahuga võin öelda, et kõik on korras. Veresuhkur on taas normis.
Ta on jälle sama rõõmus ja aktiivne, kui enne haigestumist, mökitab ja tantsib. Olen aktiivsena hoidnud teda õues käies, loomulikult ka toas möllanud. Lemmikuks sai talle eile õhtul üks garaasiuks, kuhu alla ta kaevas suure augu ligi tund aega, et sinna sisse pääseda. Ma veel mõtlesin, et kaua võib, kuna mul endal hakkas juba külm. Peale seda oli väsinud kui laip, siis pesin tal kasuka mullast puhtaks sõi korralikult kõtu liha täis ja magas nagu nott.
Siiani pole ta grammigi magusat saanud. Nutrit ka korra või kaks sai. Vutimuna täna sai jälle üle pika aja. Lihadest olen pakkunud peale kanasüdame veel broileri lihasmagu ja kaelu. Kõik olen lõiganud väikesteks tükkideks, kuigi kaelu on suht raske lõikuda, aga saab kuidagi hakkama.
Ühesõnaga seekord läks hästi, mis ei tähenda, et vabalt peaksin taas võtma. Juba aprilli alguseks panin taas kontrolliks uue aja, nii soovitati. Peale seda võib pikema aja tagant veresuhkrut kontrollimas käia, ütles arst. Tõru soovib kõigile teistele tuhkrutele ja nende omanikele head tervist ja palju mängulusti. mök, mök
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Mercar » 17. märts 2016, 12:17

Ole siis tugev ja hoia toitumine korras, nüüd ei tohi vanasse auku langeda mis on lihtne tulema...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas darkhelen » 17. märts 2016, 13:41

Kindlat meelt ja edu tervislike eluviisidega :)!
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas FERRETEmma » 27. märts 2017, 00:11

Sellest on küll palju aega möödas kui oma murest kirjutasid, aga kuna minu tuhkrul pole olnud mingisuguseid terviseprobleeme va suvine palavus, siis soovitaksin toortoitu. See hoiab ka hambad korras. Tuhkurule on ohutud ainult mõned juurviljad, nt kartul, lillkapsas, porgand, brokoli. Kurk ei ole üldse hea talle. Nad seedivad ka pipart ja seeni, aga kõik puuviljad sisaldavad liiga palju suhkrut ning ei sobi üldse. Muna seevastu on kasulik tuhkrule igapäevaselt ja sisaldab palju proteiini. Minu arst soovitas tervisekontrollis tuhkrule iga päev mitu vutimuna anda ja pole midagi halba sellest juhtunud. Looduses ju tuhkrud ka söövad lindude mune. Minu enda tuhkur ei söö üldse juurvilja-ta on ainult nuusutanud ja pole soovinud kordagi isegi mitte maitsta. Ka ei söö ta mingisugusel moel linnuliha vaid ainult lambaliha, lamba südameid, sealiha, sea südameid, veiseliha, veise südameid, vutimune, organeid, minimaalselt kala ning krõbinaid ainult mõned päevas, sest ta ei pea neid söögiks. Olenemata tema konservatiivsest lähenemisest toduvalikusse on ta väga hea tervise juures ja väga reibas.
Tundide kaupa traavib aias ringi ja kui mahti leiab siis jätkab toas......tundub, et energiat jätkub.
Võib olla selline toortoit sobiks ja sinu tuhkrule. Vähemasti ei sisalda see midagi mis võiks kahjustada teda. Ma tean, et looma südamete saamisega on probleeme Eestis, aga kui tuhkur saab maitse suhu, siis ta naljalt muud enam proovida ei taha.
Loodan, et Tõrul on veel palju lõbusaid päevi ees :biglove:
FERRETEmma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Mercar » 31. märts 2017, 15:55

FERRETEmma kirjutas:Looduses ju tuhkrud ka söövad lindude mune.

Munadega liialdamine kindlasti loomale hea ei ole. Ja see on küll ilus usk et looduses ju ka söövad. söövad jah, aga looduses saavad nad neid kätte vaid mõne nädala jooksul aastas kui maaspesitsevatel lindudel munad on. Ülejäänud aasta on nad kenasti ilma...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 21. november 2017, 00:32

"Loodan, et Tõrul on veel palju lõbusaid päevi ees :biglove:[/quote]"

Kuna mul eraldi teemat temast tehtud pole, siis kannan ette, et Tõrul on kõik kõige paremas korras....õnneks!
Ta saab aprillis juba seitsmeseks! Ja pole enam tuhkrutel haruldased ka 10+ aastateks elada.
Tahaks kohe siinjuures ära märkida ühe olulise fakti tervisliku eluviisidega seoses. Nagu me teame, siis pole ainult toit see, mis mõjutab, meie tervist. Jah, küll oluliselt, kuid mitte ainult. Samuti kehtib see loomade kohtagi.
Tõru elab meil vabalt kodus, nagu toakassid tavaliselt. Tal on oma puur, kus on söök, vesi, kiik magamiseks ja vetsu, kuid selle uks on alati avatud. Peale selle on tal veel mitu mugavat pesa, mille ta on ise enda jaoks mugavaks "sisustanud" Jookseb kodus vabalt ringi, millal aga iganes soov tuleb, ka öösiti.
Peale selle käin ma igal hommikul temaga väljas jooksmas ja nädalavahetuseti tavaliselt teeme metsas pikema ringi, temale tuttavaid radu, kus ta põhimõtteliselt jookseb mul nagu koer kõrval, ilma traksideta.
Ma ei piira tema vabadust ja tekita stressi, mis on kindlasti üks põhjus, miks haigused võivad veel tekkida Ma usaldan teda, kuid kontrollin ikkagi, et ega ta kuhugi auku minema pane.
Ta on mulle nii kallis ja ma hoian teda, nagu oma last. :biglove: Täielik hellik, kes tahab alati sülle ja kuditamist.
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 05. juuni 2018, 17:02

Paar nädalat tagasi hakkas järsult Tõrul tervis halvenema.
Alustan algusest: Käesoleva aasta Jaanuaris või Veebruaris, enam ei mäleta sai pisiga õues väike tiir tehtud maja ümber(ei olnud väga külm väljas, kuskil nulli ümber), nagu ikka igal hommikul. Järgmisel hommikul avastasin, et Tõru hakkas tugevalt köhima ja ka nohu tuli. Selge.. sai külmetada ilmselt ja gripihooaeg. Enam väljas ei käinud, vaid hoidsin toas soojas. Kuna mõne päeva pärast köhimine ei lakanud, siis läksin kiiresti arstile temaga. Arst tegi põletikuvastased süstid. Köhimisega kaasnes veel ka imelik häälitsus, mida polnud varem tema juures kuulnud, nagu ei saanud rahus ühes asendis magada, vist ebamugav tunne kõhus või valud. Arst andis valuvaigistid koju kaasa.
Samas sõi jõi ja liikus aktiivselt ikka nagu alati.
Köha oli tal pea kolm kuud, küll mitte igakord nii aktiivselt. Kevade alguse poole sai tema pissiproov viidud arstile, et teada ega midagi hullu pole. Selgus, et neerud lasevad valku läbi. Arst ei osanud öelda, kui hullult, aga soovitas lahjat toitu anda ja ühtlasi andis neerupuudulikkuse korral mõeldud kuivtoitu koju kaasa. Kuna ta muidu sõi oma põhitoitu aktiivselt edasi ja uut ei võtnud suutäitki, siis kappi see toit jäigi.
Mai kuus sai uuesti pissiproov viidud, kuna tervis järjest halvenes ja kaalust võttis ka alla. Kõik muud näidud,nagu veresuhkur, kehatemperatuur ja parasiiditõrjega olid korras. Viimati mai keskel kaalus ta 1,1kg. Ei tahtnud enam iseseisvalt süüa, vaid pidi peopesast andma meelitades. Ainult vett jõi kõvasti. Kuna lihasmass kerelt muudkui kadus, siis ei jäänud muud üle, kui sundtoitmist süstlaga teha. Mai lõpus enam ei tahtnud iseseisvalt vett ka, see viis tema elu järjest kriitilisemaks. Sai hakatud süstla kaudu ka vett andma. Nüüd umbes nädal aega või pisut rohkem olen vaid sedasi teda elus hoidnud. Käpad ei kanna enam, tuigub ühel küljelt teisele ja kukub pikali, jõud täielikult kadunud. Nagu pea käiks ringi ja üli paha olla. Tahaks nagu oksendada ka, kuid välja midagi ei tule eriti.

Västriku Triinule sai ka helistatud. Ta oli Tõru käekäiguga juba meie arsti kaudu juba varasemalt kursis. Ütles, et kui neerud läbi, siis eriti midagi teha ei anna. Vaid 2 nädalat andis sellise haigusega telefoni teel minu pisile lootust veel elada. Sellel laupäeval saabki 2 nädalat täis. Kardan nii väga.
Enda arsti juures sai eile veel korra läbi käidud, et ehk on veel lootust midagi teha. Andis vaid 3 valuvaigistiga süstalt(suukaudne) kaasa, kui peaks asjad valulikuks minema. Ütles samuti, et neerud ei taastu ja piisavalt vana juba ja kui tunnen, et õige aeg, siis tuleksin pisikese karbiga tagasi mingi päev ja ...
Tõru saamis lugu on ülitähenduslik mulle( ei olnud lihtsalt uitmõte, et läheks ja võtaks) ja olen päevi pisarates olnud ja lootnud, et mingigi ime aitaks veel teda. Toidan ja nutan. Meenutan ilusaid aegu, kui poiss veel nooruslike tempe tegi ja paljudele rõõmuks oli. Sisestan talle ja endale, et lootus pole veel kadunud ja ehk veel...Kuna lihasmass järjest kaob(ribid paistavad), siis toidan teda 3-4x päevas süstlast. Kohati nagu aitaks, võtab mingiaeg käpa tugevamaks, kuid kui häda käib tegemas, siis tagakäpad mõne aja pärast sirakil ja tuigub küljelt küljele ja kukub kohapealt. Häda tegemiseks ei suuda ka potile enam minna, vaid laseb sinna, kus magab või pisut eemale. Sellest ei ole midagi, kõik saab ära koristatud. Tagakäppade karvad on toetuspinna ulatuses pingutuse tagajärjel kiilanenud ja kohati marraskil, kuna näeb tohutult vaeva liikumiseks.

Tema kaotus saab mulle väga ränk olema, olen selle mõttega juba arvestanud, kuid katsun sellest välja tulla.
Kui kellegil on mingeid mõtteid, mida saaks tema heaks teha veel, peale sooja aseme ja paituste, siis oleksin ülimalt tänulik. Kasvõi toidu või joogi osas midagi veel teha. Teeksin kõik tema heaks, kui vaid väärt nõu saaks.
Hetkel tudib sooja teki sees ja varsti hakkan teda söötma.
Tänud kaasamõtlejatele ja toetajatele!
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 06. juuni 2018, 19:17

Teatan sügava kurbusega, et täna kella kolme ajal päeval lahkus jäädavalt minu kallis Tõru.
Seda kurbust ja üksindustunnet on raske kirjeldada. Nagu terve maailm minu ümber oleks lagunenud. Karjun nuttes ja röögin vihast ebaõiglase maailma peale. Kõik kes temaga kokku puutusid ütlesid, et tal oli väärt pere ja ta oli eluajal õnnelik tuhkur. Hoidsin teda nagu oma last ja armastasin teda üle kõige. Ta oligi õieti minu oma poeg, nii ma teda kutsusin alati. Alati oli õnnelik, kui töölt tulin ja limpsis keelega üle huulte. Armastas magada üsna tihti ninu kaisus ja igati ülim klapp oli meil emotsionaalselt ja kõiges.
Tõru sai täna päeval siis magama pandud raske südamega, kuna tohutult piinles ja hingeldas raskelt. Kõik tema head sõbrad said teda veel elusalt hüvasti jätta ja siis arst tegi selle süsti ära. Nutsin ta kõrval, nagu väike laps ja muudkui rääkisin talle ilusatest mälestustest ja kohast kus teda juba oodatakse. Leppisime kokku, et ootab minu ka kunagi järele, kus me siis igavesti teineteise seltsis armastust jagame.
Ostsin talle ilusa väikse puust kirstu, mässisin ta lemmik t-särki, kirjutasin kirstule sõnumeid kaasa ja panin ta sügavasse kaevatud auku suure tamme kõrvale. Kõrval kasvas tibatilluke tamm. Täpselt selle kohale saigi ta maetud. Homme istutan ühe tamme veel juurde. Tammepuu valisin sellepärast, et tal nimeks Tõru ja tammepuu ja tõru käivad käsikäes(tammetõru) Koha valisin selle järgi, kus temaga sai tuttavaid radu vabalt joostud metsas(kodu lähedal ja ilus looduskaunis koht). Hakkan seal kindlasti aeg ajalt läbi käima.

Kodu on justkui nii tühi ilma temata. Tõruga sai veel kokkulepitud, et aegajal käib mul külas ja hoiab silma peal, nagu kaitseingel.
Head teed sulle mu poja ja kohtume taas kunagi, kui aeg käes.
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Kuldhai » 07. juuni 2018, 10:59

Südamlik kaastunne! :hanky:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Lind1100 » 12. juuni 2018, 12:56

Suur-suur kaastunne! :-(
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Olen väga mures. Palun aidake!

PostitusPostitas Harleyquin (Teema autor) » 15. juuni 2018, 18:49

Aitäh! Jube raske on üle elada kalli looma kaotus. Ta oli mul üldse esimene loom ja kohe nii hinge puges.
Tõru jääb alatiseks minu südamesse ja pean teda oma elu lõpuni meeles. Pilte ja videosid on temast aastate lõikes palju tehtud ja kapi peal raamituna seisab lemmikpilt.Südames on rahu teades, et tal oli hea elu ja vabadust piisavalt, nägin seda iga kord, kui hopa võtsin ja tänades mind limpsis. Täiesti uskumatu lemmikloom ja tõeline sõber! Tema haual hakkan kindlasti käima aeg-ajalt, kus saab omi mõtteid edasi anda.
Tänu temale kasvas tuhkruarmastus niivõrd suureks, et otsustasin võtta uue sõbra, kellele tahan samuti head ja rõõmuküllast elu pakkuda. Kogemust nüüd piisavalt, et mida tohib, mida mitte!
Täna käisin loomapoest läbi, sealt samast, kust kunagi Tõrugi võetud sai ja üks sooblist sõstrasilm oli parajasti poemüüjatega ametis. Nad lasid ta puurist välja korraks ja lubasid poes tal mängida. Oli nii õnnelik teine...mökitas ja tantsis. Kahjuks suht kaua olnud juba seal ja parasjagu pontsuks läinud, kuid käpp oli kerge jooksma. Pass olemas ja vaksiin tehtud, kuid kastreerimata ja kiibistamata.
Kuna viimane tuhkur ja pood enam neid sisse ei võta, siis bronnisin ta ära, kuna teisipäevaks oli talle arsti juurde aeg pandud üleüldise tervisekontrolliks. Teisipäeva õhtul siis lähen talle puuriga järgi ja toon ta kodu. Tegelen juba uue sõbra kodu sisustamisega, et end mugavalt ja vabalt tunneks. Nime pole veel kindlalt välja mõelnud, kuid mõned variandid mõlguvad mõttes..
Neljapäevaks ka juba aeg kastreerimiseks ja kiibistamiseks pandud.
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron