Lehekülg 1/1

Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 16. jaanuar 2012, 08:31
Postitas triinabelle
Mõtlesin, et teen eraldi teema.
Teatavasti on nn "lõikamata" tuhkruga üsna ebamugav koos elada või siis on see loomale suisa eluohtlik. Järelikult peaks midagi ette võtma, et looma suguhormoonidest tingitut vältida. Seda on võimalik teha keemiliselt või kirurgiliselt. Kirurgiline munasarjade ja emaka või, kellel on, munandite eemaldamine on lõplik. Keemiline - st tablettide, süstide või implantaadi kasutamine - nõuab mingi aja pärast protseduuri kordamist. Omad head ja vead/riskid on mõlemal.
Meie peres on olnud kaks kirurgiliselt kastreeritud isast tuhkrut. Millegipärast otsustasin nüüdsete noormeeste hormoonimöllu vaigistada implantaadiga.
Eelmisel pühapäeval, st 8. jaanuaril said Amps ja Jups mõlemad endale turjanaha alla implantaadi. See töötab põhimõttega, et alguses hakkab organism veelgi rohkem suguhormoone tootma ja vastavalt sellele käitub ka loom veelgi - antud juhul siis isasemalt. Mingi aja möödudes otsustab - ma väga loodan, et võimalikult kiiresti! - organism ise nende hormoonide vastu töötama hakata ja siis rahuneb kogu olukord. Igatahes nädala möödudes pole rahunemise märke kuskilt suunast näha. Käib üks pidev viiksumine ja ahistamine. Jupsi turjanahk on kärnas tassimisest ja tirimisest, eilse madina tagajärjena näitas Meelis mulle päris suurt verelaiku käpakuivatusrätil, mis talle esimesena kätte oli sattunud. Kelle veri see oli ja kuskohast, ei õnnestunudki välja selgitada.
Igatahes - kui minu käest küsida, millist viisi mina eelistan, siis selleks on kindlalt nuga. Muidugi on inimesi, kes paaniliselt kardavad narkoosi, ja on loomi, kellele see ühel või teisel põhjusel on vastunäidustatud. Sellisel puhul peab kaaluma plusse ja miinuseid.
Kokkuvõttes on kirurgiline protseduur ka kordades odavam.

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 16. jaanuar 2012, 09:16
Postitas Tutipluti
Mina olen ka kaalunud ja mõelnud, et kui peaks seekord vaja minema, siis oleks lasknud paigaldada implantaadi. Ei tea nüüd muidugi kui õigesti olen aru saanud, aga et operatsiooniga suguvõimetuks tehtud tuhkrud pidavat sagedamini kasvajatesse ( neerupealisekasvaja) surema? On see tõesti nii?
Kindlasti tuleb see lõppkokkuvõttes küll ka kallim kuna ju vaja teatud aja tagant uuendada, aga kui eluea ja tervise seisukohalt võtta, siis oleks see vast ikkagi mõttekam.

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 16. jaanuar 2012, 10:36
Postitas triinabelle
Emastel võiks proovida - ma teeks seda küll enne jooksuka algust.
Neerupealisehädad on, väidetavalt ja loogiliselt võttes, jah, seotud steriliseerimise ja kastreerimisega.

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 02. oktoober 2013, 12:43
Postitas Tuhka
Et nagu aru saan,siis implantaat pole hea,et kastreerimine parem tuhkrupoisile.Või on selle teemaga muutusi olnud?

Plaanis võtta isane tuhkrukutsikas,kui ikka kõik läheb nii nagu soovime,kuid omanik mainis,et talle
tundub,et kutsikas suguküpseks saamas..haisutab tahtmatult,hormoonid pidavat möllama jms.Kuid ta
mainis,et enne 8 kuuseks saamist ei soovita,kuid siin lugend erinevaid teemasid,siis nagu peaks praegu just õige aeg olema.
Või siis peaks ootama?Tuhkrukutsikas varsti 6 kuune.
Ja mida siis valida,kas kastreerimine või implantaat?

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 02. oktoober 2013, 18:26
Postitas 3rika
Kuid triinabelle, kas poleks siis mitte mõistlikum implantaat JA operatsioon?

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 09. oktoober 2013, 10:36
Postitas Ailen
Kätlin, kasutaja postituvi, vist mingi aeg pani Deelile(ster. emane) implantaadi.... Kuid üldiselt vist seda väga ei "harrastata". Ma ilmselt soovitaks ikkagi implantaati... Ma usun, et isegi amatöör teeb vahet kastreeritud ja implantaadiga loomal - välimus on niivõrd erinev. Kes on minu Armanit näinud, see võib vist ette kujutada, milline ta välja näeks kastreeritud kujul... ülekasvanud emane... :D

Lisaks peaks saama nüüd paigaldada nö pikaajalist implantaati, mis peaks kestma terve tuhkru elu.

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 09. oktoober 2013, 11:53
Postitas Tuhka
Kuid Ailen kas implantaat samamoodi siis suguküpseks saamisel tuhkrupoisile panna?
Kas su isastel tuhkrutel mõlemil implantaat?
Ja kas siis see sama tõhus?Et loom muutub rahulikumaks ja pidurdab selle hormoonimöllu jms ?
Millal implantaadi mõju peaks saabuma?Kui kaua kestab?seda siis mis on su kogemused?

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitatud: 09. oktoober 2013, 19:01
Postitas Ailen
Ei, minu omadel pole implantaati, täitsa aretusloomad. Kuid olen puutunud kokku väga paljude isastega, kel implantaadid. Implantaadi võib paigaldada ükskõik, mis ajal, enne jooksuaega ja ka jooksuajal, muidugi ei tasu panna seda päris 4-kuusele tuhkrule. Implantaad ainult hoiab ära jooksuaega. Kuid siiski loom on sama aktiivne, saba on terve aasta vältel karvane ning luustik ei muutu kergemaks.

Implantaat hakkab mõjuma ca 1-2 nädala jooksul peale paigaldust. See nö lühiajaline kestab 0,5-2 aastat. Siiani ma pole kuulnud ühtestki juhtumist, kus implantaat oleks mõjunud pool aastat, üldiselt ikka poolteist kuni kaks aastat. See pikaajaline on põhimõtteliselt topelt lühiajalist implantaati, kuid peaks kestma tuhkru elu lõpuni(muidugi, juhul kui tuhkur ei ela 10 aasaseks... never say never).