Kõhu alt katki kraapinud

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas -aigi- (Teema autor) » 19. november 2011, 18:17

Täna loomi lahti lastes leidsin, et Fredy on ennast kõhu alt katki kraapinud. Lähemal uurimisel tundus, et seal oleks nagu punn, mille ta on katki kraapinud ning selle ümbert näeb välja nagu oleks verevalum. Oleks vaja kähku mingisugustki abi/infot, mida tegema pean või millega tegu võib olla. Asun ise Helsingis ja ei tea siinkandis ühtegi loomakliinikut ka, et arstile minna. http://www.pisi.ee/gallery/image_page.php?album_id=66&image_id=7422
Haisupallid Nöpsu, Peedu ja Preili Tigedik :)
-aigi-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 87
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: Espoo, Tuomarila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas triinabelle » 19. november 2011, 20:26

Kas see tissi ümbrus pole? Või nabaarm? Ma peitsiks näiteks mingi joodilahusega. Helsinkis läheksin HauMau kliinikusse.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas -aigi- (Teema autor) » 19. november 2011, 21:50

Ei ole üks ega teine. Jääb pigem natuke külje peale.
Kardan rohkem, et äkki tekib/on põletik, sest ümbert on punane. Kuid minu silmale tundub see rohkem olevat nagu verevalum.
Teda ennast paistab see mitte segavat - möllab ringi nagu tavaliselt.
Kuid proovin joodilahusega ja kui paremaks ei lähe, siis HauMau on põhimõtteliselt maja taga :)
Haisupallid Nöpsu, Peedu ja Preili Tigedik :)
-aigi-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 87
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: Espoo, Tuomarila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas Heleri » 20. november 2011, 11:20

Ma ka esialgu ei paanitseks. Erinevaid mahamoodustisi tekib tuhkrutel ikka aegajalt, enamasti vist juba natukene vanemas eas. Desinfitseerimisest alustaks ja siis vaataks edasi mis saab.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas -aigi- (Teema autor) » 23. november 2011, 17:25

Fredy on meil jah juba soliidses eas härra :)
Pigem tekitas paanikat see üpriski suur punetus, mis ümber punni oli.
Eilse seisuga on kõik korras :)
Haisupallid Nöpsu, Peedu ja Preili Tigedik :)
-aigi-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 87
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: Espoo, Tuomarila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas Katy001 » 11. august 2012, 20:27

Tere!

Kõigepealt loodan, et postitan mure õige teema alla...

Nimelt ma hetk tagasi avastasin, et Snifful on turja pealt katki- nahk on marraskil ja natuke verine. Sniffu on meil nüüd ööpäevaringselt lahti, kuna aga täna meil külalised ööbisid, siis panime ta ööseks puuri. Hommikul vara kella 6:00 ajal Sniff aga pressis end puuri pealmisest uksest kuidagi välja. Nüüd arvamegi elukaaslasega, et vb ta siis vigastaski oma turja nii.

Ühesõnaga ma olen nüüd mures, et tal nahk katki on, kuna nii võib põletik ka tulla ja pärast on asi hullem :( ...

Ma mõtlen siin, et tahaks mingit salvi ehk või midagi talle sinna haavadele peale panna, et põletik ei tekiks ja ilusti paraneks. Kas Helosani sinises tuubis olevat kreemi võib panna (see meil on kodus kohe olemas)? (olen kuulnud, et seda pannakse näiteks lehmadele udaratele põletiku vastu ja ka hobustele) Või oleks targem homme apteegist osta joodilahust ja siis seda panna? Või oskab keegi veel midagi paremat soovitada?

Ette tänades, Kadri
Katy001
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas postituvi » 11. august 2012, 20:50

Kui hullusti see nahk katki on? Kohe mitme sentimeetri jagu ja sügavuti? Kui väga hullu pole(aint kriimustused), siis ma puhastaks selle mingi antiseptikuga ära ja rohkem ei torgiks. Ja tuhkrut paar päeva õue( minu omad nt. pühedravad aegajalt rohus) ja vanni ei viiks.
Endal pole kogemusi selle Helosaniga, kuid googeldades seda väideti, et kasutatakse ka väiksemate marrastuste hooldusel. Seega ei tohiks selle kasutamine ohtlik olla( iseasi kas tõhk laseb seda õigesse kohta määrida) :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas Katy001 » 12. august 2012, 07:10

Õnneks ikka nii hullusti pole, et mitme sentimeetri jagu ja sügavuti. Siis ma oleks siin suht paanikas juba, kui nii olex.
Turja pealt on siis jah kriimustused, kust on natuke verd tulnud. Ja ma mõtlen, et kui ta veel kratsib ka ennast, siis võib sinna oma käpaga/küünega mustust viia, et siis võib põletik veel tulla... Kui Sniffu unine on, siis ta peaks laskma küll sinna midagi peale määrida.
Katy001
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõhu alt katki kraapinud

PostitusPostitas triinabelle » 15. august 2012, 23:07

Noh, ma olen vahest natuke internetist ja tsivilisatsioonist eemal... Kõige tähtsam igasuguste karvaste loomade puhul on nahavigastuste ümbert karv nii aplju ära lõigata, et haavale seda ei kleepuks ja verest/mädast/koevedelikust võimisiganes sealt välja tulemas on, koos karvadega sellele kohale siukest kõva koorikut ei tekkiks. Sellise kooriku all läppab koge auk rõõmsalt edasi. Ja ei ole see küünekrats tavalise terve looma puhul nii hull midagi - haigetel ja nõrgestatud organismiga loomal läheb asi põletikku.
Kui koorik on juba tekkinud, võib seda üritada ära lõigata ja vajadusel enne lahti leotada - kõige paremini sobib selleks 3% vesinikülihapendi lahus.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron