Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 02. mai 2008, 23:33

Miks on vaktsineerimine vajalik?

Vaktsiin on mõeldud selleks, et hoida ära haigusi. Kõigi haiguste vastu vaktsiini ei ole, kuid mõnesid tõsisemaid haigusi aitavad nad ära hoida küll. Need ei tee küülikul enesetunnet paremaks ning kindlasti kohe ei ravi need haigusi, kuid nad annavad sulle kindlustunde, et need konkreetsed haigused ei ohusta sinu küülikut.

Mille vastu küülikuid vaktsineeritakse?

  • Müksomatoos (Myxomatosis) - see haigus levib põhiliselt putukahammustuste kaudu ning võib tappa küüliku vaid mõne päevaga. Kõige levinumateks sümptomiteks on paised peas ja näo juures, paistes huuled ja loidus. Haiguse peiteaeg võib olla kuni 15 päeva. Kord aastas tuleks vaktsineerida ning soovitavalt kevadel, siis on suvekuudel vaktsiini mõju kõige suurem.
  • Viiruslik verejooks (Viral Haemorrhagic Disease e. VHD) - ka see haigus levib eelkõige putukahammustuste kaudu. Sümptomiteks on verejooks ninast, isutus, loidus jne. Haiguse peiteaeg on 1-3 päeva ja surm saabub 12-24 tunni jooksul. Ei ole päris kindel, kas eesti loomaarstid vaktsineerivad selle vastu (soomes aga vaktsineeritakse küll).

Eesti Vabariigi seaduse kohaselt on müksomatoos teatamiskohustuslike või registreerimiskohustuslike loomataudide hulgas. Nimekiri teatamiskohustuslikest loomataudidest on siin!

Kas küülikuid peaks ka entsefaliidi vastu vaktsineerima (haigus, mida puugid levitavad)?

Küülikul võib küll puugihammustuse kohale tekkida paistetus ja punetus, kuid entsefaliiti nad ei haigestu!

Kus saab küülikuid vaktsineerida?

Paljudes loomakliinikutes peaks vaktsiinid olemas olema. Reeglina tasub küll uurida juba varakult, kus seda teha saab, ja lisaks on tihti kliinikutel määratud kindel päev vaktsineerimiseks. Nimelt jätkub ühest vaktsiiniampullist ~20 küülikule ning seega on nõnda kambakesi vaktsineerima minek odavam.

Kust saada infot sellist vaktsineerimise päevade kohta?

Tuleb helistada oma loomakliinikusse ja küsida. Lisaks tasub meie foorumis ringi vaadata, tihti üritame organiseerida suuremates linnades ka selliseid mitmekesi vaktsineerima minemisi.

Kas küüliku vaktsineerimine on kohustuslik?

Seaduse järgi ta kohustuslik ei ole (erinevalt koertest näiteks), kuid vägagi soovitatav. See annab sulle endale kindlustunde, et su küülik ei haigestu nendesse kohutavatesse surmavatesse tõbedesse.

Kui vana peab küülik olema vaktsineerimiseks?

Müksomatoosi vaktsiini jaoks peab küülik olema vähemalt 10 nädalat vana. Vaktsineerides nooremat küülikut tuleb seda protseduuri mõne kuu möödumisel korrata. Alates 10 kuu vanusest vaktsineeritakse küülikuid kord aastas. Samas ei tasuks kiirustada liiga noore küülikupoja vaktsineerimisega, eriti kui emaküülik oli vaktsineeritud.

Kui tihti peab küülikuid vaktsineerima?

Alates 10 kuu vanusest tasuks küülikut vaktsineerida kord aastas ja soovitavalt kevadel (siis on vaktsiini mõju kõige tugevam suvel, mis on vägagi putukaterohke aastaeg).

Kas ainult toas elavaid küülikuid tuleb ka vaktsineerida?

Loomulikult! Sääsed ja kärbsed lendavad ju tuppa samuti.

Kas küülik võib pärast vaktsineerimist loiumaks muutuda?

Osadele küülikutele võib küll see nõnda mõjuda, kuid selle pärast ei tasu muretseda. Loidus peaks kaduma 1-2 päevaga!

Vaktsineerimise hind?

Vaktsineerimise hind sõltub paljudest teguritest ja seega on väga raske öelda kindlat summat. Kindlasti sõltub see linnast (kus vaktsineerima minnakse), kliinikust, mitu küülikut samast ampullist vaktsineeritakse jne. Umbkaudse hinna võivad öelda ehk need, kes sel aastal juba käinud vaktsineerimas. :happy:

***

Tegin siis sellise "korduma kippuvad küsimused" teema vaktsineerimise kohta ja arvan, et võiksime vestlust üldisest vaktsineerimisest jätkata siin teemas. Vana teema koos kogu selle infoga võite aga leida siit! Samas palun siin teemas mitte arutada seda, millal koos vaktsineerima minna saaks, selleks on all lingid vastavatesse teemadesse.

***

2009 Tallinna kambakesi küülikute vaktsineerimise teema on siin!

2009 Tartu kambakesi küülikute vaktsineerima minemise teema on siin!

2010 Tallinna küülikute vaktsineerimise teema on siin!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas kerliilrek » 04. mai 2008, 17:54

Miks kuressaare vaksineerimis teemat ei pannud siia ?
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 04. mai 2008, 18:02

Ei märganud seda lihtsalt, nüüd lisasin.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas gpeipman » 27. mai 2009, 08:33

Kõrvikuid vaktsineeritakse ka jänesekatku vastu. Nagu arsti juures teada sain, siis selle haiguse võib oma tubasele loomale kohale toimetada näiteks välisjalanõude kaudu. Lasin oma tuustakale kõik kolm ettenähtud vaktsiini ära teha.
Nu Pogodist oleks olnud ainult üks osa, kui hunt oleks teadnud, mis on jänesedrops...
Kasutaja avatar
gpeipman
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas MariM » 06. august 2009, 10:32

Müksomatoosi teine nimi ongi jäneste katk. :wink:
MariM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Anete12 » 13. august 2009, 16:46

Kui palju umbes maksab tavaliselt ühe küüliku vaktsineerimine? :-)
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas kertu0208 » 13. august 2009, 16:57

Mul maksis Terveksis 200 kr vist (võis ka 250 kr olla). Sinna peaks ka juurde tulema visiiditasu (ka vist 200 kr). Vaktsineerisin müksomatoosi vastu.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Liisi » 18. august 2009, 22:16

Tataris öeldi, et jäneste katk on VHD.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas samton » 18. august 2009, 22:26

Päris üks ja sama vist ei ole: http://www.lemmikajakiri.ee/est/?articleID=803
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Parimad loomakliinikud

PostitusPostitas Keilyke » 11. detsember 2009, 11:05

Mina tahaks ka oma pisikese Bossega vaktsineerima minna. Tundub, et Tatari kliinikut soovitavad kõik, et meil plaan siis sinna minna. Aga kas keegi oskab õelda palju maksab seal vaktsineerimine ja küünte lõikus, siis tean palju raha mehelt kaasa nõuda sinna minekuks.:D:D
:ot1: Kas kuu vanune küülik on üldse piisavalt vana, et vaktsineerida või küüsi lõigata? Kuskil lugesin, et kuu vanuselt on paras vaktsineerida, teised jälle väidavad, et vanemalt. Küünte lõikustega samamoodi. Samas on tal praegu need küüned päris teravad, väga pikad nagu pole aga küünistab kui sülle võtta. Õeldi, et võib pisikese otsa ära lõigata küll aga ega ma ise täpselt ei tea. :)
Viimati muutis samton 11. detsember 2009, 14:50, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin parimate loomakliinikute teemast.
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Parimad loomakliinikud

PostitusPostitas kertu0208 » 11. detsember 2009, 13:54

Helista sinna ja küsi sealt järele, palju need teenused maksavad ja millal saab vaktsineerida.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Parimad loomakliinikud

PostitusPostitas Keilyke » 11. detsember 2009, 14:00

No peaks helistama jah, ma mõtlesin, et äkki mõni targem oskab siin ka õelda. :p
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Liisi » 11. detsember 2009, 22:36

Vaktsineerimist oli kaks korda ja läks maksma koos küünte lõikamisega 485.-
See oli selle aasta aprillis.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas gretu » 16. veebruar 2010, 16:16

kas see Vaktsineerides nooremat küülikut on nooremat kui 10 kuud või kui 10 nädalat? Mu jänku on 8 nädalane. Kui ta 10nädalaseks saab ja ma vaktsineerin, kas siis pean tegema ühe kordussüsti (ehk siis 2 süsti kokku) ? Ja kui ma tahan pärast seda teha veel vhd vaktsiini siis peab ka kordusvaktsiini tegema?
gretu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Liisi » 28. veebruar 2010, 22:35

Lugesin üht artiklit Ekspressis, kus väidetakse, et iga-aastane vaktsineerimine on koduloomadele pigem ohtlik kui kasulik.

http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=29307363

Lugesin seda, mõeldes oma kassile, ning uurisin kiirelt, kas saan mingit võõrkeelset lisainfot. Leidsin artikli aastaid loomade tegelenud veterinaarilt, kes väitis, et vaktsiinid põhjustavad kassidele ja koertele tõsiseid tervisehädasid ning on isegi tõestatud, et pojana saadud vaktsiin tekitab 95% juhtudest immuunsuse kogu eluks. Iga-aastast kordusvaktsineerimist tuleks tema sõnul vältida.

Jänkude kohta ei ole veel uurinud, aga peaks..
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas MariM » 05. aprill 2010, 13:45

Müksomatoosi vaktsiini puhul kestab tootja andmetel immuunsus umbkaudu 6 kuud. See on ka põhjus, miks soovitatakse kevadel jänesed ära vaktsineerida. Viimastel aastatel on Eestis müksomatoos kulutulena levimas, seega regulaarne vaktsineerimine on üsnagi oluline.
Koerte ja kasside vaktsineerimise intervalle on hakatud viimastel aastatel pikendama ja see on otseselt seotud pikaajalise regulaarse vaktsineerimisega - selle kaudu suudeti nii mõnegi viirushaiguse levikule piiri panna. Praegused soovitused harvemaks vaktsineerimiseks on ka kohati üsna paindlikud, põhiline soovitus on lähtuda piirkonna epidemioloogilisest olukorrast (ehk siis maakeeli haiguste esinemise statistikast lähtuvalt) ning loomulikult individuaalsest elukorraldusest. Selge on see, et tubane kass ei saa kusagilt marutaudi, sest teda ei tule keegi sinna hammustama, samas jahikoer on marutaudile oluliselt rohkem avatud. Immuunsüsteem kindlasti mäletab vaktsiini poolt tekkinud immuunsust, kuid kordusvaktsineerimine aitab seda mälusoppidest jälle välja tuua ja natuke värskendada. Viirused muutuvad sama kiiresti kui elu tänapäeval - vaktsiinitootjad on pidevalt tegevuses nende arenguga kaasaminemisel ja vaktsiinide muutmisega vastavalt enamlevinud tüvedele.
Ma ei saa kahjuks nõustuda väitega, et vaktsineeritud loomad on haigemad elu jooksul. Leian, et nad ei eristu teistest loomadest millegi poolest. Küll aga on kurb näha olukordi, kus õigeaegne vaktsineerimine oleks võinud looma elu päästa. Kindlasti ei saa väita, et vaktsineerimine kaitseb 100%lise turvakilbina kõigi haiguste eest. Ikka on vahel juhtumeid, kus haigestuvad ka vaktsineeritud loomad, kuid nende haiguse kulg on kergem ja tervistumise tõenäosus suurem.
Müksomatoos levib kõige kergemini sääskedega. Tänapäeval liiguvad autod koormatega maalt linna, nendega saab küüti ka seltskond verejanulisi kodanikke. Nii jõuab jäneste katk ka linna.
Pallimi loomakliinik Tartus alustas jäneste vaktsineerimisega. Maksimaalne vaktsineerimise hind on 250.- jänese kohta, vastavalt jäneste arvule, kes vaktsineerimise päeval kogunevad, tuleb ühe looma kohta hind väiksem.
Kaunist kevade jätku!
MariM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Liisi » 07. aprill 2010, 20:50

Kuid mida arvate väitest, et vaktsineerimine on ikkagi mingil määral organismi mürgitamine?
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Buska » 08. aprill 2010, 21:21

Minu küülik on 1,3 aastane ja ma pole ühtegi korda vaktsineerinud teda samas olen sellest kuulnud. Varsti peaks minema temaga küüsi lõikama ja jään nüüd mõtlema kas peaks siis ka vaktsiini teha? Kuidas teie arvate? Sama kardan kuidas ta pärast tunneb ennast,sest ta on nii kartlik mul saab shoki lihtsalt küünte lõikamisest aga kui veel mingi süsti tehakse...ei oska ette kujutada millega see lõppeb???
Ja ka minu linnas(ehk Haapsalus) vist ainuke koht on olemas kus vaktsineerimist tehakse.Kui palju sõltub arstist, kes seda protseduuri teeb, kas võib ta midagi valesti teha?
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas darkhelen » 08. aprill 2010, 21:37

To Liisi: minu arvates on tsipa hullem see kui mu küülikud peaks surnuks mädanema vms.
To Buska: mina soovitaks küll vaktsiini(d) ära teha, minu omad ei tee teist nägugi süsti peale ja hiljem nad ka selle pärast ei pabista. Võtavad asja väga vabalt- küünte lõikus tekitab paanikat, aga süsti saades on vanad rahud ise. See süst tehakse väga kiiresti ja neil ei ole aega sellele mõeldagi. Kuna küülikutele tehakse süst turja peale siis ei ole siin ka midagi keerulist, ma usun et loomaarst seda valesti teha ei saa. Mina lähen enda omadega laupäeval myksot tegema ja siis 2 nädala pärast teen ka VHD-d ära. Juba praegu trügivad nad uksest välja, et seal ringi kalpsata, süda oleks rahulikum kui teaksin, et nt mingi sääsehammustus nende elupäevi ei lõpeta.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Buska » 09. aprill 2010, 22:31

Ma ka arvan et seda on ära teha. Ootan siis kui lähme küüsi lõikama ja küsin ka vaktsineerimise kohta!
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Kallikera » 03. mai 2010, 12:39

Liisi kirjutas:Kuid mida arvate väitest, et vaktsineerimine on ikkagi mingil määral organismi mürgitamine?


Mina arvan et on küll. Arvestades, et ka inimese immuunsüsteem nõrgeneb igasuguste vaktsiinide ning rohtude mõjul, siis mida see teeb küülikuga, kes on märksa väiksem? Ega vaktsiin ei hakka ju kohe peale süsti mõjuma ka? ( ise ei ole kordagi 10 aasta jooksul enda omasid vaktsineerinud) Aga kui ta saab selle haiguse peale süsti saamist ja enne mõjuma hakkamist? Organism on ju märksa nõrgem siis. Ei tea, need vaktsiinid võivad ju haigused eemale hoida, aga mina ei riski enda omade nõrgeneva tervisega.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas nommi » 04. mai 2010, 14:33

Nii inimeste, kui ka loomade vaktsineerimist kaaludes tuleb mõelda vaktsiini kõrvalmõjudele ja haiguse kulule. Kumb on hullem? Kuna küülikute haigused, mille vastu vaktsineeritakse, lõppevad pea eranditult surmaga, vaktsiinist tunneb loom end ehk mõnda aega natuke kehvemini kui muidu, siis minu meelest pole küsimustki kas vaktsineerida või mitte. Võrdluseks umbes, et kas sa ennast vaktsineeriksid kui avastataks vaktsiin vähi vastu?

Buska. Meil Nommi ei teinud teist nägu ka kui vaktsineeriti, väga kire protseduur.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Liisi » 06. mai 2010, 17:06

Mina ütlen, et ei vaktsineeriks.
Minul on küsimus ikkagi selles, kas iga-aastane vaktsineerimine on vajalik. Loomulikult ei oota ma sellele siit foorumist vastust, lihtsalt arutlen..
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Anete12 » 09. mai 2010, 15:36

Olen Liisi poolt. Minu arust on ikka see iga-aastane vaksineerimine pigem ohtlik kui kasulik.
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 09. mai 2010, 17:31

See ei ole siin hääletamine, et poolt või vastu.
Tegelikult oleneb see paljusgi sellest, kas küülik käib väljas. Kui küülik pidevalt väljas käib, siis on nakatumise oht suurem ja seega vaktsineerimine kasulik. Toaküülikutel on nakatumise oht ikkagi tunduvalt väiksem. Samuti on suuremate epideemiate puhul kasulik, kui küülik oleks eelnevalt vaktsineeritud. Mida rohkem küülikuid vaktsineeritud on, seda väiksem on üldise epideemia oht. Seega ei mõjuta see vaktsineerimine vaid sind ja sinu küülikut.

Põhiline on aga see, et kui su küülik nakatub ja sureb haiguse tagajärjel, siis ei anna tõeline loomasõber endale seda eales andeks. Isegi kui sa oled kõik võimaliku teinud jääb alati tunne, et oleks võinud veel seda või teist teha. Kui sa aga tead, et jätsid tegemata ja oled ise küüliku surmas süüdi siis ei kujuta ette, kui raske see kaotus olema saab.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Anete12 » 09. mai 2010, 19:44

Väljandasin võibolla end valesti. Ma ei ole siin kellegi poolt vaid, ma lihtsalt arvan samuti nagu Liisi. :wink:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Kallikera » 16. mai 2010, 16:20

Seda muidugi et suur vahe on sees kas loom on kodune või käib palju väljas. Ja loomulikult sa tunned ennast peale iga looma surma süüdi. Isegi kui sina ei saanuks enam mitte miskit teha. AGA, vaktsiin siiski on mürk. Kõik rohud on mürgid. Ma just mõtlen seda, et mis saab siis kui vaktsineerin aga loomaarsti juurst väljudes saab mu lemmik teiselt küülikult järgmisel päeval selle viiruse?

Nii nagu enamik kes seagripi ja muude ohtlike grippide tõttu on surnud peale vaktsineerimist. Vaktsiin ei hakka kohe mõjuma ja organism ei suuda ise vastu hakata.

Arvan et kui iga aastaselt oma looma mürgitan rohtudega, tunneksin end samapalju tema surmas süüdi, kui võimaluse puhul et ta võib kusagilt saada mingi haiguse.

Kui oleks endal valida kas elaksin õnnelikult kuni mu lõpp tuleb (kasvõi noorelt) või tapan ennast vaikselt rohtudega. Raske arvata, kummale poole ma kalduks.

EI ole kavas kellegi arvamust muuta, igal ühel omad tõekspidamised ja see on lihtsalt minu arvamus.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Liisi » 19. mai 2010, 20:26

Kui mina küüliku võtsin ja öeldi, et tuleb iga aasta vaktsineerida, mõtlesin, et kui peab, siis peab... Kuigi kartsin veidi, kuna olen kokku puutunud kahjudega, mida vaktsineerimine võib põhjustada.
Pärast seda, kui lugesin kauaaegse veterinaari artiklit iga-aastase vaktsineerimise kahjulikkusest kassidele ning faktist, et mõni vaktsiin annab tegelikult eluaegse immuunsuse, ei lähe ma enam ei kassi ega küülikuga vaktsineerima. Vähemalt mitte nii pea.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas ets » 11. juuni 2010, 19:46

Tere

Selline küsimus, nimelt olen olnud pool aastat Eestist ära ja ei saanud nii öelda õigel ajal vaktsineerimist oma kahele küülikule teha. Kas on okei, kui teen seda nüüd ja kas on võimalik ka selline võimalus, et ostaksin näiteks arstilt need vaktsiinid ja teeksin need süstid ise ära.


Aitäh
ets
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimisest ja miks on vaktsineerimine vajalik

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 12. juuni 2010, 08:07

Loomulikult võib seda ka nüüd teha. Mis puutub ise süstide tegemisse, siis see oleneb loomaarstist, kui sa temaga kokkuleppele jõuad, siis ei tohiks probleemi olla. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline