Kastreerimine

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

PostitusPostitas karin. » 02. november 2004, 16:50

aga kui operatsioon teha kas vanus on oluline
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. november 2004, 17:03

Noortele ja haigetele ei taheta hästi teha, siis on oht suurem, et ei ärka. Noortel, kuna nad on väiksed ja haigetel, kuna süda või hingamishäired võivad segada, samuti ei pruugihaav paraneda korralikult.
Kus linnas oled? Soovitaks sul küülikuga arsti juurde minna ja nõu küsida, aga just sellise juurde, kes jänestega tegelenud on. Vaktsineerima peab ju jäneseid ka, siis saaksid ühtlasi küsida operatsiooni kohta.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas karin. » 02. november 2004, 18:21

ma ei teadnugi et jäneseid vaktsineerima peab aga mudu elan viimsis
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 02. november 2004, 21:36

Tere ja aitähh vastamast. Nüüd on asjalood sellised, et Mio (mu Mio :) on op-i ootel, 10/11 siis kastreerimisele. Uus jänku aga juba kodus. Loodetavasti läks õnneks ja on soo suhtes õigesti paika pandud ja on tüdrukutirts, kellele Maja (eestikeeli saab sellest "Maia") nimeks pandud. Ilus pisike kääbuslontkõrv, beezh musta maskiga, nii et enam-vähem siiam, aga mitte nii hele. Oleme kõike väga rahulikult läbi viinud ja alles täna, 3. päeval pärast Maja kojutoomist panime nende puurid kõrvuti, nii et nad üksteist nuusutada said. Pärast seda tegime (kõik raamatute järgi) lõhnade ülekandmist. Kuna see kõik laabus väga hästi, jätkasime kogu protseduuri sellega, et vahetasime puure, Mio Maja puuri ja vastupidi. Küll siis oli NUUSKIMIST!!! Mio läks muidugi kohe Maja seni vähekasutatud tualetikasti (ta pole selle kasutusalast veel eriti mõiganud) pissile. Maja nuuskis niisama Mio puuris ringi ja asus siis suure hooga tema toidu kallale. Kõik läks jube hästi. Kummalist käitumist saime aga siis, kui Mio, kes tavaliselt ju meil lahtiselt jookseb, aga nüüd puuris oli, pärast oma jooksutuuri kinni istus ja Maja esimest korda jooksuproovi tegi. See ajas Mio jube närvi: hüppas edasi-tagasi puuris ja ajas nagu saba taga. Eks tuleb seda korrata palju kordi, enne kui need kaks päriselt kokku saab lasta. Pealegi on ju Miol kohitsemine ees, nii et polegi vast hädavajalik, et nad enne seda päris ninapidi kokku lasta. Eks paistab.
Põnev on see värk igatahes. Peaks ikka kõik hästi minema ja Mio ja Maja headeks sõpradeks saama. Katsun siia millalgi neist pilte üles panna. Ikka ilus näha ju :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas sateliit » 05. november 2004, 23:52

Minu arvamus oleks aga selline. Nimelt, kas meil on õigus arvata, mis loomakesele meeldib ja mitte (va asjad, mida ta käitumisega näidata saab). Loomadel ei tohiks minuteada olla haletsemist ning tagasiulatuvat mõtlemist. Järelikult ei tohiks kastreeritud loom ennast kehvasti tunda ning mõelda, oi ma ei saagi enam poegi. Kas see pole mitte inimeste arvamine ning tunnete ülekandmine loomadele. Inimeste tegevusele vastavaid omadussõnu on tegelikult tiba vägivaldne loomade peal kasutada. Keegi ei tea ju täpselt, mida nad mõtlevad. Ning kastreerimise koha pealt, kas inimesed ei võta asja mõnikord liiga isiklikult. Nagu peaksid nad ise opile minema. Ma ei mõtle kedagi selle jutuga personaalselt, lihtsalt arutlen, kuna olen kuulnud paljusid loomaomanikke, et ei nemad küll oma koeri/kassi opereerida ei taha. Tunnevad kohe väga puudutatuna end sellepärast. Kuid nt kui kass pulmadest tuleb, kannatab ta selle pärast palju rohkem. Esiteks, tahtmine/vajadus minna, siis kaklemine konkurentidega jms. Mina isiklikult olen väga kastreerimise/steriliseerimise poolt.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 07. november 2004, 17:24

Tere,
Aitäh kirjutamast! Lisan heameelega oma arvamuse. Miks mina pole kohitsemise poolt olnud, pole see, et ma arvaks, et Mio isegi mäletaks, mis temaga juhtunud on. Aga samas võin ma juurelda selle üle, kas selline asi on eetiline. Et kes on meile andnud õiguse kellegi teise elu niiviisi "kohitseda", võtta neilt ära loomuliku õiguse enda sigitamiseks jne. Aga minagi vaagisin lõpuks selleni välja, et julmem on neilt võtta õiguse liigisugulasega läbi käia. Koerad saavad ju õues teisi koeri näha, aga jänkud ei saa. Kuna ilma kohitsemata ei saa isajänest kellegagi koos pidada, siis tulebki niiviisi teha. Aga hirm on muidugi, et midagi viltu läheb. Mio on ju üks meie pere "lastest". Hoidke pöialt kolmapäeval (10/11)!!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Riin » 07. november 2004, 17:30

Õnn kaasa :D :!:
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 07. november 2004, 17:33

Aitähh, Riin! Nunnu jänku :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. november 2004, 16:47

kas jäneseid kastreeritakse???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. november 2004, 17:19

Enamasti võetakse kastreerimine ette ca 6 kuu vanuses, kui jänes puberteeti jõuab (ning märgistama ja laamendama kulub). Konkreetselt võid aga oma arstiga nõu pidada nii aja kui hinna osas.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Mio » 13. november 2004, 19:46

Nüüd on Mio kohitsetud. Kiire lõikus, pikk ärkamine, paistab et siiani on kõik kenasti läinud. Igatahes isu on tal hea, sööb ja joob, pissib ja kakab. Haavad on ilusad. Natuke kuri on ta olnud, ja ei taha, et teda sülle võetakse, see ilmselt sellest, et pepu ikka pisut õrn veel.
Samas sain arstilt teada, et võtab 3 nädalat, enne kui jänkupoiste viljastusvõime kaob ja naistesse võib lasta. Nii et enne 1.detsembrit naistesse ei lasta. :P Ehk siin foorumis mõnele teiselegi hea teadmiseks.
Kõike paremat!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Riin » 13. november 2004, 23:04

Head paranemist ja õrnad paiud pepule :lol: :!:
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. detsember 2004, 10:19

Kuidas Mio ja Maia suhted nüüd on? Kas nad on juba kokku saanud? Ja mis tagajärg oli?
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kohitsemine versus sõber

PostitusPostitas Mio » 05. detsember 2004, 23:26

Päev pärast veterinaari juures katkist kõrva näitamas käimist (loe tervisefoorumist "kõrval kärn") julgesime neid esimest korda kokku saada. Nii et kohustuslikud 3 nädalat ja natuke veel selja taga.
Tantsu sai kuipalju tahes, sest Maia on meil meeste suhtes väga maias ja proovis igal võimalusel Miole näidata, kuidas see asi käima peaks :D Muudkui ajas ennast Miole selga. Mio ise, vaeseke, proovis plehku panna, aga Maia oli tal enamasti notist kinni saanud ja sai seeläbi veel küüti ka (meil sellised libedad põrandad, hea suurtel jänese-tagajalgadel suusasõitu teha 8) )
Lõpuks sattusid nad mõlemad korraga Maia puuri, kus kummalgi eriti kuhugi põgeneda polnud. Siis hakkas Mio natuke vastu ja näitas, kes neist ikkagi täiskasvanud on ja pubekatel endale pähe istuda ei lase. :twisted: Pani Maia paika ja pärast seda on kõik palju paremini edenenud.
Tänase seisuga paistab nii nagu "Pisuhännas", et kord on Piibeleht peal ja Westman all, kord aga Westman peal ja Piibeleht all... s.t. et Mio istub Maiale kah vahetevahel suvalisest otsast peale ja võdistab natuke vanade aegade mälestuseks. Ühendasime nüüd nende puurid nii, et saavad omaette olla, kui tahavad, aga ka koos. Paistab, et täitsa sõbrad on ja räägivad sama keelt kah. :) Peaks see niiviisi ka jätkuma.
Aga ühe asja olen küll pidanud ümber korraldama: saepurulaastud ainult vetsukastis! Muidu on põrand täiesti saepuru täis, sest Maia lihtsalt rahmib selle ühel või teisel viisi välja. Jätkub sellest, et kõik kohad tema poolt täis pabuldatakse. Me küll lubame ise ka tema puuri juures kakal käima hakata, aga ta ikka kakab nagu muuseas, käigu pealt ja lõbu poolest. :x
To be continued... :)
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2004, 16:43, kokku muudetud 1 kord.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 08. detsember 2004, 10:38

Eile kolisid Mio ja Maia ametlikult kokku, s.t. magasid ühendatud puurides. Soolaleivaks said nad 20 kilo saepuru, mis loodetavasti mõneks ajaks jätkub. :)
Huvitav on, et vähemalt praeguseks paistab Maia rahunenud olevat ja nii kenasti teevad kõike koos. Niisiis saime ka meie öösel magada. :roll: Kui me Mio haige kõrva kreemitamiseks välja võtame, et Maia ilma asjata antibiootikat endale sisse ei saaks, siis on vaeseke üsna kurb seal puuris ilma oma kavalerita. Vaatab kurva näoga ja lõgistab puuriust... :( Aga oh seda rõõmu, kui Mio jälle koju tuleb ja koos korteris ringi mütata saab. :D
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2004, 16:31

ma olen kuulnud et emaste küülikute puhul tehtav operatsioon hoiab ära mitmete kasvajate tekkimise ohu.Mõtlesin igaksjuhuks seda mainida, et kes ei teadnud siis teate ka nüüd :)
Aga samas tekkis selline küsimus ,et kui palju see maksma võib minna,ja kus selliseid operatsioone teostatakse?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreerimine.

PostitusPostitas Riin » 28. detsember 2004, 16:05

Hinnad on paljudes kliinikutes väga erinevad.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kas kastreerimisel jääb küülikul sugutung alles?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 12:21

Palun andke nõu!
Lasime oma isase küüliku kastreerida, kuna ta oli väga kiimas kogu aeg ja kippus alailma mu riietele spermat pritsima. Lõikus läks hästi, aga kui jänes toibus sellest paari päeva jooksul, oli ta ikka kiimas edasi.
Vaatasin saba alla ja ehmusin, sest munad olid alles jäetud. Mul pole mingeid teadmisi kastreerimisest, küsisin ühest teisest foorumist. Seal väideti, et munad jäetaksegi alles aga...sellise lõikusega kaob ainult võime järglasi saada, sugutung jääb ikka alles.
On see õige? Kas toodab hormoone edasi ja mina ei pääse ikkagi jänese piiramisrõngast? Või rahuneb maha ka sellise lõikusega?
Mis ma siis pean tegema? Munad laskma täiesti eemaldada? Lõikus oli alles paar päeva tagasi ja ausaltöelda kahju on ka oma lemmikut niimoodi väntsutada ja uuesti valu talle põjustada.
Palun andke nõu, olen nii segaduses ja õnnetu ega tea, mida teha... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. jaanuar 2005, 14:50

Üldiselt Eestis arstid teevad korraliku kastreerimise, mitte lihtsalt ei steriliseeri isaseid. Sa küsi arsti käest, mis operatsiooni nad õieti tegid, kas võtsid munad ära või mitte? Sest on ka võimalik, et munad võeti ära, aga kotid on kas rasva või vedelikku täis ja alles aega mööda muutuvad tühjaks. Tembul ei olnud ka kohe aru saada, et munad ära võetud, aga aegamööda kadusid kotid ära.
Kui munad ära võeti, siis võib nii kuu aega kuluda, enne kui hormoonid möllamise lõpetavad. Kui ainult seemnejuhad läbi lõigati, siis ma ei tea. Vist ei muutu midagi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kastreerimisel jääb küülikul sugutung alles?

PostitusPostitas Mio » 13. jaanuar 2005, 16:26

Tundub, et Sind on halvasti veterinaari poolt informeeritud.
:x
Ma ei usu, et talle testiklid alles jäeti. Ka meie Mio on kastreeritud ja esimesel nädalal olid "kotid" mõlemal küljel väga hästi nähtavad ning pisut paistes ja ehk ka natuke vedelikku täis, mis hiljem iseenesest ära kadus. Samas olid hästi nähtavad õmblused.
Isasel küülikul on paaritusvõime/sugutung alles 3 nädalat, nii et ära praegu veel muutusi oota! Mio oleks Maiale selga roninud tükk aega (kui oleks ligi saanud). Ka praegu tuleb tal mõnikord nats isu peale, aga spermat enam ei ole. Pealegi hakkab ta Maial alati valest otsast kinni :eek: Ka on see selgaronimine rohkem selline Maia paikapanemine.
Arvan, et ka teil saavad asjad korda. Kannatust ainult! :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 14. jaanuar 2005, 17:16

Tahaks lisada, et enamus loomadest elavad siiski pika ja õnneliku elu.
Sellega on vist nagu on ravimite jms kõrvalnähtudega. Arvake ära, mille kõrvalnähud on:
südamepuperdus/kiire pulss, iiveldus, maohaavad, kõhulahtisus, kõhukinnisus, peavalu, sõltuvus, kõrge vererõhk?
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. jaanuar 2005, 19:16

Mio, kui tegemist väga tavalise ravimiga, siis äkki aspiriin?
Pole ühestki loomast kuulnud, kellel pooledki neist kõrvalnähtudest avalduks. Oma kassidel ei avaldu ühtki.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 15. jaanuar 2005, 20:26

mõelge veel. Loogiliselt. Keegi veel pakub välja? Homme vastan ise :D
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kastreerimisel jääb küülikul sugutung alles?

PostitusPostitas Mio » 18. jaanuar 2005, 19:09

Vastus mu eelnevale küsimusele:
tegemist on kohvi kõrvalnähtudega :lol:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kastreerimisel jääb küülikul sugutung alles?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. jaanuar 2005, 02:20

õnneks pabistasin jah ilmaasjata.
praeguseks on jänku ilusasti maha rahunenud. loomaarst ei informeerinud mind tõesti sellest, et sugutung võib veel mõnda aega kesta. nüüd vahel tuleb jänku mind küll veel vana kombe järgi nuuskima, aga siis läheb rahulikult oma toimetuste juurde tagasi.
neid kõrvalnähte, millest eelpool kirjutati, oli küll jube lugeda, mina teadsin ikka, et kastreerimine just vähendab haiguste tekke riski, mitte ei too neid juurde. kuidas siis sellega on?
meil jänkul on söögiisu hoopis vähenenud, muud märgata pole olnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 21. jaanuar 2005, 12:21

Vaat kui tore! Loodan, et saate nüüd veel paremini läbi, kui varem!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kastreerimisel jääb küülikul sugutung alles?

PostitusPostitas kepsut » 23. jaanuar 2005, 13:03

Rahu, ainult rahu. Ma pidin ka esimene kord kreepsu saama kui jänes ikka küljes rippus :P Aga see kaob siiski paar-kolme nädalaga ära.. Mõnel kestab ka kauem. Nüüd aga meil kastreerimisest varsti aasta möödas ja mõned korrad on Kepsut sama proovinud meie uue Jänkupreili peal :eek: Kuid praegu ma arvan, on see pigem enda "maksma panemisest". Näiteks vahest kui mõni isane koer läheb emase koera juurde ja emane tahab oma võimu näidata sel territooriumil, siis ka tehakse ju samamoodi (emane hüppab isasele selga).. Ise nähtud oma silmaga mitmeid kordi :wink: Nii et ma loodan, et see ikka sellest :lol:
kepsut
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 24. jaanuar 2005, 20:43

Kepsut,
usun küll et on paikapanemine. Meil sellised paikapanemisepisoodid iga paari nädala tagant. Maia veel noor, pooleaastane, ja Miost nüüd pool kilo raskem. Eks siis pubekas proovib võimu üle lüüa ja Mio peab tiitlit kaitsma.
Eile hakkas meil selline uus seljas ratsutamine pihta. Alustuseks kargas Maia korduvalt Miole selga, hiljem Mio Maiale. Maia omakorda kiunus, piiksus ja kudrutas suures õndsuses ja lõpetas iga akti mingit pardi häält tehes. Haha!
Eks nüüd ole mängu-pisiperet oodata. :D
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kus kastreeritakse

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2005, 11:11

Tartus küülikuid?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 07. juuni 2005, 11:26

Mina soovitaks R-kliinikut ja EPMÜ kliinikut, kuid usutavasti teevad seda kõik neli Tartu kliinikut. Hinnad pead igastühest eraldi küsima, kliinikute hinnavahe võib suur olla.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist