Küülik hoiab pead küljele viltu

Haiguste ja tervisehädade teemalised jutud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Küülik hoiab pead küljele viltu

PostitusPostitas nommi (Teema autor) » 12. november 2012, 10:25

Oskab keegi öelda või aimatagi milles probleem on? Märkasin üks päev, et küülik hoiab pead ühele poole viltu ja nii kogu aeg. Püüdsin teda meelitada pead otseks keerama, aga tulutult. Täna proovisin vaikselt seda natuke otsemaks keerata süles ja ilmselgelt oli küülikult ebamugav (ei rabelenud, kuid hakkas veidralt nohisema). Jah ma tean, et peab arstile minema, kuid enne on vaja otsutada kuhu arstile, sest kui probleem vajab näiteks röntkeni uuringut, ei tasu mul lähima arsti juurde pöörduda, samas kui mingeid spets uuringuid vaja poleks ei tahaks looma pika sõiduga piinata. Kardan, et sellise kange kaelaga võib trantspordipuuris pikka aega sõites tõsiselt ebamugav olla?
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik hoiab pead küljele viltu

PostitusPostitas Kissu » 12. november 2012, 11:52

See kõlab väga kahtlaselt nagu insuldi tagajärg. Minu Põnnil oli eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses neid 2. Tema sümptomiks oli see, et kõndis ringiratast ühele poole ja üks näopool oli mingil määral halvatud (suu oli veidi viltu vajunud). See võib aga ka avalduda sellena, et küülik hoiab pead viltu (halvatuse tagajärg).

Tundub, et meie Põnnil on eile mingi hetk insult (stroke) olnud. Eile õhtul puurist välja lastes ei tulnud ta kuidagi välja ning tiirutas ukse ees ringi ratast. Välja tõstes liikus küll rohkem aga ikka selliste suuremate ringidena. Täna hommikul suutis peaaegu otse joosta mingi aja aga keerab ikka vaid ühele poole. Mõnes mõttes peaksin olema äärmiselt tänulik, sest lugedes neist insuldi tagajärjedest oleks võinud palju hullemini minna (nt. tugev head-tilt, ühe kehapoole halvatus, ühe näopoole halvatus või isegi surm). Põnnil hetkel paistab see ringi ratast käimine ainsa sümptomina.


Sinu lohutuseks võin öelda, et meie Põnn paranes mõlemast insuldist täielikult ja tänapäeval elab oma rõõmsat küülikuelu edasi ilma mingite probleemideta. Muidugi on ka loomi, kes ei taastu sellest nõnda hästi ja jääbgi pea viltu aga loomad õpivad sellega kenasti elama ja see ei ole nende jaoks väga suureks probleemiks. Samas tuleks kindlasti arsti külastada, saadan sulle selle kohta veidi infot privas.

Kindlasti ei tohiks ta pead üritada ise keerata otseks vms. Ainus mida selle puhul ise teha on püüda küülikut hästi aktiivsena hoida, see stimuleerib tema aju ja aitab kiiremini taastuda. Samuti tuleks jälgida, et ta saaks söömise-joomisega kenasti hakkama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik hoiab pead küljele viltu

PostitusPostitas Mercar » 12. november 2012, 14:12

Tegu võib olla ka keskkõrvapõletikuga või kasvajaga. Vähemalt rottidel võib viltu olev pea neid tähendada. Üldiselt oleks siiski korraliku kliiniku külastus vajalik. Ka insuldi puhul saab küülik arstilt abi, on toetavaid preparaate mis aitavad kergemini taastuda (samuti kogemus mul roti puhul).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik hoiab pead küljele viltu

PostitusPostitas särasilm » 12. november 2012, 18:06

Kahtlaselt Tillu haiguse moodi see kirjeldus. Tillu viltune kael sai abi, aga vaja on head arsti, kes jänkudega tegeleks. Iseenesest see üle ei lähe, ma kardan. Kindlasti pead arsti juurde pöörduma ja mitte ootama.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik hoiab pead küljele viltu

PostitusPostitas nommi (Teema autor) » 12. november 2012, 18:14

Liigub ta mul täiest otse, nõuab tavapäraselt tähelepanu, lõgistab puuri ja nõuab head ning paremat kui mööda minna ja tundub muidu igati ergas. Kohati mulle tundub, et hoiab jalgu imelikult, aga see on mu oma paanika vili, et valesti näen.
Ohh ühesõnaga tõenäoliselt on tegu siiski piisavalt tõsise asjaga, et külastada veti teises maakonnas. No ei või siis meil siinpool mõnd normaalse varustusega kliinikut olla :nono:
Homme hommikul katsun tööl meeles pidada ja helistan arstile ning panen aja. Loodan, et halvemaks ei lähe.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik hoiab pead küljele viltu

PostitusPostitas nommi (Teema autor) » 25. veebruar 2013, 21:43

Panen siis tulevastele lugejatele ka väikese kokkuvõtte meie haigusloost. Oligi insult. Nommi sai küll arsti juures paar korda süstitud, kuid erilist effekti ma sel ravimil ei täheldanud (arst ka hoiatas, et liiga palju aega on möödas esimestest nähtudest). Esimesel korral ütles vet kohe, et kas läheb paremaks või hullemaks. Hullemaks läks, ikka kohe kõvasti. Pea vajus järjest rohkem viltu ja üks jalg ei tahtnud kohe kuidagi sõna kuulata, tasakaal kippus lausa aega-ajalt kaduma. Kuid me ei kaotanud lootust, et aeg võib imet teha.
Tänaseks on Nommi endiselt kõvera kaelaga, kuid siiski vähem, kui neil hulludel aegdel. Umbes sama, kui siis, kui esimest korda märkasin, jalad kuulavad sõna ja tasakaal on tagasi. Kevad on lähedal ja pugenud meie jänkupoisi südamesse väljendudes rõõmsas saba võdistamises. Ehk lootust on, et aeg ka pea sirgeks tagasi keerab, aga kui ei siis tuhka kah, teda ennast ei paista häirivat, miks meidki peaks.

NB! Kui kellelgi midagi sarnast juhtub, siis aeg, kui kiiresti arstile loomaga jõuate on ülioluline. Mida kiiremini ravi peale saab, seda paremini ja kindlamini see mõjub.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline