Traksid.

Puur, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: postituvi

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 08. november 2010, 19:08

Aga kummad paremad on ?
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas kellyrott » 08. november 2010, 19:10

Mina arvan,et kui oleks need vestiga deegule sobivas suuruses siis oleks need paremad.
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 08. november 2010, 19:11

okey eks ma siis küsin loomapoest!!
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas kellyrott » 08. november 2010, 19:15

Aga loomapoetöötajaid ülemäära usaldada ka ei tohi.On selliseid töötajaid,kes soovitavad täiesti valet asja... :wink:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 08. november 2010, 19:16

Nojah eks ma ise ka vaatn sellise pilguga üle et kas need ikka suureks ei jää aga kelle omad need vestiga traksid on (roti) need peaksid ju küll parajad olema ?
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Degus » 08. november 2010, 20:14

Mõlemad on väga halvad, esimesed on liiga suured ja laiad (deegu upub nendesse) ja vestist poeb deegu kergelt välja (ka minul oli selline). Ei soovita neid.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas kellyrott » 08. november 2010, 20:17

Nähh :dry: No Rakveres pole ikka mitte midagi.Pean siis neid tartusse ostma minema...
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 15. november 2010, 21:30

Mina ostsin need vestiga traksid ära, selga ta neid ei pane kohe keeldub nende panemisest hammustab ja läheb väga vihaseks ning rabeleb nendest välja!! Lähen nüüd ka mingil päevil tartusse ning mõtlesin et äkki ostan siis need nöörist seotud rottidele mõeldud traksid lõunakeskuse loomapoest. Kas deegudele meeldivad rohkem siis need nööri moodi traksid? Äkki nad ei taha et neile selja peale mingit asja peale pannakse kuna nad arvavad ju et mingi lind neid kinni võtab!! Äkki saaks keegi panna enda traksidest pildi ning kirj. kust ta need sai!! Aitähh
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Degus » 15. november 2010, 21:37

R-kliinikust.
Pilt(Uuenenud osi võrrelge minu eelmise lisatud fotoga):
Pilt
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 15. november 2010, 21:42

Aitäh pildi eest , kuid kellele need traksid mõeldud on kas rotile või meriseale ning kas ta nende trakside vahelt kuidagi välja ei saa rabeleda ning kas ta laseb neid ilusti selga panna või oli ikka alguses raskusi?
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Degus » 15. november 2010, 21:49

Kui korralikult kinni panna siis ei rabele ja vahet pole nende trakside puhul, kellele need täpselt mõeldud on, sest see on lihtsalt kusagilt deegukasvus loomadele, on ka suuremat varianti. Sa ei looda ometi, et ostad traksid ja ongi korras, kui su deegud rihma ei aksepteeri, siis tuleb sul veel pikk rihma tutvustamisprotsess. Sest looma ei tohi kindlasti sundida, pigistada, kinni hoida, et rihma peale saada, ta ei tohi rihma kartma hakata. Edu!
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 15. november 2010, 21:57

Ma ei loodagi seda kuid lihtsalt sealt vesti seest tuleb ta välja. Ma ostan ka sellised traksid siis nagu teil neid peaks olema seal tigutorni loomapoes müüa ning hakkan siis tasaakesi neid talle proovima ning tutvutsama :) Või saab siis selle vestiga ka kuidagi hakkama?
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas postituvi » 15. november 2010, 22:04

girlforever kirjutas:Mina ostsin need vestiga traksid ära, selga ta neid ei pane kohe keeldub nende panemisest hammustab ja läheb väga vihaseks ning rabeleb nendest välja!!

Enne kui hakkad deegut harjutama traksidega olema, pead suutma saavutada temaga usalduslik suhe- et ta ei kardaks sind ega su kätt( see et ta sul käelt maha hüppab ja kähku vehkat teha üritab, näitab, et ta väga sind veel ei usalda)
Degus võiks rääkida kui kaua tal läks aega enne kui ta sai deegud nii kaugele et neile sai midagi õpetama hakata(AG)- et tekkis vastastikune usaldus ja siis kui kaua läks et deegud traksid omaks võtaks. Üldjuhul ei ole nii, et paned traksid külge igale loomale- see eeldab väga palju eelnevat tegelemist.
Minu Tiigu küll usaldab mind ja süles olles maha ei hüppa, kuid mina nt. küll kahtlen kas ta lubaks endale trakse peale panna ning ei hammustaks mind teadmatusest et mis toimub( kuigi ta pole mind mu mäletamist mööda kordagi hammustanud).

Nii et see mis ma kokkuvõtteks öelda tahan on, et ära kiirusta nende traksidega- õppige kõigepealt üksteist tundma ja usaldama ja alles siis hakka teda traksidega harjutama. Kui kiirustad, võib juhtuda et rikud deegu viimasegi usalduse sinu vastu ja ta hakkab su eest alati ja kõikjal eest ära minema( nt. puuris ei anna end kätte)ja hammustama kohe kui käe ta juurde pistad. Rääkimata hirmust rihma ees kui seda näeb.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 16. november 2010, 15:44

Diego tuleb ise mu käe peale kui ma käe puuri panen ning ei hammusta vaid tahaks nagu näksida aga ikka ei näksi ka vaatab mulle vaid silma. Olen viimastel päevadel teda ka tuppa juba lahti lasknud aind nii et panen raamatud ja sellised asjad ette et ta plehku panna ei saaks. Siis tuleb ise mulle käe peale ning jääb magama. Kuid ma üritan siis veel temaga tegelda ning siis alles trakse tutvustada:)
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas pipps » 04. jaanuar 2011, 17:28

kas deegudega võib üldse väljas käia? minu meelest on ju asvald külm . ja kas toas võib deegudele trakse panna? :A:
pipps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: tartu;
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 06. jaanuar 2011, 11:06

Toas saab ju deegud niisama tuppa lahti lasta ja pole mõtet traksidega jännata, nad lähevad ilusti ise puuri tagasi!!! Kuid minul on ka selline küsimus kas deegudega võib üldse väljs käia??
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas postituvi » 06. jaanuar 2011, 14:14

Eks see väljas käimine sõltub ikka ilmast ja kohast kuhu minna. Kui ilm on soe(suvel siis) ja on turvaline koht(kus nt. kassid ei käi kolamas) võin on üldse olemas oma aed, siis miks mitte. Aga omanik peab siis kindlustama deegu turvalisuse- teiste loomade suhtes ja ka pinnase suhtes kus deegu on- et poleks mürgiseid taimi närimiseks ning välistama deegu põgenemise- kas siis traksidega(traksidega harjutamisest on eraldi juttu olnud) või võrepuuriga, mis deegu põgenemise välistaks(oma aias nt.).
Mööda asfaltit pole küll mõtet jalutama minna- sealt on liigagi suur oht saada mõni nakkus või tormab ootamatult ligi mõni hulkuv kass...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Pinto » 06. jaanuar 2011, 15:17

Ka suuremad linnud (varede, kajakad jne) võivad väikeloomale saatuslikuks saada. Seega peab omanik ka nende suhtes valvas olema.

Maapinnalt saab kergelt ka parasiite (ussid), mis hiljem võivad loomale tervisehädasi ja kõhnust tekitada.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Degus » 09. jaanuar 2011, 11:26

Talvel kindlasti mitte, suvel ikka võib. Kuid jälgige, et väga tuuline poleks, tuul võib deegud läbi tõmmata ja siis jääb loomake kergelt haigeks.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 09. jaanuar 2011, 15:56

Ega ma ei mõelnudki asfaldile minna jalutama, ma elan maal, oma majas, mitte linnas ning kuigi mul on kodus kass ja 2 koera saan ma nad seniks kuhugi ju kinni panna. Lindude suhtes proovin siis ettevaatlik olla. Jalutan siis oma aias kus kasvab vaid ristikhein, võilille lehed! Kas nad võivad üldse neid süüa?? Ja neid kollaseid trakse on vist müügil ka seal tigu torni loomapoes. Maksid kui ma õieti mäletan 60.- kas need on siis head traksid? !Lähen deegudega jalutama vaid siis kui on u + 30 kraadi!!
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas postituvi » 09. jaanuar 2011, 16:15

Natuke OT kuid:
Päris 30 kraadi ka ootama ei pea :) Siis on su deegu palavusest nii uimane, et tal õue minekust ükskõik- tema tagaks aint kuskil varjulises kohas pikutada. Kui väljas on tuulevaikne ja temperatuur on üle +20 kraadi, siis on juba ok- 30 ongi liiga palju. Ja ristik ning võilill( nii õis kui leht) on sobivad. Kuid liiga palju ei tohi- kõhulastisuseoht!
Traksid peaksid jah olema sellised ,millel on reguleerimisnupp küljes. Paraku vesti saab tõmmata väiksemaks aint nii palju kui palju krõpsud lubavad...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas girlforever » 09. jaanuar 2011, 20:08

Olgu, ma ostan siis need traksid mis maksid 60 .- ja näevad samasugused välja nagu Degusel on!!1:) Hakkan siis tasapidi suveks harjutama traksides käimist!!
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Täpp » 10. veebruar 2011, 17:00

http://www.semule.ee/media/catalog/product/cache/1/image/250x250/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/r/traksid_2.jpg Sellised on ülemiste Bosses, kas sellised sobivad? Milline variant oleks kõige parem nendest?

PS: Täna ma ostsin küülikute omad ja proovisin deegulegi selga, sellega oli siuke jama, et ma ei julgenud talle kõvasti panna ja ta hüppas sealt lihtsalt välja.. Kuigi sobivad küll tegelikult, kuna suurust saab ju reguleerida. :)
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Degus » 25. veebruar 2011, 21:42

Need paistavad päris okeid. Eks sa siis reguleeri vastavalt deegu suurusele, lihtsalt vaata et ei pooks.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas TupsuNunnu9 » 25. veebruar 2011, 21:46

Ma ei uskunudki, et deegudele trakse on?! Minu venna on täitsa totu ma arvasin, kui ta mind selle jutuga tülitas: Ostame kaelarihma! Ostame kaelarihma!
XD
Kas muidu mõtlete taolisi?
http://www.trixie.de/de/prod/Kleintier_ ... eine,13745
TupsuNunnu9
 
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas MLS » 10. juuli 2011, 17:57

R-kliinik on mullle 1 km kaugusel . Olen seal käinud . Aga kui palju maksab üks rihm ,traksid vms Loomapoes maksab 10 e. või natuke siia - sinna ?
: )
MLS
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Degus » 10. juuli 2011, 21:14

No need traksid, mida meie kasutame on R-kliinikus umbes 3-5 eurot.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas DeegudTwinkyWinky » 27. veebruar 2012, 17:25

Aga kas Tallinnas polegi sellist poodi kus võiks leida traksid? :o :hmmh:

Ja kas, siis kui pole trakse on mõttekas minna nendega õue jalutama?
Kasutaja avatar
DeegudTwinkyWinky
Smailimaniakk
 
Postitused: 126
Teemad: 6
Pildid: 4
Asukoht: Eesti,Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas Täpp » 27. veebruar 2012, 19:02

Mina sain oma väikest kasvu deegule traksid Bossest. Traksid on väga head, sest saab hästi reguleerida ja suurust oma äranägemise järgi sättida. Arvan, et igas Bosses on, tuleb silmad lahti hoida. Olenevalt sellest kas su deegu on väiksem või suurem, osta ka traksid. Väiksemale sobivad hamstri, suuremale rotitraksid. Eks iga deegu on erinev, mõtle kas su deegu kipub põgenema või hoiab lähedusse. Mõni deegu ei talugi trakse. Muidugi on kindlam, kui deegul ikka traksid peal.
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Traksid.

PostitusPostitas DBS » 28. veebruar 2012, 21:53

Mul ka deegud lihtsalt vihkavad neid ja üritavad kõik võimalikel moel ära tulla nendest. Ma loobusin juba ammu sellest, et üritan neile traksid panna, parem olgu põhjata puuris õues. Nende jaoks võib olla parem.
Kasutaja avatar
DBS
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 426
Teemad: 10
Pildid: 56
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 1 külaline

cron