Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

Kõik deegude tervisliku elu heaks ja mida teha, kui haigus kibutab?

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 23. jaanuar 2012, 08:26

Meie ühel deegul on viimane nädal silmad kehvaks läinud. Täna hommikul on silmad üsna kehvas seisus, karv on ka pisut pulstis. Muidu sööb ja liigub ringi. Küll ei jookse rattas nii aktiivselt kui tavaliselt, aga mingil määral ikka. Teise deegu silmad on tema omadega võrreledes ikka suured.
Äkki kellelgi on ka olnud selline mure ja oskab nõu anda.
ps. kuna loomad sai võetud täiskasvanult, siis nad end kätte ei anna, ma ei kujuta ette kuidas temaga arstile üldse saan.
Ma ei oska siia pilti panna, muidu on pilt ka.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas krossu » 23. jaanuar 2012, 13:33

Proovi ta ikka kuidagi kätte saada ja arstile viia..
Kasutaja avatar
krossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Aydy » 23. jaanuar 2012, 13:43

Kas deegu liivavannis käib, et karva korras hoida?
Kaua sul loomad olnud on, et nad kätte ei anna? Muidu ma teaksin soovitada puhastada silmi kummelitee mähisega(vatitups kasta kummelitee sisse (mitte kuuma) ja silmad sellega üle tõmmata, nii mitu korda päevas).
Silmad võivad haiged-kissis, hägused, rähmas jne. olla näiteks sellest, et tal midagi silma läinud, teisega kaklemisest viga saanud, allergia, vanadusest silmad kuivad...

Pilt tuleb eelnevalt üles laadida, nt fotki.ee, photobucket.com jm ja siis saab siia lisada pildi lingi.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 25. jaanuar 2012, 11:00

Deegud on mul olnud 2,5 aastat, aga nad sai ostetud loomapoest, kui nad olid juba vähemalt poole aastased. Olid harjunud tõenäoliselt poe müüjannaga. Nad lasevad silitada ja tulevad puuri uksele uudistama, kui lähedal oleme, aga käe peale ei tule ja ma pole kiskunud ka sunnuviisiliselt. Käisin loomakliinikus temaga, saime antibiootikumi ja silmatilkasid. Täpset diagnoosi ei osatud öeldagi. Nüüd pole muud kui nahkkindad kätte ja üks püüab kinni, teine annab rohtu. Õnneks on Nossu sõbralikum ja julgem, kui Roosi haigeks jääks, ei teagi mis saaks. Ta pelgab ikka väga. Täna kolmas päev rohtu anda, paistab, et läheb paremaks. Nossu on aktiivsem ja sööb hästi palju, jookseb ka rohkem rattas. Eile oli ainuke jama see, et Roosi näris teda silma juurest, ma ei tea kas tahtis rohtu siis silma juurest kätte saada või miks. Rohkem õnneks seda pole juhtunud. Loodame parimat.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 25. jaanuar 2012, 19:40

Liivavanni ära lase teda ,kuna see võib probleemi suuremaks teha. Kas sa kasutad saepuru -allapanuna ? kui jah siis vaheta see välja.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Aydy » 25. jaanuar 2012, 19:46

Tore, et abi saite! Jah, teine võib teda silma juurest puhastada. Kui minu deegu sai ravimit suhu, siis ikka vahel natuke läks suust mööda ja teised siis puhastasid teda nii, et tal oli lõua all lausa karvutu laik :D

Siin Pisis on muidu teemasid, kuidas deegut käe peale saada/õpetada. Sunniviisiliselt ei tasu jah, siis hakkavad rohkem pelgama, aga kui on piisavalt kannatust (eriti just vanemate loomade puhul) ja harjutamist, siis nad julgevad ka käele tulla :)

Head paranemist Nossule!
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 26. jaanuar 2012, 14:51

Nüüd Nossule rohtu andes avastasin, et tal pole ülemised hambad normaalse pikkusega, need on jube pikaks tal kasvanud. Ma ei kujuta ette, mis nüüd saab... jälle arstile ja mismoodi neid lühemaks saab üldse?
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 26. jaanuar 2012, 16:57

KAs arst ise teda üle ei kontrollinud , või vaatas vaid silmi ?
Siis deegu probleem ongi hammastes, neid peab jälgima pidevalt - pead uuesti arstile minema, ise juba otsustad ,kas lähed sama juurde või mitte.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Pinto » 26. jaanuar 2012, 18:23

Arstil on spetsiaalsed tangid, millega hambaid lõigatakse. Võimalik, et kasutatakse ka viili. Kui deegu muidu ei lase, siis tehakse narkoos. Liiga pikkade hammastega deegu ei saa korralikult süüa ja võib pikapeale lihtsalt surnuks nälgida.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 27. jaanuar 2012, 14:48

Käisime täna siis uuesti arstil, omajagu sai hambad lühemaks. Uueks probleemiks on taga olev hammas (mälumiseks siis?), see on teravatipuline ja arst ei saanud sellele tangidega ligi. Nüüd pean vaesekese hammast kodus viilima, korra juba proovisin, ei usu, et sellest miskit tolku oli. Antibiootikume anname ka veel nädal aega 2*päevas + silmatilku 3* päevas. Silmad pole väga palju paremaks läinud. Küll aga on ta aktiivsem. Praegu küll kössitab puuris, ju on šokis ikka. Panin puuri kohale põrandalambi põlema, et see sooja tekitaks ja juhtus ime! Nossu läks rippuvasse pesasse (kangast selline), see on algusest neil puuris olnud ja nad pole seal kunagi olnud! Aga nüüd on seal hea soe ja Nossu läks sinna tuttu. Paha lugu on see, et järgmine nädal pean tööle minema ja ei saa teda jälgida. Järgmine neljapäev siis uuesti arstile.
Tahtsin ka veel kaalu kohta küsida. Kui palju on normaalne täiskasvanud deegu kaal. Ma täna hommikul kaalusin Nossut, kaalus 115g.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Aydy » 27. jaanuar 2012, 15:30

Mhm, arst ei saanud hambale ligi ja sina pead hakkama saama? Ma ei kujutaks ette kui peaksin ise viilima tagumist hammast.. edu!
Ja arstil ka kaalutakse (vähemalt minul kaalutud), siis saab arst ise öelda, kas normaalkaalus või mitte, aga minuarust kaalub Nossu liiga vähe.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 27. jaanuar 2012, 17:25

Ma kardan ka, et sellest viilimisest ei tule midagi välja. Eks siis neljapäeval selgub, kas on vaja tõesti seda. Eks ma jälgin ta toitumist, panin talle pehmeks aurutatud porgandit enne, hea pehme mätsutada tal. Paistis esialgu, et tal oli raske süüa peale hammaste lõikamist, võibolla ka oli suu seest veidi paistes ja hell. Eks ma kaalun teda edaspidi ka, ehk ikka kosub.
Pilti ka tänasest siis:

http://public.fotki.com/kristipa/deegud/imgp3935.html#media
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Aydy » 27. jaanuar 2012, 18:26

Armas pilt :) Paku kaerahelbeid ka-ehk maitseb, neid hea kerge süüa kui suu haige..
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 27. jaanuar 2012, 20:03

Annan talle terasaia ka, hea pehme süüa ja kosub ka ehk paremini. Järgmine nädal kaalun ka teda. Nüüd andsime süstlast talle vett ka, paistab, et joogipudelist joomisega ta hetkel hakkama ei saa. Arvatavasti on valus.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Pinto » 27. jaanuar 2012, 21:27

Vana su Nossu on? Postituvil kaalusid 2kuused pojad ~150g. Kas teine deegu kaalub rohkem? Mis sööki nad saavad?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas postituvi » 27. jaanuar 2012, 21:59

Täiskasvanuna peaks nad kaaluma u. 200g ringis( kuni 250g). Seda kaalu on tõesti ikka väga vähe. Mingilt pildilt ma vaatasin ka et näevad nii väiksed välja ja isegi titenäoga...
Mul jah, tited olid täpselt 2 kuustena kaaluvahemikus 135-147g( tüdruk vähem, poisid rohkem)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 28. jaanuar 2012, 09:32

Mina ei tea, milline on "titenägu", Nossu ongi praegu teise näoga, kuna silmad on haiged. Ja väljanägemise poolest ongi Nossu praegu peenem, kuna tal oli süüa raske. Roosi on temaga võrreldes ikka suurem, aga kuna ta on väga arg, siis teda kätte pole saanud ja ei taha teda palju kiusata ka. Nagu ma varem olen siin ülevalpool kirjutanud, ostsime nad umbes 6 kuuselt (pregu siis umbes 3-aastased) ja nad olid poemüüjannaga harjunud. Nossu on meid rohkem omaks võtnud, aga Roosi mitte. Kui ma nende suurust võrdlen, siis võib Roosi küll 200 g kaaluda. Söögiks on neil ikka deegudele mõeldud toit loomapoest, eile just lõppes otsa Vitakrafti kuivtoit. Kui arstil käisin, ostsin sealt apteegist lahtist deegu toitu, firmat ei tea, aga paistab, et seal on rohkem erinevaid köögivilju jms sees. Peaks neile meeldima, kuna viljaterad ja graanulid jäävad neil alati söömata.Positiivne uudis on aga see, et Nossu näeb täna parem välja juba.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Aydy » 30. jaanuar 2012, 13:13

Ehk leiad neile XtraVital söögi-see kõige parem deegude söök, siis nad ka ehk kosuks. Halb, et viljaterad ja graanulid alles jäetakse, nad ei pruugi saada toidust kõike vitamiine kätte. Kui minu omad jätavad mõned tükid, mis neile niiväga ei maitse, alles, siis ma uut toitu seni juurde ei pane, kui need tükid söödud saavad. Lisan hoopis heina juurde.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 31. jaanuar 2012, 08:44

Olen kusjuures seda proovinud, toit seisab ikkagi 2-3 päeva ja ainult heina siis süüaksegi, lõpuks hakkab neist kahju ja panen toitu juurde. Aga Nossu sööb nüüd usinasti ja joob ka. Viilimisest loobusin, seda on väga keeruline teha ja kardan talle haiget teha. Annan tükikese saia ka talle, et ta kosuks. Porgandist ta eriti lugu ei pea, veab seda niisama mööda puuri ringi.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas sannamanna (Teema autor) » 03. veebruar 2012, 11:05

Arstil nüüd käidud, loomakese tervis on oluliselt paranenud. Terve nädal on praktiliselt söönud. Juurde on võtnud nädalaga 13g, mis on väga hea. Nüüd peab lihtsalt jälgima, et hambad väga pikaks jälle ei lähe.
Meie Nossu ja Roosi
sannamanna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi! Deegu silmad rähmased ja karv pulstis.

PostitusPostitas Pinto » 03. veebruar 2012, 13:03

Tubli, et kosub! :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline