Rotid söövad ainult kuivtoitu?

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 26. juuli 2015, 23:59

Mul on kaks rotineiut, kodus olnud juba nädalakese ja nad ei söö pea midagi muud kui kuivtoitu. Vahepeal närivad ka hiina kapsast ja kurki kuid porgandist, hernest (kui pole kuivatatud), kodujuustust, munast jne vaadatakse mööda. Veidi sõid ka grillitud kana kui neile pakkusin kuid see oli pigem poole hambaga proovimine. Ma ikka proovin ja pakun neile erinevaid toite aga need veetakse mööda puuri laiali ja jäetakse sinna.
Keeruline on asi ka sellega, et pisisfinks peaks saama päevakübararohtu, sest ta aevastab veidi aga ta ei võta seda suu sissegi. Ainuke võimalus on see, et ma tal reaalselt koonu kokku määrin sellega ja siis ta ise peseb. :huh:
Ma ei tea mida teha, kas loomapoest ostetud rotid ongi sellised? Jätkan erinevate toitude andmist või jätan nad kuivtoidu peale? :dunno:
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Kissu » 27. juuli 2015, 12:12

Sinu kirjelduse järgi kõlab nagu oleksid nad tõesti elanud siiani ainult kuivtoidu peal ja saanud ainult üksikuid värskeid asju maitsta. Pisikesed rotid söövad alguses eelkõige asju, mis on neile tuttavad ja mida ka nende ema sõi. Looduses proovivad rotid ka võõraid toite alguses imeväheke ja kui midagi hullu ei juhtu, siis alles hakkavad neid sööma. Seega tasub proovida ühte ja sama toitu neile ikkagi mitu korda pakkuda, et anda neile võimalus selle toiduga harjuda.

Millise kuivtoidu peal nad sul hetkel on? Kuna nende dieet koosneb hetkel eelkõige kuivtoidust, siis peaks kuivtoit kindlasti olema kvaliteetne. Minu suur rotibande sööb eelkõige Burgessi graanuleid, kuna graanultoidu puhul on valikuvõimalus väiksem ja rotid saavad toidust vajalikud ained paremini kätte. Müslitoitude puhul kipuvad rotid valima välja eelkõige maitsvamaid ja mitte kõige kasulikumaid palasid.

Ainult kuivtoit (isegi kvaliteetne) jääb kindlasti ühekülgseks toidulauaks. Eelkõige on tähtis, et nad hakkaksid sinna kõrvale värsket sööma (piima-/liha-/teraviljatooted ei ole nii tähtsad). Seega paku neile erinevat värsket - erinevaid salateid (jääsalat, lehtsalat, spinat, rukola jms.), kurki, paprikat, kooritud tomatit, lillkapsast, brokkolit, marju, arbuusi, õuna, pirni, nektariini, kiivit, seemnedeta viinamarja jne. Varu kannatust ja katseta.

Aidata võib ka see, kui kuivtoit ei ole 24/7 ees, sest siis polegi nagu põhjust katsetada uusi asju. Võibolla võtta mingiks ajaks päeval kuivtoit eest ära ja mõne aja pärast panna värske toit ette. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 27. juuli 2015, 15:58

Nad söövad praegu Finko Goldi, mis tundub neile maitsevat, enamjaolt kõik söövad ära ja päevas läheb seda ikka üle peotäie. Samuti on neil rippuv nn "müslipulk" ja soolakivi olemas.
Eks ma katsetan edasi, lähen ostan täna midagi eriti maitsvat ja värsket, võib-olla hakkab hammas peale. :)
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Kissu » 27. juuli 2015, 17:30

Minu 10 rotine bande saab kuivtoitu 2,5 peotäit hommikuti ja õhtuti kausikese värsket. Sellega võrreldes tundub peotäis kahele rotile nagu liiast. Võibolla ongi probleem sellest, et kuivtoitu kõht täis ja pole põhjust muud süüa. ;)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 27. juuli 2015, 19:39

No ma ostsin neile jääsalatit ja seda hakkasid isuga pistma. No seda kuivtoitu läheb vist nii palju, sest nad vaatavad selliste "ma olen eluaeg nälgas olnud, toida mind" suurte silmadega otsa ja siis ma annan neile, sest nad lihtsalt ei söö midagi muud.
Oeh, loodame, et varsti söövad normaalselt. Eile andsin keedetud muna neile, tegin koore veits katki aga sellest ei tehtud väljagi kuigi eelmised rotid läksid äksi täis selle peale. Ostsin neile mingeid vitamiinidropse ka ja neid nagu veits näriti, ehk saavad sealt midagi.
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Mercar » 28. juuli 2015, 12:49

Rotid on ettevaatlikud, nagu Kissu mainis. Samu asju tuleb pakkuda pidevalt ja korduvalt enne kui sööma hakatakse. Teine asi on ka personaalsed eelistused. Mul nt 6 roti ajal oli üks kes keeldus alati kurgist kuigi ülejäänud seda armastasid.
Samas kui nad söövad vaid kuivtoitu (ja hiinakapsast) siis ei ole asi selles. Ja tuleb neid ikka pidevalt uute asjadega harjutada...

Samuti kui lubad rottidel oma nägu uudistada võib abi olla kui su oma hingeõhn nende toidtude järgi lõhnab ;)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 28. juuli 2015, 23:08

Üks mure on mul veel nendega, mis on veidi teemast väljas. Nimelt see pisisfinks, Venus, aevastab. Ma annan talle regulaarselt päevakübaratinktuuri ja hoian soojas aga asi ei paista olevat haiguses, sest porfüriini ega nö tatti ei paista olevalt, samuti ei ole ta hingamine ei vinguv ega ragisev jne. Aluspanuks enam saepuru ei pane, on paksem papp ja majapidamispaber, sest kõik selline veidi tolmlev tundub teda turtsuma ajavad. Eriti hakkab ta turtsuma siis, kui ma ta sülle võtan või hoian, et puurist välja võtta või puuri panna. Kasutan ainult ühte lõhaõli, mis on Elizabeth Arden Green Tea ja avoni Green Tea kehakreemi või kookoseõli, kas need võivad ka roti nina jaoks liiga tundlikud olla? Ventura ei tee teist nägugi ja ühtegi turtsumist temalt ei tule, samas on Venus suheliselt aktiivne (vb unisem kui ventura) ja sööb mehemoodi. Kui vaba raha saan piisavalt (loodan, et varsti) siis plaanin nad mõlemad kindlasti loomaarsti juurde kontrolli viia, isegi siis kui sümptomid on möödunud, nii igaks juhuks.
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 29. juuli 2015, 18:48

Kartulipudru on minev kaup! Lõpuks midagi. :D
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 29. juuli 2015, 22:48

Nojah, koos täna alanud indlemisega, mis väljendub kõrvade võbistamises, torpeedodena ringi tuhisemises ja paitamisel u-kujuliseks tõmbamises, on järsku neidudel tulnud nälg, tänu millele süüakse ära pea kõik, mis ette juhtub. Igasugune ujedust on nüüd ühe õhtuga läinud, pole neid plikasid veel nii sõbralikena näinud. Muudkui tullakse ja kudrutatakse ja üritatakse sülle ja suhu ja mujale pugeda. :shock:
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Kissu » 30. juuli 2015, 09:31

See jooksukaga kaasnev julgus ja nälg võivad küll pärast jooksukat kahjuks kaduda. Minul osad äpumad rotid on jooksuka ajal ka julgemad, kuid kui jooksukas läbi saab siis on äpu olek tagasi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotid söövad ainult kuivtoitu?

PostitusPostitas Exodus (Teema autor) » 30. juuli 2015, 17:22

Eks ma topin neile need paar päeva võimalikult erinevat toitu nina alla. Tutvuvad veidi ja loodetavasti hiljem söövad ka.
Kasutaja avatar
Exodus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron