Uute rottide tutvustamine (+keda panna ühte puuri)

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: isaste rottide tutvustamine

PostitusPostitas paraboa » 13. november 2004, 22:07

Juba kaks päeva on meie rotipuuris jälle rahu ja kord valitsenud :D .Tüübid võtsid ennast siiski kokku ja panid uue laamendaja paika ,kusjuures viga keegi rohkem ei saanud.Hommikuks oli selge ,et kamba boss on nüüd Troll ja pettunud Vunts ronis oma hommikusöögiga torusse peitu.Teised toimetasid rahulikult ringi ja ei teinud temast väljagi.Õhtuks lesis aga kiiges juba neli rahulolevat ja sõbralikku rotti 8) .Nii on see siiani ka jäänud.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isaste rottide tutvustamine

PostitusPostitas helectra » 14. november 2004, 10:35

irw, palju õnne ja edu vuntsile ta uues kodus :D
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. november 2004, 13:03

caty kirjutas:Minul on ka praegu veel üks isane rotu. Ma arvan, et 3 kuune ja plaanin talle seltsiks teise isase võtta kohe kui suurem puur valmis. Nii oleks see mõlemale uus kodu ja seega veidi võrdsemad tingimused. Aga märgistavad jah. Läheb õla peale ja üle käe, koguaeg rida järgi.

Jah, minul oli ka varem see probleem. Kui ma nad vabalt ringi jooksma lasin, siis nad said mööda mu koolikotti lauapeale. Ega ma siis keelama ka ei hakanud. Siis hakkas selline komme et mignu lauatelefonile pidid koguaeg kui mööda läksid peale pissima. :o Enam nad laua peale ei pääse, kui neil on põrandal ka küllalt ruumi ja uurimist. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. jaanuar 2005, 20:55

Võtsin täna uue emase roti. Pisike on kõigest kolm nädalat vana. Teiste rottidega tutvustamiseks ehk liiga noor, aga proovisin siiski. Bibi vana elukas läks pisikesele kallale, aga teine rott - Ronja läks kohe vahele, ja andis Bibile peksa, kuni ta selili oli ja piiksuma hakkas. Pärast panin nad kolmekesi voodi peale jooksma ja seal kordus see situatsioon veel mitu korda. Siiski ei riskinud neid veel ühte puuri panna - niikaua kuini Bibi temaga lepib, elab ta ühes suuremas hiirepuuris.
Pilt
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas Kissu » 23. jaanuar 2005, 22:13

Tegelikult pisikesele peaks veel titelõhn juures olema seega ei tohiks nad niimoodi kaklema minna. Minul pisike oli ise väga närvis kui ma ta suurete juurde panin. Kisas ka siis kui keegi nuusutas näiteks. Alguses ei puutunud keegi teda küll poole käpagagi.
Alles nüüd viimaselajal on tekkinud probleeme. Herts tunneb enda positsiooni pisikese poolt ohustatuna. Seega on pidev kaklemine.
Ühesõnaga hullemad ajad võivad sul veel ees olla. :?
Aga tutvustamisel veeprits kätte, kui suuremaks kakluseks läheb siis või ühe suraka vett lasta neile. Peaks päris hästi kirgi jahutama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. jaanuar 2005, 22:15

Aga tee neile veel kohtumisi neutraalsel pinnal, kus mitte ükski rottidest varem käinud pole ja ühtlasi pole seda territooriumit veel märgistada jõudnud.Olen kuulnud ka sellisest variandist, et rotid sõbrunevad ka sellisel teel, et panna kõik rotid koos vanni üsna sügavasse vette, et nad üksteiselt tuge saaks otsida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. jaanuar 2005, 00:29

vanni panekut ma küll ei soovitaks :D mitte nii pisikese puhul. kui vanni lasta siis ikka tühja ;) merisigu sai niimoodi kunagi tutvustatud, sest ainukene koht, kus minu oma enne käinud ei olnud (v.a. pesemisotstarbel) oli vann :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 24. jaanuar 2005, 12:15

Jaanika kirjutas:Bibi vana elukas läks pisikesele kallale, aga teine rott - Ronja läks kohe vahele, ja andis Bibile peksa, kuni ta selili oli ja piiksuma hakkas.

Tegelikult peaks noorte tutvustamine just kõige lihtsam olema. Tavaline on see, et vanemad panevad noore selili, et talle selgeks teha, et meie oleme siin majas bossid ja sina pead meie sõna kuulama. Sellega võib kaasneda piiksumine, nagu teeks keegi pisikesele hirmsasti liiga, aga kuni päris haavu pole, ei tasu sellest välja teha. See on lihtsalt protestikisa, et laske ma ajan oma asju edasi! Suhted saavad paika kohe, kui noored on lasknud end selili panna ja rahulikuks jäänud, st teiste võimu aktsepteerinud. Selleks võib kuluda paar päeva - enamasti on küll teise päeva õhtuks asjad juba korras.
Bibi püüdis ilmselt end noore suhtes maksma panna - sina oled uus ja mina olen sinust bossim. Kuna neist kahest on boss Ronja, siis läks tema omakorda Bible ütlema, et "kõts, ei kiusa siin midagi nii noort" (ehk tekkis tal emalik hoolitsus pisikese vastu). Või siis, et "kõigepealt mina ütlen, kes mis positsioonis on, sina kobised alles siis, kui minul sõna öeldud!"
Lase neid julgelt veel voodi peal kokku. Kui asi tõsiselt kuri oleks, saaksid sellest ilmselt aru. Minu vanade kamp eelmisel kevadel noortega ei leppinud ja oli selgelt agressiivne - karv turri, küljetsi lähenemine, turtsumine, hüplemine. Nagu lõrisev koer. Ja kui pisikeste varbad nende puuri katusel olid, siis kohe hambad sisse. :? Niiet lihtsalt selili panemine ja piiksutamine on ohutud, usu mind. :) Päriselt kuri rott on ikka teistsugune.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas paraboa » 25. jaanuar 2005, 00:44

Endal ka praegu seis ,et peaksin 3 nädalast pisititat suurtele tutvustama hakkama.Samas aga näiteks siin teemas http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=1614&start=0 kirjutab Nuu ,et isastele tutvustamiseks ei tohi rotike olla noorem ,kui 6 nädalat ja suuremale kambale tutvustamiseks mitte noorem ,kui 8 nädalat ,muidu võidakse teda mitte omasuguseks ,vaid lõunaooteks pidada.Samas teised jälle mitmes kohas arvavad ,et võib 3 nädalasega kokku küll lasta.Ei teagi praegu mida teha.Pisi Tondu elab nüüd kolmekorruselise hamstripuuriga suure Jenny puuri katusel ja puuri peale jalutama ronivad poisid uurivad ootamatult tekkinud ärklikorrust ja selle tillukest asukat suure põnevusega.Keegi kellegi suhtes vaenulik igatahes ei paista.Pannakse ninakesed vastamisi ja nuusitakse.Lasen neil vist natuke aega sedasi harjuda ja siis vaatan kuidas neid ilma võreta kokku lasta ,nii et keegi pisikest lihtsalt prooviks pooleks ei hammustaks.Muidu küll rahulikud ja leebed tegelased ,aga võõra looma ilmumisele võivad väga äkiliselt reageerida.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas nuu » 25. jaanuar 2005, 01:04

Paraboale: see, mis nuu seal kirjutas, oli tegelikult üks hunnik märkmeid, mis ta enda tarbeks oli inglisekeelsetelt lehtedelt kokku korjanud. Mina oma peaga küll ei vastuta, et kõik puha tõde ja sulakuld on, mis seal kirjas on. :? :lol: Aga kellelegi vast on abiks ikka...
Ja veel, see kolmenädalane on sul vist tegelt ikka natu vanem, tema papa omanik oletas täna, et sünniaeg peaks olema 25 või 26 dets. Et siis täna-homme saad sünnipäeva pidada juba. :P
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. jaanuar 2005, 01:10

Mina toppisin Pätaka hommikul jälle prooviks suurte puuri, seekord ei juhtunud enam midagi hirmsat - nuusutati vastamisi ja poole tunni pärast tuduti juba majakeses kolmekesi kuhjas, siiamaani on kõik korras :)
Aga esimene kord oli ikka väga suur madin - Bibi ajas Pätakat mööda puuri taga ja tiris ta sabast teiselt korruselt esimesele - õnneks ei hammustanud pisikese saba katki - aga kisa oli küll jube palju.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. jaanuar 2005, 09:04

Omadest kogemustest võin öelda, et kolmenädalasele ei teinud ükski suur liiga. Oli ta siis emane või isane. Pisike ise küll peitus ja tegi kisa, aga suured ainult nuusutasid, jõuliselt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid ei võta pisikest omaks

PostitusPostitas paraboa » 30. jaanuar 2005, 00:14

Tondu suurtega kokku laskmine läks tegelikult uskumatult kergelt ja rahulikult.Tegin lihtsalt ülemise puuri ukse lahti , kui poisid oma puuri katusel jalutasid ja pisi Tont lipsas välja nende juurde.Kogu kamp tormas õhinal uustulnukat nuuskima ja natuke aega polnud Tonti nende alt nähagi.Samas nuuskis tema mu suuri loikameid ja jäi mulje ,et ta üritab tšekata ,ega mõni neist suurtest karvikutest äkki piima ei anna :wink: .Igatahes kargasid uuritavad selle peale nelja jalaga õhku. :lol: .Natuke aega uuriti üksteist ,siis hakkas igaüks oma asjadega tegelema (puuri pealt saab edasi veel öökapile kus mul seisab laastukorv vana tekiga ja muud põnevat)Et kõik nii sõbralikult läks pistsin Tondu kohe suurde puuri ja seal ta nüüd elabki juba paar päeva.Ainus probleem on see ,et ta on nii tilluke , et tema sealt ülesleidmisega on tükk tegemist ,kui ta just ise sööma või mängima ei tule.Hamstripuuris meeldib nüüd kogu kambale mängimas käia ja loikamid teevad seal vahel lõunauinakut.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Mure tutvustamisega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. mai 2005, 21:32

Mul on nüüd pisike mure. Tutvustan parasjasti oma pisi-Pankrotut suurtele tädidele. Röövikuga läheb asi kenasti, sügab teine Panroti kuklakarvugi, kui kokku juhtuvad. Naaskelnina, põrguline, ei paista pisikest seevastu silmaotsaski sallivat: natuke nuusutab ning seejärel kargab kallale, vahel närib jalga, siis hammustab saba, kõhtu, selga... Varem ei saagi aru kas Naaskel on tige või mitte, läbi puuri on ükskõikne, kokku saades kuklakarvu turri ei aja ega midagi muud sellist, kuid ühel hetkel pärast nuusutamist lihtsalt ründab ning nii hullusti, et pisikesel on paari sekundi jooksul (st. enne kui ma nad lahutada jõuan) mitu haava seljal ja kõhul... Kord lasin Piiksul Pankroti selili panna, pisike ainult piiksatas korra vaikselt, hiljem oli taas mitut hammustushaava märgata...
Hoian neid eraldi ja kõrvuti puurides, kokku lasen neutraalsel pinnal, Röövikuga juba tuttaval territooriumil ka.
Muretsen pisut oma pisikese haavatud rotikese pärast... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 13. mai 2005, 22:16

Veeprits ei ole aidanud?
Siis soovitati mulle, et pisike määrida kokku suurema pissiga (mõni pissiloik, kiik jne.). Lõhnab siis nagu oma.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mure tutvustamisega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. mai 2005, 23:10

Kuniks ma veepritsiga kohale jõuan, on pisike juba auguline :(
Aga ma ei saa Piiksuka käitumisest aru; ma ei näe, et ta väga vihane või ärritatud oleks, läbi puuri on ka ükskõikne või pisut uudishimulik ainult. Väljas takseerib ja ründab, Pankrot ise ei tee sealjuures peaaegu üldse häält, aga haavad on pärast näha.
Proovin seda kokkumäärimist.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 14. mai 2005, 10:06

Minul oli tutvustamisel see probleem, et väljaspool puuri ei tundnud mitte üks rott pisikeste vastu huvi. Aga kui nendega ühte puuri panin siis oli kaklus lahti.
Muide kusagilt kuulsin veel, et rotid võiks panna sellisesse madalasse vette, kust pead ikka välja ulatuvad. Aga siis ei saa nad lihtsalt nii aktiivselt kakelda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. mai 2005, 13:33

Kusjuures selle vee-asja kohta on mulle öeldud nii, et kui panna nad vette, siis nad sõbrunevad ka tänu sellele, et on sunnitud üksteiselt tuge otsima. Ei tea, palju sellest ka tõele vastab :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Konoichi » 14. mai 2005, 18:02

Nojah, aga kui vees olles paanikasse satuvad, tuleb kindlalt kohe välja korjata, sest muidu on karta, et üks ronib teisele peale, et vannist välja saada, ja uputab ta nõnda ära või saab teiselt päheronimise eest peksa ja hammustada...
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 15. mai 2005, 09:43

Pane pisike kokku elama selle rotiga, kellega ta läbi saab. Tigedik on siis karistuseks üksi elama sunnitud. Lisaks on pisike mõne aja pärast teise, tigedikule tuttava roti lõhnaline. Siis peaks tutvustamine juba palju libedamalt minema. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. mai 2005, 13:38

Sa ikka tutvusted neid erapooletul pinnal? Ja mitmeid päevi järjest? Ja enne pisikese puuri panemist pesid puuri kõik rotid puhtaks? Nii peaks lihtsam olema. Hammustamine on ka veidi kummaline, tavaliselt pannakse ikka jalaga. Väike madin aga on lubatud. tuleb ju selgeks teha kes on peremees. Tigedik on ilmselt siis karjajuht.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 15. mai 2005, 14:41

Noh tegelikult kui haavakesed on siis ei ole see siiski normaalne. Maadlemine ja pikali panek küll, kuid hammustused ja haavad - sel juhul on ikkagi midagi tõsisemat.
Ei saa ju tegelikult isegi tutvustada niimoodi kui kohe teisele kallale hüppab - üks päev või mitu päeva (ühel päeval võib hüppata kallale nii, et murrab teise ka maha).
Peaks ikka proovima muid meetodeid tutvustamiseks, sest niimoodi haavade ja hammustamistega tutvustamine ei saa kesta kuigi kaua.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mure tutvustamisega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. mai 2005, 21:45

mul muutus Nööba selliseks, kui suguküpseks sai - lihtsalt hammustas Triibat lambist näit poole nakitsemise pealt. Ja ei aidanudki midagi peale kastreerimise (ja ega seegi täielikult ei aidanud), aga emase rotiga? Liisa soovitus head rotid kokku panna ja "paha" eraldi vist ainuke võimalus..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 19. mai 2005, 16:27

Kuidas vahepeal läinud on? Selle taustal, mis minul kuu aja eest juhtus, ma ei ütleks,et see on pisike mure, katsun oma loo kah ära rääkida, kuigi ikka veel teeb haiget. Minul sai uus pisiplika kolm-neli päeva teiste kõrval eraldi puuris elatud, suured tädid olid kõrvalpuuris juba suht rahulikud, aga polnud veel plaaniski neid kokku lasta, tahtsin kõik "õigesti" ja hästi ettevaatlikult teha. No ja siis tuli sihuke "hea" mõte pähe, et suured toas lahti, pisike istub puuris, kahju kohe. Jalutasin siis, pisike peos sehkendamas, toas ringi, teised ajasid hoopis teises toa otsas omi asju, istusin hetkeks põrandale ja lasin pisiplika põlvede peale kõndima, selg vastu voodit, ülevaade toast olemas. Kontroll olukorra üle missugune. Aga enne kui ma jälle püsti tõusta jõudsin, oli Ruu kuidagi minu nägemata seinaäärt mööda mulle külje alla jõudnud ja kargas üle mu käsivarre nii täpselt pisikesele turja, et ma ei saanud kätt vahele ega midagi. Ja nüüd ongi pisiplika roosipõõsa all puhkamas.
Mul on tõesti hea meel, et kõigil siin uute rottide võtmine ja tutvustamine enam-vähem hästi läinud on, aga no võib ka teisiti minna. Ei tea, kas oleks samamoodi juhtunud, kui ma poleks seda jalutamise-viga teinud ja oleksin hiljem, samm-sammult õpetuste järgi tehes, ikkagi lõpuks kokkulaskmiseni jõudnud. Ennast süüdistama jään niikuinii, esimesest paarist nädalast parem ei räägi. Mitte ei taha, et te nüüd selle loo peale ära ehmataksite, aga mina küll ei kujuta enam ette, et julgeksin kunagi veel tutvustamisega jantima hakata. Aga kui Pankrot juba nii kaua on vastu pidanud, ehk läheb asi ikka paremuse poole ja ta ei lähe sama teed kui pisike (kes oleks ilmselt Beib nimeks saanud :))
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure tutvustamisega

PostitusPostitas paraboa » 19. mai 2005, 17:23

Päris masendav lugu , Urrloom . Huvitav , et kõikjal väidetakse nagu oleks isaste tutvustamine raske , aga siin foorumis paistavad hoopis "tädid" probleemsed olevat .Poisid võtavad asja kuidagi leebemalt.Mul tekkis siin uitmõte , et sinu tigedik on vist minu Vuntsi õde (või vähemalt täditütar ).Sinu omad ju ka Rakverest eks? No Vuntsi tuvustamine oli mul ka kõige keerulisem,paras tigeloom oli ta tulles , aga siis oli tema uus ja teisi kolm . Ja hiljem on meie laisk ja sõbralik rotikollektiiv ta juba enamvähem ümber kasvatanud.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 20. mai 2005, 11:22

Issaristikene, Paraboa, sul võib täitsa õigus olla. Aguuti berkshiir, eks ole? Ruu on igavene sebija ja närvilisevõitu alati olnud, aga sellist agressiivsust poleks temast iialgi uskunud - omavahelist madistamist on küll olnud, aga ilma igasuguse verevalamiseta ja minu arvates pigem seetõttu, et pole selget "kõige tugevamat" - must Paula oli tükk aega pisike, aga sitke punn, kuni teistest hiljem korralikult kasvama hakkas ja Pipi on kerelt suur, aga maru sõbraliku loomuga. Ja mind meelega näksata pole kellelgi pähegi tulnud, isegi nüüd, Ruu igahommikuse rohuvõtmise-maadluste ajal.
Nüüd läks suts teemast mööda, aga ehk Riel ise aitab meid jälle otsa peale...
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 20. mai 2005, 11:36

Kusjuures kui nüüd täpsemalt mõtlema hakkata siis ka minu Port näiteks sealt kambast ja berikshiir (kuigi must) on mind paar korda maitsnud. Kuigi meie puuri tigedik kipub olema Herts (muide samuti rakvere tädilt).
Muidugi see kõver kaelakene meie Hertsil ka suhteliselt. Kuigi see ei tohiks päritav olla?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mure tutvustamisega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. mai 2005, 12:23

Hmm, oma tigediku tõin kah Rakverest, küll selle aasta veebrurari alguses. Ta on selline saledavõitu ja maru aktiivne sahkerdaja-ronija "lemmikkoht-on-kardinapuu-peal" aguuti berkshiir.
Pankrotil ja "tädidel" läheb elu juba pisut-pisut sõbralikumalt. Ükspäev käisid nad mul kolmekesi vannis, pärast nakitsesid üheskoos täitsa rahulikult; iga päev leian mõne seni rottidest puutumatu paigakese et neid kolmekesi sinna kokku lasta - ükskord nägin juba Piiks-Naasklit ka pisikese kuklakarvades sasimas! Muidu aga kipub ikkagi nii olema, et kui pind juba läbiuuritud, hakatakse võimutsema ning väiksemat närima. Üritan ikka pisikese enne ära võtta, kui Naaskelnina silmis tigedat pilku näen, kuid ühe väiksema augu on mu Pankrot ikkagi vahepeal veel juurde saanud. Proovisin ka pisikest Röövikuga ühte puuri panna, kuid seda viimane eriti veel ei salli.
Ja ega see pisike enam niiväga pisike polegi - plika on ikka kõvasti pikkust ja paksust visanud nende kolme nädalaga minu juures, vaat et varsti jõuab tigedikule järgigi. Hm, kui nad kord ühte mõõtu on, siis vast läheb rotikakluseks, et kumb nüüd ikkagi boss on?
Üldiselt arvan, et asi kipub tasapisi lahenema. Nii suurt tigedust enam näinud ei ole, nuusutatakse juba täitsa sõbralikult. :)
Kahju, Urrloom, sinu rotititast. Endal juhtus ka üks kole lugu mu täiesti esimese rotiga, küll oli seekord peakangelaseks kass...
Viimati muutis Endised kasutajad 22. mai 2005, 10:50, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 20. mai 2005, 12:35

Hmm, Pordi võimalik õeke Paula on jällegi tasane ja inimeste suhtes arakene, sülle tuleb küll, aga järsud liigutused ei meeldi. Aga ma ei pane talle seda pahaks, ta on nii armas, kui tasakesi ettevaatlikult tippides tuleb ja ülipeene daamiliku liigutusega nämma käest vastu võtab...
Tore, et Pankrotul kenamini läheb ja vaat kui veel kasvab, küll siis enda eest seisab... Minu pisiplikale seda võimalust ei antud, aga Ruu sai oma karistuse haiguse näol kätte, hakka või saatusesse uskuma :) Aga ausalt öelda, kui see lugu poleks nädalavahetusel juhtunud, siis poleks Ruud ka enam.
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure tutvustamisega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. juuni 2005, 23:57

Panin vahepeal Liisa soovituse järgi pisipreili Röövikuga kokku elama, kiusupunn aga sai endale hamstripuuri elutsemiseks. Ja täna siis kolisidki kõik kolm rahulikult suurde puuri kokku... :)
Nii. Pankrot on aga vahepeal tublisti putru söönud ja mühinal kasvanud, täna oli igatahes tema see, kes mõlemad tädid kordamööda kummuli keeras!! :D Tundub, et asi seekord õnnestub, väike võimunäitamine käib, aga muidu magavad koos päris armsasti ning nakitsevad üksteist kuklakarvadest. Mul on igatahes hirmus hea meel, sain vist rotid lõpuks ära sõbrustatud.. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline