Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 14. juuli 2016, 17:31

Tere
Olen tänasest kolme 1,5 aastase roti neiu omanik ja paluks siinsete tarkade abi, kuna olen ikka vääääga roheline. Nimelt on endise omaniku jutu järgi vähemalt kaks neiut tigedad, üks tigedam kui teine. Sain kohe ka omal käel teada, kui käsi oli natuke liiga puuri lähedal tuli tige sahmakas vastu kätt.Teisel korral sain näksata, kui käed vastu puuri panin, et puuri tõsta.Kuidas nendega edasi toimetada, et ma saaks neid ka kätte võtta ja muidu toimetada neiukestega?

Igasugused teadmised, nõuanded,vihjed ning muidu jutud on teretulnud.
Aitäh :-)
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas roberta » 14. juuli 2016, 18:01

Arvatavasti tuleb sul igati rotipiigade usaldus võita, pakkuda ettevaatlikult, käsi aupaklikus kauguses, midagi väga maitsvat. Suhelda ja rääkida piigadega palju, et nad aru saaksid, et sa ei tee neile haiget. LUba nad jalutada enda kõrval, las kõnnivad ja uudistavad sind, et harjuks sinu ja su lõhnaga.Vägisi ei ole vist eriti hea mõte neid kätte haarata, et sinuga seoses ei tuleks neil ühtki ebameeldivat emotsiooni. Kas see kõik aitab neist musirotte vormida, lubada ei julge. Endal oli ka üks väike tigedik , kes oma elupäevade lõpuni lõi esimesel võimalusel hambad sõrme kinni, nii et veri lendas, aga nämmat võttis peost vastu küll. Ei tea, mis tema pisis peakeses toimus, sest haiget ei teinud talle meie peres keegi, kui just loomapoes mõni ebameeldivus ei juhtunud enne minuni jõudmist, aga armas oli ta sellele vaatamata :) Edu teile ja kirjuta ikka, kuidas läheb.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Lind1100 » 15. juuli 2016, 05:58

Puurivõre vahelt toitu pakkuda pigem siiski ei maksa - rotid võivad ära õppida, et võre vahelt saab toitu, ning tulemuseks on see, et suures tuhinas üritatakse kõigepealt maitsev pala hambusse kahmata, ja alles hiljem saadakse aru, et (toidulõhnaline) sõrm siiski päris minema vedamiseks ei sobi. Enda rotid on, tõsi küll, ka võre vahelt asju väga viisakalt võtnud, ning kahel oli suisa komme asju pigem käppade, mitte hammastega haarata.

Üldiselt - tasub asja vaikselt võtta, ning tõenäoliselt rotid ajapikku leebuvad. Hammustamise põhjuseks on sageli hirm ja usalduse puudumine. Eriti, kui sina "nende" territooriumile (puuri) trügid ja nende viimastki varjupaika ähvardad ära võtta ("võitleb nagu nurkaaetud loom", eks ole).
Kui on mingi koht, kus ise pidevalt istud (näiteks arvuti kõrval), siis eeldusel, et asjaga ei kaasne valju lärmi, võid üritada rottide puuri sinna lähemale liigutada - harjuvad sinu lõhna/häälte/liigutamisega. Samuti välja võttes lase neil sind ise uurida (kui puur on nt laua peal, siis puuri uks lahti teha, las tulevad ise välja), mitte ära ürita neid ise välja tõsta. Midagi maitsvat, mida tavaliselt ei saa, pakkuda peopesa pealt, käsi rahulikult laua peal ja paigal.
Võib esialgu kaaluda ka nt kindaid "enesekaitsevahendina", kuigi sealtpoolt lähevad arvamused lahku - kaitseb küll, kuid võib ka harjumist natuke takistada. Puuri tõstmiseks jne võib siiski mõistlik olla.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 15. juuli 2016, 17:09

Tänan nõuannete eest. Tänase seisuga sain toitu puuri panna ja keegi ei rünnanud. Kiike üles pannes oldi ka üpriski rahulikud. Aga käsi puuri lähedal on praegu veel asi, mis paneb turtsuma ja ründama. Käe pealt toitu pole julgenud veel anda aga kapsa tükk sõrmede vahelt haarati kiiruga. Ma ise ka nati arg selles osas, sest minu kogemus närilistega on nüüdseks kuu aega kodus olnud kääbushamstritega. Aga eks me harjume üksteisega ja vaatame, mis seis meil kuuaja pärast on(loodame, et sõbralikud :-D )
Endiselt on oodatud kõiksugu toredaid nippe ja trikke algajale rotipidajale :wink:
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Mercar » 16. juuli 2016, 13:31

Üks asi mida mina soovitan on kiikesid meisterdada enda vanadest riietest, mida on kantud aga pole pärast pestud. Ehk kui on nt vana t-särk vms mis läheks ära viskamisele siis kanna seda päevake kodus ja siis tee sellest kiiged. See aitab oma lõhna puuri panna ja loomad saavad sellega rahulikult ja omas tempos tutvuda :)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 22. juuli 2016, 15:09

Nunii...Rotikesed on meil olnud nädala ja läbi puuri enam nii palju ei püüa näksata. Kui käsi puuris on siis käib õrn uudistamine ja nuusutamine. Olen neid igaõhtu hea ja paremaga poputanud ning puuri neile peitumise-ronimis kohti pannud. Esimene puuri puhastamine oli alguses natuke keeruline kuna üks neiudest keeldus teise puuri ronimast ja kössitas nurgas. Meelitamistest erinevate heade asjadega ei olnud kasu. Lõpuks vinnasin suure puuri vannituppa ja võtsin võre osa pealt ära. Sellepeale puges piiga transpordi puuri kapsast nosima.Alguses olid kõik kolm ärevil ja ka hirmul uuest kohast ning olemisest kuid üsna pea rahuneti ning jäädi magama. Puhtasse puuri minek käis ikka väga palju kiiremini. Avastamist ja uudistamist oli palju ning tundus, et kogu selle rahuliku/valutu tegevuse käigus võitsin ka natuke nende usaldust. Hetkel tundub, et saab asja meie omavahelisest suhtlusest.
Tulevik tundub lootusrikas ja jätkame oma tegevustega.Aitäh ka Teile heade nõuannete eest.
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 02. september 2016, 18:18

Nüüdseks on mõni aeg möödas, kui rotid meie perre tulid. Selle ajaga oleme hakanud rottidega ühist keelt leidma. Kõik kolm suhtuvad silitamisse erinevalt. Hall neiu laseb end rahus silitada, pruuniga neiu suhtub ettevaatusega ja mustaga neiu kukub kohe haledalt piiksuma, kui sõrmed selga kasvõi hästi õrnalt puuduvad. Alguses,kui keegi puuri juurde liikus, hakkas üks hirmus siblimine pihta. Aga nüüd, kui aastane barjääri tagant tüdrukutega juttu räägib siis tullakse rahulikult ning hästi tähelepanelikult kuulatama,vaatama.
Hetkel eraldi puuri sai võetud praeguseks kuskil 2 kuu vanune neiu kellel nina ots ja tagumik on tumedamad aga ta ülejäänud keha on valge. Piigal on aga sabaots umbes 5-6 cm pikk(õel oli saba samasugune olnud).Natuke on veel arake aga aegajalt käib mu kätt puhastamas. Ka aastane saab vahest samasuguse puhastamise osaks,kui käib näppi puuri toppimas(neil omavaheline suhtlus kuidagi klapib sedasi).
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas cougar » 06. september 2016, 12:47

Minu kogemuse järgi on rottide tigedusel kaks põhjust. Esimene on kas hoolimatu kohtlemine, sotsialiseerimatus või nii, ja see on reeglina väljaravitav (enam-vähem). Teine põhjus, miks mõni rott ei taha kohe üldse suhtlemist ega käppimist ja sageli ka oma puurikaaslastega läbi ei saa, on mingi sihemine häda. See ei paista väljapoole, aga põhjustab rotile pidevat valu või ebamugavustunnet ja loomulikult on selline loom rabe ja turtsakas, halvemal juhul kogu maailma peale vihane.
Tavaliselt surevad sellised rotid oma sisemise haiguse kätte suht ruttu, aga see ei ole alati reegel - üks mu algusest peale kõige viletsama olekuga rott elas oma vendadest kaugelt kauem. Samas teine, kes mind tõepoolest paaril korral veristas nii, et sõna otseses mõttes vererada oli järel, kuni ma vannituppa sain, ja igal õhtul oma kolmele vennale tappa andis, kuni nood keeldusid lõpuks temaga ühes puuris olemast, suri suht ruttu. Pealtnäha polnud tal viga midagi, sõi ja liikus normaalselt, aga silmad olid alati tigedalt kissis (tema ja üks vend olid valged, aga selle pahatahtliku piraadiilme järgi ma neil vahet tegingi). Ma teda ei lahanud, ja on muidugi ka kolmas võimalus - et loom ongi sünnist saadik puhas õelusekott, aga ma arvan, et see on kaduvväike võimalus siiski. Kuna ta suht noorelt suri, siis ma arvan, et tal seesmiselt oli ikka väga paha olla ja viimaks ta ei pidanudki sellele enam vastu.
Praegu on mul alles üks kahest leidlapsest, ilus suur paks rotiisand, kellele ei meeldi sõrmede võre vahelt puuri toppimine. Puuris ma võin oma kätt hoida ja talle ka pai teha, välja tuleb ta ka, aga süles ta ei taha eriti olla (kuigi ma hea meelega teda nätsutaks ja vahel teengi seda) ja kui sõmed liiga ligi panna, kipub neid krahmama, nii hammaste kui käppadega. Omast kogemusest võin öelda, et enamus rotte saab väga hästi aru (no noored ja lollid ehk mitte, aga harjuvad ruttu), mis on toit ja mis on sõrm. Toidust sõrme ei haarata kunagi nii rabaki ega vihaga, vaid lihtsalt - haaratakse. Tavaliselt sellega verejooksud ei kaasnegi. Kui rott ikka hammustada tahab, mitte lihtsalt toitu võtta, st konkreetselt ründab, siis võib veri lennata niiet! Harjunud rotid võivad küll su sõrme haarata ja arvata, et terve näpp koosneb jogurtist või pasteedist, aga nad tabavad ruttu ära, kustmaalt lõpeb nämm ja algab sõrm.
Samas, see praegune saks saab aga aru, kui ma võre vahelt talle nämmi annan ega raba sellisel juhul mu sõrme. Kuna aga lauatelefon on just tema puuri ja arvuti vahel, siis iga kord pean telefoni võttes jälgima, et käsi võrele liiga ligidale ei lähe, sest siis pole nalja.
Ühesõnaga, mis ma tahan öelda - võimalikult palju tegeleda, tegeleda ja veelkord tegeleda. Anda sõrme vahelt ja otsast nämmi, nii süles, laual kui puuris, rääkida rahulikult ja kutsuda nimepidi (mul on kõik rotid väga ruttu oma nime ära õppinud ja isegi kui on mitmekesi puuris, siis igaüks teab täpselt, keda ma kutsun). Mõnele rotile ei meeldi külje pealt katsumine, aga tasakesi pea pealt silitamise kannatavad ära küll. Ja kui süles on, siis kõhvitseda selja pealt ja põse pealt, kasvõi musi anda pea peale :biglove:
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Riina1958 » 09. jaanuar 2017, 11:28

Olen ikka hädas oma Ukuga :(
Uku koos oma venna Brunoga tulid minu juurde elama septembri alguses, nii et koos oleme elanud juba neli ja pool kuud. Alguses olid mõlemad poisid väga viisakad ja leebed. Teistega ühte puuri harjutamine läks üle kivide ja kändude, nii et pidasin õigemaks jätta nad omaette puuri. Ühel hetkel selgus, et mõlemad poisid on pimedad (või näevad väga halvasti). Kuna Ukul enam suuri poisse hirmutada ei olnud võimalik, hakkas ta kiusama Brunot. Korruste vahed puuris on kiikedega turvatud, et Bruno tagaajamisel kusagilt alla ei kukuks. Mina pidin hoolega vaatama, et oma sõrmi liiga lähedale ei jätaks. Võtsin neid tihti tugitooli enda juurde, kus siis Bruno ennast kohe mu riiete alla peitis ja mina oma käsi üleval või üle tugitooli ääre hoidma pidin.
Täna hommikul võtsin ta jooksma, olin ise ka seal (ikka lootuses, et küllap ta ükskord minuga harjub), kui Uku mulle näkku hüppas. Ma ei osanud karta, sest õlal oli ta ennegi olnud. Lihtsalt käis hammastega mu näost üle - haavad ei ole suured, aga on sügavad. Praegu on ta väikesesse puuri üksinda häbenema pandud, aga ausalt öeldes ei kujuta ma endale sellist lemmiklooma küll ette. Kas oleks väga ebaõiglane teda arsti juurde ja tuttu viia? Väike Bruno julgeks ka siis puuris rohkem ringi liikuda.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Mercar » 10. jaanuar 2017, 21:21

Asi siis otseses agressiivsuses, mitte et arg ja siis hirmust ründab?
Äkki oleks kastreerimisest kasu?

Ma ise olen tõsiselt agressiivset rotti vaid korra lapsepõlves loodusmajas näinud. Elas üksi. Tõsta sai vaid paksude kinnastega (nt puuri puhastamiseks). Samas ma ei kujuta ette mis otsuse ise sellise loomaga teeksin...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 11. jaanuar 2017, 15:10

Mina olen väga roheline rotiinimene seega seda teemat väga hästi ei oska kommenteerida. Aga, kui ta pime või peaaegu pime on, siis ehk ta ehmus millegi peale? Tundis su näo liikumist, hingamist ja pidas sind otseseks ohuks endale?
Minu hammustavad rotid on pigem inimese hirmust sellised. Triksit väljaspool puuri(vannis kui on)puutuda siis käib hirmus karjumine. Ja ega ta seal vannis ringi liikuda ka ei taha. Kuna nad on minu jaoks liiga ettearvamatud siis kurbusega pean tunnistama, et nad elavadki mul puuris. Kaks ühes ja kaks teises, et neil oleks ikka liikumis ja olemis ruumi. Puurid on puhtad ja pestud, toit/vesi samuti olemas. Rotid, kes lasevad näppida, neid käin ka näppimas. Aegajalt näpin ka neid, kellele see ei meeldi(kindaga).

Kui mul roti võtu plaan tekkis siis tahtsin ka rotti, kes istuks õlal ja kellega mängida saaks. Sain hoopis kolm okastega tikrit. Aga, kui nüüd täitsa aus olla siis ma ei saa öelda, et neist mitte mingit rõõmu ei ole, kuid ei ole päris seda mida ootasin. Nad on sellegi poolest armsad. Ja ehk mingil hetkel saan ka musiroti:D
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Riina1958 » 11. jaanuar 2017, 16:53

Täna, kui poisid mu voodi peal jooksid ja kõike nuusutasid, mind kaasa arvatud, taipasin, et nad ei karda inimest, vaid teisi rotte, kelle lõhn mu riiete juures on. Proovin nüüd enne nendega tegelemist käed ära pesta ja ühed kodused riided jätta, kus ainult nende lõhn. Ju siis Bravo vaese poisi nii ära hirmutas, ja TriinuR sul võib õigus olla, et pimedus mängib siin ka suurt rolli.
Aga miks ta siis pidevalt oma venda kiusab? Teda ta ju ei karda.
Kui nüüd paremaks ei lähe, siis proovime kastreerimist.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 11. jaanuar 2017, 19:06

:D
Selle kiusamise koha pealt ütleks, et vendade asi.
Mul vanem proua, Triibu, kiusab noorukest, Piigat, päris tihti. Aga magavad kiiges ikka ninapidi koos.
Üks mõte, miks ta toda kiusab võib ka see olla, et ta saab. Kui teised asjad on raskendatud siis seda saab ta ju teha(kui sa mu mõttest aru saad).
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Riina1958 » 12. jaanuar 2017, 12:57

Meil ka magatakse vahel koos. Aga vahel võib puuripõrandalt leida ka valgeid karvatutte.
Täna uuris Uku mind põhjalikult, tiirutas ümber minu ja nuusutas. Ronis õlale ja kapuutsi sisse. Mul oli tunne, nagu siis, kui herilane ümber pea lendab, katsusin hästi vait ja paigal olla. Aga kõik lõppes hästi. Ehk saame hakkama.
Aitäh, Samton (meili teel), TriinuR ja Mercar kaasa mõtlemast. See rahustas :-D
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Riina1958 » 01. märts 2017, 12:27

Kaeban jälle Uku peale. Eile hüppas ta mulle jälle hammastega näkku. Tean nüüd vähemalt põhjust, miks ta nii teeb. Kui ta puuris on ja ma mööda lähen, seisab ta kahel jalal püsti, esikäppadega hoiab võrest ja närib seda. Vahva on vaadata, kuidas ta seda teeb. Valge kõht ja tumedad õlad oleks nagu traksipüksid tal jalas, ise nii tähtis ja erk nagu koerakirp. Olen oma näo talle lähedale pannud ja temaga rääkinud. Eile siis ronis ta tugitoolis mööda mind ja leidis kogemata mu näo. Ma ei tea, miks ta just nägu ja sõrmi vihkab. Ma saan nii aru, et ta peab mind mitmeks inimeseks - osa hea, kes puurist välja võtab ja süüa annab, osa halb, kes läbi puurivõre räägib.

Aga see ei ole veel kõik. Eelmine nädal tundus mulle, et Alf ja Uku sobiksid kokku, sest tükk aega juba tunti teineteise vastu huvi. Proovisin ettevaatlikult neid tugitoolis kokku lasta. Kõik läks hästi, keegi ei kakelnud. Järgmisel õhtul proovisin veel, tükk aega oli rahu majas. Ja siis tuli riid, kus Uku hammustas ära Alfi varbaotsa koos küünega. Hirmus palju jooksis verd ja vaene Alf oli nii hirmul. Õnneks paranes see kiiresti ja hästi.

Ma ei teagi nüüd, kas oleks õigem kastreerima minna või ta magama panna.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 01. märts 2017, 15:34

See ainult ja ainult minu seisukohalt arvamus.
Vb olen rumal, liiga võhik kogu selles asjas aga kui muidu on käpitav, näpitav, tegeletav loom ning võimalused tema eraldi pidamisele siis mina annaks talle võimaluse. Ma tegeleks täpselt sellelt distantsilt, mis rotile mugavam oleks. Äkki ongi ta nagu mõni nendest(nagu inimestel), kes on vabatahtlikult valinud erakliku elu. Kontakt teistega mingil määral on ok aga, kui liiga paljuks läheb seda siis tulevad ka rünnakud. Ma oleks temaga ettevaatlikum: ei lubaks teda näo juurde, kui on reaalne oht ka sõrmedele siis kannaks vajadusel kindaid vigastuste vältimiseks.
Ma olen äkki liiga hellik või muud aga kuidagi nõme tunne oleks. Ma võtan looma, ta ei talu teatud asju, on vahest vägivaldne, teada olevat tervise viga, mis ta elu väga kehvaks teeb ei ole märganud ja siis ongi kõik panen magama(ei ole mõeldud solvangu, süüdistuse ega millegi muuna).Suurema looma puhul ma saaks aru, et kui teisiti ei ole võimalik ja loom on reaalne oht inimeste eludele siis lihtsalt pole valikut. Rott on väike ja tema eluiga samuti, ülalpidamiskulud üldjuhul on ka tagasihoidlikud, mina annaks võimaluse eraklikumale vanaduspõlvele(loomulikult tegeleks temaga ikka edasi).
Ma ei taha solvata ega halvustada.
Kastreerimise kohta ei oska ma midagi öelda. Kuidas ta selle üle elaks? Kuidas see op üldse nii väikestele mõjub,kui ohtlikud need on?
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Riina1958 » 02. märts 2017, 14:02

Aitäh, TriinuR!
Näitasid mulle probleemi Uku poolt vaadatuna. Sain aru, et magamapanek on ülekohtune, ebaõiglane väikese rotipoisi suhtes. Aga midagi pidi ette võtma, sest kannatajaid oli teisigi. Nüüd ongi see siis tehtud - Uku käis täna hommikul opil ära. Praegu tudub ilusti fliisi vahel transakastis. Süüa-juua veel ei taha, aga ringi liigub küll. Soovitati hoida soojas ja pimedas. Op ise kestis umbes 30 min, kätte sain ta tunni aja pärast. Õmblusi välja võtma ei pea, valuvaigisti sai ka kätte, kui haav peaks põletikku minema, saab a/b, muidu pole vaja. Nüüd siis pöidlad pihku, et paranemine hästi läheks. Arsti sõnul on võimalus, et ta muutub leebemaks ja sõbralikumaks, päris suur.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 02. märts 2017, 15:43

Head kosumist Ukule.
Loodetavasti ta leebub ja kohtleb edaspidi teisi hellemalt.
Aga kui taastumis aeg möödas, siis anna teada kuidas Teil läheb :D
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 05. aprill 2017, 15:15

Täna lahkus minu juurest tigedike kolmikust Traxi.
Viimasel kuul sain teda näppida juba ilma kindata, ta tuli alati esimesena tervitama ja nautis silitamist(niipalju kui üks tigedik lubab). Eile hilisõhtul läks üleni paiste, nägu oli sellest paistetusest moondunud, hingamine raske ja katkendlik, keha üks pool(ja saba) täiesti lõtv. Hommikul väikses puuris püüdis ta end kuhugi suunas lohistada, natuke hiljem teda enam ei olnud.
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas Riina1958 » 05. aprill 2017, 19:26

:lein: Südamlik kaastunne!
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rotid tigedad-kuidas taltsutada?

PostitusPostitas roberta » 07. aprill 2017, 17:29

Südamlik kaastunne!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist