Rott valmistub talveks?

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas Stacy8Me (Teema autor) » 11. oktoober 2013, 22:23

Kuna siin sellist teemat ei olnud, siis mind väga huvitab.
Kas ka lemmikloom rotid valmistuvad talveks ? / Kas muidu üldse rotid valmistuvad talveks ette? :hmmh:

Mul lihtsalt on nii, et varsti on talv käes, eks. Mul rotid ( 2 tk ) on kuidagi palju sööma hakanud. Krõbuskid saavad liiga kiiresti otsa, või üldse toit, mis neile ette panen. Ma ikka panen neile päris palju (1,5 peotäit krõbinaid ja 0,5 peotäit köögi-/puuvilju söödakse ära 3-e päevaga). Siis ma mõtlesin, et äkki on tegu talverasva kogumisega. Kas võib nii olla? Või on see lihtsalt normaalne/ebanormaalne käitumine? Või ma panen neile liiga palju toitu ette?...

See kõlab küll totralt, aga äkki rott ikkagi valmistub talveks? :scr:
.Rats of Prey.
Kasutaja avatar
Stacy8Me
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 79
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas cougar » 11. oktoober 2013, 23:10

Õgivad jah nigut pisiksed puugid ;)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas roberta » 12. oktoober 2013, 08:24

Ka minu koduloomad, nii rotid kui kassid, vitsutavad mehemoodi süüa. Ja alati vaatavad vastu ilmel, et kas täna süüa kah antakse.... Ju siis ikka valmistuvad külmadeks aegadeks, et vaja rasvakiht kasuka alla koguda, et soojem oleks.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas cougar » 12. oktoober 2013, 09:30

Just, kassid ka. Anna palju tahad, ikka vähe ja vahitakse etteheitva näoga otsa, et kas kavatsed meid surnuks näljutada või? Enne kausitäis, mis kestis mitu päeva, on õhtuks tühi.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas Stacy8Me (Teema autor) » 12. oktoober 2013, 11:35

Hahaha. :D
Tänan vastuste eest!
Selge. Rotid siis valmistuvadki talveks ette.
Noh, siis tuleks vahelduseks ette panna kah midagi rasvasemat. Äkki tükike liha sobiks.
Puhta krõbinatest sa seda mehevitsutamist ei tee, mis mees see muidu on :rofl:
.Rats of Prey.
Kasutaja avatar
Stacy8Me
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 79
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas cougar » 12. oktoober 2013, 12:21

Liha sobib hästi. Mina olen andnud kanakonte ja kooditükke (ei tohi olla muidugi hirmus vürtsine). Võid anda ka kamarat ja muud sellist, aga jällegi mitte just soolapeki küljest :-D
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott valmistub talveks?

PostitusPostitas Stacy8Me (Teema autor) » 15. oktoober 2013, 15:15

Nii.
Pistsin üleeile õhtul ühe pöidla suuruse toore kana tüki ja väikse sõrme suuruse searasva/kamara tüki puuri.
Lõhnajärgi kulus liha leidmiseks kaks sekundit. Kõik söödi ära 10 minutiga( vahepeal käis võistlus kes liha enda kätte saab. n.ö tagaajamine ). Pärast vitsutamisprotsessi hakati pihta õuna migreerimisega puuris olevasse tukastamis nurka. Mõne minuti pärast jäi puur vaikseks. Hiljem vitsutamisprotsess jätkus õunaga. Hommikuks õuna kogus kadunud ja mõnus suur punn mõlemal kõhu all. Koidik veedeti magades.
eilse õhtu järelduste järgi sai päeval pessa viidud Kõik puuris leitud krõbinad. Koju jõudes avastasin nad pesast tukastamas. Magasin nad oma korjatud krõbinate otsas. :razz:
Protsess läks õnneks. Hetkel pole ma pidanud nii palju sööki neile ette panema, aga kui õuna leidub, siis on see päevaga kadunud :)
Soovitan õgijatele lihatüki ette panna. Rahunevad natukeseks maha! :D
.Rats of Prey.
Kasutaja avatar
Stacy8Me
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 79
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist