Kogujarotid

Miks ta nii teeb? Kuidas õpetada rottidele trikke jne. Häid nippe rotiomanikele.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: toidu 2rapeitmine

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 26. jaanuar 2005, 13:44

ginny kirjutas:Tere rotipere,
Siin oli juttu aluspanu m88beldamisest ja sellega seoses tahtsin kysida toidukuhilate kokkutassimise kohta. Mul on kaks emast rotti - Sprott ja Kiku, kevadel saavad aastaseks.
Kiku, paar kuud noorem, tassib iga viimse kui suurema toidujupi pesa l2hedale heina sisse peitu ja ei j2ta enne j2rele kui alles t2is pandud toidukauss on tyhjaks tassitud. Kusjuures toidust pole justkui kunagi puudus olnud. P2rast ma arvan, et unustab 2ra nagu orav. Seda toidu 2rapeitmise kommet on ka vanem Sprott hakanud yles n2itama - mis tal siis yle j22b, eks - kuid ta on aeglasem ja tassib v2hem. L6puks veel Kiku otsib Sproti palakesed yles ja tassib oma kuhja ymber, v2ike ahnep2its selline. Mul on mulje, et Sprott ei saagi kunagi niimoodi Kiku majandatud kuhjast midagi syya, vahemalt ma pole teda n2inud sealt midagi v6tmas ja n2ksimas. Sprott on boss tegelikult kuigi Kiku on sportlikum.
Iga kord puuri koristades ilmuvad suured toidukuhilad v2lja, tundub nagu varusid ei puudutaks yldse. Kas nad m2rgistavad v6i kaitsevad "oma" toitu kuidagi? Vastupidiselt rottide v2idetavale tipptasemel haistmisele olen ma mitu korda n2inud kus vana peidetud tykk on neil nina all aga nad ei m2rka v6i muul p6hjusel ei v6ta seda. Kas oskab keegi 8elda milles asi ja mis siis teha? Yhekaupa tibudele graanuleid anda?
Eks kaussi j22b kribum viljasegu ette kyll a kes see siis tahab kogu aeg putru j2rada... :? Kehakaal on neil keskmine, v6ib-olla isegi saledapoolne, igal juhul kindlasti mitte yles88nud.


:lol: nuu mugistab kõht kõveras naerda ja imestab, et tema rottidest seni veel keegi kollektsionääri-kalduvustega ei ole olnud. Kui väljaspool puuri midagi leitakse, siis taritakse küll puuri, aga toidukausi sisu ümberpaigutamisega ei viitsi keegi vaeva näha.
Aga ma julgen oletada, et rott endi vast surnuks ikka ei näljuta kui tal midagi söömiskõlbulikku võtta on. Või mine sa tea - neilgi söömishäired ja anoreksia? Ehk oleks neile psühhiaatrit vaja? :? :lol:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. jaanuar 2005, 15:03

Eile peale Lontu ja Ratfanclub'i lugemist sai tibukiisudele bassein tehtud - kauss merekivikeste ja teokarpidega. No ja keegi, ma arvan et Kiku oli hommikuks selle ka pooltest kividest ja karpidest tyhjaks tassinud (nendest mida tassida jaksas), ikka k6ik oma pessa toidugraanulite juurde. Ta on mul kollektsiion22r t6epoolest, mitte majanduslikult m6tlev rott nagu ma varem m6tlesin. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: toidu 2rapeitmine

PostitusPostitas pieces » 26. jaanuar 2005, 17:03

Meie "kogujarott" Lily t2idab v2ga usinalt diivanitagust. Olen sealt ikka nii m6ndagi huvitavat leidnud... ;) Millegip2rast meeldib talle yle k6ige pesukuivatusrestilt sokke tuuri panna! Nyyd on ta 6ppinud p6randalt laua peale hyppamise 2ra ja igasugune toidu j2rele l6hnav asi kuulub tema silmis raudselt ladustamisele. P2ris naljakas oli vaadata, kuidas tervet kobarat banaane yritati minema nihverdada! Teised kaks omakorda tegelevad Lily poolt suure vaevaga kogutu puuritoimetamisega! Toojaotus missugune! :D
pieces
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vari » 26. jaanuar 2005, 19:40

ka minu Archi on kerge kollektsionääri kalduvusega. Piltki albumis, kuidas rott püüdis hiiglaslikku Kalevi shokolaaditahvlit minema tirida ja siis piuksus ja protesteeris, kui see ei liikunud. Aga kuhjasid harrastab temagi teha. Eelmist kommentaari lugedes tuleb mulle meelde üks kuu aja tagune insident, kus ma roti puuri puhastades ükshetk oma mehe kingitud stringid leidsin!:eek: ilusti ära pakitud ja peidetud, paar lisaauku ka tehtud. ei julgenud mehele öelda, ostsin uued :lol: see aga paneb mõtlema - ma leian viimaselajal pesust liiga palju paaritudi sokke, kas on asi pesumasinas, kes on sokimenüüle üle läinud, või tassib rott kõik meie voodi alla ja ehitab sinna pesa ?:?
hiljuti üritas ta saepuru alla ära peita mu käterätikut. kuna too puuri ei mahtunud siis hakkas usin rotihakatis puurist saepuru rätiku peale tassima, muidugi tiriti enne rätik seljatoepealt alla ja otsapidi puuri (no kõike ta vedada ei jaksanud ent ühe otsa tasiss minema küll, hekseldas kenasti äragi).
niiet rottide tegemiste üle saab kohati südamest nii naerda kui nutta
vari
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 169
Teemad: 9
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. veebruar 2005, 17:23

Sattusin seda lugema ja tundsin et pean rääkima Matildast, valgest rotist, kes elas minu juures 15 aastat tagasi vabapidamisel köögikapi all. Teda hüüti Titsaks ja ta kannatas suure kogumiskire käes. Õigemini, ta oli kogudes üliõnnelik. Millega muidu seletada seda, et kui hakkasime köögis remonti tegema ja võtsime koost lahti vana köögikapi ning üles põranda (mis linoleumi alt oli näpuotsasuurusteks graanuliteks jahvatatud), leidsime kapi alusest õõnsusest arvukalt kanakonte, mitukümmend Matilda hambajälgedega tualettseebi tükki ja viiskümmend lutti. Mu poeg oli sel ajal paras lutibeebi, kes ilma lutita ei saanud ja pidevalt lutte ka kaotas, selge siis kuhu need lutid said. Ühel korral sai meid külastanud täditütar Matilda poolelt teelt kööki kätte, loomal oli täditütre hambahari põigiti suus.
Matilda elas üle kolme aasta meie kodus enne kui kõrge vanus ta üle vikerkaaresilla saatis. Tunnen ikka veel puudust sellest, kuidas hommikul köögis kohvi juues näed kapiust praokile minemas, väikest valget näokest sealt piilumas ja siis sibatakse mööda seinaääri ning väikesed jahedad käpad vinnavad end mööda su sääri üles ja keegi seab end mõnusasti su sülle pikutama.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 09. märts 2005, 13:18

Opossumionul on mokad rasvased, ütles jänkuonu. Bim oli laual lahti ja üritas raamatuhunniku otsa turnida. Nikerdas ja nikerdas, üles ei saanud, aga järele ka ei jätnud. Ühekorraga käis kolks ja raamatute pealt kukkus alla huulepalsami pulk. Seda ta jahtinud oligi. Ja siis oli üpriski naljakas jälgida, kuidas ta üritas sellele hambaid taha saada. Sutike liiga jäme oli see pulk talle, libe ka, kuskilt kinni võtta ei anna, aga minema vaja vedada. Ma kohe naersin ta jändamist. Niiet paluks välja töötada ka rottidele huuleläiked ja muud ilutooted käepäraselt väikeses pakendis. :-)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 09. märts 2005, 13:41

Icc, minu rotid ka reeglina ei kogu ühtgi toitu. Kuid kui ma annan neile koogist üle jäänud küpsetatud liivataigna ääred siis need tassitakse kausist minema.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 13. märts 2005, 19:53

Avastasin,et mu rotike on topelt koguja,nii söögi kui ka niisama pudipadi koguja.Söögi viib ühte toanurka arvutilaua alumise sahtli alla ja muud huvitavad asjad lähevad teleka laua alla nt.lapse kergemad autod,kommipaberid ja muud huvitavad,ning siis käib vahel mängimas nendega .... Üxpäev vaatasin huviga,kuidas mu Potuke võttis laualt pirni südamiku ja hakkas seda siis oma söögikogusse viima-pea püsti,mõnusalt püppleva kõnnakuga,vaikse luurava pilguga mind vaatamas oma süütute silmadega ja seda oli nii huvitav vaadata...ja samas meeldib mu rotile kõige rohkem sinine värv nagu ma olen ta kollektsioonist aru saanud:)
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas paraboa » 13. märts 2005, 22:43

Toitu tassivad mul kõik poisid peitu , kas nüüd kogumiseks või selleks ,et rahus omaette süüa ,nii et vend paremaid palu ära ei ampsaks , on iseasi. Neil on päevaseks hullamiseks suure laastukorvi sees vatitekist pesa ja selle teki kihtide vahelt võib igasuguseid põnevaid asju leida.Küll näritud ja närimata konte ,porgandeid ,makarone ja üldse kõike mida kellelgi on õnnestunud söömaajast kõrvale toimetada.Ühel hommikul ,kui kamba jalutama lasin ,tormasid kõik rõõmsa elevusega korvi ja tirisid üksmeelselt lagedale priske tüki torti , mille keegi eelmisel õhtul salaja minema oli nihverdanud ,aga ära polnud jaksanud süüa :P
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Konoichi » 18. aprill 2005, 21:19

Venks veab puuris kõik mittevedela söögipoolise oma pessa. Eile nägin teda aga tassimas graanuleid minu voodi taha, ühe graanuli leidsin ka padja juurest. No kuhu see kõlbab!
Toas jalustades avastas Venks kapi tagant Ninja toidulao ning väljus sealt õndsa näoga, suur kuivanud saiatükk hambus.
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas pieces » 19. aprill 2005, 05:58

Lilyl on syvenev kleptomaania! Eile tuli vannitoast, tyhi WC-paberi rull hambus! Laua pealt kaovad arved, minu patsikummid ja pastapliiatsid ning ikka diivani taha! Puuriuks peab nende jooksutunnil alati kinni olema, sest Lily tasskiks sealt muidu k6ik minema... ;)
Viimati muutis Endised kasutajad 19. aprill 2005, 15:42, kokku muudetud 1 kord.
pieces
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 19. aprill 2005, 08:43

Aru ma ei saa, et kuidas teil nad niimoodi koguda saavad. :P Minu pisikesed plikad alguses ka üritasid kuid praegu ei viitsita ka puuri piires enam midagi tassida ringi. Kui väljas rotile küpsise annad siis ta viskab selle sinnasamma kohta maha, ega peida seda kuhugile.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. aprill 2005, 14:50

Minu kaks emast rotti on ka tublid kogujarotid, eriti üks neist. Toit tassitakse kõik puuris pessa, kust ma selle kuivanult või just vastupidi - täispissitult (armastavad nad ju tududes alla pissida) - hiljem ära korjan. Reeglina nad seda enam ära ei jõua/taha süüa.
Kui nad on lahtiselt, siis pannakse toit või muu pudi-padi kummuti taha tallele. :D Just eile lohistasid nad kummuti taha juba varem väiksemaks näritud joonestuspaberi rulli ja seal siis hakkisid seda. Tõeliselt naljakas oli - 2 pisikest rotipliksi ja siis suur paberirull - aga hakkama said. Nad sellised tublikesed.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Siretike » 19. aprill 2005, 19:55

Oh jah, minu laua peal olev kustukumm oli alatasa ära veetud ja näritud :P Nätsu tariti ka minema ja näriti kõik ära. Rotid mõistavad ka hammaste hooldamise vajadust :D
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 21. aprill 2005, 20:10

Mu Fridebert otseselt ei kogu, aga ta tunneb rõõmu mitmesugusest varastamisest. Nimelt lähevad minu värvipliiatsid esialgu varastamisele ja hiljem hakkimisele, kusjuures see hakkimine toimub mul voodis teki all. Ja tihtipeale,vajudes õhtul surmväsinuna voodisse, hüppan ma kohe sama kiirelt välja, sest mingi pliiats torgib selga. Jama on ka selle puruga, et ta ka jõuab seda tekitada! :twisted:
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. aprill 2005, 15:25

Minu rotud armastasid lisaks toidule tallele panna ka taskurätikuid. Hulk taskurätikuid on mul nüüd üpris pitsilised... Kapi all oli neil selline mõnus panikpaik, kuhu talletati kõik see värk, mis hambu hakkas ja millest jõud üle käis, tavakraamile lisaks olen leidnud sealt ka nt 4 väikest teelusikat, paberraha, niidirulle, päkapiku toodud shokolaadi - mis iganes:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas teie rott peidab oma toitu???????

PostitusPostitas aiku » 01. mai 2005, 20:49

Ma ei saagi enam Arnoldile toitu anda, kõik läheb sahvrisse.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 02. mai 2005, 11:05

Rotid peidavadki toitu, see on nende loomuses. Minu arust on sellest ka varem pikalt räägitud.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 02. mai 2005, 19:23

Ka minu rotud peidavad toitu. Puuris läheb osa toitu redeli taha saepuru alla ja toas tringijoostes diivani alla või taha.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 02. juuni 2005, 10:05

Minu tibidel on eriline kirg kosmeetika vastu. Ilma naljata! Selle peale reageerivad nad sama tormiliselt ja isukalt nagu juustu, hakkliha vms nämma peale :S ükskõik kas tegu on silmapliiatsi, rimpsmetushi või huulepulgaga.... isegi puudrit on üritanud näksata. Ja kui ma siis enne jaole ei saa siis on kõik pessa veetud :S Et mitte teemast kõrvale kalduda siis meie omadel on sellne komme, et terade/graanulite kousist ei võta keegi mitte midagi ära kuid see kauss kuhu nämmat käib.... kõigepealt süüakse kõht täis kohapeal ja ülejäägid pesa taha ladustamisse. Mina vaatan et kauss tühi ja panaen juurde... hea loogika ju... :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 09. juuni 2005, 10:31

ipi kirjutas:kui ma puuri koristan siis on kõikides neljas nurgas toitu 8) 8) ja kõik läheb raisku :? :?


Seega annad sa talle liiga palju, kui ta varusid korjab. Peaks andma vähem, et kõik oleks söödud. Minu omad tassivad ka söögi alguses laiali, aga mingil hetkel süüakse need peidetud palad ära, sest ega enne uut sööki ei saa ka.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie rott peidab oma toitu???????

PostitusPostitas TäpikeL » 09. juuni 2005, 20:32

Minu rotu peidab ka toitu. Ma arvan ka, et see on nende loomuses. Sest eks nad kipuvad seda peitma siis kui toitu on palju ja siis kui toitu on vähe. Minu rotu peidab koguaeg toitu. Eriti kui saab midagi head. Siis kogub ta need head asjad kõik ühte kohta ja läheb pärast seda nokitsema...
TäpikeL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 09. juuni 2005, 21:42

Kui on puuris mitu rotti, siis käibki nagu võitlus selle peale, et kõik haaravad suure hunniku paremaid asju ja peidavad need siis ära... et oleks häid asju enda jaoks rohkem. Puur aga seab piirid, nii et ega teiste eest peita ei anna midagi :D
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 12. juuni 2005, 17:43

Khm, minu rott teeb näiteks niimoodi, et esialgu peidab toidu ära ja unustab. Siis, kui ma selle toidu prügikasti viskan, tuuakse see tagasi jälle :P
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas teie rott peidab oma toitu???????

PostitusPostitas Molly » 22. september 2005, 15:49

Ka minu oma peidab ja püüab alati haarata võimalikult suure tüki. Päris naljakas on vaadata, kui ta terve keedetud muna hambus puuri poole kappab ja 3. korrusele ronib. Natuke koort tuleb ära võtta, muidu ei jää hambad külge. Aga see ei olnud küll naljakas,kui ta rasvase kanakoiva pihta pani ja sellega kardinat mööda üles ronima hakkas. Koiba ta enam lahti ei lasknud ja nii see tuli talle loovutada. Naljakas on ka see,kui ta jäätist suhu ahmib ja sellega puuri tahab minna. Poolel teel sulab jäätis ära ja rotu jääb jahmunult vaatama. Pähkleid ajab ta suhu hulgi. Mõned kukuvad maha aga ta lükkab ikka uusi käppadega suhu. Korra lohistas ta tervet küpsisepakki puuri suunas. Vahepeal käis puuris vett joomas ning pikutas veidi ja jätkas lohistamist. Vaene rots, ma võtsin selle paki tema käest lõpuks ära.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie rott peidab oma toitu???????

PostitusPostitas krinx » 23. september 2005, 11:39

Ei ole minu tüübid algusest peale toiduga peitust mänginud... Küll aga olen viimasel ajal märkama hakanud, et tihtipeale haaratakse hunnik makarone taldrikult ja tormatakse voodi alla. Ilmselt seal hea rahulik süüa, sest koristamise käigus pole küll makaronimägesid vastu tulnud. J kuna tee on pikk, siis topitakse põsed nii täis kui vähegi saab, et siis jalavaeva vähendada. Aga lahe on neid küll vaadata kui asju põske topitakse ja siis käppadega kaasa aidatakse, no kas saab veel ühe makaroni sinna sisse suruda või ei :lol:
Kasutaja avatar
krinx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie rott peidab oma toitu?

PostitusPostitas paraboa » 23. september 2005, 21:44

Tuustikul on komme kõiki mõeldavaid ja mõeldamatuid asju puuri oma magamiskarpi korjata (viimasel ajal seda ainult kapina kasutabki ) . Täna õnnestus tal erastada terve pannkook ja sellega puuri poole punuma panna . Ta nägi seda lohistades välja nagu äsja maandunud langevarjur :P
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Kissu » 23. mai 2008, 15:28

Minu Perlil on aga eriti huvitav uus kogumiskomme. Nimelt iga kord kui mina talle midagi annan, siis tema tubli tüdrukuna viib selle kuivtoidukaussi ja tuleb järgmise tüki järgi. Nõnda on ta nõus korjama sinna terveid kuhjasid. :lol:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Kellu » 31. mai 2008, 07:27

Stella ja Piiks on meil ka ühed suured koguja rotid. Nende meelest kohe peab neil olema üks suurem toiduvaru, ennem kogumist ei jäeta. Nad tegid isegi ühte eraldi karpi oma toiduvarude ladu. Praktiliselt oli terve väike karp head ja paremat toidukraami täis. Lõpuks otsustasin karpi tühjendada kuna olin kindel, et sealne toit on neil juba vanaks läinud ning välja tulid sealt karbist lihapallid, pähklid, aedvili jne.
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kogujarotid

PostitusPostitas Dolce » 14. november 2008, 19:41

Loen ja imestan, et kõik rotid polegi sellised, kes kõik asjad ainult pessa tassiks :-D
Minu paksuke Roti muud ei teegi kui ootab, et midagi süüa antakse ja siis jookseb toiduga kiiresti pessa, sekundi pärast juba uksel uut palukest ootamas, koguaeg selline nägu peas nagu oleks mitu päeva söömata :huh: . Ühesõnaga toitu näeb või toidu lõhna tunneb siis läheb nagu hulluks kohe :-D
Ja alati kui puuri puhastan, on tal pesa toitu täis, tundub, et ta tõesti ainult kogub, mitte ei söö:) Kuigi paks nagu pallike.

Väike rott jookseb ka toiduga minema aga sööb seda kohe omaette nurgas. Arvata muidugi võib, et halvad kombed jäävad ka talle külge varsti.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron