Kas teil on breketid?

Üldine sumin mittelooma teemadel.

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Hamstrike200 » 19. veebruar 2011, 12:08

Saara kirjutas:Kui terve rida on liiga taga või ees, siis võib haigekassa toetuse põhjuseks olla see, et lõualuu on liiga taga või ees. Ise Sa seda ei pruugi teada, aga arst näeb kohe ära. Minul maksis haigekassa terve ravi(v.a visiiditasud muidugi) kinni, sest alumine lõualuu oli liiga ees.

Mul on mõlema reaga suht nii. Ülemine rida mul liiga ees, alumine aga liiga taga.
Elu on joonistamine ilma kustukummita.
Tipsi - 19.Oktoober, 2010 - 11.Märts, 2011
Kasutaja avatar
Hamstrike200
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 114
Teemad: 11
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Järveotsa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas riverdarkness » 20. juuli 2011, 20:42

Alguses (nii 7 aastaselt) olid mul klambrid, aga arst keeras need ise katki ja käskis rahaga tagasi tulla.
Siis oli mingi 5 aastat vahet ja sain breketid.
Sain täiesti tasuta (isegi visiiditasu ei maksnud), sest mu hambumuse vahe oli 11mm.
Eks need breketid pole jah kõige ilusamad, vähemalt algul, aga kui ära harjud ja ise ei põe teiste arvamuse pärast, siis pole hullu, keegi ei märka neid. Mul ei märgatud, et ma enam breketeid-klamberid ei kanna!
Kandsin breketeid 3 aastat ja praegu pean üle 3 öö klamberid kandma.
Ma arlgul meeletult kartsin ja mõtlesin, et ei lase neid panna, aga ma oleks seda MEELETULT kahetsenud.
Aga mul olid ka hambad valusad - alguses kui sain siis mingi 5-7 päeva ja edasiste pingutamiste ajal oli nii, et 2-3 päevaga oli valu-tundlikkus möödas (tegelikult sõltub sellest kui tugevalt pingitatakse).
Ja ebamugav oli siis kui ma lõppfaasis pidin mingeid reastajaid kandma -ehk siis kummid mis tõmmati alumise ja ülemise breketi konksude taha ja see pidi lõualuid õigesti reastama.
Aga mina elasin selle üle ja elavad kõik teised ka :D
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Merru96 » 23. juuli 2011, 23:04

Breketeid/klambreid ei ole. Küllap on vedanud sirgete ja tervete hammastega :D Ma ei kujuta ette, milline ma breketitega välja näeksin.
Milly
Kasutaja avatar
Merru96
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 449
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas yepiii » 06. august 2011, 13:59

Ma saan augusti lõpus breketid üles ja millalgi hiljem saan alla ka.
kääbushamstrid Tarsan ja Triibu
kass Missa
kalad
yepiii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas sussu112 (Teema autor) » 18. august 2011, 21:44

Siis küsiks ka kuste ordotondi juures käite? Mina käin Tallinna Hambapolikliinikus(P.S seda aetakse segi Kaarli Hambapolikliinikuga. See on üks hoone) doktori nimi on Riina Einbalu. Väga tore arst(Kliiniku parim arst ka ).
Kasutaja avatar
sussu112
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 19
Pildid: 3
Asukoht: Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas HelloKitty12 » 18. august 2011, 22:26

Mina käin ka tallinnas.
Kasutaja avatar
HelloKitty12
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 506
Teemad: 11
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas HamsterRules1 » 18. august 2011, 22:58

Sain klambritest lahti :D jess. Tegelikult mingi neli, viis kuud tagasi juba, nüüd räägin ka normaalselt jne. Aga, vist saan uuesti(ei tea kas breketid või klambrid), sest mul tuli üks kihv ära, ja ei taha nagu välja kasvada üldse, nüüd hamba vahe jälle tulnud ja kole on. Ema paneb ortotondi juurde aja kinni, et läheks vaatama kas kõik ikka tip'top :) igaksjuhuks lihtsalt, et ikka süda rahul oleks
Sleepy ♥ ..
Kasutaja avatar
HamsterRules1
Õigekiri longab
 
Postitused: 262
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Maa Planeet
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Johhi » 21. august 2011, 08:39

Minul neid pole, õnneks. :P
Sonja :) Tahaks tuhkrut.
Kasutaja avatar
Johhi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 391
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn, Nõmme.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Hannake » 16. november 2011, 18:38

kuku22 kirjutas:
Ootan hirmuga tarkusehammaste tulekut... Pidavat kõik puseriti tagasi ajama.


Nojahh, kevad 2009 oli minu jaoks ilus aeg-pärast aastaid igasugu metalli suus kandmist sain neist lõplikult lahti...Kuni selle aasta alguseni kui tarkusehambad lükkasid kõik sassi ja ma veel liiga noor, et need välja tõmmata :dry: . Nüüd on all jälle breketid ja üleval klambrid (all igemed ei kannatanud klambreid). :wacko:

Minu ortodont rääkis, et tarkusehambad saab siis välja tõmmata, kui on juur all, vnoh, kui ei ole enam kapsli sees. Vanusest olenematta.
Brio & Rulle <3
Pildid hamstritest: http://fotoalbum.ee/photos/hhiire/sets/1229389
Kasutaja avatar
Hannake
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 10
Pildid: 0
Asukoht: Liigvalla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Hannake » 16. november 2011, 18:44

Muidu ma siis saan uuel aastal breketid suhu, nii üles, kui alla.
Käin Rakveres, arsti nime ei mäleta, kuid selles ringtee juuresolevas majas (polikliinikuks vist nimetati seda) asub.

Mina olen just selline imelik, kes tahab endale breketeid. Pärast on terveks eluks ilus naeratus.

Minu arst rääkis, et pärast breketite äravõtmist tuleb kanda veel mingisugust traati hammaste taga ja et parem oleks, kui see oleks seal terve elu vms. Kas teile on ka midagi sellist räägitud? :huh:


Hannake.
Brio & Rulle <3
Pildid hamstritest: http://fotoalbum.ee/photos/hhiire/sets/1229389
Kasutaja avatar
Hannake
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 10
Pildid: 0
Asukoht: Liigvalla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Misty1 » 16. november 2011, 23:25

Jah traadikest ehk siis retainer traati, mis kleebitakse hammaste sisekülgedele, sidumaks neid kokku, et saavutada parem ravi tulemus ja breketi ravi luhta ei läheks, kuna luustumine võtab aega ja hambad on kärmed vanasse positsiooni tagasi liikuma .Pole just ortodontia vallas käpp, aga minu teada eluks ajaks seda küll ei jäeta. Olen märganud seda küll vanematel inimestel, aga see on juba muu probleem- paradontoos, et hoida neid ettepoole vajumast. Hügieen on selle ja breketi ravi ajal väga oluline. Toiduosad kipuvad ikka breketite vahele kinni jääma ja kaaries kerge tulema.
Poeg sai mul hiljuti ka breketid. :roll: Ei kaeble. Ainult pärast pingutamist u 4 päeva on hellad hambad.See norm. Isegi vaha ei kasuta tihti.( See kuulike mis vajutatakse kohale, mis kipub huult v põske hööruma)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Rott100 » 17. november 2011, 17:04

Mul pole breketeid, kuid mul olid klambrid.

Rott100
Minu pisikesed:
Valgeke-Pontsik,
Elirksa.
Kasutaja avatar
Rott100
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 76
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas margotx » 05. märts 2012, 16:01

Ei aga kunagi tulevad vist :(
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas spuuki » 12. juuli 2012, 16:50

Ei mingeid breketeid, õnneks! :)
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas 3rika » 12. juuli 2012, 17:14

Mul olid vanasti mingi jube x-asi. Kahe tagumise hamba ümber pandi kinnitid ja siis traadid kinnitusid nendesse aasadesse ja läksid välja ning siis kummiga ümber pea. Pidin öösiti kandma. Mul oli alalõualuu palju rohkem sees, kui ülemine ja nii üritati seda vahet vähendada. Igal hommikul hambad valutasid. Muidu on mule räägitud küll, et ma peaksin omale laskma breketid panna, kuna mul silmahammas reast täitsa väljas aga kuna mul haigekassa seda kinni ei maksa, siis ei ole raatsinud panna. Kunagi kui miljonär olen, lasen kirurgiliselt selle korrigeerida :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas närilised2 » 12. juuli 2012, 19:15

Mina saan talve alguseks! :hanky: Fuih seda ei oota küll eriti! :bang:
Tahaks osata loomade keelt!
Armastan sind Miku kogu südamest!
Kasutaja avatar
närilised2
Õigekiri longab
 
Postitused: 123
Teemad: 2
Pildid: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Memory10 » 20. juuli 2012, 21:57

Sain ka just eelmise aasta sygisel breketid. Mul ei olnud piimahambad õigel ajal ära tulnud ja seepärast kasvasid kaks hammast nagu mingid vampiiri hambad kuskil ülevalt välja ja see vaatepilt oli ikka väga kohutav. Ahh, kuidas ma seda breketite panemist kartsin, kuna üks sugulane oli ikka selliseid hirmulugusi nendest rääkinud. Tegelikult ei olnudki väga hull, ainult et väga kõrgeks on need hinna seal küll tõstetud. Iga kuu vähemalt 70 eurot mingite kaarte vahetuste ja muu jama peale. Ja breketid ise maksid juba 600 ja 500 eurot, kuna mul iseligueerivad, v6i mingid sellised breketid. Kumme pean ka kandma ja alguses tegid need lausa põrgupiina, nüüd olen juba ära harjunud.
HOPAD!!! Jänkud ruulivad!
Kasutaja avatar
Memory10
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 713
Teemad: 7
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 20. juuli 2012, 23:44

Sain ka paar kuud tagasi breketid. Alguses pandi ainult ülemisele hambareale kummid, mis tegid haiget veidi ja olid ebamugavad. Süüa oli paha, sest kummid segasid. Pärast pandi breketid, vot siis oli küll väga paha. Iseenesest need ei torkinud, aga kui toitu mälusin, oli väga valus. Lohutasin end sellega, et teistel inimestel on ka breketid, mitte ainult mul. Breketid tegid ülemise huule seestpoolt katki ja kõik oli verine sealt, ning valus. Vaha panin peale ja see üldiselt aitas, aga breketitel on mingid terad ja need torgivadki. Tagumisel hammastel on mingi terav asi, kui sõrm sinna panna ja õrnalt tömmata, siis mul läheb sõrm veriseks. Kas peabki sealt terav olema? Augustikuu alguses lähen Pärnu hambapolikliinikusse tagasi, siis pingutatakse midagi seal. Pidavat kogu jama otsast peale uuesti hakkama, appi :-D. Nüüd pole üldse valus. Mõni asi mis segab, on see et süües
jääb toit breketite vahele ja segab. Muidu see hind on selliste asjade nagu breketite jaoks minumeelest kallis. Selle raha eest saaks osta juba auto.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas Merily » 21. juuli 2012, 20:03

Ilu maksab. Hambad on ju üleüldise tervise alus, seega mitte ainult ilu jaoks. Loomulikult on kallis ja kõik võiks ju odavam olla, aga mina leian, et hammastesse investeerimine on üks paremaid kohti, kuhu oma raha panna.
See tagant traat ei tohiks küll niimoodi torkida. Arst peab sellega midagi ette võtma. Ma arvan, et see on see, kui traat hambaid sirgu tõmbab, siis ta sealt tagant poolt tulebki järjest rohkem välja. Minul oli ka kunagi nii ja siis arst parandas selle ära.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teil on breketid?

PostitusPostitas zicka » 21. november 2022, 20:13

jah, ma olen juba paar kuud breketeid kandnud.
zicka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Jutud vabal teemal

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist