Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

Kõik, mis puudutab ruigami söötmist-jootmist-närimist. Mida pakkuda maiustamiseks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas jannnu- (Teema autor) » 30. juuni 2008, 00:36

Mure siis selline, et sain hiljuti kaks notskamit aga kumbki neist ei harrasta juua, ega süüa kuivtoitu.
Kuivatatud heina söövad, värsket heina ka ja igasuguseid muid asju ka aga kuivtoit ei kõlba.
Niisiis on küsimus selline, et kas on väga paha kui nad ei söö kuivtoitu? On seal sees äkki mingeid aineid mida notsud kindlasti saama peaksid?
Ja joomine on ka täpselt selline, et ainult nuusutatakse ja minnakse minema (vett vahetan iga päev). Samas nad söövad ka värsket koguaeg (alati on midagi, sest nad peaksid ka värskete asjade seest vedelikku saama, ma arvan :happy:)
Viimati muutis Kissu 30. juuni 2008, 10:07, kokku muudetud 3 korda.
Põhjus: Korjasin siit ära teemasse mitte puutuva küsimuse ja tegin sellest eraldi teema. Kirjavahemärkide ette ei käi tühikut, parandasin siin postituses need vead ära, edaspidi püüa ise.
Elvis, Minni, Aleksander, Nässu, Juta-Leenu.
jannnu-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas Kissu » 30. juuni 2008, 10:15

Kuivtoidu osas võib olla tegu sellega, et vanas kodus neile lihtsalt kas ei antud kuivtoitu või anti mõnda teist kuivtoitu. Tegelikult suudab merisiga ära elada ka heina ja värske toidu peal aga natukene kuivtoitu oleks tõenäoliselt siiski hea (seal ikkagi erinevaid teravilju ja muid häid asju sees). Mina soovitaks sul katsetada erinevaid kuivtoite ja vaadata kas mõni sümpatiseerib sinu notsudele paremini (jah see katsetamine on küll suhteliselt kallis lõbu). Millist kuivtoitu sa üldse neile praegu annad? Oma kogemustest ja ka teiste kommentaaride põhjal tasuks proovida graanultoite, neist ei raatsi notsud reeglina ära öelda. :happy:

Vee joomise osas kahtlustan ma jällegi, et järsku on sul teistsugune pudel või ei olnud vanas kodus neil üldse pudelit? Järsku notsu lihtsalt ei oska sellest asjandusest vett kätte saada? Muidugi on võimalik, et ta saab oma vee vajaduse kätte värskest toidust, kuid minu notsud igatahes joovad lisaks oma värskele toidule veel vähemalt 1/2 oma 500ml pudelist päevas.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas jannnu- (Teema autor) » 30. juuni 2008, 10:22

Mm , siis peaks vist notsude eelmise omanikuga ühendust võtma .. :happy:
Aga eks me proovime graanultoite ka siis . :-D
Elvis, Minni, Aleksander, Nässu, Juta-Leenu.
jannnu-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vee/toidu kvaliteet

PostitusPostitas Raidu » 07. juuli 2008, 14:50

Minu oma alguses ei osanud üldse juua, aga ükskord ma aitasin teda, et andsin pudeliga käest juua ja ise pigistasin ka natuke, et vett paremini tuleks. Siis õppis ta selle ära ja nüüd meeldib see talle nii väga, et ainult vett joobki, pidevalt närib ka seda toru ja tahaks nagu seda kera, mis seal sees on kätte saada. :biglove:
Merisiga PUMBA
Kasutaja avatar
Raidu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas jannnu- (Teema autor) » 22. juuli 2008, 16:14

Ma olin tükkaega siit foorumist eemal. Ja selguski et notsud olid graanultoitude peal, ning see joomine oli vast sellepärast ära unustatud kuna nad said mitu korda päevas värsket ja järelikult polnud neil vajadust juua. Nüüd üks päev said nad ainult värsket heina(ei porgandit, kurki jms), ning jõid ka pudeli poolenisti tühjaks. :razz:
Elvis, Minni, Aleksander, Nässu, Juta-Leenu.
jannnu-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas Kissu » 22. juuli 2008, 17:04

Nüüd söövad-joovad siis kenasti? Tore kuulda!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas Kaisa89 » 19. august 2008, 12:11

Eee ma ei oska küll öelda miks nad ei söö ja ei joo aga äkki nad on nii harjunud ja äkki sesl kus nad enne elasid ei antud neile kuivtoitu ja vett vaid ainult varsket ja heina. Mina näiteks tean ühte kellel nii oli.
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas triini22 » 19. august 2008, 12:25

Teemaalgataja juba ütles, mis oli põhjuseks, miks nad tema juures pakutud kuivtoitu ei söönud. Pole tarvis teha selliseid postitusi, kus öeldakse, et ei tea.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas Geisha » 27. august 2014, 20:31

Oskab keegi äkki veel mõnda kavalat nippi soovitada, kuidas merisead joogipudelist jooma õpetada? Minu omad on ka varem harjunud tavalisest kausist jooma, aga tahaksin, et nad õpiksid pudelist jooma, et neil oleks puhas vesi alati olemas, ka siis, kui ma näiteks päevaks-paariks kodust ära lähen... Kaussi kipuvad nad ju ikka pissima-kakama või ajavad selle hoopis ümber. Minu sead on iseenesest noored, alles juulis sündinud, nii ehk on lootust ära õppida.?
Geisha
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsud ei söö kuivtoitu ning ei joo joogipudelist !

PostitusPostitas Mercar » 27. august 2014, 21:13

Suure tõenäosusega mõjub, kui neile pudelit käes hoides seda nina alla pakkuda pudelit samas pigistades (pehmemast plastist pudel selleks hea) ,et seal tila otsas veetilk vett ripub. Kui notsu seda lakub siis alguses tasubki pudelit pigistada, et ta saaks kergemini vett kätte. Nii vaikselt harjutades peaks mõne päevaga loomad pudelist jooma õpetama. Eeldusel et notsud liialt arad pole.
Siis ise muidugi kodus olles saab vee kausi ära võtta ja jälgida, et mõlemad ikka joomas käivad. Vajadusel üht või teist veel õpetades...

Vähemalt rottidega toimib, ei näe põhjust miks notsud nii ära õppima ei peaks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist