Paaritumine

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Paaritumine

PostitusPostitas Soldier (Teema autor) » 26. november 2014, 23:29

Mul on kodus kaks sebraamadiini. Sooviksin väga omale väikeseid linnupoegi aga mul on puuris pesa aga sinna ei ole ühtegi muna tekkinud :sad: . Linnud on kogu aeg koos ja nii edasi aga mida teha, et nad rohkem nagu klapiksid või nii? :-D On mingi viis neid üksteisest rohkem hoolima panna? :'( Sooviksin nii väga, et see juhtuks. Oeh ja kui ei ole mingit viisi, et see juhtuda saaks siis mis võiks olla põhjus? :'(

Aitäh isegi kui lihtsalt vaatate teemat ja midagi öelda ei oska aga võiksite oma teadmisis jagadA
Viimati muutis Soldier 15. veebruar 2016, 21:40, kokku muudetud 1 kord.
Soldier
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paaritumine

PostitusPostitas nuki8 » 27. november 2014, 13:55

Võiksid uurida nende käitumist looduses ja seda, millised nõuanded on kasvatajate veebilehtedel. Üldiselt peaksid linnud pesitsema hakkama kevadel, praegu on liiga pime. Puur peaks olema vaikses kohas, hea toit, sobiv vanus lindudel, õige valgusaeg, niiskus. Sebrad on julmad lapsevanemad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paaritumine

PostitusPostitas Soldier (Teema autor) » 27. november 2014, 15:29

Jah olen lugenud küll , et nad võivadoma munad pesast välja visata, ning need ära süüa jne. Aga ma pole kuskilt leidnud seda pesitsemis aega leidnud :) Aitäh :)
Soldier
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paaritumine

PostitusPostitas nuki8 » 28. november 2014, 08:40

Sa pole piisavalt otsinud. Siin on nt. kõik olemas http://www.amadiin.com/liigid/sebraamadiin
Eesti keeles on nende kohta palju head infot.
Kui tahad enne kevadet linde pesitsema saada, pead päeva pikemaks tegema ja täitma ülalpool toodud nõuded. Linnud ei pesitse ka siis kui neile ümbrus ohtlik tundub (häirimine, lärm jne). Või on toit ebapiisav ja üksluine. Ükski tibu ei kasva ainult teratoidul normaalseks täiskasvanuks linnuks. Vaja on idusi, taimset toitu, värsket toitu, pehmet toitu, loomset toitu. Olgu, päris sitikaid püüdma minema ei pea, kuid saad neid asendada munaga ja putukavastsetega jms.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist