Mafalda ja Mario kudrumudru

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Mafalda ja Mario kudrumudru

PostitusPostitas polina (Teema autor) » 03. aprill 2014, 15:24

Tere!

Mõtlesin hakata pidama päevikut siin oma viirupaari viimastest tegemistest. Kirjutama ajendab kõige rohkem muidugi see, et nüüdseks on puuri küljes u 3 nädalat olnud pesakast, mida Mafalda hoolega algusest peale läbi uuris ja u 2 nädalat on nad kokku siis "asjatanud" omavahel :wink: õrre peal. Niisiis andis pesakast signaali ja eks kevad teeb oma töö.
9238


Kahjuks muretsen ka väga Mafalda pärast, sest teada on, et ei ole see munade ärakandmine nii lihtne midagi ja kui munemise protsess läbi on, siis võib veel igast saagasid järgneda( a la muna väljaviskamine pesakastist, surnud tibud, viljastamata munad jm mida kõike ma netist olen välja otsinud) Nagu pildil näha on, on Mafalda kehaehituselt hetkel üks paras rakett. Sabaalune on tünjas ja parem rind on miskipärast samuti punnis. See rinna asi paneb muretsema, tundub nagu oleks miskit kinni ja ei pääse liikuma(muna või?). Väljaheited on tal üüratud. Sööb, joob nagu ikka, kaltsiumikivi nokib usinalt. Käitumiselt on õnneks samasugune nagu enne, elav ja kutsub tihti Mariot korrale, eriti kui pesa lähedusse satub.

Hommikuti meeldib neile ikka kudrutada ja nagu mainisin, sugutung on alles. On see normaalne? Mario musitab palju ja emane vastab talle meeleldi ja juba ajab pea kuklasse ja saba nö üles, et u "tule, tule mulle peale". Reaalselt aga pole ma kordagi näinud, et ühe päriselt toimuks. Mario nagu ei oska teha seda. Youtube, abimees näitas kuidas "budgies mate" ja need seal olid ikka tasemel. Mario aga lihtsalt nühib, nühibja ronib talle lõpuks selga jalgadega kuni emane teda vihaselt minema ajab. Võimalik, et mina ise pole peale sattunud õigele asjale. See selleks, loodetavasti olen ma lihtsalt valel ajal neid jälginud.

Pesakasti lisasin saepuru, linnutoidust panen lisaks seemnetele purustatud keedumuna segamini koortega ja leotatud tatart(ei sobinud), porgandit, hirsioksi.
Kuna mingi aeg jäi silma see, et emase klooak on punnis(netis on ohtralt neid lugusid kui emasel läheb see põletikuliseks, kuna muna ei välju ise), siis mõtlesin, et vb meeldiks talle soojem basseinivesi. Aga ta ei teinud sest välja muidugi. Leidsin soovituse, et see kergendab pingeid seal all pool. Nagu rasedatelgi tegelikult:)

Esimesed ülestähendused tehtud. Vaatame edasi.
Viimati muutis polina 07. mai 2014, 14:56, kokku muudetud 2 korda.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario rautab teda ikka edasi:)

PostitusPostitas nuki8 » 04. aprill 2014, 06:57

Mulle tundub see nö. punn emase rinnal rohkem nagu toitu täis pugu :) Enne munemist muutubki väljaheide suurekoguseliseks ja pepu on punnis. Kindel märk, et muna on tulemas. Kui muna kinni oleks, siis näeks lind ikka väga haige ja apaatne välja. Hingeldab nokk avatud, suled on turris ja jalad võivad paiste minna.
Et isane ei oska korralikult asjatada, sellepärast ära muretse. Küll ta õpib. Minu papagoi ronis emasele üldse tagurpidi peale nii, et nühkis oma sabaalust vastu emase pead. Hiljem oli ta aga suurepärane issi. Enne munemist käibki neil tallamine ja musutamine pidevalt.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario rautab teda ikka edasi:)

PostitusPostitas polina (Teema autor) » 10. aprill 2014, 09:38

Tänud nuki8 mõtete eest:)

Nädal möödas. Käitumises pole midagi muutunud kummagil linnul. Välja arvatud see, et Mario näitaks nagu kohta kätte sellega, et kui Mafalda on pesakastis, siis tormab ta ka süüdimatult sinna sisse, ja hullu tramburai järel, vupsab Mafalda sealt kastist välja. Muudmoodi ei oska seletada seda kui Mario show-off;) Ma loodan, et neid päris eraldi puuridesse ei pea paigutama lõpuks...

Emase punn rinnal on tänase seisuga päris suureks läinud. Uurisin siis viirpapagoi sisikonda, siin üks päris hea illustreeriv pilt http://www.budgie-info.com/budgie-digestion.html

Mafalda punnid siin:

92469245

fotolt pole päris hästi näha millisel poolel ta asub, aga sellest saab küll aru, et see pole teps mitte väike. punn asub konkreetselt vasakul pool rinda, papagoi poolt vaadatuna siis.
sisikonna pildilt järge ajades aga klapib küll see, et see punn täpselt pugu kohal(stomach). Ausalt öeldes ei anna ikka see rahu, sest näeb ta äärmiselt ebaloomulik välja.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario rautab teda ikka edasi:)

PostitusPostitas nuki8 » 10. aprill 2014, 11:34

Äkki oleks hea neid pilte mõnele linnutohtrile näidata?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario rautab teda ikka edasi:)

PostitusPostitas Mercar » 10. aprill 2014, 15:10

Ei ole linnutundja aga pugu on ikka crop, ja gizzard on magu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario käib ikka peale

PostitusPostitas polina (Teema autor) » 11. aprill 2014, 11:35

Just, my bad.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario käib ikka peale

PostitusPostitas polina (Teema autor) » 11. aprill 2014, 11:41

Võtsin ühendust ühe veterinaari-linnuasjatundjaga(supertore arst, kelle juures varemgi viiruteemade puhul pöördunud, aga kel kahjuks käed-jalad alati tööd täis). Näitasin pilti ja arvas ta sedagi, et võib olla sellest tingitud, et ta ülesöödetud! Tõepoolest, aegajalt annab Mario talle ka veel noka vahelt midagi lisaks sellele mida ta ise sööb:) Soovituse sain sellise, et emasele tuleb kummelit anda. Ja kui ei joo topsist, siis süstlaga kasvõi. Õnneks polnud tarvidust(ei taha ju rasedat traumeerida) - käib ja joob ise agaralt joogipläskust;)
Kui mu silm nüüd ei peta, siis tundub ka, et see pugu nüüdseks kahanenud, vähemalt nii suur kui eilne vulkaanimägi, ta enam pole.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario käib ikka peale

PostitusPostitas nuki8 » 11. aprill 2014, 17:47

Isane peabki emast söötma hakkama, sest varsti jääb proua järjest kauemaks pessa. Isase ülesanne on siis emase söötmise eest hoolitseda.
Kui tahad teega mässata, siis peab olema see hästi lahja. Väga õrna värvi ja lõhnaga.

Aga kui sa seda punni näpuga katsud, kas see on pehme? Jäin mõtlema, et kas pugu on ikka nii all. Kui saad kunagi karvutuid tibusi näha, siis näed kui suur pugu on. Muidugi on linnutita keha teistmoodi natuke. Näe siin üks karvutu, punnis puguga viewtopic.php?f=44&t=10842
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario käib ikka peale

PostitusPostitas polina (Teema autor) » 11. aprill 2014, 21:46

Võtsin Mafalda punniproovi:) Poolkõva- muudmoodi ei oska seletada. Päris laiali ei saanud seda vajutada(mitte et ma püüdnuks seda teha...), aga kivikõva ta ka polnud. Mul ei ole küll selgeltnägija röntgenvõimeid pean nentima, aga miskipärast kujutasin ette väga hästi, et seal võib olla muna. Nii õige suurusega oleks see selle kohta. Samas asukoht räägib vastu.
Vaatasin su nümfi pilte, nuki8:) 5ndal pildil eriti hea näide. Mida vanem linnupoja, seda madalamale pugu vajub. Ma arvan, et Mafalda punn ongi pugu kõrgusel. Ainult üks eripära on see, et see konkreetselt vasaku rinna peal, mitte keskel.
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario käib ikka peale

PostitusPostitas nuki8 » 12. aprill 2014, 18:38

Äkki on tegemist mingi kasvajaga? Või miski kogunenud vedelik..ei kujuta ette. Või põletik? Kahte viimast saaks rohtude või süstidega parandada. Võibolla saaks arst röntkeni teha?
Muna see kindlasti pole. Muna kui punnitab, siis ikka taguotsast.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mafalda kannab mune, aga Mario käib ikka peale

PostitusPostitas polina (Teema autor) » 07. mai 2014, 14:53

Aega on nüüd päris kaua läinud, aga vat munaasja pole ikka saanud. Oeh, hoopis sellised uudised:

Eile sai Mafalda linnutohtri juurde toimetatud ülevaatuseks. See rinnapunn ja paisunud kloaak ja üleüldine kehv olek(suled turris) pani juba häirekellad lööma. Arst näppis teda igati (urgitses isegi sealt altpoolt kuivanud kakat välja) ja ütles, et talle tundub, et Mafal on pugupõletik. Sellele viitab see punn ja nn kükitamine nr 2-e väljutamisel. Selline põletik tekib kuiva toidu söömisel. Kindlasti mitte pole tal munad valmimisel. Iseenesest see hea uudis, sest mis munejat haiget linnust saada võiks:)
Määras ab kuuri 10-päevase, soovitas soojenduslambi hankida ja muidugi värsket menüüsse lisada. Paprika pidi hitt olema ja lisaks kõik magusamad puuviljad. Ütles, et kui kõiki neid soovitusi järgida saab terveks. Arsti nimi pole mulle teada, sest mina ei toimetanud patsienti tema juurde.Asub see kliinik Kiili tn-l Mustamäel. Supersoe arst ja igati soovitatav.
Nüüd siis aeg teema pealkirja ka muuta, munade kandmine ei ole enam topicuks;)
polina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mafalda ja Mario kudrumudru

PostitusPostitas nuki8 » 07. mai 2014, 18:58

Väga hea, et lind nüüd ravi saab. Loodan, et ta paraneb. Kirjuta kui muutusi on. Soojenduslambi peaks saama asendada tekkidega ja radiaatori soojusega. Lihtsalt kindel temperatuur on vajalik, mitte valgus.. ma arvan. :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron