Esimene pesakond

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Re: Kui vanalt teie viirpapagoid esimese pesakonnaga maha sa

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 28. juuli 2004, 19:39

Juuli-ann kirjutas:Minu viirpapagoid on juba üle aasta vanused ja nad pole siiamaani poegi teinud. Ma olen näinud, et nad paarituvad, aga tulemusi ei ole. Olen kuulnud ka, et erinevat värvi viirpapagoid hästi järglasi ei taha saada... Ja kirjandusest olen lugenud, et kui sul on ainult üks paar viirpapagoisid, siis nende järglaste saamine enamasti ei õnnestu, sest puudub teiste viirukate motiveeriv mõju :? ...


See võib õige olla küll, et kui teiste lindude mõju puudub, siis võib järglaste saamine ebaõnnestuda. Minu omad on isane 1 a ja emane saab kohe 2 a-ks. Panin paar kuud tagasi neile pesakasti. Emane on küll sellest väga huvitatud - uurib nii seest kui väljast ja loobib minu pandud materjali sealt seest välja. Aga sellega asi piirdubki. Paaritunud nad ei ole, kuigi emane on ilmselt pesa tegemiseks valmis. Isane musitab teda küll, aga kaugemale pole asi läinud. Kui sinu omad juba paarituvad, siis küll ka pojad tulevad :) .
Kas pesakast on sul pandud?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 28. juuli 2004, 19:50

On küll ja emane käib seal ikka iga päev... Ja kui ta seal sees on, siis pistab ta pea välja ja norib isaselt süüa. Ja isane pakubki seda talle:). Aga jah, järglasteni pole nad jõudnud.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 28. juuli 2004, 20:20

See värvi jutt on kahtlane. Igastahes minu emane ja isane viirpapagoi on täiesti eri värvi ja nad ei saandu eriti läbi ka. Aga munesid küll ja pojad tulid, Kasvatasid oma pojad üles ja kõik on terved. Pojad on nedega samas puuris. Pojad jäävadki minu juurde. Pojad koorusid neil siis kui nad olid umbes 10 kuused.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt teie viirpapagoid esimese pesakonnaga maha sa

PostitusPostitas kiwi » 28. juuli 2004, 20:40

see värvi jutt on mulle ka tegelikult uus - pigem on nii et neil võtab see aega. Minu linnud said esimesed lapsed nii kolme aastaselt, isegi vanemad olid ja selleks ajaks oli neil kujunenud väga hea klapp omavahel - eks aeg näitab.Nad on tglt veel ju väga noored eks ükshetk nad avastavad teineteist (you know what i mean)...nö. :oops: :wink:
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir » 29. juuli 2004, 18:36

Minu viirukad on kah kuskil 2-3 aastased ja nüüd esimene pesakond.Motiveeriva mõju jutt käib minu lindude puhul paika.Varem Vidrik ja Õnnelemb pidevalt kaklesid omavahel, kui siis sügisel 7-kuuse emase (Vingt-vängti) juurde ostsin.Üks palagan hakkas pihta---Vidrik jooksis mõlema emase eest, kahju oli teist vaadata, et naiste võim ja asi hoopis hullem kui enne.Niipea kui kevadtuuled õues puhuma hakkasid ja väljas oli kuulda veesulinat, ilmus nende puuri ka pesakast.Vidrik võrgutas Õnnelembi oma kena siristamisega ära ja õige pea sai kaklemisest musutamine, sealt see asi arenema hakkaski, ning kõik see aeg püüdis Vingt-vängt Vidrikule oma austust avaldada.Kord nägin isegi, kui Vidrik ja Vingt-vängt väljas lendasid ja Õnnelemb välja armukadetsema tuli.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt teie viirpapagoid esimese pesakonnaga maha sa

PostitusPostitas urammat » 04. november 2004, 14:00

Nagu on inimkonnas tõsuteel järjest varasem abiellumine ja peresoetamine on ka viirukatel esimesed "tited" kiired tulema. :lol: Minul nad poegisid juba kaheksakuuselt ja täiesti edukalt. Ega lindudel pole vaja enne karjääri teha ja "mammonat" kokku korjata, piisab vaid korralikust kaaslasest ja pidamistingimustest ning esimesed pojakesed on kiired tulema! :lol: Muidugi tasub ka vanu tarkusi ja ürikuid (raamatuid) uskuda, kuid reaalselt toimib kõik pisut varem. Edukat poegimist soovides kõigile viirukasõpradele! :)
urammat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt teie viirpapagoid esimese pesakonnaga maha sa

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 04. november 2004, 15:22

Reaalselt võiksid ka 13-14 aastased tüdrukud emaks saada, aga igaüks teab, mis tagajärjed sellel on (kes hakkab last kasvatama).
Ja nii ka viirudega. Nemad võivad ju selleks bioloogiliselt valmis olla, kuid kas see ikka neile nii hea on?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kui vanalt võivad viirud esimesed tibud saada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. märts 2005, 15:05

kui vanad peavad viirud olema et saada pogei?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 19. märts 2005, 15:23

Vähemalt aastased. Poegi saavad ka nooremad, aga siis on suurem töenäolsus, et pojad ei kasva üles või on väga nõrga tervisega.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui vanalt hakkab viirpapagoi munema

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 06. august 2005, 12:16

Enne aastaseks saamist pole soovitav neil poegi lasta tulla, kuigi emane võib munema hakata juba 6-7 kuuselt (loomaaias lugesin viirpapagoide kohta, et nad on suguküpsed 3-4 kuuselt, kuid seda ma ei usu).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas otkas » 06. august 2005, 19:20

kuidas siis neid peatada saab????
otkas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui vanalt hakkab viirpapagoi munema

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 06. august 2005, 19:24

Ära neile lihtsalt varem pesakasti pane. Muidugi võivad nad ka ilma pesakastita munema hakata, kuid esimest korda on see vähe tõenäoline.
Viimati muutis Annie 01. detsember 2005, 21:25, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas otkas » 06. august 2005, 19:30

Mis asi see pesakast on?ja kust seda saada.......kust ma aru saan et ta on n.t.8kuune?
otkas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui vanalt hakkab viirpapagoi munema

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 06. august 2005, 19:51

Pesakast näeb välja selline:
Pilt
Seda peaks olema igas lemmikloomapoes saada.
Kui lind ei ole päris noorena võetud, siis ei olegi kerge tema vanust määrata. Emasel viirul on vahanahk algul heledam, hiljem läheb pruunikaks ja krobelisemaks, aga see juhtub kindlasti enne tema aastaseks saamist. Isasel on vahanahk algul lillakas roosa ja umbes 3 kuuselt hakkab minema sinakaks. Kas Sa ei tea, kui vana linnuke oli, kui ta said?
Viimati muutis Annie 07. august 2005, 14:02, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui vanalt hakkab viirpapagoi munema

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 06. august 2005, 20:34

Vahanahk on noka peal olev, st ninasõõrmeid ümbritsev osa.
Kui Sa papagoidest midagi ei tea, siis niimoodi siin ühe teema all kõigest rääkida on raske. Loe hoolikalt läbi teised papagoimaja teemad ja soovitan Sul koju muretseda raamatu sarjast 101 nõuannet "Kui kodus on lemmiklind" ning sarjast lemmikloomad "Viirpapagoi"
Pilt
Neid peaks olema saada igas natukenegi suuremas raamatupoes. Ma usun, et saab ka raamatukogust. Väga asjalikud raamatud.
Siin on üks teema, kus isasest ja emasest viirupojast pilt ka olemas:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=4180
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui vanalt hakkab viirpapagoi munema

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. august 2005, 22:54

tegelikult oleksid sa pidanud viirude kohta lugema juba enne nende ostmist :roll: aga ma soovitan sul osta see viirude raamat.. :) seal on minu arust põhjalikumalt kõik kirjas kui "kui kodus on lemmiklind" raamatus.. :D :D :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. august 2005, 19:48

ma olen juba mõndasi raamatuid lugenud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Viirpapagoide paaritumine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. november 2005, 17:15

Minul on selline küsimus, et kui vanalt võib üks viirpapagoi paarituma hakata? Millal ma sellest aru saan ja kuidas sellest aru saan? Millal ma pean selle pesakasti ostma? :eek: : Palun aidake mind selles olukorras. :oops: ::( [/b]
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas margitikas » 10. november 2005, 19:02

Ühe aastaselt.Jah nad on võimelised ka varem lapsi saama,aga see on sama,kui inimlaps võib teoreetiliselt 12-13 aastaselt lapse saada.Saadakse aga ikka alles 18 ja .....vanuselt.Seega,kui su linnud on vähemalt 11-12 kuused ja nende üldine läbisaamine on hea,näed,et isaslind söödab emast,on sul poegade saamise soovi korral vaja neile pesakast panna.Sedasaab osta lemmikloomapoest ja maksab see 70.- Pesa põhja tuleb panna pool peotäit saepuru.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 10. november 2005, 21:53

viirpapagoid võivad n.ö lapsi saada 10-12 kuuselt...parem kui nad oleksid aastased, siis on suurem tõenäosus et pojad ka kooruvad ja üles kasvavad.Pesakast osta siis, kui nad on umbes aastased või vanemad, kuidas tahad siis osta pesakast ja nad lähevad sellega tutvuma ja varsti leiadki kastist armsad munakesed :)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kui vanalt võib veel papagoisid paaritada?

PostitusPostitas musuke » 20. august 2007, 09:30

emane papagoi on 3 aastane ja isane on 6 aastane ja tahaks teada,et kas emane poegi saab?(tean et see võib olla nõme küsimus)seda tahab teada minu sõber!
musuke
 
Prindi postitus

Re: Kas saab?

PostitusPostitas sindrinahk » 20. august 2007, 12:16

Teoreetiliselt ei ole hea üle 4-5 aasta vanusel emasel enam lasta poegi tulla. Iseasi muidugi, mis vanuseni nad tegelikult ka poegi on võimelised saama. Arvan, et kes tahab terveid poegi, ei peaks enam üle 5 aasta vanale viirule laskma poegi tulla.
Antud tsitaat pärineb Annie varasemast postitusest.

Maini ka, mis liiki su papagoi on, et keegi teaks sulle vastuse anda, sest erinevatel papagoidel on erinev eluiga ja seega ka erinev maksimaalne vanus poegimiseks/paaritumiseks.

Selline pealkiri ei ole reeglitele vastav, kuna sellest ei ole võimalik välja lugeda, milles antud postituse sisu seisneb. Muutsin pealkirja ära.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanalt võib veel papagoisid paaritada?

PostitusPostitas margitikas » 21. august 2007, 10:54

Tegelikult péale linnuliigi nimetuse oleks vaja teada, kas emane on ka varem munenud ja poegi välja haudunud. Isase vanusel pole tähtsust- nemad võivad hea tervise korral lõpuni poegi sööta ja kasvatada. 4-5 aastast emast esimest korda muneda laskmisel võib muna kinni jääda- oht selleks on suurem, kui noorel linnul. Nii olen lugenud, omal kogemusi pole.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Canary » 30. juuni 2008, 20:15

Minu ühel tuttaval läks emane viirukas alles 8 aastaselt esimest korda pesale. Sellest ei tulnud midagi välja, sest ta ei viitsinud munadel istuda. Järgmiste munade haudumisega tuli ta ilusti toime. Pojad olid terved ja tugevad.
Rõõmu igaks päevaks!
Kasutaja avatar
Canary
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas kertu0208 » 06. juuli 2008, 23:56

Nii vanalt ei tohiks emane enam haududa, see kurnab teda väga. Soovitatavalt oleks kõige vanem emane 5-aastane, keda võib hauduma lubada.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Canary » 07. juuli 2008, 20:15

Tal oli ehitatud suur puur,ja selles palju linde. Ta ei oleks saanud ära hoida linnu pesale minemist. See oli umbes 20 aastat tagasi.Teadmised lindude kohta olid siis väga väikesed,kuna ei olnud inlmestel vastavat kirjandust ,kust lugeda.
Rõõmu igaks päevaks!
Kasutaja avatar
Canary
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas papa » 26. august 2008, 11:58

Tere, ma panin oma lindudele pesakasti 2 päeva tagasi emane tunneb küll huvi selle vastu käib sees ja puha aga mune pole. mida teha ?
papa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 26. august 2008, 14:42

2 päeva :-D
Oota ikka veel vähemalt 2 nädalat ja siis võid vaikselt hakata päevi lugema, millal munad võiksid tulla (juhul muidugi kui isane emasest ikka samapalju huvitatud on kui emane pesakastist :wink: )
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas papa » 03. september 2008, 20:30

Täna (03.09) oli meil pesas 1 muna :lol: :lol: :-D
papa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond

PostitusPostitas notnormal » 04. september 2008, 14:36

Oi, palju õnne esimese muna puhul siis! :)
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline