Esimene pesakond ja emane ründab isast

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Esimene pesakond ja emane ründab isast

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 21. juuli 2011, 18:05

Kuna tegemist meie viirude esimeste poegadega, siis olen kogenematusest veidi mures. Pojad on pesakastis 3-nädalased, ilusad ja tublid, kasvavad kenasti. Ja nüüd on terve tänase päeva emane lind isast rünnanud. Isasel juba tiib veidi verine. Seni said väga ilusti läbi. Lugesin foorumite postitusi ja ei leia vist kiiruga vastust, miks emaslind nii teeb. Isane poegi ei toida. Asjatab vaid peegli ees.
Kui isaslind istub puuri teises otsas, siis emane on veidi aega rahulik ja siis hakkab isast ründama ja taga ajama. Kui isane juhtub liikuma pesakastile lähemale, läheb lahti kisa ja emane kohe ründab.
Panin isase teise puuri, siis karjusid mõlemad. Isane oli väga rahutu, rapsis puuris ja nagu üritas läbi võrede vanasse puuri tagasi saada. Mul hakkas temast kahju ja tõstsin tagasi emase juurde. Isane rahunes kohe maha, aga mõne hetke pärast emane kohe ründas ka.

Mida oleks targem teha? kas see on juhuslik``peretüli`` või on midagi valesti? Tänan, kui keegi leiab aega vastata ja nõu anda.
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond ja emane ründab isast

PostitusPostitas taanka » 21. juuli 2011, 18:43

Isane tuleks kindlasti eraldada,enne kui asi võtab ootamatu ja kurva pöörde.Puurid hoida kõrvuti.Selliseid asju võib juhtuda just pesitsusajal, seletust sellele arvatavasti ei tea keegi.Peegel puurist ära koristada ! Kui kaks lindu on puuris pole peeglit sinna üldse vaja.Tibude toitmisega peaks emane edukalt hakkama saama.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond ja emane ründab isast

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 21. juuli 2011, 19:49

Aitäh nõuande eest! Eraldasin nad uuesti ära. Isane tundub hetkel rahulik, kiigub ja vahib ringi. Emane ka ei kisa enam.

Kui pojad iseseisvad ja emast eraldatud, lasen isase tagasi emaslinnu juurde. Ehk on siis ``sünnitusjärgne depressioon`` läbi ja saavad taas hästi läbi.
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond ja emane ründab isast

PostitusPostitas pepe7 » 21. juuli 2011, 23:16

Mul tekkis just küsimus: kas isane emast ka ei toitnud kui koos olid? Minu arust peaks isane just selles vanuses tibusid toitma hakkama, aga jah emane saab hakkama küll tibudega ilma isaseta.
Isase suhtes tegite õigesti,et eraldasite.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene pesakond ja emane ründab isast

PostitusPostitas roheline (Teema autor) » 23. juuli 2011, 08:32

Kudrutasid küll ja isane puhastas ja nokitses emast, kui ta korraks pesakastist välja tuli. Aga et isane emast toitnud oleks, seda ma ei näinud. Ise mõtlesime ka, et äkki seni suht ükskõikne isane sai aru, et aeg on poegade eest hoolitsema hakata ja nüüd emane on sellest mingil põhjusel häiritud ja ründab.
Igatahes on hetkel nad eraldi puurides ja tundub, et mõlemad on rahul.
roheline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist