Tibud pesas ja emane uue munaga.

Mida teha, kui tahad järelkasvu ja samuti poegade eest hoolitsemisest.

Moderaator: Annie

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 02. aprill 2010, 21:51

Ma arvan ka nii, ära riku linnu lapsepõlve rohkem kui juba tehtud on.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 03. aprill 2010, 13:17

Appi appi, seitse muna pesas aga emane vinks vonks ei paista kuskilt otsast väsind olema ja see millegi pärast murelikuks teebki. :o
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas nuki8 » 03. aprill 2010, 15:43

8 muna on ka normaalne :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 03. aprill 2010, 15:57

oh siis on hea, tavaliselt tal on olnud aind 4muna.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 04. aprill 2010, 15:19

Nii nagu nuki ütles on nüüdseks ka 8 muna pesas.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas margitikas » 05. aprill 2010, 09:49

Linnu kurn võib olla ka 10. Minul koorus neist 9 tibu, kuid eraldasin osa mune teiste alla, sest 9 tibu söötmine oleks tõesti kurnav -mul on mitu paari ja see võimalus nii mune teistele panna.
Kui linnud saavad korralikku sööta, siis ongi mune rohkem ja linnu enda vitaalsus ka suurem ja ta jõuab rohkem poegi sööta. Oleneb, kui palju tibusid koorub, nüüd peaks nad kindlasti puhata saama. Anna neile palju lisasööki ja ka vitamiini vee sisse, siis saab kõik korda.
Aga jah, mis liiga noorte lindudel järglaste saamisesse puutub, siis nii võib juhtuda, kui koos ühes puuris paariks on suguküps isane ja verinoor emane. See on juba inimese enda möödapanek, et selline paar koos on. Emane ei saa puuris eest ära lennata-isane teist kaaslast otsida nagu nad looduses teeks. Isased linnud arenevad paar kuud kauem ja 6kuuse isase korral nii poleks juhtunud. Minu arusaamist mööda saab alles 7 kuune isane järglasi , kuid tavaliselt siiski üle aasta. 10-kuuselt hakatakse tavaliselt proovima nö, kurameerida.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 21. mai 2010, 18:13

Tere foorumlased, aidake mind jälle. Emane munes uuesti mulle pesakasti muna, kuidas otseselt see lõpetada? Aitähh!
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas taanka » 21. mai 2010, 23:52

Ega muud polegi vist teha, lased munad ära muneda, siis istub pool haudumisajast ära - "puhkab " ja siis koristad pesakasti koos munadega ära.
Nagu margitikas soovitas,et teed puuris ka ümberpaigutuse.
Targemad soovitavad ehk veel nippe!
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 22. mai 2010, 10:37

Oehh, eks tuleb midagi ette võtta.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas nuki8 » 25. mai 2010, 23:03

Tsiteerin kuulutuste rubriigist: Oleks siis müüa 3 kahe kuust papagoi poega . Hind pakkuge ise . Vaja lahti saada , sest varsti tulevad uued .

Näete nüüd, kuhu see teema oma otsaga jõuab. :mad:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas taanka » 26. mai 2010, 00:07

nuki8 : maandu palun reaalsusesse tagasi...kust kohast sa loed seal kuulutuses välja ,et tänu sellele teemale see inimene laseb oma lindudel lõpmatuseni paljuneda?
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas margitikas » 26. mai 2010, 07:47

Kustutasin vabandustega kirjutatu.
Viimati muutis margitikas 26. mai 2010, 11:02, kokku muudetud 1 kord.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas nuki8 » 26. mai 2010, 09:12

See polnud vurtsuviiruka kuulutus Margit. Keegi sillu viewtopic.php?f=54&t=11581

Varem ei lastud nii julgelt lindudel paljuneda..Või lasti? Just nüüd on mingi tootmisbuum lahti läinud. Või on selline asi iga kevadega? Alati peaks ka rõhutama (taoliste teemaarenduste juures), et kõik need tibud tahavad saada uude koju. Kas puumunadega ei saa hoida ära nt. teist pesakonda?

Taanka ega see pole varjatud teema, mida saavad lugeda ainult teatud inimesed.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas taanka » 26. mai 2010, 09:36

müügikuulutuste kohad on ju koguaeg täis kuulutusi ,müüakse koeri,kasse, LINDE,närilisi..mis sa tahad öelda ,et kõik käivad foorumites , loevad teemasid ja kukuvad paljundama.
Mine materda see inimene privas läbi, et tal pea ei kasva õiges kohas ja tee selgeks mis on õige ja mis on vale.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas margitikas » 26. mai 2010, 11:12

Tore oleks, kui teemaalgataja vastaks siiski.
Ja vastuseks taankale, -alati on tegu kas soovimatute või soovitud järglastega. Inimesedki ei saa mõned oma asju planeeritud, saati siis loomad, linnud, keda pannakse kokku väiksele territooriumile -nii isased, kui emased. Sellepärast soovitasingi pidada samasoolisi paare.
Ja minu meelest ei ole ilus kedagi-materdada-, ei privas, ei avalikult, vaid vastustes tuleks anda selgitusi ja soovitusi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas pepe7 » 26. mai 2010, 14:18

Nuki8 ma ei saa nüüd aru, milles on probleem? :shock: Paar sai tibud ja vaja ilmselt maha müüa, sest teine kurn tuli peale.
Igati normaalne ju.
Margitikas teemaalgataja ongi ju Nuki8, temal jäi ette kuulutus, et tibud vaja maha müüa kuna uued tulevad peale :mad:
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 26. mai 2010, 14:45

Jah, see olin mina kes lasi lindudel kaks munakurna teha järjest, aga ka selle kohta ma küsisin ilusti ja vastati, et võib. Nüüd kui tuli kolmas kurn mille ma nüüd lõpetasin sellega, et korjasin munad ära ja võtsin pesakasti ka, sest vanemad tibud enam seal magamas ei käinud. Emane saab puhata ja enam pole tal mune viimastel päevadel olnud. Viirud panin nümfide puuri. Tean, et lind kurnab munemisega end ja sellepärast ei lase ma neil enam muneda.(vähemalt mitte see aasta enam). Ei ole vaja vihastada enne kui on omanik selgitanud mida ta on nendega viimastel päevadel teinud.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas pepe7 » 26. mai 2010, 16:01

Vurtsuviirukas asi ei olnud sinus vaid lihtsalt ühes müügi kuulutuses, mida nuki8 lugema juhtus ja millest nii suure numbri tegi.
Sina polnud praegu milleski süüdi vaid inimesed saavad asjadest valesti aru.
Nuki8 sina lasid ka ju minu mäletamist mööda väikese vahega 4 korda järjest oma linnul muneda ja ärge öelge, et munemine ei kurna, kurnab ikka küll.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas vurtsuviirukas (Teema autor) » 26. mai 2010, 16:35

Ei, ma tean, et asi polnud otseselt minus aga see puututas osaliselt ka mind. Oehh.
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas nuki8 » 26. mai 2010, 17:36

Ma räägin tibudest.

Munadest- kas inimene saab hoida tagasi protsessi, et ei eralduks munarakk? Nii ka lindudel. Vahel munetakse ka siis, kui pesakasti polegi..kas siis paneme punni ette, et muneda ei saaks? Kuidas me saame ette teada, kui palju lind muneda kavatseb? Kui suleline muneb ei tähenda, et kõigist peab laskma järelkasvu tulla.

Minu linnul läks üks pesitsus untsu. Arutasin sinu(pepe) ja taankaga, kas panna veel pesa või mitte. Emane nägi hea välja. Te ütlesite, et võib kohe uuesti proovida. Lind munes pessa kahe portsu jagu mune. See oli 8 muna. (Minge tagasi algteadmiste juurde. Nymphicus hollandicus-e kurnas võib olla kuni 7 muna) Korjasin väskemad munad ära, kui lind rohkem ei munenud enam. Jätsin alles teatud arvu, millest koorus 1 tibu. Tibu oli priske ja ilus, kuna vanemate kogu hool kulus temale. Vanemad tundsid kogu selle aja ja ka nüüd ennast suurepäraselt. Ei olnud röötsakil ega kurnatud.

Mida sellest õppida? Poleks pidanud pesa panema. Aga ta ei kannatanud selle tõttu, sest toit oli hea ning muus osas samuti, hoolitsus tagatud. Ei näinud ma mingisugust oksal värisevat sulepalli vaid asjalikku ning aktiivset tegelast.
Uus loogika 2-3 pesakonda ning aasta vahele...minu jaoks on see uus (ma ei ütle, et see vale on, sest ma ei tea). Olen alati teadnud, et 1 pesakond ja kui veel on tungiv vajadus tibusi tahta siis kolme kuu pärast, mitte ennem. Teadsin, et teise pesakonna tibud, kui kohe jutti lasta on nõrgemad ning väiksemad. Ema energia kulub tibude toitmisele ning kui uued munad tulevad on need lahjemad. Kunagi küsisin Ida-Emilialt, et mida teha. Nümfitibu enam pessa ei lähe ja emane munes uue muna. Tema, kellel on 15a kogemusi ning on andnud nümfiaretajatele suurepäraseid teadmisi, ütles et pesa tuleb tingimata ära võtta ja muna minema visata.

Me pole aretajad vaid hobykasvatajad. Miks sellist tootmist meile? vbl. tõeline aretaja teab, kuidas teise pesa tibud nõrgemad ei tuleks. Meie oleme sellisest staatusest veel valgusaastate kaugusel.

Varsti on sedasi õues, varblaste asemel viirpapagoid.

Margit, ütlesid kunagi väga ilusasti:" lindudel võib, kuid ei pea järglasi olema." :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas pepe7 » 26. mai 2010, 20:15

Minu mäletamist mööda esimesest kurnast said ju Fööniksi, teisest ei tulnud midagi, kolmandal jätsid haudumise pooleli ja neljandast koorus Pati. Ma andsin nõu teise kurna puhul, et see on ju normaalne kui uuesti muneb, aga ülejäänu osas ma nagu ei pooldanud või kuidas, soovitasin kasutada lisa valgust, et vältida ebaõnnestumisi. Aga see selleks.
Probleem on praegu ju selles, et leidsid müügi kuulutuse, kus oli pakkuda tibusid kuna uued oli tulekul.
Tean omast käest, et ma võin tibusid tahta, aga kui ei tule, siis lihtsalt ei tule neid :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas nuki8 » 26. mai 2010, 20:58

Fööniks koorus augusti alguses 2009 ja Pati veebruar 2010 Seda saab kontrollida, sest vastavad teemad on olemas. Esimesele teist pesakonda ma otsa ei lasknudki pepe. Ka see on teemas kirjas. Mitu kuud hiljem, kui pesa panin, jäi haudumine poolikuks teatud põhjustel. Edasi munes emane 8 muna.

Pealegi ei ole ma lisavalguse kohta sinu käest küsinudki. Tean ise milline peab olema õhuniiskus ning valguse periood pesitsuse ajal.
Ainus mida sa ei pooldanud oli otsida tibule potensiaalsed tahtjad enne, kui pesitsust planeerida.

Mu linnud on hästi hoolitsetud ja terved, rõõmsad, seltsivad. Seda on paljud ise näinud, kes on mul külas käinud ning ka youtubles on videod olemas.

Tegelikult ei pea ma siin üldse kellegile midagi tõestama.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas Annie » 26. mai 2010, 21:04

Palun jääge ikka teemasse, ärge hakake üksteist süüdistama. Ei tahaks hakata jälle postitusi kustutama, kuna teema on iseenesest ju asjakohane.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas pepe7 » 26. mai 2010, 22:47

Nuki8, kes ütles et pead miskit tõestama?? Ma räägin et sulle jäi müügi kuulutus ette :mad:
Ja mis on teistel ütelda kui palju keegi oma tibusid müüb :bang: Arusaamatu minu jaoks.
Igaüks kiidab oma linde! Isegi siis kui miskit haigust vahest kallal neil, see ju arusaadav :-D
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibud pesas ja emane uue munaga.

PostitusPostitas Kissu » 27. mai 2010, 10:59

Palun lõpetada see üksteise kallal vingumine ja teineteise sõimamine. Ma ei saa aru, mis Teil suleliste omanikel häda on. Kõik teised saavad foorumis hästi läbi, vahel ikka mõni nääklus on aga mitte pidevalt üks nääklus teise otsa. Ise olete täiskasvanud inimesed aga käitute hullemini, kui üksgi teine alaealine kasutaja meie foorumis. Häbi peaks Teil olema!

Kõigil on Teie nääklustest siiber ja kui ma veel näen midagi sellist hakkavad bännid lendama. Mind ei huvita enam, kes alustas või kes kellele mida ütles. Siin foorumis tuleb kuidagi rahu taastada. Õppige oma eriarvamustega elama või lahendage need PRIVAATSELT OMAVAHEL ära. Kedagi ei huvita Teie avalik teineteise mustamine!

Teema lukku! Kui on midagi öelda, siis võib seda mulle öelda privaatselt.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist